vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Εστία by Gus-mod

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Εστία by Gus-mod
« στις: Απριλίου 08, 2014, 17:35 »
ΕΣΤΙΑ by GUS - MOD



Έχω στα χέρια μου τον νέο ατμοποιητή του Gus - mod "Εστία"!


Χαρακτηριστικά:
- Υλικό από ανοξείδωτο ατσάλι
- Χωρητικότητα 2,5 ml
- Έχει προδιαγραφές για τρείς αντιστάσεις ( μπορεί να δουλέψει με μονή ή διπλή απλά κλείνοντας τις τρύπες αερισμού με  βίδες όπου δεν υπάρχει αντίσταση- παρέχονται)!
- Ρυθμιστή αέρα !
- Ρυθμιστή υγρού!
- Είναι κατασκευασμένο έτσι ώστε να γίνεται υβριδικό με τα όλα τα 22αρια μοντάκια του Gus - mod!
- Τηλεσκοπικός πόλος έτσι ώστε να εφαρμόζει τέλεια με οποιαδήποτε μπαταρία χρησιμοποιούμε.
- Με την γνωστή πλέον ασφάλεια ( για προστασία) στον πόλο.
- Ύψος (εμφανή χωρίς drip tip) 4,1 εκ. (με το G22 18350 μόνο 10 εκ. χωρίς Drip tip)!!!
- Διάμετρος 22 χιλ. στις άκρες και στο κυρίως σώμα 23 χιλ.
- Serial number

Μόλις τον παρέλαβα του έκανα ένα καλό μπανάκι και ξεκίνησα να τον στήσω.
Σε όλα τα ξένα forum που τον παρουσίασαν τον έστησαν με τρείς αντιστάσεις οπότε εγώ θα τον παρουσιάσω με μονή αντίσταση αφού τον περισσότερο καιρό έτσι θα τον έχω για λόγους ευκολίας αλλά και αυτονομίας υγρού και μπαταρίας!

Η αλήθεια είναι ότι δεν με δυσκόλεψε καθόλου να φτιάξω την αντίσταση (micro coil) και να την περάσω στους πόλους καθώς έχει πολύ άνετο χώρο να δουλέψεις αλλά και οι βίδες είναι άψογες!
Επειδή θα έχω μια αντίσταση θα έπρεπε να καλύψω κάπως τα υπόλοιπα αυλάκια που τροφοδοτούν το υγρό γι' αυτό έκανα το παρακάτω στήσιμο (micro coil με οργανικό βαμβάκι 1,2 Ωhm) :


Πραγματικά δούλεψε με την πρώτη!
Γέμισα (πανεύκολα) και απολαμβάνω πλούσιο ατμό και απίστευτο χτύπημα
Πολύ καλή τροφοδοσία!
Επίσης τον είχα και μια ώρα στο πλάι και ούτε μια σταγόνα διαρροής!


Από εμφάνιση....

Πρώτες εντυπώσεις :hmmm:
Αξίζει να τον αποκτήσει κάποιος που θέλει να απολαύσει το άτμισμα αλλά και να πειραματιστεί καθώς έχει πολλά κρυμμένα μυστικά η κατασκευή του που θέλει χρόνο για να ανακαλυφθούν και να απογειωθεί!
Δυο πράγματα δεν έχει ( Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθώς έχω ξετρελαθεί με το σετάκι G22 - Estia)
Clear tank και σπείρωμα 510 ώστε να τον αποκτήσουν και αυτοί που δεν έχουν μοντάκια του Gus - mod !


Για όλα τα παραπάνω θα τον πρότεινα και σε κάποιον με μικρή εμπειρία σε επισκευάσιμους αλλά και σε πιο έμπειρους!
Με την βασική προϋπόθεση να διαθέτουν 120€ για να τον αποκτήσουν απο εδώ!


Video-review:
[youtube]ws7t76OxryQ[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2014, 09:43 από WILDE »

Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 08, 2014, 19:04 »
Χρήστο, καλή παρουσίαση  :thumpup:
Κάνε όποτε μπορέσεις τρεις αντιστάσεις να μας πεις εντυπώσεις.

Θα ήθελα και 2 εκδόσεις σε φινίρισμα του tank να δένει στιλιστικά με το Lord και το kiss

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 08, 2014, 19:12 »
Εχει Γιαννη αν ενοεις σε ματ.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17984.msg729482.html#msg729482

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 08, 2014, 19:15 »


κάτι τέτοιο

photoshop είναι μη ψαρώνετε :))

Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 08, 2014, 19:15 »
 :o :o :o αυτό ακριβώς εννοούσα  :yes: και για το kiss  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 08, 2014, 19:24 »
Ναι ετσι θα ηταν πολυ ομορφο το σετακι!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 08, 2014, 19:26 »
αντάπτορας για να μπαίνει σε άλλα mod έχει βγεί?θα βγεί?

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 08, 2014, 19:28 »
Πολύ ωραίο θα είναι
αλλά εγώ έχω ξετρελαθεί με αυτό το σετ:


Μόλις 11,4 εκ.!!!

Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 08, 2014, 19:34 »
photoshop είναι μη ψαρώνετε :))

 :fight_knuppel: :fight_knuppel:
 :tongue_smilie:

Πως γεμίζει ? Τα βιδάκια στον φούρνο έχουν δυσκολία στο πιάσιμο ? ειδικά αν κάνεις 3 αντιστάσεις από χώρο τι βλέπεις ?

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 08, 2014, 19:41 »
Γιάννη εγω απλά βγάζω το πάνω καπάκι και γεμίζω χωρίς κανένα πρόβλημα ούτε διαρροή
έχει όμως και δυο τρύπες που απλά ανασηκώνεις λίγο το καπάκι και γεμίζεις!

όσο για τον χώρο ναι είναι άνετος
και το στήσιμο είναι ευκολο και με τρεις αντιστάσεις γιατί ο κεντρικός πόλος έχει κενά και περνάς εκεί τα σύρματα πριν βιδώσεις την βίδα!

Αποσυνδεδεμένος tzoust

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 08, 2014, 21:34 »
Καλοατμιστος άντε να μας πεις κ τις εντυπώσεις σου.

Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 08, 2014, 22:01 »
εγω απο το πρωι πεσευομαι να τον στησω με μονη αντισταση αλλα διαρροες συνεχεια. η αληθεια τον τροπο του wilde δεν τον εκανα αλλα θα τον δοκιμασω και αυτο. παντως παιδια μετα απο καμια 20 επισκευασημους ατμοποιητες κλονου και αυθεντικους αυτος ειναι το κατι αλλο με το που το πιασεις στα χερια σου καταλαμβενεις οτι κρατας κατι που ξεχωριζει. οπως και να εχει. φιλε wilde την τρυπημενη βιδα την τοποθετησες κατω απο την αντισταση η οχι. εγω την εβαλα αλλα ειναι πολυ σφικτη η τζουρα.
αν καποιος θελει να κανει μια παρουσιαση ( βιντεο) θα ειναι πολυ καλα για τον συγκεκρημενο ατμοποιητη καθοτι οσο και αν εψαξα δεν βρηκα κατι το ενδιαφερον.

Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 08, 2014, 22:06 »



Edit: προστέθηκε και στο πρώτο πόστ
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2014, 22:22 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 08, 2014, 22:12 »
εγω απο το πρωι πεσευομαι να τον στησω με μονη αντισταση αλλα διαρροες συνεχεια. η αληθεια τον τροπο του wilde δεν τον εκανα αλλα θα τον δοκιμασω και αυτο......

φιλε wilde την τρυπημενη βιδα την τοποθετησες κατω απο την αντισταση η οχι. εγω την εβαλα αλλα ειναι πολυ σφικτη η τζουρα.....
Στο στήσιμο που έκανα δεν έχει διαρροές!

Επειδη χρησιμοποιώ μονή αντίσταση έκλεισα τις υπόλοιπες δυο και οχι δεν έβαλα την βίδα με την τρύπα
την άφησα τελείως ανοιχτή!

Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 08, 2014, 23:01 »
φίλε την έστησα με τον τροπο τον δικο σου. μεχρι στιγμης δουλευει απροβληματηστα.  :respect:


Γιάννη ειδα το φιλμακι αλλα αν τον στήσεις ετσι, εστω και με 2 coil δίχως να βουλώσεις τις 2 εναπομηναντες τρυπες ειναι σίγουρο οτι η εστία θα δει περιοδο :)) .
Το εκανα και την επαθα.
το πιο σημαντηκο στη εστια απο οτι καταλαβα ειναι να βουλώσεις τις τρύπες με βαμβακι στο βίδωμα της καμπανας και τις αεραγωγούς με τα βιδακια.
Είναι πολυ γρηγορα ακομα και ειμαι σηγουρος ότι στο μέλλον θα προκυψουν και αλλα στησίματα. Το σίγουρο επαναλαμβάνω ότι η εστα ειναι μια πολυ καλη κατασκευη ( Μπράβω στον gus  :thumpup: )[size=78%]. [/size][/size]Δεν λεω οτι δεν εχει περηθωρεια [size=78%][/size]βελτίωσης ομως.[size=78%]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 0 33 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:17
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 500124 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 03, 2024, 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12321 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5064 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki