vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

50 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #615 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 20:06 »
Σε γευση ειναι ενα σκαλί κατω απ οτι ο πιστος μου diver(του εχω αδυναμια.) αλλα σε ντουμανι ειναι αρκετα καλος.
Μου κάνει λίγο εντύπωση που δεν σου δίνει τουλάχιστον ισάξια γεύση με του Diver.
Νομίζω πως ξεδιπλώνει καλύτερα τις γεύσεις και... ελπίζω να μην σε πήρα στο λαιμό μου!  ::)

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #616 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 20:10 »
Μετά από δύο τρία γεμίσματα που θα έχουν στρώσει τα μέταλλα, θα αποδώσει τα μέγιστα, οπότε λίγο υπομονή.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #617 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 20:16 »
δεν υπαρχει τετοιο θεμα φιλε μου.ακους εκει με πηρες στον λαιμο σου.ο καθε ενας αντιλαμβανεται το καθε τι στο ατμισμα τουλαχιστον εντελως υποκειμενικα.

το ηξερα οτι ο diver θα εχει καλυτερη γευση.οταν εχεις κεραμικο σε υπερβολικα στενο θαλαμο με βουτυχτα φυτιλια μεσα στο υγρο ειναι δυνατων κατι αλλο να το ξεπερασει?
Αλλα και αυτο σε συγκεκριμένα υγρα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #618 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 20:57 »
Αυριο - μεθαυριο που θα εχει χαλαρωσει η αναμνηση της γευσης του Diver και θα σε ευχαριστει το αποτελεσμα που θα παρεις , τοτε θα πρεπει να παρεις ξανα τον Diver και θα δεις οτι ο ΕVIVA δεν εχει καλυτερη γευση , αλλα ειναι πιο καθαρη .
Μικρη η διαφορα στην ενταση αποδοσης αρωματως , αλλα υπαρχει.   
Μη ξεχναμε ομως οτι και ο Diver δεν ειναι καποιος ατμοποιητης -- οτι να' ναι ---........ 8)


Θελουν και οι δυο καποια εμπειρια ή να προσπαθησει ο χρηστης να τελειωποιησει το στησιμο τους.
Κανενας δεν ηξερε , αλλα ολοι μας μαθαμε.

Αν καταφερει ο χρηστης να κανει το στησιμο του ετσι οπως πρεπει ακριβως για τα γουστα του , τοτε θα εχει και το ακριβες αποτελεσμα που θελει.

Εκει λοιπον , τολμω να γραψω οτι ο EVIVA , θα δωσει αυτο το κατι παραπανω , οχι λογο καλυτερης γευσης , αλλα λογο του οτι μπορει να δωσει τη γευση πιο καθαρα.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #619 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 02:22 »
σιγα να μην αφησω τον diver...ειναι παντα ready and loaded.ειπα ενα σκαλι κατω γιατι ενω στον diver καταλαβαινω καθε νοτα του υγρου μου με ακρίβεια στον eviva δεν το νιωθω.ομως βλεπω αυτη την καθαροτητα της γευσης που αναφερεις.εχει την ταση ο eviva αν βαλεις ενα υγρο με ας πουμε φραουλα και κρεμα η βανιλια η custard να τονιζει της κρεμες.

ο diver σου τα δίνει εξησου σωστα και τα δυο.ισως κατι τετοιο περιμενα,


Επισης παντα εχω στο μυαλο μου να μην παρω μεγαλες τζουρες.αν παρω νιωθω οτι παει για υποτροφοδοσια.


τι υγρα τον εχετε δουλεψει εσεις?ποσο πιχτα?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #620 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 03:24 »
Αν υπαρχει υποψια καμενου , παει να πει οτι δεν ειναι σωστη η αντισταση ή η ποσοτητα βαμβακιου.


Πιο απλα , φταιει το στησιμο σου....... ;D


Απο τους 100 κατοχους , οι 99 κατοχοι ειχαν το ιδιο προβλημα στην αρχη.   Αμα το ξεπερασεις , θα δεις οτι θα σε αποζημιώσει φιλε.


Ευκολο ειναι.  Απλα προσπαθεις και στο τελος το πετυχαινεις.  Τη δευτερη φορα καλυτερα και την τριτη........αστο.  Κολλημα σκετο ο ατιμος...... 8) :D

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Eviva
« Απάντηση #621 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 17:08 »
Μολις τον απεκτησα ξανα..Τον εστησα με 30αρι συρμα 8 σπειρες σε οδοντογλυφιδα και μου βγηκε 1.4ωμ..Την αντισταση την τοποθετησα στο κεραμικο με το 1/3 να προεξεχει οπως μου ειπαν τα παιδια..Εβαλα και βαμβακι καμια διαρροη καμια υποτροφοδοσια..Δεν εχω ομως πολυ χτυπημα..Γιατι;;

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Eviva
« Απάντηση #622 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 17:44 »
Δεν παιζει!Μπερδευτηκες και εβαλες μηδενικο υγρο!Δεν υπαρχει αλλη εξηγηση!χαχαχα!


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #623 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 17:52 »
Δεν ξερω γιατι βγαζουν καποιοι την  αντισταση εκτός κεραμικου.......... :dontknow:


Αυτοματα καταργειται η λειτουργια του κεραμικου σε μεγαλο βαθμο με τον τροπο αυτο.


Μια - δυο φορες δοκιμασα να το κανω ετσι , αλλα ειδα οτι δεν ειχε την αποδοση που ηθελα/ειχα συνηθησει/μου αρεσε...


Στην πραγματικοτητα , η αντισταση θα πρεπει να ειναι οσο γινεται πιο μεσα στο κεραμικο. 
Το αξονακι -- καθεται -- στο χαμηλοτερο σημειο των οπων του κεραμικου. 
Αλλωστε για να ειναι μεσα στο κεραμικο η αντισταση υπαρχουν τετοιου ειδους ατμ/τες.


Πραγματικα δεν ειχα κανενα προβλημα οταν το στησιμο ειναι οπως πρεπει ή οπως δειχνει στα βιντεακια  ο Τασος.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Eviva
« Απάντηση #624 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 17:56 »
Οταν την βγαζεις απο το κεραμικο νομιζω χανεις σε χτυπημα(γυρω στο 1/3 η 1/2 του coil!
Ταυτοχρονα ομως χανεις και σε γευση!Βολευει μονο αν εινα πολυ εντονο το υγρο απο μονο του!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #625 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 18:16 »
Δεν μου αρεσε και το κακο ειναι οτι δεν μου αρεσε γιατι πραγματι δεν ειχα τη γευση που ειχα συνηθησει.   
Περισσοτερα για το θεμα δεν ξερω...


Οσο για τα υγρα , το εχουμε γραψει απο την αρχη του νηματος , οτι ειναι πολυ πιο εντονο το υγρο στον Eviva , oποτε βαζουμε λιγοτερο αρωμα.
Σε ετοιμα δεν ξερω τι αλλο να κανει καποιος εκτός απο το να αραιωσει τα ετοιμα υγρα του με σκετη γλυκερινη φαρμακειου ή μηδενικη απο καταστημα η.τ.


Μπορει το οτι εχει εντονη την αισθηση του αρωματος τοσο πολυ , να μη μου αρεσε κανενα -- μα κανενα -- ετοιμο υγρο στον ατμοποιητη αυτο.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #626 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 19:19 »
Συμφωνώ με τον Shadocan ( :bye: ). Η αντίσταση κάτω, διαφορετικά μειώνουμε γεύση και χτύπημα και χάνονται τα προτερήματα του κεραμικού!


Πειραματίστηκα για ένα διάστημα με την αντίσταση αρκετά πάνω, + το πρότεινα κι όλας σε κάποιους, κακώς, δεν είχα δίκιο..


Ο μόνος λόγος που θα την ξαναανέβαζα είναι η περίπτωση να θέλω τόσα πολλά γκάζια που να μην με καλύπτει η τροφοδοσία με το βαμβάκι μέσα στα κανάλια του κεραμικού, οπότε ανεβάζοντας την αντίσταση ψηλά να έχω το μεγαλύτερο μέρος του βαμβακιου εκτός, να μην είναι δηλαδή καθόλου στριμωγμένο, σε συνδυασμό με μεγαλύτερης διάμετρου coil.


Αλλά με την πάροδο του χρόνου και τις δοκιμές, σιγουρεύτηκα οτι ο ατμοποιητής λειτουργεί εξαιρετικά με την αντίσταση κάτω, γεύση/χτύπημα στο θεό.
Με αυτό τον τρόπο και σωστό στήσιμο μπορείς να εχεις σούπερ καλή τροφοδοσία απο τα 6-7 έως ακόμη και στα 12 Watts, ίσως και παραπάνω (δεν γνωρίζω, παίζω στα 8-9-10 max).




Περι υγρών και εγώ τα αραιώνω πλέον απελπιστικα. 30 ml έτοιμο υγρό αναπλήρωσης + 100ml βάση + 20ml μηδενική βάση για να ρίξω τη νικοτίνη εκεί που θέλω = 150 ml έτοιμου υγρού. όσοι έχουν δοκιμάσει εντυπωσιάζονται απο το πόσο καλή γεύση έχει ο άτμο ...

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2015, 19:30 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #627 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 19:31 »
θα τον μαθω και θα σας δειδαξω παλι. ;D

εχω τον εστεισα εχθες με 30αρι 5 σφυχτες σπειρες και προσεξα να το βαλω πολυ ομορφα μεσα στο κεραμικο..
Αυτο που παρατηρω οτα κανω dry burn ειναι οτι οι ακριανές σπειρες δεν αναβουν αν ειναι παρα πολυ κοντα στα τοιχώματα..ειναι φυσιολογικό αυτο?

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #628 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 19:34 »
Ναί, νομίζω οτι είναι φυσιολογικό, όταν οι ακριανές σπείρες είναι κοντά στα εσωτερικά τοιχώματα του κεραμικού ..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2015, 19:43 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Eviva
« Απάντηση #629 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 20:07 »
Μολις τελειωσει το υγρο στο τανκ θα ανοιξω και θα την κατεβασω..Ισως ομως να ειναι και ιδεα μου μιας και η τροφοδοσια ειναι αψογη και δεν παιρνω υποψια καμμενου..Οταν εχεις υποψια καμμενου νιωθεις καψιμο στο λαιμο..χεχεχ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247412 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 57 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 18:41
από zamploutos
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 73 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 17:44
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572654 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8221 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122741 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 501 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327345 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8856 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298475 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140