vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

421 επισκέπτες, 3 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi, xsad

Περίεργο βίντεο για "έκρηξη" μπαταρίας και media-κή παραπληροφόρηση

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1943
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
 Αυτή η μπαταρία, είναι ότι πρέπει για αντιστάσεις 0.14Ohm!!!

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
ειπα απο την αρχη οτι να θεωριτικολογουμε δεν εχει νοημα
μια μπαταρια μπορει ναχει πιθανοτητες να σκασει 0,0001%
απο την στιγμη που δωσει καποια σημαδια οι πιθανοτητες γινονται 30% πχ
αν καποιος θελει μ αυτες τις πιθανοτητες να βγαλει την μπαταρια βολτα ας το κανει


τα περι ασφαλους χημειας με την σαβουρα που κυκλοφοραει μαλλον ανεκδοτο ακουγονται
ειδικα οταν σκανε οι μπαταριες κινητων που υποτιθεται εχουν και καποιες προδιαγραφες

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Και οι μπαταρίες των κινητών τηλεφώνων ίδιας τεχνολογίας Li-ion είναι και εκεί οι κίνδυνοι είναι ίδιοι. Κι’ όμως εδώ κουβεντιάζουμε για την σοβαρότητα του ενδεχομένου της έκρηξης επειδή βάζουμε το Η.Τ. στο στόμα μας, ενώ παράλληλα ανεχόμαστε να κουβαλάνε τα παιδιά μας το κινητό τους στην τσέπη τους, δίπλα στα @@...
Θα διαφωνήσω σ' αυτό αν και ακούγεται συχνά όπως επίσης και για τα laptop και άλλες συσκευές. Οι κίνδυνοι δεν είναι ίδιοι.
1. Στα κινητά-laptop-κλπ δεν βγάζουμε την μπαταρία κάθε λίγο για να τη φορτίσουμε. Είναι μόνιμα συνδεδεμένη με τη συσκευή όπως στις μπαταρίες eGo. Στα mod διατρέχουμε τον κίνδυνο από το βάλε-βγάλε να καταστρέψουμε το εξωτερικό περίβλημα της μπαταρίας και να βραχυκυκλώσει.
2. Στα κινητά κλπ δεν προσθέτουμε άγνωστο ηλεκτρικό φορτίο όπως κάνουμε με τις αντιστάσεις των η.τ.
3. Τα κινητά θα τραβήξουν 2-3Α από τη μπαταρία ενώ στα mod πολλά παραπάνω (ανάλογα με το χρήστη βέβαια). Στα η.τ. λοιπόν στρεσάρουμε τις μπαταρίες πολύ περισσότερο.
4. Τα κινητά έχουν πλαστικό περίβλημα. Σε περίπτωση βραχυκυκλώματος τα αέρια θα σπάσουν εύκολα το πλαστικό και θα βρουν διέξοδο εκτόνωσης. Στα ατσάλινα mod η πίεση θα αυξηθεί τρομακτικά αν οι τρύπες διαφυγής δεν είναι σωστά ανοιγμένες και τοποθετημένες.
5. Τα κινητά έχουν ηλεκτρονική προστασία για βραχυκυκλώματα. Τα δικά μας μηχανικά mod είναι απροστάτευτα.
6. Τα κινητά δεν τα λειτουργούμε κοντά σε υγρά. Τα η.τ. μπορούν να βραχυκυκλώσουν πολύ πιο εύκολα αν υπάρχει διαρροή από τον ατμοποιητή.
7. Ο κατασκευαστής των κινητών διαλέγει αξιόπιστες μπαταρίες. Στα η.τ. για να γλυτώσουν ορισμένοι 1-2€ χρησιμοποιούν ότι κινεζιά ή μαϊμού μπαταρία βρουν φθηνότερη.

Όσον αφορά την αντίδρασή μας αν συμβεί το κακό... Δυστυχώς σπάνια έχουμε χρόνο να κάνουμε κάτι. Η θερμοκρασία ανεβαίνει πολύ απότομα.
Αν προλάβουμε, ξεβιδώνουμε αμέσως τον ατμοποιητή ώστε να μην υπάρχει φορτίο και ελπίζουμε ότι το βραχυκύκλωμα δεν είναι μέσα στο mod.
Αν προλάβουμε επίσης, πετάμε το η.τ. σε κάποιο μπαλκόνι ή ανοιχτό χώρο που δεν υπάρχουν άνθρωποι αλλιώς φεύγουμε άμεσα από το δωμάτιο. Καλύτερα ένα κατεστραμμένο δωμάτιο από τον κίνδυνο της σωματικής μας ακεραιότητας ή ακόμη και της ζωής μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2014, 15:55 από camber »

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Ίσως λίγο αφελείς οι ερωτήσεις μου αλλά θέλω να μάθω.Αν κάποιος χρησιμοποιεί την μπαταρία στα 7-9 Watt με 2αρα αντίσταση σε ηλεκτρονικό μοντάκι έχει πιθανότητα να πάθει τέτοια ζημιά ή όχι;Δηλαδή όσο ανεβάζουμε τα watt ή τα volt ανεβάζουμε και τις πιθανότητες ζημιάς;(πάντα με μπαταρίες ''μάρκας'' τύπου samsung,aw,sony κλπ)

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
μη μασας και μην αγχωνεσαι  :)
η οποιες κουβεντες εδω μεσα ειναι για να ενημερωνομαστε κι οχι για να τρομαζουμε
οσο περισσοτερο συνειδητοποιουμε τοσο μαθαινουμε να προσεχουμε
ακινδυνος ηλεκτρισμος δεν υπαρχει σ οποια μορφη... αλλα δεν γυρναμε και στο λυχναρι  ;)

συνεχισε να ατμιζεις σωστα κι ασε τους γκουρου του γιουτουμπ να αυτοπροβαλονται
σε κανονικες συνθηκες σαν αυτες που περιγραφεις το λιγο πανω λιγο κατω δεν αλλαζει κατι 






Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Οκ.Να'σαι καλά για την πληροφορία.Απλά όντας καινούριος ατμιστής και πρωτάρης σε μοντάκι έχω την ''φοβία'' του αγνώστου :) .Πάντως με κάλυψες.

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
παω στοιχημα οτι και οι 2 που τους σκασαν οι μπαταριες δεν ειχαν καν πολυμετρο...

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
πολυ πιθανο να ειχαν ωμομετρακι απο τη φαστεκ και με αυτο να μετρουσαν το 0,0001 τετρακοιλ τους πιστευοντας ακραδαντα στα 65 αμπερ που βγαζει η μπαταρια τους για 10 sec.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Πριν ξεκινησω το ατμισμα ειχα βαλει μια μταταρια το τσεπακι του μπλουτζην στο οποιο ειχα και μερικα κερματα
και καποια στιγμη ενιωσα φοβερη ζεστη στη τσεπη μου κι εβγαλα αμεσως εξω τη μπαταρια την ακουμπησα σε ενα παγκο (ημουν στην εφορια)
αφου παρατηρησα οτι δεν ειχε φουσκωσει η παραμορφωθει και οτι δεν ειχε διαρροες
περιμενα λιγο να κρυωσει και τη ξαναεβαλα στη τσεπη μονη της ενω τα κερματα ζεματαγανε ακομη ..

Το ιδιο ακριβως επαθα στις αρχες του ατμισματος με μια 18350 αλλα σε εκεινη τη περιπτωση ειχα τη μπαταρια μονη της στη τσεπη μου
και ξεχασμενος εριξα στην ιδια τσεπη και τα κερματα που πηρα ρεστα απο ενα περιπτερο .. Ακολουθησα την ιδια διαδικασια χωρις ευτυχως παρατραγουδα ...

Τριτη φορα εβαλα το μοντακι στη τσεπη μου χωρις να το ασφαλισω ενω βρισκομουν εξω απο το πολυτεχνειο με τη μηχανη και στα επομενα 100-200 μετρα ενιωσα το ιδιο καψιμο στο παντελονι μου οποτε αυτη τη φορα καταλαβα τι ειχε συμβει . Εκανα αμεσως δεξια εβγαλα το μοντακι ξεβιδωσα μερικες βολτες (ηταν τηλεσκοπικο) ωστε να μη κανει επαφη και με του δυο πολους  , εβγαλα τη μπαταρια η οποια ζεματαγε και το ιδιο περιπου ζεματαγε ο ατμο , ευτυχως ηταν ολος φουλ μεταλ τζακετ κι ετσι δεν εσπασε τιποτα απο αυτον . Αφου ειδα οτι η μπαταρια ειχε αντεξει την εβαλα στο τσαντακι το οποιο αφησα ανοικτο και συνεχισα νε οδηγω μεχρι το σπιτι . Περιττο να σας παω οτι σε καθε 200 μετρα την ψαχουλευα μεσα απο το τσαντακι μπας και ενιωθα να ανεβαζει κι αλλο θερμοκρασια . Ολα καλα και τη τριτη φορα .
Μεχρι που εφτασα σπιτι (περιπου 7 χιλ απο το Πολυτεχνειο)  η μπαταρια ηταν ζεστη .

Οποτε χωρις  και γω να ειμαι ειδικος νομιζω οτι μια μπαταρια για να σκασει θελει καποιο ζορισμα και συνηθως το παιρνουμε χαμπαρι αρκετα πριν απο τα τελευταια δευτερολεπτα αφου τα μοντακια συνηθως τα ακουμπαμε η τα εχουμε διπλα μας . Εξαιρουνται οι περιπτωσεις ενος ατυχηματος την ωρα της φορτισης που μπορει να ειμαστε μακρια η να λειπουμε απ το σπιτι η να βρισκομαστε σε αλλο δωματιο ..

Επι τη ευκαιρια ανεβαζω μια φωτογραφια apo mia 18650 η οποια εχει καποια μικρα γδαρσιματα (τρυπουλες) τις οποιες εχω καλυψει με 2 σβουρες απο τη ταινια που βλεπετε ωστε να μη γινεται αμεση επαφη του μεταλου της με το μοντ .
Τη συγκεκριμενη μπαταρια δε τη χρησιμοποιω καθημερινα αλλα ουτε την εχω παροπλισει ..
Νομιζεται οτι υπαρχει κινδυνος απο αυτες τις αμυχες ;

Συνολικα ειναι 3 μια αυτη που φαινεται και αλλες δυο μικροτερες απο τη πισω πλευρα
Προτεινετε καποιο αλλο τροπο "επισκευης" η να τη στειλω για ανακυκλωση ;

Σημειωτεον δουλευει μια χαρα χωρις προβληματα και χωρις να ανεβαζει θερμοκρασια


Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Από οτι φαίνεται από την φωτο, έχει προστασία η μπαταρία,αν είναι απλά γδαρσίματα δεν νομίζω οτι εχει πρόβλημα, αν όμως είναι χτυπήματα καλύτερα πέταξε την για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

Μπορεις να την "ντυσεις" και με θερμοσυστελομενο μακαρονι.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
ICR Samsung 26f χωρις προστασια
Γδαρσιματακια ειναι δεν ειναι χτυπηματα απ οτι ειδα φροντιζει το φαστεκ και για αυτες τις περιπτωσεις

http://www.fasttech.com/products/0/10004244/1323904-single-18650-battery-pvc-heat-shrink-tubing-transl
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2014, 18:15 από Lux »

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
σωστα τα λες φιλε μου απλα οπως περιεγραψα παραπανω δεν ειναι ουτε ολα τα βραχυκυκλωματα ιδια ουτε ολες οι μπαταριες θα αντιδρασουν με τον ιδιο τροπο.
ριξτε μια ματια και πειτε μου εαν προλαβαινετε να αντιδρασετε.

Νομίζω ότι κάνουμε τα πράγματα πιό περίπλοκα απ΄ότι είναι.

Υπάρχουν ένα σωρό αντικείμενα και συσκευές που χρησιμοποιούμε καθημερινά και θα μπορούσαν να μας σκοτώσουν ακαριαία. Ενδεικτικά το μαχαίρι της κουζίνας, το αυτοκίνητο, οι ηλεκτρικές συσκευές κλπ. Αυτό δεν μας αποτρέπει να τις χρησιμοποιούμε με σύνεση και ασφάλεια.

Υποτίθεται ότι έχουμε εκπαιδευτεί να οδηγούμε το αυτοκίνητο με ασφάλεια. Στο Internet όμως υπάρχουν άπειρα video με τροχαία ατυχήματα στα οποία αν ήμασταν στην θέση του οδηγού δεν θα είχαμε όχι 22 ολόκληρα δευτερόλεπτα, αλλά ούτε δέκατα του δευτερολέπτου να αντιδράσουμε. Μας αποτρέπει αυτό από το να οδηγούμε; Ή μήπως δεν παίρνουμε τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας σκεφτόμενοι ότι δεν έχει νόημα γιατί έτσι κι΄αλλιώς θα επέλθει το μοιραίο;

Στο συγκεκριμένο video η μπαταρία από την στιγμή του βραχυκύκλωσε [0:37] έως την ώρα που εξερράγη [0:59] εκτονωνόταν για 22 ολόκληρα δευτερόλεπτα. Αν για 22 δευτερόλεπτα η μπαταρία κάνει σαν χύτρα ταχύτητας που βράζει φασολάδα και εμείς την κοιτάμε χωρίς να αντιδράσουμε...

Επίσης να προσθέσω ότι πριν από μερικούς μήνες που έψαχνα για να βρώ video με "ελεγχόμενες" εκρήξεις μπαταριών Li-ion, βρήκα αρκετά αλλά σε κανένα, παρά την ταλαιπωρία που υπέστησαν οι μπαταρίες (εκτός από βραχυκύκλωμα, τις καρφώναν με καρφιά, τις χτυπούσαν με βαριοπούλες, μέχρι που τις έβρασε κάποιος παλαβός) δεν υπήρξε έκρηξη ούτε τόσο σύντομα, ούτε με τέτοια ένταση όπως του προηγούμενου video. Θέλω να πώ δηλαδή ότι η  αντίδραση της μπαταρίας με τον τρόπο που φαίνεται στο video, δεν είναι ο κανόνας.

@camber, δεν αμφισβητώ αυτά που γράφεις για τις μπαταρίες των κινητών σε σχέση με του ΗΤ. Πρόσεξε όμως να δείς ότι σχεδόν κάθε μία από τις περιπτώσεις που αναφέρεις υπάρχει η επίδραση ή ο λανθασμένος χειρισμός του χρήστη. Αν χρησιμοποιεί μπαταρία με κατεστραμμένο περίβλημα, αν χρησιμοποιεί πολύ χαμηλή αντίσταση, αν η συσκευή δεν έχει οπές εκτόνωσης, αν το mod είναι μηχανικό χωρίς ασφάλεια και όχι ηλεκτρονικό, αν χρησιμοποιηθούν κακής ποιότητας μπαταρίες κλπ.

Αυτό που ήθελα να καταδείξω κάνοντας την σύγκριση με τις μπαταρίες των κινητών είναι ότι δεν χρειάζονται υπερβολές και ότι με συνετή χρήση και με σωστά μέτρα ασφαλείας, οι μπαταρίες που χρησιμοποιούμε δεν είναι χειροβομβίδες που ανα πάσα στιγμή μπορεί να εκραγούν!


Το ιδιο ακριβως επαθα στις αρχες του ατμισματος με μια 18350 αλλα σε εκεινη τη περιπτωση ειχα τη μπαταρια μονη της στη τσεπη μου
και ξεχασμενος εριξα στην ιδια τσεπη και τα κερματα που πηρα ρεστα απο ενα περιπτερο .. Ακολουθησα την ιδια διαδικασια χωρις ευτυχως παρατραγουδα ...

Τριτη φορα εβαλα το μοντακι στη τσεπη μου χωρις να το ασφαλισω ενω βρισκομουν εξω απο το πολυτεχνειο...

Μια δυό τρείς... Να το κοιτάξεις αυτό βρε Lux!  ;)

Για τις 18650 έχω δύο κουτάκια τέτοια, που είναι αδιάβροχα και πολύ καλής ποιότητας. Επίσης έχω και μια τετράδα από αυτές τις θήκες σιλικόνης. Πολύ πρακτικές για τις περιπτώσεις όπως οι δική σου (κέρματα στην τσέπη). Επίσης χρησιμοποιώ μία από τις ίδιες θήκες για να βάζω τον Kayfun μέσα όταν τον βγάζω από το mod για να τον μεταφέρω. Προστατεύεται καλά και γλιτώνω και τα σημάδια αφού δεν τρίβεται με το mod.

Επι τη ευκαιρια ανεβαζω μια φωτογραφια apo mia 18650 η οποια εχει καποια μικρα γδαρσιματα (τρυπουλες) τις οποιες εχω καλυψει με 2 σβουρες απο τη ταινια που βλεπετε ωστε να μη γινεται αμεση επαφη του μεταλου της με το μοντ .
Τη συγκεκριμενη μπαταρια δε τη χρησιμοποιω καθημερινα αλλα ουτε την εχω παροπλισει ..
Νομιζεται οτι υπαρχει κινδυνος απο αυτες τις αμυχες ;

Όχι μόνο δεν υπάρχει κίνδυνος από τα σημάδια που δείχνεις, αλλά στην συγκεκριμένη μπαταρία, ακόμη και όλο το μωβ περίβλημα να έλειπε, πάλι δεν θα υπήρχε άμεσος κίνδυνος. Δεν σου συνιστώ βέβαια να την χρησιμοποιείς γυμνή (ιδίως μετά από αυτά που μας είπες) γιατί μπορεί να βραχυκυκλώσει πιό εύκολα βάζοντάς την στην τσέπη σου με κέρματα, αλλά άμεσος κίνδυνος λόγω της χρήσης της χωρίς το περιτύλιγμα δεν υπάρχει. Πρακτικώς όλο αυτό το πλαστικό είναι διακοσμητικό εκτός από την μικρό τμήμα του που περιβάλει τον θετικό πόλο της μπαταρίας, που δυσκολεύει τυχαία βραχυκυκλώματα.

Λέω για την συγκεκριμένη μπαταρία επειδή είναι χωρίς προστασία. Στις μπαταρίες με κύκλωμα προστασίας τα πράγματα είναι διαφορετικά, γιατί το πλαστικό περίβλημα συγκρατεί και το κύκλωμα και τον πλακέ αγωγό που βρίσκεται στο πλάι.

Το θερμοσυστελλόμενο μακαρόνι που πρότεινε ο Γιάννης κι' εσύ, είναι η καλύτερη λύση.


Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Δεν γνώριζα τίποτε γιατί αρνούμαι παντελώς να δω γενικά κακοστημένα Ελληνικά δελτία ειδήσεων,που ο
μόνος τους λόγος ύπαρξης τα τελευταία χρόνια είναι η τρομοκτάτηση του Ελληνικού λαού.

Έλειπα επαρχία όπου δεν έχω και ίντερνετ και χτες το  απόγευμα ο κουνιάδος μου,μανιώδης καπνιστής  :yes: μου
έκανε κήρυγμα για το πόσο κακό είναι το ηλεκτρονικό τσιγάρο το οποίο όπως είπε και έγκυρη τηλεόραση  :yes:
μπορεί να εκραγεί και να προκαλέσει τραυματισμό.

Του έδωσα τα θερμά μου συγραρητήρια που πείστηκε ότι το η.τ. είναι κακό γιατί προκαλεί παγκοσμίως 1-2
τραυματισμούς το χρόνο ενώ το τσιγάρο που σκοτώνει χιλιάδες να μην πω εκατομύρια είναι καλό και αθώο.
Η δύναμη της τηλεόρασης για τον έλεγχο του μυαλού. :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!

Στο συγκεκριμένο video η μπαταρία από την στιγμή του βραχυκύκλωσε [0:37] έως την ώρα που εξερράγη [0:59] εκτονωνόταν για 22 ολόκληρα δευτερόλεπτα. Αν για 22 δευτερόλεπτα η μπαταρία κάνει σαν χύτρα ταχύτητας που βράζει φασολάδα και εμείς την κοιτάμε χωρίς να αντιδράσουμε...


Στα περισσότερα που ανέφερες συμφωνώ. Έχω μια μικρή ένσταση για τα 22 δευτερόλεπτα που ανέφερες γιατί δεν ξέρεις αν θα είναι 22 η 18 και το ένστικτο της αυτοσυντήρησης είναι δύσκολο να το τιθασεύεις αν δεν έχεις εκπαιδευτεί έστω και λίγο στον εκάστοτε τομέα.

@papoys: Έπρεπε να προσθέσεις ότι είσαι σίγουρος ότι το ΚΤ δεν είναι υπεύθυνο για τραυματισμούς αφού δεν ευθύνεται για καμία πυρκαγιά σε δάσος ή οικία σε αυτό.
Μνήμη χρυσόψαρου!  :thumpdown:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206517 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541468 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357789 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591958 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios