vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

87 επισκέπτες, 6 χρήστες
antiklitos140, Jorge, th3ofilos, maprix, Βασίλης Γ, manoslykos

Twitter

Eviva By Atmistique

Απ: Eviva
« Απάντηση #2220 στις: Μαΐου 05, 2017, 10:02 »
Ειπα αφου εχω δυο, ας κανω κανα πειραμα.
Εσπασα λοιπον ενα κεραμεικο και το κανα κοντο, σαν ss cup. Απο πανω εστησα μια kanthal 27g, 6 σπειρες, 2.5mm τρυπανι, 1 ohm (δε θα χωρουσε στο κεραμεικο με τιποτα)
Ανεβηκα 16 watt, ο εβιβα δεν χαμπαριασε, ουτε καμμενο
ουτε τιποτα και με υγρο 80% vg παρακαλω.
Πολυ περισσοτερο ντουμανι και υγρασια. Δε λεω οτι το προτιμω απο το κλασσικο λεπτο συρμα-μεσα στο κεραμεικο στησιμο αλλα ειναι ωραιο να εχεις ευελιξια :P
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2017, 10:32 από arathorngr »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #2221 στις: Μαΐου 10, 2017, 01:48 »
Δεν γίνεται να μην ευχαριστήσω δημοσίως τον φίλο και συντοπίτη kostasmoke για την υπέροχη κίνηση που έκανε να μου χαρίσει τον eviva του..

Ας τα πάμε όμως από την αρχή. Θέλησα να ξαναμπώ στον υπέροχο κόσμο του eviva γιατί ναι, ήταν από τα κομμάτια που είχα και που έδωσα κάποτε χωρίς να το σκεφτώ και να που όντως μου έλειψε πολύ αυτή η μοναδικότητα του συγκεκριμένου ατμοποιητή.
Άλλες προτεραιότητες εκείνη την ώρα, πρώτη -και λανθασμένη όπως αποδείχτηκε- επιλογή να φύγει ο eviva από τα χέρια μου.

Μην τα πολυλογώ, κάπως έτσι λίγες μέρες πριν "πέρασα" από το ιντερνετικό κατάστημα του atmistique ξανά για την απόκτηση ενός καινούργιου eviva. Με χαρά διαπίστωσα ότι η τιμή του ατμοποιητή έπεσε σημαντικά, δυστυχώς όμως δεν παρατήρησα τη νέα σημείωση που βρισκόταν χαμηλά χαμηλά.. "δεν πωλείται σε ευρωπαϊκές χώρες", κάτι τέτοιο. Και προχώρησα κανονικά στην παραγγελία μου, και τον περίμενα πως και πως. Αλλά να που -προς τιμήν του Κώστα (atmistique )- ενημερώθηκα μέσω email για την αδυναμία εκτέλεσης της παραγγελίας λόγω αυτών των ρημαδο-TPD - πως τα λένε..

Κι εκεί βρέθηκε η αγγελία του kostasmoke που ζήτησε να ανταλλάξει τον eviva του με έναν πιο αεράτο. Και ήρθαμε για ακόμα μια φορά σε επικοινωνία, βασικά τον πήρα τηλέφωνο απλά και μόνο για να του πω να μην κάνει το λάθος να τον δώσει, το ίδιο λάθος που έκανα κάποτε κι εγώ δηλαδή. Και του μίλησα για τη στεναχώρια μου με την ακύρωση της παραγγελίας μου, και γι' αυτά τα παλιο-TPD, και για την τύχη μου μέσα, αλλά και για τον άψογο επαγγελματισμό του Κώστα (atmistique ) ακόμα κι αν στην παρούσα ήμουν ο χαμένος..

Αμ δεν ήμουν. Γιατί μέσα σε λίγες ώρες έλαβα το μήνυμα του kostasmoke που τσαμπουκά-τρακτέρ επέμενε να μου χαρίσει τον δικό του eviva, αυτόν που λίγες ώρες νωρίτερα είχε σε αγγελία ανταλλαγής και που με το δικό μου τηλεφώνημα τον ανάγκασα να την αποσύρει και να σκεφτεί ξανά και ξανά το λάθος που πάει να κάνει!

Τρελό; Τρελό.

Με τον atmistique δεν "κλείσαμε", ήδη έπεσε παραγγελία για κάμποσα καλούδια που θα χρειαστώ και θα έχει και συνέχεια στο μέλλον. Έτσι κι αλλιώς αυτόν τον επαγγελματισμό εγώ τον εκτιμώ απεριόριστα, μου το έχει αποδείξει και στο παρελθόν με τον πρώτο μου eviva που έδωσα χωρίς να το "ζυγίσω" σωστά.

Όσο για τον kostasmoke, αχ ρε Κωστή χαλί με έκανες.

Δυο Κωστήδες μαλάματα, για να θυμόμαστε ότι υπάρχουν και τέτοιοι άνθρωποι ανάμεσά μας ακόμα και σήμερα. :)


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eviva
« Απάντηση #2222 στις: Μαΐου 10, 2017, 03:05 »
ακριβως,ενας eviva θα υπαρχει παντα στην συλλογη μου,ιδιαιτερος ατμ,μπραβο στον κωστη για την κινηση του,αντε να πω και ενα μπραβο και στον αλλο κωστα στην πανορμου :))

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #2223 στις: Μαΐου 10, 2017, 06:25 »
Τι να πω τώρα εγω;ευχαριστώ το Μανολη για τα καλά του λόγια αλλά δεν τα λέει κ όλα.δν τον έδωσα έτσι.πηρα καιγω τα δώρα μου κ συγκεκριμένα πήρα βαμβάκι 3 λογιο και θα βαμβακωνω αντιστάσεις μέχρι να σκουριάσει ο ρομποκοπ :-P και πάλι ευχαριστώ για τα καλά λόγια μανολιο.σε περιμένω γιά φαι σύντομα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Eviva
« Απάντηση #2224 στις: Μαΐου 10, 2017, 11:28 »
Το ήξερα ότι έχει σταματήσει πλέον να διατίθεται, οπότε όταν είδα αγγελία τσίμπησα κι έναν δεύτερο. Τώρα έχω τον έναν με κεραμεικό και λεπτό συρματάκι και 2mm πυρήνα (ως 11 watt) και τον άλλον χωρίς, με 27ga και 2.5mm πυρήνα (ως 16-17 watt).
Μια χαρά δίδυμο!

YΓ. Μπράβο στον Κώστα, αυτές οι όμορφες κινήσεις δείχνουν ότι υπάρχουν ακόμα κιμπάρηδες άνθρωποι. 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva
« Απάντηση #2225 στις: Μαΐου 10, 2017, 11:52 »
Κώστα και Μάκη, καλημέρα. Ό,τι καλύτερο διάβασα μέχρι τώρα. Δύο χρυσά παιδιά κι ένας σπουδαίος επισκευάσιμος όπως ο Eviva. Ειλικρινά, εύχομαι ό,τι καλύτερο γιατί το αξίζετε. / (Κώστα, μήπως έχεις και 2ο Eviva; )  ;D

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #2226 στις: Μαΐου 10, 2017, 13:06 »
Χαχαχα..να σαι καλά joe για τα καλά σου λόγια.δυστυχως φίλε μου δν υπάρχει 2ος..ατυχησαμε

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Ευχαριστώ και σένα φίλε arathorngr.κιμπαρης δν ξέρω αν είμαι αλλά δν είμαι τσιγκούνης.χαχαχαχα.τον αγαπώ το Μανολη και πραγματικά δν το πολύ σκέφτηκα να του τον δωσω

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 10, 2017, 13:28 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #2227 στις: Μαΐου 10, 2017, 17:58 »
Φιλε μου υποκλινομαι. :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Eviva
« Απάντηση #2228 στις: Μαΐου 10, 2017, 18:19 »
Μπραβο στον Κωστα και στον Μανωλη καλοατμιστος. 
εγω ειμαι πολυ νεος για τον EVIVA, τον μαθαινω ακομη, αλλα παιδια ουτε θα τον πουλουσα ποσο μαλλον να τον χαριζα και να τον στερηθω. 
Χιλια ΜΠΡΑΒΟ στον Κωστα

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Eviva
« Απάντηση #2229 στις: Μαΐου 10, 2017, 23:53 »
Μπορείς να τον νοικιάσεις όμως  !!! 

Προφανώς κανω πλακα , γιατι δεν θέλω να μιλήσω σοβαρά με στεναχωρούν καποια πραγματα , σε σχέση με εγχώριο ατμοποιητή , απο τις δυνατόπτητες του μέσου καταναλωτη τις περιορισμενες , απο τα περιθώρια του κατασκευαστή τα περιορισμενα για να μπορει να το βγάζει εδώ η μάλλον για να συνεχίσει να το βγάζει κακά τα ψέμματα στοχευοντας εκτος εγχώριας αγοράς και πλασάροντας ποιότητα , και καλά κάνει ειναι ο μονος τρόπος,  και απο τα παράλογα της νομοθεσίας που πρεπει να ξενιτευτώ για να παραγγείλω σε ντόπιο μαγαζί ντόπιο προϊόν 

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #2230 στις: Μαΐου 11, 2017, 09:26 »
Αν τον πουλαει στην Ελλαδα με το jojo kit χωρις το μεγαλο τανκ θα ειναι ενταξει με την νομοθεσια? 'η χρειαζονται και αλλα πραγματα περα απο τα 2 ml τανκ?

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Eviva
« Απάντηση #2231 στις: Μαΐου 11, 2017, 10:21 »
Δυστυχώς υπαρχουν κ αλλοι περιορισμοι οπως πχ το childproof.  Τωρα θα μου πεις ολοι οι αλλοι κατασκευαστες που βγαζουν κ πουλουν ακομα ατμο με 2+ml τανκ προδιαγραφων προ tpd ειναι μαγγες και η ομαδα του atmistique ειναι κοροιδα? Εγω θα σου απαντησω πως ειναι σωστοι επαγγελματιες και μεχρι εκει χωρις να υποννοω το παραμικρο για αλλους.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος boson

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #2232 στις: Μαΐου 11, 2017, 11:39 »
το πακέτο με τα τσιγάρα είναι childproof βλέπεις.
σ αυτή τη χώρα όλο νόμους βγάζουμε και 
οι κομπίνες συνεχίζονται..... :wall:
πότε θα αντιδράσουμε άραγε :hmmm:

Απ: Eviva
« Απάντηση #2233 στις: Μαΐου 11, 2017, 12:41 »
Δυστυχώς υπαρχουν κ αλλοι περιορισμοι οπως πχ το childproof.  Τωρα θα μου πεις ολοι οι αλλοι κατασκευαστες που βγαζουν κ πουλουν ακομα ατμο με 2+ml τανκ προδιαγραφων προ tpd ειναι μαγγες και η ομαδα του atmistique ειναι κοροιδα? Εγω θα σου απαντησω πως ειναι σωστοι επαγγελματιες και μεχρι εκει χωρις να υποννοω το παραμικρο για αλλους.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ακομα και εποχες προ-περιορισμων εχουμε δει κορυφαιο κατασκευαστη ατμιστικων ειδων να κοβει αποδειξεις σαν συνεργειο ρεκτιφιε...

Ονοματα δε λεμε...
Ενα απλο google search αρκει.

Η απορια μου ειναι αν υπαρχει προβλημα και στα ανταλακτικα....
Αν δεν υπαρχει και βγαλουν σαν ανταλλακτικο και τη βαση του Εβιβα ,τοτε ολα καλα

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Απ: Eviva
« Απάντηση #2234 στις: Μαΐου 11, 2017, 13:30 »
Καλησπέρες. 
Πήρα το drip tank και το έστησα με μπόλικο μπαμπάκι. Δουλεύει άψογα. 
Αρχάριος ωστόσο στο dripping- μία ερώτηση: 
πώς καταλαβαίνω ότι τελειώνει το υγρό και πρέπει να ξαναστάξω?
Από την όποια εμπειρία σας, πόσες σταγόνες χωράει περίπου ο eviva σε dripping?
(1 ml διαβάζω από τον κατασκευαστή)

Ευχαριστώ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240858 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12492 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7667 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan