vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, lagoudakis, gstamatos, camber, maprix

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #540 στις: Ιουλίου 21, 2015, 16:36 »
δουλευει φιλε χωρις το δακτυλιδι :thumpup:

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #541 στις: Ιουλίου 21, 2015, 18:46 »
Καλησπέρα σε όλους,


Τέλειος ατμοποιητής, τον δουλεύω εδώ και δύο μήνες. Πολύ καλό χτύπημα και ντουμάνι και γεύση!!!  8)


Αλλά σήμερα το πρωί τον έλυσα για να τον πλύνω και διαπίστωσα ότι έχει σπάσει το center block insulator του.  :eyesplash:


Μήπως υπάρχει κανένας που να γνωρίζει κάποιο κατάστημα στις περιοχές Νίκαια, Κορυδαλλό, Κερατσίνι που να το πουλάει ? Εκτός κι αν περισσεύει σε κάποιον από εδώ και μπορεί να με εξυπηρετήσει γιατί το έχω βρει μόνο σε ένα κατάστημα αρκετά μακριά...  :-\

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #542 στις: Ιουλίου 21, 2015, 19:17 »
Η ατμόσφαιρα στον Κορυδαλλό πουλάει expromizer, λογικά θα έχει και ανταλλακτικά :dontknow:

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #543 στις: Ιουλίου 21, 2015, 19:45 »
κοίταξα στο site αλλά απ οτι είδα το συγκεκριμένο ανταλλακτικό δεν το εχει δυστυχώς  :wall: 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #544 στις: Ιουλίου 21, 2015, 20:36 »
Πάρ' τους ένα τηλέφωνο καλύτερα να βεβαιωθείς, αλλιώς τηλεφωνική παραγγελία στη replace smoke και αύριο θα το έχεις :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #545 στις: Ιουλίου 21, 2015, 21:45 »
Μολις τελειωσα το πρωτο μου στησιμο !!!!

Τι να πρωτογραψω δεν ξερω..

Καθυστερησα να γυρισω σπιτι και ξεκινησα λιγο αργα τα καθαρισματα
οποτε μεχρι να αρχισω να στηνω ..βραδιασε..

Υπο το φως ενος πορτατιφ που εχω στο γραφειο λοιπον, και πανω σε μια μπατονετα ,
εκανα 4-5 σπειρες τελειως ανατζουμπαλες σε σημειο που με πιανανε τα γελια ετσι που το βλεπα..

Το κορυφαιο ειναι οτι την εκανα τζιμα τζιμα..να φανταστειτε ισα ισα εκοψα απ τον ενα πολο 1-2 χιλιοστα συρμα..

Εκει που εδωσα ρεσιταλ ομως ,ειναι το βαμβακι!
Καταρχην ειχα παραγγειλει αυτο με το περιεργο ονομα τυπο ταε κβο ντο, που απ οτι διαβασα θεωρειται και καλο σχετικα,
αλλα αυτο που μου ηρθε γραφει απλα :οργανικο βαμβακι..

Να μην τα πολυλογω κοβω μια μικρη επιφανεια ,ισα ισα κι αυτη, αλλα μαλλον πως το κοψα απο λαθος μερια, δεν ξερω
γιατι δεν εστριβε καλα. Ψιλοξεφτιζε..

Πλεον ημουν σιγουρος οτι παει για πεταμα, αλλα ειπα για πλακα να τα δοκιμασω. Αφου περασε στην αντισταση, προς εκπληξη μου,
εκοψα ελαχιστα απο τη μια μερια (ειπαμε ισα ισα κι αυτη) , σηκωσα ψηλα τις ακριες και περασα την καμπανα (?).
Μετα τα στουμπωσα λιγο με το κατσαβιδακι, πεταξα και 1-2 μπαλακια απ το υπολοιπο βαμβακι και......το αποτελεσμα :

2,5 ωμ εδειξε το i-stick αρα 2,4 και ΝΑΙ ..ΔΟΥΛΕΥΕΙ..
Σε συκριση με το vapros v-spot με 1,5 ωμ η αποδοση ειναι περιπου ιδια, και μπορω να πω και ενα κλικ παραπανω σε ολα. Ντουμανι ,γευση ,χτυπημα.

Φανταζομαι με μια νορμαλ φτιαγμενη αντισταση θα δω πιο μεγαλη διαφορα.Προς το παρον παντως ειμαι ικανοποιημενος.
Το χω γυρισει και τουμπα οση ωρα γραφω μηπως δω να τρεχει κανενα ζουμακι, αλλα τιποτα προς το παρον.

Το υγρο που δοκιμασα ειναι το maxboro της natura που για να πω την αληθεια δεν το ξερω ακομα καλα
παρολο που το ατμιζω αποκλειστικα εδω και 7 μερες που αρχισα και το ατμισμα..

Συγνωμη για το μακροσκελες ποστ, αλλα ηθελα να το μοιραστω...

-Cruiser: φιλε ισως το δοκιμασω κι αυτο καποια φορα, κατσε ομως πρωτα να στησω μια ανθρωπινη μονη και βλεπουμε  :laugh1: ..σκεψου ουτε τρυπανακι
δεν προλαβα να βρω και χρησιμοποιησα μπατονετα!

-Βobos να σαι καλα φιλε ,αλλα δεν πειραζει.. θα κανω υπομονη.

-Giorgo  αν ειχα δει το μηνυμα σου ισως και να το ειχα τωρα. Να σκεφτεις οτι κατεβηκα τ απογευμα και περασα και απο νομπακο για να δοκιμασω
το Ν1 που μου παν οτι μοιαζει με τριμπεκα.

Και μια ερωτηση τωρα..
Για να μικραινε η αντισταση επρεπε να κανω περισσοτερες σπειρες ,ετσι;

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.Να στε καλα.






Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #546 στις: Ιουλίου 21, 2015, 22:45 »
Χαχαχα! Καλα κλαιω... λοιπον αντι να πεταξεις δύο τρία μπαλάκια απο πανω οπως έγραψες φτιαξε ενα στεφάνι με λιγο βαμβακι κ τοποθέτησε το απο πανω περιμετρικα φτιαχνοντας τη λεγομενη "φωλιά". Θα σου πει ο Ribot που το ξέρει καλύτερα ;-) Απο αυτον το εμαθα κι εγω. Η γευση αλλο επίπεδο. Μειωνει ομως λιγο το χτύπημα.
Ε και μολις βάλεις κ σύρμα της προκοπής και δημιουργησεις μεγαλύτερη επιφάνεια ατμοποιησης εκει θα χασεις τη μπαλα τελειως!
Καλοατμιστος φίλε!

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υγ. Οχι, περισσότερες σπείρες = μεγαλύτερη αντισταση

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2015, 03:38 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #547 στις: Ιουλίου 21, 2015, 23:00 »
Ναι καπου το χε παρει το ματι μου αυτο ..να σαι καλα..ευχαριστω.

Τωρα θυμηθηκα ενα σχολιο που ειχε κανει καποιος για τον kayfun..
Οτι αν του πεταξεις λιγο συρμα μεσα και λιγο βαμβακι ,θα δουλεψει..

Ε, κατι τετοιο εκανα κι εγω..ισως ειναι η τυχη του πρωταρη, και μετα ν αρχισουν τα βασανα.. θα δειξει..

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #548 στις: Ιουλίου 21, 2015, 23:18 »
Το είχε παρει το μάτι σου στην παρουσίαση του kfl+ αλλα με φυτιλι.
Αυτό το σχόλιο με το συρμα κ το βαμβάκι το εχω διαβάσει κι εγώ.  Και μαλλον ισχύει

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #549 στις: Ιουλίου 31, 2015, 10:05 »
Καλημέρα , τον τελευταιο καιρό αντιμετωπίζω μεταβολές στη αντίσταση . Εκεί που την διαβάζει 1.3 ξαφνικά 2.5 2.2 κτλ . Δεν ειναι το mod γιατί εχω δοκιμάσει με δυο διαφορετικά . Άλλαξα insulator , έσφιξα τους πόλους ....τίποτα . Και συμβαίνει Περισσότερο όταν ειναι σε οριζόντια θέση και ατμιζω ( ξάπλα )
Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο ; Τι μπορεί να φταίει ;

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #550 στις: Ιουλίου 31, 2015, 10:13 »
Καλημέρα! Ατμίζεις κανονικά (ευχαριστα)? Μήπως υπάρχει κάποια ένδειξη υερτορφοδοσίας, όπως γουργούρισμα, λίγος ατμός, δυσάρεστα έντονη γεύση σα να καταπίνεις το υγρό?
Καμιά φορά όταν έχουμε υπερτροφορδοσία, τείνουν όλα τα μοντάκια να διαβάζουν τις αντιστάσεις ψηλότερα. Το έχω παρατηρήσει σε άλλον ατμοποιητή.
Δεύτερον: πόσα ml έχεις επάνω αυτήν την αντίσταση. Στο έκανε εξ αρχής?

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Επίσης, επειδή το παρέλειψα, δες μήπως το σύρμα κάνει κάπου επαφή και δεν πρέπει. Έχει απόσταση από το deck και την εισαγωγή του αέρα ή μήπως ακουμπάει επάνω?

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #551 στις: Ιουλίου 31, 2015, 10:21 »
Αν δεν βγάλεις άκρη, άλλαξε όλα τα μεταλικά αναλώσιμα της βάσης. Center pole, spring ακόμα και τα βιδάκια....

Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #552 στις: Ιουλίου 31, 2015, 11:11 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τις συμβουλές.
Ατμιζω κανονικά και γεύση και ατμός ειναι ΟΚ . Το πρόβλημα ειναι όταν ατμιζεις στα 11 watt με 1.3 και ξαφνικά η αντίσταση φτάνει 2.5 ....
Η αντίσταση ειναι καινούργια . Δεν ακουμπάει πουθενά για την ακρίβεια ειναι πάντα πάνω απο τα βίδακια .
Αυτό που έχει προσέξει ειναι ότι δεν εχω προβλήματα στο στικάκι το 20 που δεν έχει ρυθμιζόμενο πόλο ενώ σε αλλά δυο κουτάκια ( ipv 30 , smok xpro ) εχω πρόβλημα .
Μάλλον θα δοκιμάσω να αλλάξω ελατήριο και πόλο

Αποσυνδεδεμένος Tedys

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #553 στις: Ιουλίου 31, 2015, 12:30 »
το προβλημα φιλε μου ειναι στο ελατηριο και στον θετικο πολο...βαλτα για λιγη ωρα σε κετσαπ και μετα πλεντα καλα... θα δεισ μετα οτι θα γιαλιζουνε και η αντισταση σου θα παραμενει σταθερη

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #554 στις: Ιουλίου 31, 2015, 21:15 »
Καλησπέρα παιδιά.. Έχει δοκιμάσει κανείς τον 1.3 να μας πεί εντυπώσεις..??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131058 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 86 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 106 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 111 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 173 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 116 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249158 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767456 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 203 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181623 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 408 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 372 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem