vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

210 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mulder, sakissalonika, Tem, Mantis039

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #960 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 14:07 »
Παιδιά προσωπικά πιστεύω οτι ο καλύτερος τρόπος για να ξαναβάλουμε το σιδεράκι με το φιτίλι μεσα στον ατμοποιητη είναι με ενα κατσαβίδι απο αυτα που αλλάζουν οι μυτες .Σ, εμένα δουλευει άριστα αυτο το κόλπο
δειτε στο βιντεο απο το 9.30 και μετα για να καταλαβαιτε τι εννοω


http://www.youtube.com/watch?v=ofttKd2CEtc&feature=related

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #961 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 17:50 »
ξερουμε καποιον αλλα ατμοποιητη που να μπαινει σε ego-t και να χει περισσοτερη διαρκεια απο αυτους που δινουμ απ την μανα τους ,καπου εδω διαβασα για cartomizer η καπως ετσι (ουτε την ορολογια δεν ξερω παιδια ,απο οτι καταλαβα ειναι αυτοι που δεν βαζεις το τανκ με το υγρο αλλα ολο μαζι και με μεγαλυτερη χωρητικοτητα α[ο οτι τα κλασικα τανκ τυπου α κι β  ) μεχρι τωρα εχω δοκιμασει τα τυπου α εχω παραγγηλει να στειλουν τα τυπου β και απο οτι διαβαζω με την αλλαγη φυτιλιου δεν αποφευγουμε την καμμενη γευση λυση κατα της καμμενης γευσης εχουμε εστω και με αλλαγη ατμοποιητη (και διαρκεια βασικα)

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #962 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 19:49 »
Πηρα ατμοποιητη EGO-C το σετ με τα 39 ευρω,
μου φαινεται καταρχην οτι παραγει πιο πολυ ατμο, τωρα στην χρηση το εχω 3 μερες,
μαλλον ειναι νωρις για να εχω σωστη αποψη.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #963 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 16:48 »
Τα μηνύματα που αφορούν τον ατμοποιητή "iMist" μετακινήθηκαν εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4448.0.html

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #964 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 20:20 »
παιδες μπορει να με ενημερωσει καποιος για ο που μπορω να προμηθευτω φυτιλι?και καπου πηρε το ματι μου τον τροπο που το αλλαζουμε αλλα δεν μπορω να το ξαναβρω.στειλτε αν ειναι ευκολο κ το link.ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος polis

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #965 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 20:28 »
Πηρα ατμοποιητη EGO-C το σετ με τα 39 ευρω,
μου φαινεται καταρχην οτι παραγει πιο πολυ ατμο, τωρα στην χρηση το εχω 3 μερες,
μαλλον ειναι νωρις για να εχω σωστη αποψη.
Τιμή 39? Για έναν ατμό είναι αυτό?

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #966 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 20:48 »
Είναι η συνολική τιμή για βάση, κώνο και πέντε κεφαλές ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #967 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 04:17 »
Σήμερα έκανα και εγώ μια προσπάθεια να φτιάξω τον ατμοποιητή μου μιας και στα ''τελευταια'' του μου έφερνε γευση καμμένου.
Μπορώ να πώ πώς δεν δυσκολευτηκα ιδιαιτερα ούτε στο να το βγάλω αλλά ούτε και στο να το επανατοποθετήσω.
Έτσι αγόρασα φυτίλι και σιτούλα και μεσα σε 10 λεπτά ήταν έτοιμος. Στην αρχή μου εφερε λιγο γευση καμμενου αλλά τώρα πάει καλύτερα.Επίσης το έχω περιπου μισή ωρα τώρα όρθιο και δεν έχει βγάλει απο κάπου υγρό....
Θα το δοκιμάσω όλη μέρα να δω πώς θα πάει και θα σας πώ.Άν θελει κάποιος να ρωτήσει κάτι ειμαι στη διάθεσή του :bye:

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #968 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 16:10 »
malamadre εχω ενα ερωτημα ,βασικα μια φορα εχω προσπαθησει να αλλαξω φυτιλι κι τελικα δεν καταφερα πολλα οσο αφορα την επανατοποθετησει ,εκει βασικα ειχα το προβλημα γιατι το βαλα σε ενα τανκ αλλα οπως να ναι και τα κανα θαλλασα ,ποιον ατμοποιητη εχεις; κι αν προσεξες κατι στην επανατοποθετηση που δεν ξερουμε εμεις ακομα,βασικα την επομενη φορα θα σημαδεψω το πως ειναι κι υστερα θα επιχειρησω κατι ,φυτιλι ποιο πηρες ; γιατι εχει ενα με 2 ευρω το 10 εκατοστα κι ενα με 2 ευρω το μετρο ποιο δοκιμασες και δεν μυριζει;

Αποσυνδεδεμένος yianniss

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #969 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 19:47 »
Σε βιντεο στο utube δειχνει την τοποθετηση του καρφιου στην αντισταση  (edit: http://www.youtube.com/watch?v=CLq-bvHAAzo&feature=related )..
κουμπωμενο σε tankaki (σκληρο ομως, οχι σιλικονης) και με τις οπες του τανκ και του καρφιου να ειναι στην ιδια θεση-πλευρα το σπρωχνουμε και κουμπωνει στο σημειο που το στομιο του τανκ ειναι οριζοντια οπως ρουφαμε και το κουμπι του ΗΤ απο πανω στην μεση (προσπαθησα να το περιγραψω οσο πιο καλα μπορω!)

Το φυτιλι εγω το πηρα απο το eshop της Σαλαμινας (υποτιθεται οτι το παχος του οπως μου ειπε ο πωλητης ειναι ακαταλληλο για egot!). Διελυσα εναν ατμο και οντως οπως γραφει ενας φιλος σε προηγουμενη σελιδα εχει παααρα πολυ πλεγμα (εκει γυρω απο την αντισταση).

Παντως εχω την εντυπωση πως οσο αλλαζουμε φυτιλια και δουλευει η ιδια αντισταση η γευση καπως αλλοιωνεται. Ενω δηλαδη δεν εχω γευση καμμενου, νοιωθω καπως περιεργη την γευση καποιες φορες. Αν και δεν εχω αγορασει ακομα νεο ατμο, οταν παρω θα το κοιταξω. Ισως φταει το φυτιλι (που δεν νομιζω) ή ισως φταει οτι δεν πλενω τον ατμο εκτος απο dry burn που κανω μονο.
 
Επισης (ασχετο με τον ατμο) εχω την εντυπωση πως και το ιδιο το υγρο αλλαζει καπως γευση και περιεκτηκοτητα νικοτινης απο τανκακι σε τανκακι (ισως δεν ειναι παντα καλα ανακατεμενο-"ομογενοποιημενο"). Εγω ατμιζω τα natura.
Αυτο με την γευση ειναι ιδεα μου ή οντως ισχυει?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2011, 22:38 από yianniss »

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #970 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 20:07 »
σημερα θα κανω νεα πατεντα καθαρισμου,

βρασιμο του ατμοποιητη σε απιονισμενο νερο μαζι με κοκα κολα για δεκα λεπτα.
Επισης εναλλακτικα παιζει αντι για κοκα να βαλεις ξυδι,
θα τα δοκιμασω ενα ενα και βλεπουμε.
Φυσικα μετα πρεπει να στεγνωσουν καλα.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #971 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 20:32 »
Για πόσο νερό και πόση κόκα κόλα μιλάμε? ή πόσο ξύδι?

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #972 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 21:58 »
δεν ξερω ακριβη ποσοτητα,
εγω θα βαλω 70 νερο - 30 κοκα και βλεπουμε...

Αποσυνδεδεμένος yianniss

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #973 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 22:36 »
δεν ξερω ακριβη ποσοτητα,
εγω θα βαλω 70 νερο - 30 κοκα και βλεπουμε...

σε προλαβα εγω. εκανα και εγω πρωτη φορα καθαρισμο με οινοπνευμα (το φθηνοτερο με 70% +γλυκερινη) και μετα λιγο βρασιματακι με νερακι και λιγη κολα (οπως ειπες).
καλυτερα κολα παρα ξυδι γιατι θα βρωμαγε για ωρες!

το στεγνωσα και το φυσηξα μετα και φανηκε καθαροτερο στο dry burning. η αντισταση απλα αναψε καποια στιγμη χωρις κανενα ηχο βρασιματος κ μηδεν αποκαϊδια.
η γευση ειναι σχεδον ιδια παντως (μαλλον την μπουχτισα) και επειδη ειχα αλλαξει και φυτιλακι πριν-ολα ok (ατμος, λειτουργια).
τον γλυτωσα παλυ τον ατμο.. :)


Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #974 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 22:47 »
το ξυδι ηταν το plan B....
αλλα αφου λες οτι με κολα κανει δουλεια μαλλον θα μεινουμε ετσι.
Με πρωτη ματια μαλλον καθαρισαν, θα τα τσεκαρω αυριο να στεγνωσουν με ηρεμια.
Αν δουλεψουν εστω και στο μισο χρονο θα ειμαι ευχαριστημενος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341991 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206287 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30879 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49978 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11361 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192830 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1188 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1156 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios