vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, John K

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #495 στις: Ιουνίου 09, 2015, 15:15 »
Εκεί στρίβω, τόσο είναι? Δεν το χω δει

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #496 στις: Ιουνίου 09, 2015, 18:16 »
Aν ανοίξεις ένα kayfun lite plus και του πετάξεις χύμα μέσα του, 5 πόντους σύρμα και μια μπάλα βαμβάκι, αυτός θα βρει τρόπο και θα ατμίσει. Ο expro απαιτεί μια μικρή εξοικείωση στο στήσιμό του, αλλά αν βρεις το κουμπί του, δεν τον πετάς απ' το χέρι σου. Προσωπικά, στήνω λίγο διαφορετικά από τον Ribot, αλλά διαρροές δεν έχω ούτε εγώ. Εκεί που συμφωνώ απόλυτα μαζί του, είναι στο τρυπανάκι 2.5mm και ότι το στημένο και βρεγμένο βαμβάκι, θέλει ένα μικρό...μποτέ και στρώσιμο πριν περάσεις το βαρελάκι.
@Ribot, δοκίμασα πριν λίγο αυτό το στεφανάκι από βαμβάκι που του βάζεις στη κορυφή. Ακόμη καλύτερος!

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #497 στις: Ιουνίου 09, 2015, 18:41 »
μπηκα και εγω στο τριπ να το δοκιμασω οπως το εκανε o ribot γιατι και εγω τον εστηνα λιγο διαφορετικα...ribot συγχαρητηρια φιλαρακο ειναι φοβερος ετσι οπως τον εδειξες..τελειως αθορυβος πλουσιος ατμος και ωραια γευση
υ.γ.εβαλα λιγο παραπανω βαμβακι στο στεφανακι εγω..

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #498 στις: Ιουνίου 09, 2015, 21:38 »
Τελικά Ribot μας έβαλες όλους σε τρυπάκι. Εγώ τον στήνω όπως περιγράφεις αλλά χωρίς το στεφάνι. Ανοίγω λοιπόν την καμπάνα στο υπάρχον στήσιμο και προσθέτω στεφανάκι...... άλλο πράγμα. Ευχαριστώ για το tip :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2015, 21:47 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #499 στις: Ιουνίου 09, 2015, 21:55 »
Δεν είμαι εγώ ο "μπαμπάς" ρε παιδιά, από shadockan και demkoni το έκλεψα που είδα να κάνουν κάτι τέτοια σε kayfun :laugh1:
Εγώ το δοκίμασα και στον εξπρο και ανέβηκε επίπεδο και σε γεύση και σε ατμό :yes:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #500 στις: Ιουνίου 09, 2015, 22:04 »
Η πλάκα είναι πως ήμουν έτοιμος να σε ρωτήσω εάν το έχεις δοκιμάσει και σε άλλους ατμοποιητές.
 Όπως και να έχει αυτά είναι τα καλά του φόρουμ ότι όλοι προσπαθούμε να ανταλλάσσουμε ιδέες και εμπειρίες προς όφελος όλων των φίλων ατμιστών.

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #501 στις: Ιουνίου 10, 2015, 09:58 »
@ribot. Τον έστησα ακριβώς όπως περιγράφεις, με το στεφανάκι, 2,5mm διάμετρος (βγήκε στα 1,6Ω). Γεύση? Από άλλο πλανήτη!!! Το άτμισμα ακόμη πιο βελούδινο, ούτε μπορμπουλήθρες, ούτε διαρροές ως τώρα. Απλά περιορίστηκε κάπως το χτύπημα (6mg νικοτίνη κανονικά, εδώ θα δοκίμαζα και 9)


Συμπέρασμα? Προσκυνώ σε αδερφέ συνατμιστή!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος Tedys

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #502 στις: Ιουνίου 10, 2015, 11:48 »
φιλε ribot τι συρμα χρησιμοποιείς ?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #503 στις: Ιουνίου 10, 2015, 12:23 »
Στη φωτό που έχω βάλει παραπάνω πρέπει να ήταν 32άρι κανθαλ, δε θυμάμαι ακριβώς.
Συνήθως όμως με 28αρι τον στήνω και καμιά φορά και 25άρι για αλλαγή.

Αποσυνδεδεμένος guzzi

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #504 στις: Ιουνίου 11, 2015, 21:06 »
Εβαλα το βαμβακι οπως δειχνει ο ribot στην προηγουμενη σελιδα στον kayfun light plus ........βελτιωθηκε το ντουμανι αλλα μου αρκουσε και πριν .........Η γευση βελτιωθηκε τουλαχιστον 20% που πολυ με ενδιαφερει ........Ευχαριστω RIBOT..... :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #505 στις: Ιουνίου 12, 2015, 09:48 »
Παίδες για δοκιμάστε και αυτό το στήσιμο:



@31:30


Το έκανα και βγαίνει πολύ καλό. Όποιος θέλει κάνει και το στεφάνι του Ribot από πάνω.
Αυτό που κατάλαβα γενικά είναι ότι για καλή γεύση και φυσικά εξάλειψη των διαρροών θέλει βαμβάκι μπόλικο, μη το λυπάστε!


Τον δοκίμασα χθες αμέσως μετά από δοκιμή σε dripper με το ίδιο υγρό. Στάθηκε αξιότατα στο ύψος του, χάνοντας μόλις 1 κλικ σε γεύση από τον dripper και αν. Χορταστικός και βελούδινος...  :bye:

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #506 στις: Ιουνίου 15, 2015, 10:43 »
Σάββατο βράδυ έπαθα το εξής απίθανο...!
Τον αφήνω στο αυτοκίνητο, στην ποτηροθήκη και κατεβαίνω σ' ένα μινιμαρκετ. Γυρίζω και καθώς πάω να τον πιάσω στο χέρι μου αντιλαμβάνομαι ότι έχει κάνει μπάνιο και μένω κάγκελο. Τον σηκώνω και τι να δω? έχι κοπει πρόσωπο επάνω από κει που βιδώνει, έχι μείνει το ένα μέρος πάνω στις σπείρες της βάσης και το υπόλοιπο στο χέρι μου. Ούτε τον χτύπησα όυτε μου έπεσε, ούτε τον δούλευα σε τίποτα τρελά watt! 9W ήταν με αντίσταση 1,8Ω... Μιλάμε λες και τον έκοψες με λέιζερ!!!
Μάλλον φταίει το pvc που χρησιμοποιείται στην βασική έκδοση, δεν ξέρω. Αλλάζοντας πάντως το τζαμάκι λέω να βάλω το pyrex με το παράθυρο κι ας είναι άσχημο  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Tedys

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #507 στις: Ιουνίου 15, 2015, 12:06 »
Εγω εβαλα αυτο με τα στρογγυλα παραθυρα και μονο ασχημο δεν το λες  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #508 στις: Ιουνίου 15, 2015, 12:14 »
Σάββατο βράδυ έπαθα το εξής απίθανο...!
Τον αφήνω στο αυτοκίνητο, στην ποτηροθήκη και κατεβαίνω σ' ένα μινιμαρκετ. Γυρίζω και καθώς πάω να τον πιάσω στο χέρι μου αντιλαμβάνομαι ότι έχει κάνει μπάνιο και μένω κάγκελο. Τον σηκώνω και τι να δω? έχι κοπει πρόσωπο επάνω από κει που βιδώνει, έχι μείνει το ένα μέρος πάνω στις σπείρες της βάσης και το υπόλοιπο στο χέρι μου. Ούτε τον χτύπησα όυτε μου έπεσε, ούτε τον δούλευα σε τίποτα τρελά watt! 9W ήταν με αντίσταση 1,8Ω... Μιλάμε λες και τον έκοψες με λέιζερ!!!
Μάλλον φταίει το pvc που χρησιμοποιείται στην βασική έκδοση, δεν ξέρω. Αλλάζοντας πάντως το τζαμάκι λέω να βάλω το pyrex με το παράθυρο κι ας είναι άσχημο  :angry_orange:
Και δεν ειναι και φθηνος,σκεφτομουν να τον παρω..τωρα που το διαβασα εμεινα καγκελο

Αποσυνδεδεμένος alexyari

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #509 στις: Ιουνίου 15, 2015, 12:35 »
Καλημερα, σ' ολους τους ατμοfan!!
Μετα απο 2 βδομαδες συμβιωσης με τον expomizer, ειπα να γραψω κι εγω τη γνωμη μου:
αν και δεν ειμαι εμπειρος, στο θεμα του στησιματος (1 μηνα περιπου ασχολουμαι), δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα μαζι του. Εξ' αρχης, στηνω με μπολικο βαμβακι, ωστε να μη μενουν κενα. Δοκιμασα και το στησιμο με το στεφανακι, δεν ειδα διαφορα σε γευση η ντουμανι, αλλα δεν ειχα και ποτε διαρροες, με οποιον τροπο κι αν τον εστησα!!
Με τη μικρη μου εμπειρια σε επισκευασιμους, θεωρω πως ειναι ΤΙΜΙΟΤΑΤΗ προταση, στα χρηματα του, αποδοτικοτατος, οικονομικος στην καταναλωση υγρου κι αρκετα ποιοτικος σαν κατασκευη. Υποκειμενικα, τον θεωρω κι αρκετα ομορφο.
Σημειωνω εδω, πως εχω την 1.3 version, αγορασμενη απο Ελλαδα. Τα στησιματα που εχω κανει μεχρι στιγμης, ειναι με kanthal συρμα, 0.30 και 0.35, σπειρες 8-9 (αναλογα τα κεφια), σε 2mm και 2,5mm (μια φορα) οδηγο, με fiber freaks.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας! Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1275 218377 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 08, 2024, 00:52
από treloneritis
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2918 421634 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 07, 2024, 19:39
από chkontog
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41798 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250530 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 159074 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16136 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131648 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 328 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 347 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 353 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 513 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 316 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos