vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Eviva
« Απάντηση #585 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 21:09 »
O Eviva ειναι 304 ατσαλι ενω ο Fainomenonειναι 303 και οι 2 πολυ καλοι ατμοποιητες


εχω τον ΕVIVA και ειμαι πολυ ευχαριστημενος για τον αλλον δεν τον εχω απο οτι εχω ακουσει ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Eviva
« Απάντηση #586 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 21:22 »
Είχα 2 φενομενον και απο εχτές έμεινα με ενα γιατι ο δεύτερος χάθηκε...ναι...μου έπεσε απο τσέπη στο μπουφάν που κράταγε η γυναίκα σε εκδηλώσει με πολύ κόσμο..απλά χάθηκε.........
Η λίγο καλύτερη ποιότητα του εβίβα και η αλλαγή,ειναι τα κίνητρα προς το παρόν για να τον αγοράσω.απο την άλλη ο φενομενον ειναι σταθερά απο τους καλύτερους ατμούς και πολύ ομορφος!
Να μη βγούμε όμως offtopic εχω διαβασει το κατάλληλο νήμα και βλέπουμε..

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #587 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 21:27 »
O καθενας εχει τη xαρη του.
Για 'μενα αυτο που ζητουσα απο τετοιου ειδους ατμοποιητη ηταν η γευση και στο θεμα αυτο , ο EVIVA δεν εχει αντιπαλο.


Μονο με δυο genesis πηρα πιο καθαρη (οχι καλυτερη) γευση , αλλα ειναι ατμοποιητες αυτοι εχουν εντελως διαφορετικη φιλοσοφια , κατασκευη και υλικα ατμοποιησης....



Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #588 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 21:47 »
Να σου πω την αλήθεια ειμαι ανάμεσα στον εβίβα η ο φενομενον και το ψαχνω...
 :hmmm: :hmmm:


Κι εγώ ακριβώς αυτό το δίλημμα είχα και τελικά πήρα και τους δυο  :))


Από την άλλη, αν ήμουν στην ίδια θέση με εσένα, και είχα ήδη Phenomenon, δε θα έβρισκα κανέναν λόγο να πάρω δεύτερο, θα έπαιρνα Eviva με κλειστά μάτια

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Eviva
« Απάντηση #589 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 21:50 »
Και κει που έκλεινα παλι σε φενομενον...με προβληματίζεις..
Χαχαχα..
Η αλήθεια ειναι οτι λογικά ειναι η σειρά του εβίβα.
Για να δούμε..

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #590 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 22:07 »
και εγω εχω και  και τους δυο  και ησυχασα,και οι 2 με τις χάρες τους και τις χαρές τους.ειναι διαφορετικης φιλοσοφιας ατμο  δεν υπαρχει συγκριση οπως λεει και ο βασιλης.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #591 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 22:39 »
Δυο ίδιοι ατμοποιητές... δεν έχει νόημα.
Αφού έχεις τον έναν, πάρε και τον άλλο.
Σίγουρα πάντως ο εβίβα από γεύση είναι καλύτερος.
Επίσης, γεμίζει πολύ πιο εύκολα.
Είναι καλό να αλλάζεις μέσα στη μερα με κάτι διαφορετικό, όχι με κάτι ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Eviva
« Απάντηση #592 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 23:00 »
Συγγνώμη, υπάρχει πιο εύκολο γέμισμα απ' αυτό? :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #593 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 23:15 »
ασε, να μη σου βγάλω βίντεο πώς ανοίγει ο δικός μου.
Καταρχήν, δεν θα καταστρέψω το μοντ πατώντας τον ενώ τον φοράει.
Τον βγάζω, βγάζω το ντριπ τιπ και πατάω με πολλή δύναμη προς τα κάτω και πάντα σε τραπέζι με σταθερή επιφάνεια.
Κάποια στιγμή ανοίγει και αν δεν έχω μπουκάλι με βελόνα, πατάω πιο προς τα κάτω, για να γεμίσω.
Μετά ξαναπατάω για να κλείσει το τανκ...

Οσο για το άλλο τανκ, αυτό με τα δαχτυλίδια.... άσε... με τρεις χαρτοπετσέτες να πιάσω το δαχτυλίδι, να ευχηθώ να μη σφηνώσει, να το βγάλω, να γεμίσω ΜΟΝΟ με μπουκαλάκι με βελόνα και μετά να παραλείψω γλυκερίνες γύρω γύρω το δαχτυλίδι ΑΝ θέλω να ξανανοίξει (κάντο αυτό με 5pawns) αααα.... να σκουπιστώ επίσης μετα και να σκουπίσω το τανκ. Σόρι, μπροστά σε πελάτες δεν μπορώ να το κάνω, ούτε σε οικογενειακό τραπέζι, ούτε σε καφετερία. Ξέχασα.... καμιά φορά το δαχτυλίδι μπαίνει με την πρώτη, καμιά φορά σφηνώνει και θέλει 2 και 3 προσπάθειες...
Τελευταία φορά που άλλαξα αντίσταση, πάλευα 10 λεπτά να βγάλω το κάτω δαχτυλίδι.

Για να δούμε... εβίβα... πιάνω απαλά το πάνω δαχτυλίδι, το ξεβιδώνω, γεμίζω με ό,τι μπουκαλάκι έχω, βιδώνω πάλι το δαχτυλίδι και στην τελευταία βόλτα γυρνάω ανάποδα τον ατμοποιητή. Για να αλλάξω αντίσταση ξεβιδώνω το τανκ από κάτω...

Πολλά καλά έχει ο φαινόμενο, αλλά η καλή ποιότητα κατασκευής στο κομμάτι συναρμολόγηση-αποσυναρμολόγηση δεν περιλαμβάνεται στα ... ελαττώματά του. Αυτή η ιδέα των κουμπωτών τμημάτων δεν ήταν καλή.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Eviva
« Απάντηση #594 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 23:25 »
Τι να σου πω, εμένα με έχει βολέψει τρομερά αυτός ο τρόπος, χρησιμοποιώντας το straight tank κυρίως και δεν αισθάνομαι ότι καταπονείται το μοντ. Γνωρίζω τον εύκολο τρόπο γεμίσματος της εβίβα, αλλά αυτός που λέμε μου φαίνεται ακόμη πιο εύκολος και γρήγορος :dontknow:
Τελικά όλα τα πράγματα είναι πως θα βολέψουν τον καθένα κι αυτό αποδεικνύεται άλλη μια φορά :yes:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #595 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 23:36 »
πιστευω πως αντικειμενικα εχει πιο ευκολη αναπληρωση ο εβιβα με διαφορα.και δεν νομιζω οτι εκει τιθεται θεμα υποκειμενικο στο λενε τα χερια σου τα δικα μου τουλαχιστον.συμφωνω με την petra σε αυτο.επισης ομως πιο ευκολο μακραν τσεκαρισμα σεταπ μεσα στη μερα μονο με το φαινομενο μου εχει συμβει ,γι αυτο το λογο θεωρω πως ειναι διαφορετικης φιλοσοφιας ατμοποιητες.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #596 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 23:43 »
Αν και το νημα δεν ειναι για...........κοντρες , θα το γραψω...... ;D


Το μοναδικο πραγμα που δεν μου αρεσε καθολου στο Φαινο σε θεμα κατασκευης , ειναι τα κομματια που στηριζονται σε O-rings.
Μπορει να ειναι ευκολο το γεμισμα στο Φαινο ετσι οπως το ειδαμε στο βιντεο , αλλα δεν εχουμε ολοι μας τα ιδια drip tips.


To οτι δεν χρειαζομαι ουτε εργαλεια , ουτε μύτες ειδικες ωστε να γεμισω , ουτε χαρτοπετσετες , ειναι και για 'μενα ενα σημειο που το αναγνωριζω σαν υπερ στον Eviva.


Δεν ειναι σημειο για να κρίνεις ενα ατμοποιητη , αλλα σηγουρα ειναι κατι που δεν το αφηνεις στην ακρη.


Προσωπικα με εμπειριες ασχημες απο ατμοποιητες που στηριζονται σε O-rings , προτιμώ ενα ατμοποιητη που να ''δενεται'' με βολτες .
Λογο δουλειας , λογο γουστου , λογο του οτι ειμαι λιγο (εως πολυ) ''ατσουμπαλος'' , ο Eviva σταθηκε στο πλευρο μου επαξια και πραγματικα στα δικα μου ματια ειναι ενας ατμοποιητης εμπιστοσυνης απο καθε αποψη.
Αυτος ομως ειμαι εγω.
Δεν λεω οτι δεν ειναι καλος ο Φαινο , αλλα υπαρχουν καποια σημεια στον ατμ/τη που εμενα δεν μου αρεσαν καθολου.
Στα ματια καποιου αλλου , μπορει να ειναι τελειος.
Σεβαστο  αλλα το σταθερο πραγμα , ηταν , ειναι και θα ειναι κατι σιγουρο.


Στο θεμα που αναφερει ο teo77 , εχω να πω οτι με το Φαινο χρειαστηκε να ανοιξω τον ατμ/τη για να δω την αντισταση.
Στον Eviva λιγες φορες χρειάστηκε να κοιταξω την αντ/ση και δεν ηταν ο λογος στο οτι εμαθα ή οχι το πως να στηνω τον καθε ατμ/τη.
Εχει πολυ πιο ευκολο σεταρισμα ο Eviva , αλλα η κυρια διαφορα εδω , ειναι οτι ο Φαινο δεν εχει την πολυτελεια του χωρου που υπαρχει στον Eviva.


Y.Γ.
Υπαρχει ατμ/της με πιο ευκολο γεμισμα και δεν ειναι ενας...... ;)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #597 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 23:56 »
σωστα βασιλη αυτο ηθελα να το προσθεσω εχεις δικο με το θεμα οριγκακια του φαινο ουτε εμενα μου καθονται καλα οχι μονο σε θεμα γουστου αλλα και χρηστικα δεν το βρισκω γιατι πολλες φορες με το βαλε βγαλε βαση καμπανα και τα ρεστα αν δεν''λαδωσω''καλα κοβονται.anyway επισης σωστο και το οτι και εμενα με ενδιαφερει πολυ περισσοτερο να αναπληρωσω μεσα στην μερα παρα να τσεκαρω σεταρισμα.
χωρια καμια απολυτως αντιπαραθεση με κανεναν φυσικα!!διαλογο κανουμε αν ειναι δυνατον να υπαρχει κοντρα για τετοια θεματα ενω διπλα μας και γυρω μας κοσμος φευγει απ τη ζωη απο αγνωστου ταυτοτητας πολιτικα παιχνιδια.χιλια συγνωμη για το off topic του πραγματος.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Eviva
« Απάντηση #598 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 00:00 »
Και κει που έκλεινα παλι σε φενομενον...με προβληματίζεις..
Χαχαχα..
Η αλήθεια ειναι οτι λογικά ειναι η σειρά του εβίβα.
Για να δούμε..
Εγω παντως ειχα μετανιωσει που δεν ειχα eviva και phenomenon εχω καιρο...!

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #599 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 00:09 »
Εγώ πάλι είχα Eviva και τον έδωσα για να πάρω 2ο phenomenon. ;D  Τελικά άβυσσος η ψυχή του ατμιστή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 0 100 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:17
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 500251 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 03, 2024, 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12369 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5099 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki