vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

262 επισκέπτες, 9 χρήστες
Sergios, mfk, marauder800, Nosterdamus, maprix, Jorge, tibolaso, Milarepa, Buliwyf

Twitter

Dani Mod By Dicodes (Germany)

Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 12:29 »
Ναι το μενού είναι της ίδιας φιλοσοφίας με το Provari, επίσης να προσθέσω επειδή άτμισα και το είδα στην πράξη το Dani ότι η αίσθηση του κουμπιού είναι πάρα πολύ καλή παρόλο που είναι σχετικά μικρό και δεν προεξέχει από το σώμα του MOD (προσοχή στα τραπέζια που γέρνουν για περίπτωση κύλισης και πτώσης).

Ακόμα από την πολύ αεράτη τζούρα που μου έδωσε πιστεύω χωρίς όμως να είμαι 100% σίγουρος, πως δεν θα έχει πρόβλημα με κανέναν ατμοποιητή ώστε να χρειάζεται  έξτρα εξάρτημα ρύθμισης  τζούρας ή οτιδήποτε σχετικό.

Αποσυνδεδεμένος djdimitrisv

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΟΦΙΑ by Leo με Vision Spinner 1300
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 12:57 »
Καιρο τωρα ψαχνω για καλο μηχανικο λογω μεγεθους και αξιοπιστιας/ανταλλακτικων/service,λοξοκοιταω και το mini provari αλλα η τιμη του ειναι για μενα   :thumpdown: .Το dani ειναι πιο προσιτο vv/vw  σε μεγεθος μηχανικου αλλα δεν το εχει παρει κανενας και φοβαμαι τις 'παιδικες' ασθενειες  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 13:48 »
Τι εννοεις πιο προσιτο απτο provari? 170€ δεν εχει?
Το βρισκουμε αλλου φτηνοτερα απτο funstore?

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 15:07 »
Το dani ειναι πιο προσιτό επειδή ειναι vv/vw + το μέγεθος αυτο εννοεί αποτι κατάλαβα και δεν εχει άδικο.
Για μενα δεν ειναι προσιτό πάντως γιατι ειναι γερμαναράδικο :P εν αναμονή για provari 3 :P lol
Φαίνεται αξιόλογο μηχανάκι πάντως provari wanna be μεν αλλα με 1-2 + σε σχέση με το τελευταίο δε.
Αφου εχει και 2 χρόνια εγγύηση τοτε θεωρώ θα πιάσουν τοπο τα χρήματα που ζητάει. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος djdimitrisv

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΟΦΙΑ by Leo με Vision Spinner 1300
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 16:32 »
Τις τελευταιες 2 μερες το dani gia 18350 το funstore το ειχε 126 + φ.π.α,συγκεκριμενα εχθες το βραδυ το κοιταξα για τελευταια φορα.Μολις πριν λιγο, μετα λυπης μου ειδα οτι το εχουν 142 + φ.π.α ,πιο ακριβα και απο την αρχικη τιμη οταν βγηκε(140 + φ.π.α).Δεν ξερω τι γινεται  :hmmm: .Κριμα γιατι ειχα αρχισει να το γλυκοκοιταω  :( .

Αποσυνδεδεμένος Mpardok

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 17:20 »
Με τόσα mod που κυκλοφορούν είναι δύσκολη η επιλογή το να βρεί κανείς αυτό το mod που θα τον ικανοποιήσει! Είναι εύκολο να χαθείς στην μετάφραση!  Όλα είναι σχετικά και όλα άσχετα! Είναι θέμα υποκειμενικό στο τι θα διαλέξει κανείς! Όλα έχουν τα αρνητικά τους και τα θετικά τους! Το θέμα είναι αυτό που θα κάνει κλικ στον καθένα! Φήμη, αξιοπιστία, ντιζάιν, απόδοση, τιμή! Η απόφαση θα ληφθει με τα προσωπικά κριτήρια που θα θέσει ο καθένας!  Έγω είμαι από αυτούς που κάνω την ερευνά μου και περιμένω να δω πιο προϊόν θα με κερδίσει! Γία την ιστορία και μιας που αναφέρθηκε, μεταξύ άλλων τώρα τελευταία έχω το “Danni ss powered by wilms and design by dicodes” και η ποιότητα κατασκευής όσο και το αισθητικό αποτέλεσμα με κάνουν ένω το έχω καιρό να το κοιτάζω διαρκώς θαυμάζοντας το! Δεν θα μπω στην διαδικασία να το συγκρίνω με οτιδήποτε άλλο γίατι όλα έχουν τον χαρακτήρα τους, είναι αξιόλογα και κάνουν το “γκελ” τους στην αγορά! Μιας και η αγορά του είναι δαπανηρότατη αν θελήσει κάνεις οποιαδήποτε πληροφορία και μπορώ να βοηθήσω, ας μου στείλει μήνυμα.

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 18:12 »
Kαι εδω το Dani ss 18650(166.05 ευρω) και 18350(154.98).


http://www.dotshop.gr/category-344/variable-voltage-and-mods/dani-ss-variable-wattage-mod/

Αποσυνδεδεμένος Mpardok

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 03:18 »
Λοίπον, λίγα λόγια μου απο την εμπειρία που ειχα μαζί του! είναι πολύ αυστηρό με την μέτρηση της αντίστασης! Όμως είναι πίο κοντα στην μέτρηση του πολύμετρου απο ότι άλλα mod! Γιατι ακόμα και τα πολύμετρα χάνουν! Με τα watt δεν έχει πρόβλημα ιδιαίτερο, βέβαια αν είναι κανείς συνηθισμένος απο τα γνωστα κινέζικα mod της αγοράς θα νομίζει ότι κρατάει "σφυρί" μετά τα 17watt! Στα 20 δεν υπάρχει αντίσταση που θα το αντέξει! Ψήνει ακόμα και κοκορέτσι! Θέλει να μάθεις την συμπεριφορά που έχει στις αντιστάσεις που θα χρησιμοποιήσεις!  Δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα πέραν του λάθους να πατήσω το κουμπι στα 20watt με αντίσταση 2,8! Πραγματίκα να μην το επιχειρήσει κανείς!! Κάτα τα άλλα είναι πολύ όμορφο παίδια! Καταλαβαίνει κανείς την ποιοτίκη κατασκευή του μόλις το πίασει! Είναι ότι πίο κόντα σε μήχανικο από τα ηλεκτρονίκα! Βάρία συμπαγής Γερμανική κατασκευη! Ο πόλος που στα περίσοτερα κίνεζικα υποχώρει προς τα μέσα, στο Danni ούτε με σφυρί θα κατάφερνε κανείς να τον κουνήσει! Ήμουν πολύ επιφυλακτίκος, αλλά βγάλαν μια πολύ καλη συσκευη οι Γερμανοι!


Ανεβάζω το danni με τον ΣΟΦΙΑ να δείτε πως φένεται! [/URL]Uploaded with ImageShack.com[/img] [/URL]Uploaded with ImageShack.com[/img]


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστ
Αν ξεχάσατε να γράψετε κάτι στο τελευταίο μήνυμά σας δεν είναι απαραίτητο να απαντήσετε με ένα καινούργιο ακριβώς από κάτω. Πατήστε απλά "Τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα και συμπληρώστε αυτό που θέλετε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2013, 04:19 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 09:18 »
Τις τελευταιες 2 μερες το dani gia 18350 το funstore το ειχε 126 + φ.π.α,συγκεκριμενα εχθες το βραδυ το κοιταξα για τελευταια φορα.Μολις πριν λιγο, μετα λυπης μου ειδα οτι το εχουν 142 + φ.π.α ,πιο ακριβα και απο την αρχικη τιμη οταν βγηκε(140 + φ.π.α).Δεν ξερω τι γινεται  :hmmm: .Κριμα γιατι ειχα αρχισει να το γλυκοκοιταω  :( .
Την προηγούμενη βδομάδα το funstore είχε έκπτωση 10 % (αν θυμάμαι καλά) σε όλα τα είδη. Με το τέλος της εκπτωτικής περιόδου οι τιμές επανήλθαν στα αρχικά επίπεδα.

Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 10:14 »
Mpardok καλημέρα, με τι μπαταρίες το χρησιμοποιείς? έχει καλή αυτονομία σε σχέση με άλλα MOD που πιθανόν είχες? όταν η μπαταρία πέσει στα 3.5 συνεχίζει να πυροβολάει χωρίς απώλειες? Μερικές απορίες από εμένα.

Αποσυνδεδεμένος djdimitrisv

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΟΦΙΑ by Leo με Vision Spinner 1300
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 12:42 »
Την προηγούμενη βδομάδα το funstore είχε έκπτωση 10 % (αν θυμάμαι καλά) σε όλα τα είδη. Με το τέλος της εκπτωτικής περιόδου οι τιμές επανήλθαν στα αρχικά επίπεδα.

Σωστα  :thumpup: .Ξεχασα οτι την περασμενη εβδομαδα τα μαγαζια ειχαν mini εκπτωσεις.Ευχαριστω,

Αποσυνδεδεμένος Mpardok

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 15:48 »
Καταρχας φιλε Δημητρη, ειδα το μηνυμα σου αλλα δεν με αφηνει το forum να σου απαντήσω αν δεν ποσταρω πρωτα 5 σχολια! Πραγμα που εκανα, αλλα μετα διαβασα πως αξιολογουν κ την βαρυτητα τον σχολιων! Πιανουν οσα πιστευουν αυτοι ειναι "εντος θεματος"  έγκειται στην κατ επιλογην κρίση των διαχειριστων. Δεν ξερω ποτε θα μπορεσω να σου απαντησω λοιπον! Και λυπαμαι πολυ γιαυτο! Στον φιλο που ρωτησε για τις μπαταριες το εψαξα το θεμα κ κατεληξα εγω να το παρω με την 18350! Να ξεκαθαρισω ομως πως θεωρω μειονέκτημα την δεσμευτικη επιλογη 18350 η 18650 αν το παρει κανεις απο Ελλαδα και κυριως γιατι δεν περνει επεκταση, ειναι φιξ το μεγεθος! Με την 18350 ειμαι ικανοποιημενος, πρωτον ειναι θεοβαρο οποτε το 18650 θα ηταν κουραστικο καπως! Δευτερον, κανει καλη διαχειρηση ενεργειας! (αυτο οφειλεται κ στην ισχύ που εχει καλυπτοντας σε σε χαμηλα watt ( Εγω που το εχω ολη μερα στο στομα χρειαζομαι 2 18350! Οποτε ειναι μικρες κ βαζει κανεις μια εφεδρικη στην τσεπη του.

Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 15:57 »
Σχετικά με το σχόλιό σου πως έκανες 5 πόστ και δεν σε αφήνει το φόρουμ να μιλήσεις, θα πω ότι
σαν Συντονιστής στο νήμα που είμαι σου συγχώνευσα τα 2 post αφού είχες κάνει 3 συνεχόμενα το ένα ήταν μάλιστα διπλό ίδιο.
Προφανώς μιας και είσαι νέος θα σου διέφυγε, ρίξε μια ματιά στον κανονισμό
Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
Επίσης διάβασε όλους τους κανονισμούς όπως
ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ (FAQ)- ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ

Καλή συνέχεια και καλά ατμίσματα με το μοντάκι σου  :thumpup:

Όντως υπάρχει θέμα με την αυτονομία αν παίρνει μόνο μια μπαταρία 18350  :yes:

Αποσυνδεδεμένος djdimitrisv

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΟΦΙΑ by Leo με Vision Spinner 1300
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 16:09 »
Δικο μου το λαθος φιλε μου,δεν προσεξα οτι δεν μπορεις να στειλεις π.μ.Τωρα οσον αφορα το Dani και εγω για την εκδοση με 18350 μπαταρια ενδιαφερομαι και πηστευω οτι  2 18350 μπαταριες θα με  καλυψουν για 2-3 ml που κανω την ημερα.Για περαιτερω οταν με το καλο μπορεσεις να στειλεις π.μ  :thumpup: .Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Mpardok

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Mod By Dicodes (Germany)
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 17:08 »
 Μάλλον δεν το καταλαβαίνω εγώ καλα, γιατι δεν έχω εμπειρία με φορουμ! στον πίνακα "Πληροφορίες μέλους" στην επιλογή "εμφάνιση των μηνυμάτων σας" μου αναφέρει πως έχω κάνει 6 αναρτήσεις! Αλλά πάλι δεν μπορώ να στείλω μήνυμα! Παράληψής μου που δεν διάβασα ενδελεχώς τους κανονισμούς του φόρουμ, αλλα οι συνθήκες εργασίας μου δεν μου δίνουν τον χρόνο να το κάνω! Θα το κάνω εν καιρό λοιπόν!  Δημήτρη αν κάνεις 2-3μλ την μέρα σίγουρα θα σε καλύψουν δύο 18350! Ευχαρίστηση μου να σου πώ την γνώμη μου για το mod και να βοηθήσω όσο μπορώ γιατί τα λέφτα είναι πόλλα για την απόκτηση του, αν έχεις κάποιο μέιλ πές το μου να σου στείλω εκεί μήνυμα!  Παιδία όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι ελευθέρα! Να σημειώσω πως έχει κάποιες ιδιαιτερότητες σε κάποια θέματα και απαιτεί κάποια προσαρμογή από τον χρήστη! Είναι ένα ποιοτικότατο mod που πίστευω άξιζει την προσοχή του υποψηφίου αγοραστή!  Πίστευω πως με μίκρες διορθώσεις θα πρωταγωνιστήσει στις προτιμήσεις! Οι γερμανοί το φτιαξαν για να κονταροχτυπηθεί με το provari! Για να δουμε..

Το πρόβλημα λύθηκε όλα οκ!

Mpardok καλημέρα, με τι μπαταρίες το χρησιμοποιείς? έχει καλή αυτονομία σε σχέση με άλλα MOD που πιθανόν είχες? όταν η μπαταρία πέσει στα 3.5 συνεχίζει να πυροβολάει χωρίς απώλειες? Μερικές απορίες από εμένα.

 Ναι συνεχίζει να είναι αμέιωτη η δυναμη του και στα 3.5! Είναι πιστόλι μεγάλο! ;)  Δεν ξέρω πια αντίσταση θα μπορουσε να δόκιμασει τα όρια του!



Αντε, τους κανονισμούς δεν έχεις χρόνο να τους διαβάσεις. Την ενημέρωση όμως που σου έκανε ο συντονιστής του νήματος μόλις δυο ποστ πιο πάνω τη διάβασες. ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΠΟΣΤ. Πάτα τροποποίηση και συμπλήρωσε το προηγούμενο ποστ σου. Επίσης, μην κάνεις παράθεση του ακριβώς προηγούμενου ποστ απο το δικό σου. Καλή συνέχεια!
 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2013, 19:12 από petra »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102721 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176753 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem