vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

188 επισκέπτες, 4 χρήστες
stamatisgr, anetost, Joskoil, ZoeM

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #915 στις: Μαρτίου 26, 2012, 23:32 »
εμενα παντως επειδη το ry4 ειναι το καθημερινο μου υγρο ατμισης οντως εχει πολλα στοιχεια η μπεμπεκα απο αυτο, ιδια ομως δεν θα τα ελεγα με την καμια :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #916 στις: Μαρτίου 26, 2012, 23:37 »
Σε bridgeless 510 (της zerobacco) που το πρωτοδοκίμασα, με το μόνο που μπόρεσα να το παρομοιάσω ήταν το 3beca.
Σιγουρεύτηκα όταν το έβαλα στον Iatty (και το ατμίζω δυό μέρες τώρα...)  :yes:
Για την ομοιότητα με το RY4 δεν μπορώ να πω κάτι, γιατί έχω να το δοκιμάσω σχεδόν τρεις μήνες.

Edit: δοκίμασα τη bebeca μόλις σε κάρτο mini & more...καμία σχέση...
Παίζει μεγάλο ρόλο ο ατμοποιητής...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2012, 00:08 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος StavrosM

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Titanium - SubOhm - Rulezzz !!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #917 στις: Μαρτίου 27, 2012, 03:07 »
Η "Bebeca" κατ εμέ  είναι κατά 99% Tribeca σε οσμή και 85% σε επίγευση.
Το κοινό στοιχείο που είχαν τα Tribeca και το RY4 ήταν και είναι αυτή η βαριά οσμή-επίγευση "καπνιστού" κάτι......
Κατά τα άλλα, τα έχω και τα 3 μπροστά μου και τα δοκίμαζα μέχρι σήμερα το μεσημέρι εναλλάξ. Δεν υπήρχανε τρελλές ομοιότητες ποτέ και δεν υπάρχουν και τώρα.

Το καλό είναι πως ο Καλλιτέχνης είπε πως στη νέα παρτίδα θα "διορθώσει" το θέμα της επίγευσης !!!

Το κακό είναι πως όπως και με το Tribeca έτσι και με τη Bebeca, σήμερα το μεσημέρι και μετά απο συνεχή χρήση (2 μέρες) Bebeca ....... έχασα τη γεύση, όπως ακριβώς και με το Tribeca.
Δεν έχασα μόνο τη γεύση των υγρών αλλά και οτιδήποτε άλλο...... όπως ο πρωινός καφές και το φαγητό.
Μάλλον κάποιο συστατικό έχουν αυτα τα δύο , δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

Παρότι πήρα και δεύτερο μπουκάλι σήμερα, θα κάνω στόπ για 2-3 μέρες να στρώσω τη γεύση και μετά πάλι Bebecaaaaaa.

Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #918 στις: Μαρτίου 27, 2012, 03:55 »
Πήρα το Σαββάτο μπουκαλάκι και εγώ μπεμπέκα 12άρα,30 ml.Έκανα 1 ml κυριακη μου άρεσε,αλλά δεν με ενθουσίασε.
Δεν είχε το χτύπημα του 12halo ούτε κάποιες γεύσεις.
Αραίωσα με 4ml thunder 20άρα να φτιάξω λίγο το χτύπημα και στα 13 νικοτίνη σχεδόν το βρήκα αλλά έφυγε στο περίπου όλη η γεύση κάτι που δεν συμβαίνει με το τριμπέκα ακόμα και σε αναλογία 1:1.
Σέ καλό επισκευάσιμο ατμοποιητή και λίγη αύξηση των βολτ στρώνει η γεύση, και το χτύπημα άριστο.
Συμπέρασμα :
1)πιο πολύ άρωμα μέσα για να καπνίζεται και με απλά η.τ σαν τα ego-c
2)"κάτι" λείπει για να θεωρηθεί αδελφάκι, ίσως κάποιοι τόνοι

το άλλο σαββάτο θα έρθω και επισήμως να διατυπώσω τα παράπονα μου :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #919 στις: Μαρτίου 27, 2012, 07:37 »
Προσωπικώς κατάφερα μόλις χτές να  πάρω στα χέρια μου την πολυπόθητη μπεμπέκα.
Και παρότι δεν υπήρξα ποτέ (η δέν αφησα ποτέ τον εαυτό μου να υπάρξει) fan του tribeca, ξετρελλάθηκα.
Δεν μπορώ να κανω σύγκριση στην γευση και την επίγευση, δεν ήμουν ποτέ χρήστης, και λόγω της τιμής του Tribeca το απεφευγα αν και μου αρεσε αρκετά.
Τώρα, με αυτην την τιμή, μπορώ να πώ οτι μου αρέσει άφοβα!  :laugh1: :tongue_smilie:
Επίσης λόγω εντονου αρώματος, παρατήρησα κατι που προφανέστατα ισχύει κατα κόρον και στο Tribeca.
Αραίωσα την 18ρα PG/VG Bebeca με 0νική μίστ για μένα στα μισά, χωρι΄ς να επηρεαστεί σχεδόν καθόλου η γεύση, και με 36ρα PG για την κοπέλα μου (με το ματι καπου στα 25-26) και πάλι χωρις ουσιαστική διαφορά.
Δεν ξερω αν σαν αρωμα σε δυο τρεις μερες οπως διαβάζω θα μου βγει μπουχτιστικο, αλλα αυτο που βλέπω ειναι οτι το ετοιμο υγρό λόγω εντονου αρώματος , ειναι πολύ ευκολο να χρησιμοποιηθεί και σαν αρωμα, ανοίγοντας και νεα μονοπάτια!
Αιντε να δουμε και το RY69 τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #920 στις: Μαρτίου 27, 2012, 19:47 »
bebeca vs tribeca = σημειωσατε Χ

αν οχι 100% ιδιο ειναι κατα 95%(το ηθελα λιγο πιο δυνατο)

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #921 στις: Μαρτίου 27, 2012, 20:24 »
Και γω VIRGINIA για ΠΑΝΤΑ!!!

Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #922 στις: Μαρτίου 27, 2012, 21:09 »
Άντε βγάλε άκρη τώρα  :confused1: :)) :confused1: :))

ε εντάξει,φαίνεται με τοόσο πράσινο μήλο που έχει ατμίσει τα καπνικά του φαίνονται έντονα :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #923 στις: Μαρτίου 28, 2012, 03:57 »
 :)) :)) :))
Κι εγώ χτυπάω πράσινο μήλο αλλά αυτός εχ ξιφιγει  :laugh1:

Την προηγούμενη εβδομάδα ήθελα να γράψω για το apache και ευτυχώς που δεν το έκανα.
Ενώ η αρχική γεύση ήταν καλή τσιγαρίσια μου άφηνε επίγευση αποτσίγαρου. Το έβαλα στην άκρη για να το χαρίσω σε κάποιο φίλο.
Σήμερα για πρώτη φορά μετά από 3 μήνες κάπνισα τσιγάρο ξανά. Είχα μισό πακέτο malrboro ξεχασμένα και είπα να πάρω αυτά για ποτάκι σε μπαρ. Λοιπόν το 1ο τσιγάρο μου άφησε ακριβώς την ίδια επίγευση.

Για μένα λοιπόν σαν άρωμα δεν λέει πολλά πλέον. Αλλά για κάποιον που κάπνιζε marlboro και αρχίζει τώρα το η.τ. νομίζω ότι θα πρέπει να το δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #924 στις: Μαρτίου 28, 2012, 06:21 »
Εγω πηρα βασεις VG kai PG για mix και ειναι ΑΑ!!! σουπερ :thumpup:

Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #925 στις: Μαρτίου 28, 2012, 15:25 »
καλησπερα και απο εμενα. αρχικα πηγα να αγορασω το μπεμπεκα και ρωτησα αν μπορω να το δοκιμασω πρωτα και μου λεει που εχεις δει να εχουν ατομαιζερ με υγρα για δειγματισμο ? :confused1: :confused1: παντου του λεω....  πηρα την 18αρα σε 10 μλ. αρωματικα ειναι ολοιδιο. στην εισπνοη ειναι επισης ολοιδιο. κατα την εκπνοη ομως η επιγευση που αφηνει δεν θα την χαρακτηριζα και οτι καλυτερο... ειναι ψιλοασχημη...το δοκιμασα σε dct titan. σε ενα αλλο ατμο titan ειχα το τριμπεκα για συγκριση... η επιγευση δεν εχει καμια σχεση... 

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #926 στις: Μαρτίου 28, 2012, 16:36 »
το δοκιμασα σημερα και εγω σε εναν 901 και οντως ειναι σαν ατμιζεις τη τελευταια σταγονα του tribeca στο γυαλινο μπουκαλακι των 30μλ.Ειναι παρα πολυ καλο και εντονο ειναι λες και ατμιζω freddo espresso ipanema με λιγο γαλα νουνου!!!
Συγχαρητηρια στο φιλο Παναγιωτη που διαπρεπει στο χωρο των αρωματων!!

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #927 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:02 »
καλησπερα και απο εμενα. αρχικα πηγα να αγορασω το μπεμπεκα και ρωτησα αν μπορω να το δοκιμασω πρωτα και μου λεει που εχεις δει να εχουν ατομαιζερ με υγρα για δειγματισμο ? :confused1: :confused1: παντου του λεω....  πηρα την 18αρα σε 10 μλ. αρωματικα ειναι ολοιδιο. στην εισπνοη ειναι επισης ολοιδιο. κατα την εκπνοη ομως η επιγευση που αφηνει δεν θα την χαρακτηριζα και οτι καλυτερο... ειναι ψιλοασχημη...το δοκιμασα σε dct titan. σε ενα αλλο ατμο titan ειχα το τριμπεκα για συγκριση... η επιγευση δεν εχει καμια σχεση...

συμφωνω για την επιγευση..με χαλαει ωρες ωρες παρα πολυ..

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #928 στις: Μαρτίου 30, 2012, 00:12 »
συνηθως αυτο οφειλεται στην παρουσια αλκοολων σε μερικα αρωματα, ελπιζω να μην παραπληροφορω..


ισως αυτος να ειναι και ο λογος που δεν προβλεπεται αμεσα σε σκετο αρωμα το συγκεκριμενο;  :hmmm:

Καλά, δεν διαβάζετε το θέμα? :hmmm:

Χρήση άριστων α'υλών φαρμακευτικής καθαρότητας, παντελής απουσία αιθυλικής αλκοόλης.

Αν δεν διαβάζετε, παρακαλώ να μην παραπληροφωρείτε  :nope:

Εδώ η απαντησή σας
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5446.msg295525.html#msg295525


Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #929 στις: Μαρτίου 30, 2012, 00:22 »
Παράθεση
Αν δεν διαβάζετε, παρακαλώ να μην παραπληροφωρείτε  :nope:
Ουψ sorry δεν το ειχα διαβασει!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343857 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207655 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543033 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31904 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51095 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598560 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359227 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12253 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194076 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1738 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1812 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595692 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios