vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #750 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 22:13 »
παιδια εχω παρει και το ceramic replacement..αλλα δεν το δοκιμασα ακομη  γιατι βαριεμαι να αδειαζω μετα τα υγρα..θα εχουμε γευση η θα εχει αισθητή διαφορα?
Με ss cap χάνει αρκετά σε γεύση, θα έλεγα ότι έρχεται στα επίπεδα του KFL+ .
Είναι κρίμα κατά τη γνώμη μου να τον δουλεύεις χωρίς κεραμικο μιας και είναι το μεγάλο ατού του πόσο μάλλον που δεν χρειάζεται nrn σύρματα.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Eviva
« Απάντηση #751 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 17:44 »
Καλησπέρα
Έστησα αντίσταση στον Eviva 4 σπείρες με σύρμα 0,20 Kanthal και φυτίλι
και μου βγήκε 2,4 Ohms. Δουλεύει με το IPV στα 9,2 Watt - 4,0 Volt.
Το χτύπημα είναι μέτριο. Τι λέτε, μήπως είναι υπερβολικό, να το αλλάξω για να έχω λιγότερα Ohms ή θα στρώσει?

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τα Volts είναι 4,9 όχι 4,0!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #752 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 17:55 »
Κατι δεν εχεις καταλαβει σωστα.


Αντιθετα με τη μοδα της εποχης , σε μοντακι που εχει πλακετα step up (κατασκευασμενη δηλαδη για να δινει περισσοτερα απο οτι εχει η μπαταρια) , αυτο που εκανες ειναι οτι καλυτερο.


Μη κοιτας τα Volts.
Ανεβασε Watts εκει που σου αρεσει .


Πολυ καλα εκανες και εφτιαξες τετοια αντισταση.


Με τα Watts ατμιζουμε και οχι με τα Volts.
Δεν εχει σημασια εδω ποσα Volts εχεις.

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #753 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 17:55 »
Eviva in front
Rolls Royce behind..


Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #754 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 17:59 »
Βασίλη παρατηρείς και εσύ ένα όψιμο ενδιαφέρον για τον eviva ;
Λες και κυκλοφόρησε πρόσφατα και όχι πριν σχεδόν 2 χρόνια.
Μήπως -υπόθεση κάνω- οφείλεται στο ότι έπεσε η τιμή του ; (στην Κίνα)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #755 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 18:04 »
Και πολύ άργησε να κλωνοποιηθεί.
Ισως γι΄αυτό να τον "ανακάλυψαν" κάποιοι τώρα. Κι εγώ βέβαια όψιμα τον αγόρασα πέρσι, ήδη είχα φίλη που τον είχε πάνω στο πρόβαρι κι έπινε νερό και ... γλυκερίνη στο όνομά του.
Τον δοκίμασα και μου έκανε κλικ.
Ισως κάποια στιγμή - αν κυκλοφορεί ακόμη - θα κοπάσει η μόδα με τα subohm και θα τον δούμε να τριγυρνάει περισσότερο ανάμεσά μας.
(ίσως βγει και με νάνο καμινάδα και 2εμελάκια στα 2.5 εκατοστά... μεγάλος αυτός ο καημός!)  :))

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #756 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 18:13 »
Για αυτούς που έχουν αυτό το "τυλιχτήρι" αντίστασης, έχει ένα αξονάκι των 2μμ που ταιριάζει γάντι στο "ανοιγμένο" κεραμικό

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #757 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 18:15 »
Γεια σου Σπυρο αστερι.


Που εισαι βρε  ;;;   Μπροστά απο κανενα παλατι ;;;


Το O-ring  το εχεις βγαλει απο το καπακι ;;;




Μιτσακο μου , δεν πρόκειται να γερασει ο ατμοποιητης αυτος φιλε.
Τωρα αμα κοιταμε ονόματα και δηθεν ''κολοσσους'' και οχι την ουσια........ :dontknow: ...............


Σημασια εχει οτι οπως και να τον φτιαξουν οι Κινεζοι , οι Ιταλοι και οποιος αλλος προσπαθησει , παντα ο αυθεντικος θα ειναι πολλα βηματα μπροστα.
Οταν κατι ειναι φτιαγμενο με μερακι και με στοχο να αποδιδει σωστα αυτο για το οποιο φτιάχτηκε , καμια μαζικη παραγωγη δεν θα μπορεσει να το αντικαταστησει.


Οσοι εχουν τον κλωνο , καλα εκαναν και τον αγόρασαν.
Δεν εχει ομως σχεση η αποδοση του κλωνου με τον αυθεντικο.
Καθαρα ανωτερος ο αυθεντικος  και μαλιστα με διαφορα.





Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #758 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 18:23 »
Βασίλη παρατηρείς και εσύ ένα όψιμο ενδιαφέρον για τον eviva ;
Λες και κυκλοφόρησε πρόσφατα και όχι πριν σχεδόν 2 χρόνια.
Μήπως -υπόθεση κάνω- οφείλεται στο ότι έπεσε η τιμή του ; (στην Κίνα)
Να πω κι εγώ κι ας μη με λένε Βασίλη;  :D
Πιθανόν να έχεις δίκιο. Εγώ σχημάτισα διαφορετική εντύπωση.
Βλέπω μεγαλύτερη συμμετοχή από ανθρώπους με αυθεντικό Εβίβα.
Παρατήρησα να ξεκινάει χρονικά από το νήμα που σύγκρινε Εβίβα με Φαινόμενο (λίγο νωρίτερα υπήρξε και άλλο νήμα όπου "ψηφίστηκε" έντονα ο Εβίβα αλλά δεν το βρίσκω τώρα!).
Ειπώθηκαν τόσα θετικά σχόλια που πολλοί τον ξανα-ανακάλυψαν πρόσφατα.
Το Atmistique κρατάει χαμηλό προφίλ και γενικά δεν κάνει μπούγιο στο φόρουμ με τα προϊόντα του. Πρόσφατα έβγαλαν τον ντρίπερ Madness και δεν ξέρω καν αν το πήραν είδηση οι περισσότεροι! Αλλά τα καλά πράγματα λειτουργούν σε βάθος χρόνου...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #759 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 18:28 »
Πιθανόν να έχεις δίκιο. (κι ας μη σε λένε Βασίλη)
Τον madness τον είδαμε, αλλά κάνουμε πως δεν τον βλέπουμε, μέχρι να φτάσουν τα Χριστούγεννα.  ;)
Ντρίπερ με το ένα πόδι στο παρελθόν και το άλλο στο μέλλον: τουτέστιν, στήνεται από τετραπλή με τριφασικό καλώδιο της ΔΕΗ στα 0.01 ομ μέχρι μονή με συρματότριχα στα 2 ομ και δουλεύει από 8-108 βατ.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #760 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 18:32 »
  Δεν παίρνω ούτε εγώ όρκο μεγάλε (Big) αλλά βλέπω να ξανα-ρωτάνε πράγματα που έχουν απαντηθεί εδώ μέσα πολλές φορές.


  Αυτό με προδιαθέτει για προφίλ που έγιναν άμα τη αφίξει από FT και θέλουν γρήγορα αποτελέσματα.
Που καιρός για διάβασμα...
  Ναι Βασίλη η εβίβα έχει γράψει ιστορία.
Απλά ο Κώστας και ο Τάσος επειδή είναι Κυριοι δεν πληρώνουν κονδυλοφόρους ώστε να εξυμνούν τα προϊόντα τους σε αντίθεση με μερικούς μερικούς.
  Όντως ο πρωτοποριακός ντρίπερ που κυκλοφόρησαν δεν έχει καμία αναφορά στο φόρουμ μας...


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2015, 18:46 από netsplit »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #761 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 18:50 »
Εχει ένα νήμα μελών εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,27724.msg910405.html#msg910405
και του κατασκευαστή http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,27686.0.html
Από αυτά τον πήρα χαμπάρι κι εγώ. Οντως, κάποιοι κατασκευαστές μοιράζουν αφειδώς "δείγματα δωρεάν" σε άτομα, που στη συνέχεια φροντίζουν να προμοτάρουν το προιόν που πήραν. Οχι μέσα από μια παρουσίαση, που είναι μια κλασική τακτική, αλλά με επαναλαμβανόμενες "ευλογίες" στο προιόν. Εχω δει μέχρι και επιθέσεις να κάνουν σε άτομα που δε συμφωνούν με την άποψή τους περί αγίου δισκοπότηρου. Δυστυχώς δεν είναι μεμονωμένα φαινόμενα σε ένα μόνο προιόν ή σε ένα μόνο φόρουμ.

Ο εβίβα γνωστός ήταν σε ένα κοινό εδώ και στο εξωτερικό. Το κοινό που αγοράζει ατμοποιητές των 100 ευρώ. Τώρα τον έμαθαν και οι υπόλοιποι. Σταθερή αξία, κατά καιρούς βρίσκονται κάποια μεταχειρισμένα κομμάτια, αν και όχι συχνά. 

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #762 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:14 »
Αναφορα στον Madness υπαρχει , αλλα αφου δεν το ειπε ο Busardo και ο καθε Busardo......
Αν εγω τωρα αγορασω τον Madness ή τον Eviva , θα κατσω να βαλω μυαλο στον καθε θεατη του youtube που νομιζει οτι εκεινοι οι τυποι ειναι ανωτεροι απο εμας ;;;;;;


Εγω μπορει και να το κανω , αλλα και παλι κουβεντες θα ακουσω.


Υπαρχουν ατομα εδω μεσα που κατασκευες τους απο πολυ παλια ειναι αυτη τη στιγμη απο τα κορυφαια ατμιστικα εργαλεια και μοστραρουν στα διαφορα sites του εξωτερικου σαν καινουριες και ριζοσπαστικες κατασκευες.
Ποιος ομως ξερει τις κατασκευες του Tasos vaps , Septero , Vrs5 , Vouvouria , Zarras , Depon , SEB , Craven , Sokin και τόσων αλλων που καποτε εφτιαχναν μονοι τους αυτα που ατμιζαν και ακομα και σημερα διαφορα μοντελα εχουν επιρροές απο εκεινες τις κατασκευες ;;;;;


Αν πληρωνε και ο Κωστας τον Busardo και του εκανε και ενα δωρακι (ενα ατμ/τη π.χ.) , τοτε θα εβλεπες σε ολο τον κοσμο να πουλαει σαν τρελος ο Eviva ή ο Madness , για καμια δεκαρια χρονια..........


Αφου το ειπε ο Busardo και ο καθε Busardo , θα ειναι καλο........ :tongue_smilie:


Kαι ναι....  Γραφω για τον Busardo και για τον καθε Busardo , γιατι δεν βλεπει τι γραφω.
Αν γραψω για καποιον Ελληνα , θα μαλώσω και δεν θελω............
Eχουμε και 'δω τετοιους μαγκες . 
Αν ατμιζουν τζαμπα βεβαια , μαγκια τους.
Αν ομως ειναι απλα παπαγαλακια ............. ο.κ. , δικο τους θεμα.


Ας παμε ομως παρακατω , γιατι ειναι και λιγο λαθος η κουβεντα εδω ....... :tongue_smilie:


Και που λετε ο Eviva...............................

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Eviva
« Απάντηση #763 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:31 »
Εγω παλι να πω οτι το μονο αρνητικο που εχω ακουσει για τον eviva ειναι, "ελα μωρε ειναι παλιος"!!Δεν ειναι τυχαιο νομιζω οτι δεν εχει καμια αναφορα στην αποδοση του!
Επισης νημα 51 σελιδων για ατμο 2 χρονων(αν κανω λαθος διορθωστε με!) κατι θετικο σημαινει!

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #764 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 19:34 »
Και που λετε ο ΕVIVA............................ :respect: :respect: !!!!Καλα για τον Κων/ντινο δεν θα μιλησω...τα εχω πει και αλλη φορα παλιοτερα,αλλα αυτο το τελευταιο πριν δυο βδομαδες με πεθανε....Τηλ στο Κων/ντινο...
Ελα ο Σπυρος ειμαι απο ροδο...
Ελα αγαπουλα  :laugh1: :laugh1: .....
Κων/ντινε εχω ενα θεμα μαλον με τον αρνητικο πολο....
Ωραια...αλενακι τοσο ψιλο εχεις.....
Οχι....
Ωραια, στειλτο να στο φτειαξω μπαμ μπαμ και σε τρεις μερες θα το χεις πισω!!!
Υ.Γ 1 χρονων και κατι ο eviva ετσι....και ουτε μα ουτε μου :thumpup: :thumpup: !!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240883 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 191 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12524 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21338 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195672 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111118 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan