vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

44 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, antiklitos140, antre, liabovas, Milarepa, treloneritis

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #510 στις: Ιουνίου 15, 2015, 12:37 »
Καθόλου άσχημος δεν είναι, αν και αυτά είναι γούστα.
@pngtszs
Και πολύ καλά θα κάνεις να τον πάρεις. Όπως είπε κι ένας άλλος φίλος πιο πριν, αν έπρεπε να κρατήσω έναν και μόνο ατμο, τον εξπρο θα κρατούσα κι εγώ.
Πάντως αυτό με το πολυκαρβονικό τανκ, το έπαθα κι εγώ στον kayfun v4 και είναι κάτι που μπορεί να συμβεί, αν σφίγγεις πολύ δυνατά ατσάλι με πλαστικό, ειδικά σε συνάρτηση με χρήση όξινων υγρών. Όταν δένουμε τον κάθε ατμο, μετά από πλύσιμο, καλό είναι να περνάμε τα σπειρώματα με μια μπατονέτα με υγρό. Έτσι κι αλλιώς τα λίγα σπειρώματα στον εξπρο, αφενός βιδώνουν άψογα κι αφετέρου τα ορινγκάκια είναι τα καλύτερα που έχω δει και στεγανοποιούν τέλεια. Εδώ κι εφτά μήνες που τον έχω σε καθημερινή χρήση, ούτε μια φορά δεν τα έχω βγάλει όταν τον πλένω(γιατί βαριέμαι) και δε μασάνε τίποτα!
Εξίσου ανθεκτικό επίσης, εκτός από αυτό με το γυαλί, είναι κι αυτό το τανκ από PVC (έχει και διάφανο) που βιδώνουν τα μέταλλα μεταξύ τους.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #511 στις: Ιουνίου 15, 2015, 12:48 »
Φιλε μου ribot εδω εχω μια διαφορετικη γνωμη στο θεμα..οταν αγοραζω ατμοποιητη με τοσα χρηματα για μενα θα επρεπε τουλαχιστον να σου δινει αυτο το tank που προτεινεις αν οχι γυαλινο και οχι να σε αναγκαζει να το αγορασεις  αργοτερα μετα τη πιθανη συντομη φθορα του προηγουμενου ανεβαζοντας το κοστος..φιλικα

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #512 στις: Ιουνίου 15, 2015, 12:53 »
Σ' αυτό δεν έχω παρά να συμφωνήσω απολύτως μαζί σου. :yes:
Δυστυχώς όμως αυτή είναι η εμπορική πολιτική της εταιρίας :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #513 στις: Ιουνίου 16, 2015, 09:43 »
Και δεν ειναι και φθηνος,σκεφτομουν να τον παρω..τωρα που το διαβασα εμεινα καγκελο


Γι αυτό που σου δίνει φηνός είναι, πίστεψέ με. Αν όχι φθηνός, είναι τιμιότατος.. Να τον πάρεις. Αυτό ήταν ένα μεμονωμένο περιστατικό και ίσως το ζόρισα κι εγώ παραπάνω. ΊΣως ήταν αστοχία υλικού. Πάρ' τον, δεν θα χάσεις...
Τα παιδιά πάντως στη replace smoke απ όπου το αγόρασα μόλις το είδαν (γιατί φαινόταν ότι δεν επρόκειτο για χτύπημα) μου άλλαξαν αμέσως το τζαμάκι κι ας μην καλύπτεται απ' την εγγύηση. Τελικά μάλιστα μου έδωσαν το λευκό το frosted που είναι πιο ωραίο από το διάφανο.  :thumpup:
@ribot με χαλάει το παραθυράκι ρε γμτ.. .αν ήταν διαφορετικά σχεδιασμένο ή ακόμα και όλο αλουμίνιο δεν θα με χάλαγε καθόλου. Άλλωστε ξέρω περίπου πόσο μου κρατάει το υγρό, δε χρειάζεται να το βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #514 στις: Ιουνίου 24, 2015, 12:27 »
Έχω ένα πρόβλημα (πάλι)  :wall:
Αναγκαζομαι και αλλάζω αντιστάσεις καθημερινά!!! Μετά από 4-4,5ml το βαμβάκι γίνεται κάρβουνο και φυσικά η όποια γεύση πάει περίπατο. Δεν το έχω δει σε άλλους ατμοποιητές αυτό. Ατμίζω μεταξύ 1,4 και 1,8Ω και 11-9W αντίστοιχα. Τίποτα τρομερό δηλαδή. Άλλαζα βαμβάκια, αλλά πάλι τα ίδια. Επίσης το φαινόμενο έχει παρατηρηθεί με 2 διαφορετικές μάρκες υγρών....
ενώ λοιπόν στην αρχή η γεύση είναι πραγματικά πολύ ικανοποιητική, πέφτει γρήγορα, με αποτέλεσμα τα παραπάνω. Τι μπορεί να κάνω λάθος?
Η ποσότητα του βαμβακιού δε νομίζω να παίζει... ή μήπως παίζει? Δεν θέλω να βάζω και πάρα πολύ γιατί το χτύπημα πάει περίπατο

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #515 στις: Ιουνίου 24, 2015, 12:45 »
Αν ο expro ατμίζει σωστά, δεν έχεις κάνει τίποτα λάθος. Τα 4-4.5ml που λες, είναι λίγα, αλλά λογικά είναι θέμα των υγρών. Μόνο σε πολύ "βαριά" υγρά απαιτείται τόσο σύντομη αλλαγή βαμβακιού. Δηλαδή τα ίδια υγρά σου σε άλλο ατμοποιτή δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα?

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #516 στις: Ιουνίου 24, 2015, 12:49 »

Σωστότατα ατμίζει. Στην αρχή μάλιστα είναι τρομερα απολαυστικός. Απλά έχω αυτό το θέμα με την απότομη πτώση της γεύσης ύστερα από 3ml περίπου και κάψιμο μέχρι σχεδόν να αδειάσει. Βαριά εννοείς σε νικοτίνη? Με τα ίδια σε άλλον όχι δεν είχα πρόβλημα. Βέβαια ο "άλλος" είναι ο subtank οπότε με τον αέρα που παίρνει δύσκολα να κάψει το βαμβάκι

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #517 στις: Ιουνίου 24, 2015, 12:58 »
Βάστα τώρα, γιατί εγώ με τη λέξη "κάρβουνο" είχα καταλάβει πως απλά μαυρίζει και πιάνει μάκα το βαμβάκι. Αλλά εσύ, μάλλον εννοούσες ότι το καίει / στεγνώνει. Αν ισχύει αυτό, είναι καθαρά θέμα τροφοδοσίας του expro. Προσπάθησε να μην του κλείνεις καθόλου τις τρύπες, γιατί έχει μια ευαισθησία σ' αυτό.

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #518 στις: Ιουνίου 24, 2015, 13:03 »
Παρεξήγηση.. είναι το πρώτο. Πιάνει μάκα δηλαδή, δεν στεγνώνει το βαμβάκι, δεν γίνεται κάρβουνο...

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #519 στις: Ιουνίου 24, 2015, 13:10 »
Το υγρό είναι το πρόβλημα ,αν ήταν καμμένο βαμβάκι θα ένιωθες στην γεύση πάρα πολύ έντονα τη γεύση του καμένου ,απ την πρώτη τζόυρα .
Θες να μας πείς ποιό υγρό είναι αυτός καταστροφέας?

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #520 στις: Ιουνίου 24, 2015, 13:21 »
To φαντάστηκα.... γιατί καμμένο δεν έπαιρνα. Μάλιστα όπως ανέφερα, μέχρι τα μισα ήταν πραγματικά απόλαυση. Ήταν το Liberty της Natura το οποίο μου άρεσε κατα τ' άλλα. Βέβαια, μου το είχε κάνει και με το apache της Atmos σε diy αλλά δεν θυμάμαι κάτι αντίστοιχο με την bebeca. Θα την ξαναρίξω μέσα να δω τι παίζει τελικά και θα επανέλθω και προς ενημέρωση των υπολοίπων

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #521 στις: Ιουνίου 27, 2015, 15:45 »
Επανέρχομαι, όπως υποσχέθηκα.


Ήταν το υγρό... Ξεκάθαρα!
Έριξα μέσα Apache σε DIY, μετά Amaretto σε Diy χωρίς καν να καθαρίσω ατμο ή ν' αλλάξω βαμβάκια, άτμισα σύνολικά περίπου 12ml και ο το βαμβάκι είναι ακόμα κατασπρο!


Απλά θα ήθελα να αναφέρω (λίγο off topic) ότι δεν είναι όλα τα αρώματα της συγκεκριμένης εταιρίας έτσι. Το συγκεκριμένο, που όωπς ανέφερα μου άρεσε πααααρα πολύ κατα τ' άλλα έκανε τη ζημιά. Γενικώς τα υπόλοιπα, όντως αφήνουν κατάλοιπα, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό

Αποσυνδεδεμένος alexyari

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #522 στις: Ιουλίου 02, 2015, 20:15 »
Τελικα, αφου δοκιμασα διαφορους (δε θ' αναφερω μοντελα, για να μη θεωρηθει δυσφημιση), κατεληξα, στο να παρω και δευτερο, για ωρα αναγκης!!! Τον εχω καταευχαριστηθει, μεχρι στιγμης, φτου-φτου!!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #523 στις: Ιουλίου 09, 2015, 20:26 »
καλησπερα παιδια βλεπω ολα αυτα τα θετικα σχολια που κανετε και με ψηνετε να παω να παρω εναν expro ,βεβαια σκεφτομουνα και τον ερλπρινζ ,αναμεσα σε αυτοθς τους δυο ειμαι,η βερσιον 3 ερχεται με γυαλινο τανκακι ξερετε? και τελος λετε να δυσκολευτω στα στησιματα χςρις ιδιαιτερη εμπειρια?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #524 στις: Ιουλίου 09, 2015, 21:39 »
Erlprinz δεν έχω δουλέψει,εξπρο ναί.Μη σε αγχώνει το στήσιμο,αύτος και ο καυφουν είναι ότι πιο εύκολο για την εισαγωγή στους επισκευάσιμους , 2 βίδες-ένα κόιλ-το απαραίτητο βαβμάκι και δουλεύει τέλεια  :)  . Στην ερώτησή σου:όχι είναι με το πλαστικό τανκ και πουλάνε εξτρα διάφορα γυάλινα τανκ.
Μεταξύ αυτών των δύο εγώ θα επέλεγα τον έξπρο:-ευκολότερο στήσιμο-πιο όμορφος-καλύτερο ατμιστικό αποτέλεσμα.
Ενα ακόμη + που θυμήθηκα κλείνοντας είναι ότι κυκλοφορόυν και εξαρτήματα για τον έξπρο και μπορείς να τον έχεις και με το nano kit και με διάφορα στυλάτα εξαρτήματα αν και νομίζω οι steam tuners έχουν φτιάξει εξαρτήματα και για τους 2 ,αλλα και πάλι ο εξπρο υπερέχει (κατ εμέ) :thumpup:  .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41378 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 249888 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:41
από ThioVag
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420790 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158568 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15853 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131393 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 216 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 239 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 242 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 357 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 220 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767877 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966