vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 8 χρήστες
papcris, maprix, Jorge, tibolaso, Buliwyf, camber, manoslykos, tasos1976

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Eviva
« Απάντηση #795 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 12:46 »
Commander και γω θα σου πρότεινα τον EVIVA!
Την πρώτη φορά που τον έστησα είχα διαρροές επειδή απλά δεν έφραξα καλά με βαμβάκι
το αυλάκι τροφοδοσίας. Ξανά διαρροές δεν είχα! Έστησα και με φυτίλι (διαφορετικές ποιότητες)
και πάλι διαρροή καθόλου. Βελούδινο χτύπημα και γεύση, απροβλημάτιστη λειτουργία.
Χρησιμοποιώ ταυτόχρονα και Kayfun Lite Plus αλλά πολύ λιγότερο επειδή έχει πολύ τραχύ χτύπημα.
Μόλις βρεις τη ρέγουλα με το στήσιμο στο κεραμικό, μετά είναι παιχνιδάκι. Επίσης γεμίζει με μεγάλη ευκολία από πάνω.
Υπάρχουν 4-5 πολύ χρήσιμα βιντεάκια για το στήσιμο, γέμισμα κλπ.

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #796 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 14:05 »
Η μικρή διαφορά ώρας από το προηγούμενο μήνυμά μου οφείλεται στο ότι το Atmistique βρίσκεται 2 βήματα από το σπίτι μου.Μένω Γκύζη που είναι πολύ κοντά στην Πανόρμου.
Την ώρα λοιπόν που πέρασε "πετάχτηκα" μέχρι τα παιδιά και ο Eviva είναι πλέον στα χέρια μου και ήδη τον ατμίζω!!!!!!
Το μαγαζί των παιδιών, Κωνσταντίνου (έτσι του αρέσει) και Τάσου, είναι ένας πολύ ζεστός χώρος οχι λόγω διακόσμησης αλλά λόγω συμπεριφοράς των παιδιών!!!!!
Σε λιγότερο από 2 λεπτά είχα την εντύπωση πως τους γνώριζα χρόνια και ήταν κολλητοί μου!!!
Άψογη εξυπηρέτηση χωρίς ίχνος εμπορικής ιδιοτέλειας και συμφεροντολογισμού!!!!!
Με άνεση χρόνου και διάθεσης από μέρους τους, μου έλυσαν κάθε απορία που είχα και έμεινα ικανοποιημένος φεύγοντας μ' αυτό το ηλίθιο χαμόγελο που όλοι ξέρετε!!!! ;D
Φτάνοντας στο σπίτι πριν σας γράψω για να σας ευχαριστήσω κι εσας ξανά για τις πολύτιμες παρατηρήσεις σας έκανα ένα "ψείρισμα" στον ατμοποιητή για να διαπιστώσω κι εγω ιδιοις όμασι την τελειότητα κατασκευής και φινιρίσματος εκτός απο την άψογη λειτουργία του (με στήσιμο του Τάσου φυσικά)!!!!
Αλλά που θα πάει, στο πρώτο δικό μου στήσιμο που θα εφαρμόσω κατά γράμμα όσα μου έδειξε θα σκίσουμε!!!!
Πάντως εγώ που έλεγα πως έχω αλεργία με τις διαρροές, τώρα καταλαβαίνω όσους φωναζαν εδω μέσα για την γεύση.
Και με τετοια γευση.......ρε δε πα να στάξει και λίγο!!!!!!

Απ: Eviva
« Απάντηση #797 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 14:29 »
Φίλε commander τον έχω σχεδόν 2 εβδομάδες και διαρροή δεν έχω δει ούτε στο ελάχιστο.Να θυμάσαι μόνο να μην λυπάσαι το βαμβάκι και δεν θα δεις σταγόνα.Τα υπόλοιπα περί γεύσης , ποιότητας ατμού και κατασκευής από ότι φαίνεται άρχισες ήδη να τα διαπιστώνεις ο ίδιος.

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Eviva
« Απάντηση #798 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 14:30 »
    @commander
Mε γιαααααα


ps
ίσως είναι ο μοναδικός που ΔΕΝ ΣΤΑΖΕΙ

Απ: Eviva
« Απάντηση #799 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 14:33 »
Όσο για το στήσιμο θα του πάρεις τον αέρα γρήγορα.Να ένα δικό μου με νικέλιο και με 2.5 τρυπανακι παρακαλώ.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #800 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 14:40 »
Και πως το πέρασες βρε θηρίο μέσα στο κεραμικό έτσι όμορφα!!!!!
Για λέγε ιδέες!!!!

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #801 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 15:00 »
Όταν θα έχετε το βαμβάκι στο χέρι σας έτοιμο σχηματοποιημένο για να το περάσετε μέσα στο κεραμικό/coil ..


 1. Στρίψτε/τρίψτε μεταξύ του δείκτη και του αντίχειρα την άκρη του φυτιλιού (λιγότερο απο 1cm), ώστε να γίνει πολύ λεπτό σαν πινέζα ..
 2. Κόψτε τα τυχόντα τριχίδια που περισεύουν απο την άκρη. Θα πρέπει να περναει άνετα, με το μάτι ….
 3. Αφού περάσετε/εφαρμόσετε το βαμβάκι μπορείτε να κόψετε την ουρίτσα που στρίψατε, αφού αυτό το σημείο έχει πια καταστραφεί και είναι άχρηστο να μενει μέσα στο Deck. Αλλά και μέσα να μείνει δεν θα κάνει διαφορά, απλά για την τέχνη ρε γμτ ..  :laugh1:
 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2015, 15:19 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #802 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 15:03 »
3 χρόνια ατμιστής, εδώ και 1,5 χρόνο αποκλειστικά σχεδόν με Eviva, έχω να πω ότι με το κεραμικό και με  σύρμα Ni (όχι microcoil) παίρνω το καλύτερο αποτέλεσμα και έχω βρει "το λίμανι" μου βάζοντας στην πάντα όλο το οπλοστάσιο (που δεν είναι και μικρό). Προτείνω ανεπιφύλακτα το εν λόγω στήσιμο με Νι 0,25 7 σπείρες, 0,14 - 0,16 Ω. Αφού στηθεί το coil και περαστεί το βαμβάκι, με μια καρφίτσα φτιάχνουμε τις σπείρες να έχουν ίση απόσταση και το αποτέλεσμα από πλευράς γεύσης είναι καταπληκτικό.

Απ: Eviva
« Απάντηση #803 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 15:04 »
Και πως το πέρασες βρε θηρίο μέσα στο κεραμικό έτσι όμορφα!!!!!
Για λέγε ιδέες!!!!
Όταν βάλεις το coil μέσα στο κεραμικό ίσως να ακουμπάει πάνω του αλλά μην χαλιεσαι γιατί όταν θα περάσεις το βαμβάκι θα  μαζέψει.Μετά με ένα λεπτό κατσαβιδακι άνοιξε τις σπείρες και είσαι κομπλέ.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με πρόλαβε ο spkok.

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #804 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 15:10 »
Είστ' ωραίοι ρε!!!!!!!!!!!!!!!!
Με έχετε φτιάξει άσχημα!!!!!
Χα χα χα!!!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #805 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 15:15 »
.. μετά την τοποθέτηση του coil μέσα στο κεραμικό και αφού έχουμε σφίξει βίδες, κανείς δεν μας εμποδίζει να διορθώσουμε το coil με ένα μικρό κατσαβιδάκι..  :D


Καλό θα είναι να μην ακουμπούν οι σπείρες ούτε μεταξύ τους, αλλά ούτε και στο κεραμικό, ώστε να διατηρούν όλες την ίδια θερμοκρασία και να έχουμε ακριβή ωμικά αποτελέσματα στις μετρήσεις.

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #806 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 15:47 »
Ρε π#%$τη μου!!!!!!!! :o
Τι γεύση είναι αυτή!!!!!!! :D :D :D
Παιδιά συγνώμη για το ρε!!!!! :eyesplash:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Χα χα χα!!!!Τι διόρθωσε ο big brother!!!!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #807 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 15:50 »
 :yes:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #808 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 16:10 »
Να επισημάνω κατι στο ολο θεμα του στησιματος , γιατι διαβασα οτι βαζετε βαμβακι στην οπη τροφοδοσιας.


Οταν στηνουμε με βαμβακι , τοποθετουμε το βαμβακι ΠΙΣΩ απο την τρυπα και μεσα στο deck ολο το βαμβακι.
Καθολου μεσα στην τρυπα τροφοδοσιας.


Οταν στηνουμε με φιτιλι βαζουμε μερος αυτου μεσα στην τρυπα τροφοδοσιας , ωστε να μπλοκαρει την εισαγωγη υγρου στο deck.


1)  Το φιτιλι δεν διαστέλλεται και θα πρεπει να ειναι μεσα στην τρυπα τροφοδοσιας , ωστε να μην εχουμε ανεξέλεγκτη ροη υγρου στο deck.
2)  Το βαμβακι αντιθετα διαστελλετε και ετσι βαζοντας το βαμβακι πισω απο την  τρυπα ,  θα εμποδιζει το υγρο να μπει χωρις ελεγχο στο deck.
Παραλληλα θα οδιγησει το υγρο σε ολο το σωμα του και ετσι θα υπαρχει η ιδια ποσοτητα υγρο σε ολο το μηκος του βαμβακιου.


Αν μπει το βαμβακι μεσα στην τρυπα , λογο της διαστολης που θα υποστει , θα φραξει το περασμα και ετσι θα εχουμε υποτροφοδοσια και καμενο




commander φιλε μου , αν φτιαχνεις τα υγρα μονος σου , κατεβα λιγο σε ποσοστα αρωματος , γιατι θα σε μπουκωσει.
Γνωρισμα του Eviva ειναι η πολυ καλη αποδοση αρωματος , τοσο που μερικα υγρα που εχουν πολυ εντονη γευση , πολλες φορες να ειναι κουραστικα.


Να τον χαρεις φιλε.

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Eviva
« Απάντηση #809 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 16:36 »
Αν ακουμπάει έστω και λίγο χωρίς να φαίνεται το coil πάνω στο κεραμικό, τι θα συμβεί?
Ρωτάω επειδή λόγω και κάποιας ηλικίας που έχουμε :yes:  υπάρχει και μια μικρή πρεσβυωπία.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem