vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

473 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Manitou, Buliwyf, goran, Jorge, Geraki

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #780 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 20:13 »
Σωστα ναι.Αλλα και με kanthal 0,25-0,28 5 σπειρες λιγο ανοιχτες και σχεδον το 1/3 της αντιστασης εξω απο το κεραμικο σε 2αρακι αξονακι,μια χαρα την κανεις την δουλεια!!!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #781 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 20:38 »
Ευκολο στησιμο( για αυτους που ξερουν να στηνουν ;D ) αποδοση γευσης μεχρι αηδιας και πολλα αλλα που ειναι γνωστα.
Βεβαια το πιο ευκολο ειναι να το παρεις χαμπαρι απο τις σελιδες του νηματος.Οσο πιο λιγες κατι σημαινει αυτο  ;)
Βλεπε καποιοn που εχουν φτασει 250 σελιδες με ενα σωρο update για να δουλεψει καλα και αν.Ονοματα δεν λεω αλλα οι περισσοτεροι καταλαβατε  ;)
Όχι δεν καταλάβαμε, άντε να το πάρει το ποτάμι  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος miltos1964

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #782 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 22:38 »
Eviva και πάλι Eviva
Λείπω συνέχεια σε 15ημερα και 20ημερα ταξιδια λόγω επαγγελματος
Ειμαι τόσο σιγουρος για την απόδοση και τη λειτουργία του, που εχω μαζι μου
μονο αυτόν (αν και εχω και δευτερο)
βαμβακι συρματακι και ενα ανταλλακτικό clear για περιπτωση άτυχηματος

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Eviva
« Απάντηση #783 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 11:07 »
Καλημέρα στην παρέα :)
Τρίτη μέρα σήμερα με τον Eviva και δουλεύει άψογα! Αν εξαιρέσεις το πρώτο στήσιμο
που είχα διαρροές επειδή δεν είχα φράξει όπως έπρεπε την τρύπα στο deck (δικό μου λάθος).
Σήμερα παρέλαβα νέα σύρματα 0,25 και 0,28 και αρχίζω νέες δοκιμές σε διαμέτρους. σπείρες, βαμβάκι κλπ.
Μέχρι τώρα πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος με το βελούδινο χτύπημα και την ομαλή και απροβλημάτιστη λειτουργία.
Ακόμη και από υγρό που έμεινα, δεν μου έβγαλε καμένο, απλά άλλαξε λίγο η γεύση στις τελευταίες 10-20 τζούρες.
Από γεύση ακόμη δεν μπορώ να κρίνω επειδή ατμίζω για λίγες μέρες σκέτη βάση (για αποτοξίνωση).

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Να ρωτήσω και κάτι? Έχω και Kanthal Ribon 0,30. Αν στήσω με αυτό 5-6 σπείρες coil
τι να περιμένω? Τι να προσέξω? Δεν ξαναχρησιμοποίησα Ribon.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2015, 11:31 από polygrafos »

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Eviva
« Απάντηση #784 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 16:38 »
Προσπαθώ να γράφω σε νήματα που έχω προσωπική άποψη για το προϊόν. Αυτό συγκεκριμένα το παρακολουθώ και το διαβάζω σχεδόν από την αρχή του.
Με τον Eviva αν και έχω έρθει αρκετές φορές κοντά, το προξενιό χαλαγε. Παρολαυτα θα είναι η επόμενη αγορά μου γιατί α) εμπιστεύομαι το γεγονός ότι έμπειροι ατμιστές με σεβαστές απόψεις εδω μέσα λένε τα καλύτερα, β) ο ατμοποιητής έχει κάτι διαφορετικό να προσφέρει και προφανώς επιτυχημένο που για μένα δεν παλιώνει αν δίνει αυτά που λέτε και γ) τα παιδιά στο atmistique δίνουν άλλη διάσταση στον όρο επαγγελματίας.
Δεν ξέρω γιατί δεν ήταν η πρώτη δική μου ή άλλων επιλογή κάποτε, αλλά όσο περισσότερο ασχολούμαι τόσο πιο πολύ βλέπω ότι λείπει από τα σύνεργα μου.     

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Eviva
« Απάντηση #785 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 11:29 »
Καλημέρα σε όλους :)
Μια μικρή βοήθεια. Προσπαθώ να στήσω στον Eviva μέσα στο κεραμικό βαμβάκι αλλά δυσκολεύομαι αρκετά.
Βάζω την αντίσταση αλλά μετά δεν μπορώ να περάσω εύκολα το βαμβάκι. Με φυτίλι έχω στήσεις 2-3 φορές
αρκετά πιο εύκολα. Έχετε να προτείνετε κάτι σχετικά με το βαμβάκι και τον τρόπο που θα περαστεί?
Και την αντίσταση όταν περνάω, αν δεν είναι MC πάλι δυσκολεύομαι να την κεντράρω ώστε να μην ακουμπάει στο κεραμικό.
5 σπείρες Kanthal 0,25.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #786 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 11:36 »
Σε πρώτη φάση στρίψε σε οδοντογλυφίδα με το σύρμα της αρεσκείας σου.
Πέρνα στο βαμβάκι στο coil και μετά τοποθέτησε την οδοντογλυφίδα στις εγκοπές του κεραμικού για να έχεις οδηγό. Βιδώνεις-τοποθετείς το βαμβάκι απλωμένο στο deck κλείνοντας τη τρύπα πλήρωσης του deck και είσαι έτοιμος.
Τα παιδιά απο το Atmistique ανακοινώσανε πως θα φέρουν τρυπανάκια σε διαστάσεις που χωράνε στο κεραμικό, ίσως και να έχουν φέρει ήδη.

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #787 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 11:51 »
Κάτσε τώρα γιατί σ' έχασα!!!!Αν στρίψει στην οδοντογλυφίδα το σύρμα και βάλει την οδοντογλυφίδα στο κεραμικό σαν οδηγό, πως θα περάσει το βαμβάκι στο coil με την οδοντογλυφίδα μέσα;
Την βγάζεις την οδοντογλυφίδα για να περάσεις το βαμβάκι πριν τοποθετήσεις το coil στο κεραμικό;
Για ξαναρίξτα βήμα βήμα γιατί με ενδιαφέρει κι εμένα.
Ευχαριστώωωωωωωω!!!!!

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #788 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 12:04 »
Έχεις δίκιο, κακή διατύπωση από εμένα.


Το ξαναπάω  :)) :)) :))


1ον Στριψιμο coil πανω σε οδοντογλυφιδα.


2ον Βγαζεις με προσοχη την οδοντογλυφιδα και περνας το βαμβάκι με προσοχή χωρις να πνιγεται ή να είναι πολύ χαλαρό.


3ον. Βιδωνεις με το coil στη μεση περιπου του κεραμικού σε ύψος, και με τις δυο ακρες του βαμβακιού να βγαίνουν από τις εγκοπές του κεραμικού.


4ον. Απλώνεις το βαμβάκι σε όλο το ντεκ φράζοντας τη τρύπα τροφοδοσίας. Το βαμβάκι καλό ειναι να ειναι αφρατεμένο.


5ον. Βρέχεις λίγο το βαμβάκι με υγρο, γεμίζεις και τέλος.




Προσωπικά κανω mc σε 1.8mm τρυπανακι και το βαμβακι το περναω αφου βιδωσω το coil.
Στα πρωτα μου στησιματα και εγω ειχα δυσκολευτει με το βαμβακι αλλα μετα απο μερικες αλλαγες βρισκεις τη σωστη ποσοτητα.
Δυστυχώς πριν μια ώρα τον έστησα και δεν έχω φώτος.
Στο επόμενο στήσιμο μου θα ανεβάσω όμως για τους νέους χρήστες.
Αν και σε προηγούμενες σελίδες υπάρχουν φωτος και πληροφοριες πως στηνεται οπως και στο youtube για οποιον ειναι της εικονας.

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #789 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 12:13 »
Παιδιά sos, θέλω την βοήθειά σας όσο είναι ακόμα αναστρέψιμη η κατάσταση!!!!
Έχει γίνει τελευταία μεγάλος ντόρος με τον Squape R(s) και έτσι τσίμπησα κι εγώ.
Επειδή όμως δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτος, τον έχω κλείσει και περιμένω να έρθει.
Έχει περάσει προ πολλού ο καιρός που κυνηγούσα τα εύκολα στησίματα λόγω απειρίας και τώρα ζητάω ποιότητα σε γεύση και γενικά ποιοτικό άτμισμα.
Ειμαι δε αρκετά συναισθηματικός ώστε να προτιμώ τα Ελληνικά προϊόντα πράγμα όμως που μερικές φορές (όχι πολλές) μου έχει στοιχίσει ακριβά.
Διαβάζω το νήμα και ο Eviva ανήκει στους σελιδοδείκτες μου.
Έχω διαβάσει και τις 53 σελίδες και βρίσκομαι σε δίλλημα ανάμεσα στον Eviva και τον Squape R(s).
Kαι επειδή εμείς οι Έλληνες και συναισθηματικοί είμαστε αλλά και πιστεύουμε πως αυτό που έχουμε εμείς είναι το καλύτερο (υποκειμενική ανωτερότητα) θα ήθελα με το χέρι στην καρδιά τις προτάσεις σας ειδικά από παιδιά που έχουν και τους δύο.
Αυτό που μου προκαλεί αλλεργία είναι οι διαρροές και είναι το μόνο σημείο που με προβληματίζει στον Eviva μιας και έχω διαβάσει αρκετά γι' αυτό το πρόβλημα στις προηγούμενες σελίδες.
Περιμένω τις γνώμες σας.
Ευχαριστώ!!!!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Έχεις δίκιο, κακή διατύπωση από εμένα.


Το ξαναπάω  :)) :)) :))


1ον Στριψιμο coil πανω σε οδοντογλυφιδα.


2ον Βγαζεις με προσοχη την οδοντογλυφιδα και περνας το βαμβάκι με προσοχή χωρις να πνιγεται ή να είναι πολύ χαλαρό.


3ον. Βιδωνεις με το coil στη μεση περιπου του κεραμικού σε ύψος, και με τις δυο ακρες του βαμβακιού να βγαίνουν από τις εγκοπές του κεραμικού.


4ον. Απλώνεις το βαμβάκι σε όλο το ντεκ φράζοντας τη τρύπα τροφοδοσίας. Το βαμβάκι καλό ειναι να ειναι αφρατεμένο.


5ον. Βρέχεις λίγο το βαμβάκι με υγρο, γεμίζεις και τέλος.




Προσωπικά κανω mc σε 1.8mm τρυπανακι και το βαμβακι το περναω αφου βιδωσω το coil.
Στα πρωτα μου στησιματα και εγω ειχα δυσκολευτει με το βαμβακι αλλα μετα απο μερικες αλλαγες βρισκεις τη σωστη ποσοτητα.
Δυστυχώς πριν μια ώρα τον έστησα και δεν έχω φώτος.
Στο επόμενο στήσιμο μου θα ανεβάσω όμως για τους νέους χρήστες.
Αν και σε προηγούμενες σελίδες υπάρχουν φωτος και πληροφοριες πως στηνεται οπως και στο youtube για οποιον ειναι της εικονας.
Νομίζω παίζει ρόλο και τι βαμβάκι χρησιμοποιείς για να είναι πιο ευκολοδούλευτο.
Εσύ τι βαμβάκι βάζεις;;;
Υ.Γ. Τώρα μάλιστα!!!! Επεξηγηματικότατος!!!!!!Χα χα χα!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #790 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 12:27 »
Στον Eviva αποκλειστικα Koh Gen Do αν και οποιοδηποτε ιαπωνεζικο βαμβακι σε pads κανει μια χαρα.
Επισης δεν ειχα κανενα προβλημα με Fiber Freaks 1 και 2.

Το Drago ειναι παρα πολυ δυσκολο σε τοσο μικρο χωρο και δεν το συνιστω.
Οσο περι Squape δεν μπορω να σου απαντησω μιας και δεν τον εχω δοκιμασει.
Διαρροες ομως ο Eviva ΔΕΝ εχει αν κανεις αυτο που ειπα πριν με το βαμβακι.
Γεμισμα ολο το ντεκ με βαμβακι και φραξιμο της τρυπας τροφοδοσιας.
Τοσο απλα.
Τελος η ποιοτητα κατασκευης του ειναι κορυφαια, τα σπειρωματα του βουτυρο και ολα κουμπωνουν χωρις δυσκολια και οπως πρεπει.
Γευση κορυφαια επισης.
Γνωμη μου.
Δοκιμασε ΕΣΥ ο ιδιος αν εχεις τη δυνατοτητα και τους δυο με υγρο που ξερεις και παρε αυτον που σου κανει κλικ.
Ο καθενας εχει και διαφορετικα γουστα.  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2015, 15:21 από knight77 »

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #791 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 12:34 »
Και cotton bacon v2 μια χαρά είναι

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Και cotton bacon v2 μια χαρά είναι

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #792 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 12:37 »
@commander εχω κ τους δυο. Eviva χαλαρα(με την προυποθεση οτι δεν σε ενδιαφερουν ημι-πνευμονικες και θελεις αποκλειστικα mouth to lung τζουρες) :)

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #793 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 12:40 »
Ευχαριστώ πολύ όλα τα παιδιά!!!!
Δεν ενδιαφέρομαι για πνευμονικές.
Τσιγαρίσιες κάνω και θέλω όμορφη γεύση χωρίς προβλήματα!

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #794 στις: Δεκεμβρίου 05, 2015, 12:43 »
Tότε ο Εviva ειναι ταμάμ για σένα!
Αντε καλοάτμιστος  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315665 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem