vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, gstamatos, camber, maprix, enyalios21

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #555 στις: Ιουλίου 31, 2015, 21:29 »
Τον εχω εγω και ειναι αψογος,πηγαινε σελιδα 36,εχω ποσταρει σχετικα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2015, 22:36 από pngtszs1976 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #556 στις: Ιουλίου 31, 2015, 22:29 »
Η σελίδα 36 δεν έχει γραφτεί ακόμη :laugh1:
Απ' ότι έχω δει πάντως, δεν έχει και καμιά σπουδαία διαφορά ο 1,3 από τον 1,2 :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #557 στις: Ιουλίου 31, 2015, 22:55 »
Γιώργη εσύ τον έχεις.??


Ψάχνω έναν ακόμα επισκευάσιμο και μου έχει κάνει το κλίκ..

Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #558 στις: Ιουλίου 31, 2015, 23:11 »
τον εχω εγω εδω και 10 ημερες...πολυ καλος απο γευση και ντουμανι..λιγο σφιχτος για τα γουστα μου. αλλα διωρθονεται. ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟΣ...
μην τον παρεις γυαλιστερο, αφηνει σημαδια στην αφη.
οτι θελεις τον κανεις



Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #559 στις: Ιουλίου 31, 2015, 23:20 »
Η μόνη διαφορά 2 και 3 απ οσο ξέρω είναι το top cap. Στον 3 ειναι πιο "χωστο" για να μη συσσωρεύεται ζουμί στο σκαλοπατι

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #560 στις: Αυγούστου 01, 2015, 00:04 »
Γιώργη εσύ τον έχεις.??

Ψάχνω έναν ακόμα επισκευάσιμο και μου έχει κάνει το κλίκ..

Έχω τον 1.2 και τον χρησιμοποιώ καθημερινά εδώ και 8 μήνες.
Πάρε κι εσύ τον 1.3 κι αν δεν σ' αρέσει, ξέρεις τον τρόπο, αγγελία :laugh1:
Πριν τη δημοσιεύσεις όμως στείλε μου π.μ. να πάρω προτεραιότητα, αλλά μην τον πάρεις γυαλιστερό, προτιμώ σε brushed ;)

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #561 στις: Αυγούστου 01, 2015, 00:53 »
Δεν παίζεσαι Γιώργη..!!!! χαχαχαχα..!!!

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #562 στις: Αυγούστου 01, 2015, 20:32 »
γεια σας παιδια θελω να παρω τον πρωτο μου επισκευασιμο μετα απο καιρο χρηστης ναυτιλου και θελω να σας ρωτησω ειναι ευκολος στο στυσιμο εχει καθολου σφιχτη τζουρα επισης απο γευση που ενδιαφερομαι επισης πολυ πωσ παει?
μου ειχαν ποτεινει subtank mini αλλα μου φαινεται αερατος.σκεφτομαι για τον eviva λογο γευσης και κεραμικου αλλα αξιδει η διαφορα?
σκεφτομουν κλωνο απο fasttech.
αν μπορειτε φωτιστε με!
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #563 στις: Αυγούστου 01, 2015, 20:38 »
Ο εβίβα είναι σε άλλη κατηγορία από γεύση και ποιότητα.
Για πρώτο επισκευάσιμο η επιλογή σου είναι καλή.
Βέβαια ο δεύτερος θα λέγεται εβίβα  :)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #564 στις: Αυγούστου 01, 2015, 21:28 »
γεια σας παιδια θελω να παρω τον πρωτο μου επισκευασιμο μετα απο καιρο χρηστης ναυτιλου και θελω να σας ρωτησω ειναι ευκολος στο στυσιμο εχει καθολου σφιχτη τζουρα επισης απο γευση που ενδιαφερομαι επισης πολυ πωσ παει?
μου ειχαν ποτεινει subtank mini αλλα μου φαινεται αερατος.σκεφτομαι για τον eviva λογο γευσης και κεραμικου αλλα αξιδει η διαφορα?
σκεφτομουν κλωνο απο fasttech.
αν μπορειτε φωτιστε με!
ευχαριστω
Αν παρεις κλωνο παιρνεις και το ρισκο αν θα σου βγει καλος,για μενα καλυτερα να πας σε αυτον τον επισκευασιμο που θα σε καλυψει σε ολα αυτα που θελεις,ειναι γνησιος και σε καλη τιμη..αυτοι με το κεραμικο ειναι ακριβοτεροι και λιγο πιο δυσκολοι..
Αλλη καλη επιλογη και σταθερη αξια ο lite plus,ο οποιος εχει και καλη ποιοτητα κατασκευης,οι διαφορες τους ειναι οτι ο plus γεμιζει απο κατω με το βιδακι και το airflow του ρυθμιζεται παλι με τον ιδιο τροπο,δηλ χρειαζεσαι ενα μικρο κατσαβιδακι,ο expro γεμιζει ευκολα ξεβιδωνοντας την βαση,το airflow του ρυθμιζεται χωρις εργαλειο (υπαρχει δακτυλιος στη βαση που περιστρεφεται) και επεμβαινεις στην αντισταση σου χωρις να τον αδειασεις..
Και οι 2 δινουν απο σφικτη μεχρι σχετικα αερατη τσιγαρισια τζουρα

Ο lite plus ρυθμιζεται οσο θελεις,ο expro εχει 4 σταθερες επιλογες ρυθμισης αερα

Τους εχω και τους 2 και αποδιδουν αριστα

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #565 στις: Αυγούστου 03, 2015, 10:45 »
Καλημερα παιδες..

Απ την αρχη τον expromizer τον εχω στησει με το πλαστικο πανω ,για να μην το ανοιγοκλεινω συνεχεια και χαλασω το σπειρωμα.Τωρα τελευταια ομως παρατηρω οτι " ιδρωνει " λιγο στο σημειο που βιδωνει με το πανω μερος που μπαινει το ντριπτιπακι..

Σας εχει συμβει κατι παρομοιο;


Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #566 στις: Αυγούστου 03, 2015, 12:02 »
 Υγροποιείται ο υπολειπόμενος ατμός δεν ειναι τιποτα, συμβαίνει σε ολους. Για να μειωσεις το φαινομενο προσπάθησε να αφηνεις το κουμπι της μπαταριας ενα δευτερολεπτο πριν τελειωσεις την τζουρα σου ωστε να τραβας ολο τον ατμο.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #567 στις: Αυγούστου 03, 2015, 13:09 »
Καλημερα παιδες..

Απ την αρχη τον expromizer τον εχω στησει με το πλαστικο πανω ,για να μην το ανοιγοκλεινω συνεχεια και χαλασω το σπειρωμα.Τωρα τελευταια ομως παρατηρω οτι " ιδρωνει " λιγο στο σημειο που βιδωνει με το πανω μερος που μπαινει το ντριπτιπακι..

Σας εχει συμβει κατι παρομοιο;


Αν εννοείς ότι "ιδρώνει" εκεί που ενώνεται-βιδώνει το πλαστικό tank με το top cap, εκεί αλλάζεις το o-ring.

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #568 στις: Αυγούστου 03, 2015, 13:24 »

Ναι φιλε εκει που ενωνεται με το top cap εννοω..

Περιεργο μου φαινεται να θελει αλλαγμα το o ring γιατι ειναι σχετικα καινουργια ολα και με ελαχιστη χρηση..
Στη δευτερη αντισταση ειμαι να φανταστεις..

Στην αρχη νομιζα οτι εφταιγε λογω του οτι ειχε πεσει μια φορα κατω απο χαμηλο υψος κι εχει κανει μια " γρατζουνια" μικρη στο πλαστικο στο ιδιο υψος..
Ομως αυτο ιδρωνει περιμετρικα κι οχι μονο σε κεινο το σημειο που ειναι η γρατζουνιτσα.

Γι αυτο ρωτησα εδω μηπως και φταιει που εχω το πλαστικο να βιδωνει στο τοπ cap κι οχι κατω που μπαινει κανονικα..

Μολις τελειωσει το υγρο θα κανω δοκιμες και θα ενημερωσω..
Στην τελικη θα αλλαξω το τανκακι..

Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #569 στις: Αυγούστου 03, 2015, 13:38 »
Κοίταξε μήπως έχεις ραγίσει το πλαστικό εκεί που αρχίζουν οι βόλτες . Το είχα πάθει και δεν μπορούσα να καταλάβω απο που εχω διαρροή .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131058 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 86 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 106 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 111 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 173 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 116 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249158 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767456 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 203 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181623 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 408 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 372 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem