vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

176 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, camber, ηλεκτρονικό τσιγαράδικο

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #945 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 19:00 »
απο οτι εχω καταλαβει δεν υπαρχει στην ελλαδα,
εκτος αν καποιος βρει καμια πατεντα και το προσαρμοσει.

Μακαρι να βρεθει φυτιλι να κανουμε και τις αλλαγες
ηδη εχω 2 ατμοποιητες για σερβις...

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #946 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 22:16 »
Καμία ιδέα οι παλιότεροι. Ποιο φυτίλι σας έδωσε το καλύτερο αποτέλεσμα, το θεωρήται ασφαλές για την υγεία και απο που το προμηθευτήκατε (αν δεν μπορείτε να απαντήσετε δημοσίως στο τελευταίο παρακαλώ στείλτε μου pm).

Ευχαριστώ εκ των προταίρων για τις απαντήσεις σας.

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #947 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 22:55 »
ειμαι ολοκαινουριος στο αθλημα,μιας βδομαδας περιπου εχω ενα ego-t ,τελικα αξιζει τον κοπο να αλλαξουμε φυτιλι;ποιο φυτιλι να βαλουμε κι απο που να το προμηθευτουμε;εχω πληρη αγνοια του αθληματος τυχαια ανακαλυψα το φορουμ και οι φωτο καθως και τα βιντεακια ηταν κατατοπιστικοτατα ενα μπραβο σ ολα τα παιδια

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #948 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 23:07 »
Καλωσήλθες  :thumpup:
Αν θέλεις κάνε μια αυτοπαρουσίαση εδώ :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html
Στο παρόν θέμα τώρα θα βρείς πολλές απαντήσεις σχετικά με την αλλαγή φιτιλιού.

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #949 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 02:18 »
Κάθησα και διάβασα και τις 64 σελίδες (το τι άκουσα απο την γυναίκα μου που ήμουν καρφωμένος 3 ώρες στον υπολογιστή δεν λέγεται). Καραρχάς συγχαρητήρια για την εμμονή και τις δοκιμές σας προκειμένου να βρεθούν λύσεις για τον ego-T ατμο.  Μου λύθηκαν όλες οι απορίες εκτός απο μία.

Τελικά απο την εμπειρία σας πιο είναι το καλύτερο και ασφαλέστερο φυτίλι ? αυτό που πουλάνε τα 2 online μαγαζία (το ακριβό 10cm 1,20€ - το λογικό 1m 2€) ή το φυτίλι απο CE2 Clearomizer ? Επίσης το ένα απο τα δύο μαγαζιά αναφέρει ότι το φυτίλι είναι απο fibre glass και κάπου διάβασα οτι αυτό δεν είναι υγιεινο αλλά καλύτερο είναι αυτό απο silica. Οι μαμίσιοι ego-T ατμό τι φυτίλι έχουν ?  fibre glass, silica ή κάτι άλλο ?

Τελός θα εκτιμούσα αν κάποιος μπορούσε να μου δώσει 1-2 cm φυτίλι (ή να πουλήσει ποσότητα αυτού) για να κάνω δοκιμές (πλέγμα έχω από ένα μουφα η.τ. που είχε βγάλει προσφορά το groupon και μου το πήρε η γυναίκα μου, το οποίο ήταν και το εναυσμα στο χώρο του η.τ.). Τα δύο μαγαζία είναι μακριά απο εμένα οπότε φαντάζομαι με τα μετφορικά (ή την βενζίνη αν πάω ο ίδιος) θα μου έρθει το ίδιο με το να πάρω ένα καινούργιο άτμο. Μένω Αγ. Παρασκευή.

Παναγιώτης

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #950 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 10:16 »
νεος στον χωρο εδω και 10 μερς οπως προανεφερα με ενα ego-t joyetech μετα απο 11μερες χρηση μου μυρισε καμμενο (μανιωδη χρηση αφου τωρα κοβω το κτ και 11 μερες δεν το χω δοκιμαση καν) τον ανοιξα με κατσαβισι αλλα μετα δεν κουμπωνε ο ατμοποιητης μεσα ειχε φυτιλι μια χαρα ,βασικα θα συμφωνησω με καποιον πριν απ την παρεα δεν ηταν τοσο ευκολο οσο το δειχνουν τα βιντεο ,τουλαχιστον την πρωτη φορα ,θελει ψιλα χερια (εβαλατην γυναικα μου να ξαναβαλει το φυτιλι) το πλεγμα κατω απο οτι ειδα ειχε παρει ελλειπτικη μορφη μαλλον γι αυτο δεν εμπενε ,ποιος τροπος ειναι καλυτερος για να μπορει να ξαναμπαινει; και βασικα ειμαι στην αρχη και το ξεσκιζω λιγο ποιος ατμοποιητης για το ego-t ειναι καλυτερος για να μην μου χαλαει καθε 10 μερες η αλλο ετ,ΚΡΑΤΑΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΩ ΚΙ ΑΥΤΟ Μ ΑΡΕΣΕΙ απλα λογο δουλειας (φυλακας νυχτερινος τις περισσοτερεσ φορες ) θελω την κινηση να κανω  και το ατμισμα ,ακουω απ την εμπειρια σας (τωρα θα βαλω τους τυπου β εχω τους τυπου α και θα δοκιμασω μ ε τους αλλους ,προτασεις;

Αποσυνδεδεμένος kostas_montaz

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #951 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 10:47 »
,ποιος τροπος ειναι καλυτερος για να μπορει να ξαναμπαινει;


Βαλτο στην αμππουλα πρωτα και μετα ολο μαζι μεσα στον ατμοποιητη. ο καλυτερος τροπος κατα τη γνωμη μου  ;)

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #952 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 11:07 »
καρφωσε το φυτιλι σε μια παλια αμπουλα και προσεξε σε ποια πλευρα θα το βαλεις
το μεγαλο του τμημα κουμπωνει επισης στη μεγαλη πλευρα, δεν μπαινει οπου ναναι.
Αφου βρεις την θεση του, παρε ενα σφυρακι η καποιο μεγαλο κλειδι και κοπανησε το μ@##κα 3-4 φορες
μεχρι να κουμπωσει. Βγαλε μ@##κα το φιλτρο και εχετε για τετοιες δουλειες.... ειναι ο μονος τροπος για να το βαλεις.


Παρολα αυτα εγω αποφευγω να το κανω αυτο,
βαζω τον ατμοποιητη να μαλακωνει σε απιονισμενο νερο ενα βραδυ
και μετα κοπανημα και φυσιγμα και κανω καλη δουλεια και ετσι.

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #953 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 13:14 »
ξεχασα να αναφερω οταν το τοποθετησα το τοποθετησα με την αμπουλα με καπακι σιλικονης και οταν κουμπωσε το καπακι νομιζα οτι πηγε στην θεςση του ταβηξα 1 τζουρα και ελιωσε το καπακι απο σιλικονι οταν το τραβηξα βγηκε ολο μαζι ,βασικα το βαζα οπως ναναι δεν παρατηρησα καν αν εχει συγκεκριμενη θεση νομιζω οτι αφου ειναι στρογγυλο θα πηγαινει οπου ναναι,το πλεγματακι που χει παει μες στο υποδοχη για να συγκρατει το φιλτρο;

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #954 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 14:15 »
MHTSOS123 απο που βρήκες φυτίλι ?

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #955 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 15:49 »
φιλε δεν βρηκα φυτιλι ,ειμαι νεος στο αντικειμενο απλα μου μυρισε καμμενο και διαβαζοντας εδω τα γραφομενα(καπου γραφει και που εχει φυτιλια) ειπα να τον ανοιξω να δω πως γινεται ,το ανοιγμα ηταν ευκολο στην επανατοποθετηση τα κανα χαλια ,τον ξαναβαλα οπως ηταν γιατι ειδα οτι ειχε ακομα φυτιλι και απλως το πανω μερος ηταν λιγο μαυρο ,απλα οπως προανεφερα νομιζα οτι το βαζεις οπως ναναι δεν σημαδεψα καθολου πως ηταν (βασικα οταν μυρισε ειπα να πειραματιστω ποσο ευκολο ειναι και τι θα αντιμετωπισω μετα αλλα .....χαλοντας μαθαινεις κι ακομα δεν ξερω την δευτερη φορα αν θα τα καταφερω και αν αξιζει το αποτελεσμα να φυγει αυτη η  σπαστικη μυρωδια του καμμενου που χαλαει ολη την απολαυση) ΚΟΙΤΑ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΠΟΥΘΑ ΒΡΕΙΣ ΦΥΤΙΛΙ

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #956 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 17:46 »
Αν και έχω καιρό να αλλάξω φυτίλι σε ego-t, το καλύτερο αποτέλεσμα μου το είχε δώσει το πλέγμα 270 ή 325 που είχα πάρει από εδώ

Θέλει βέβαια αρκετές δοκιμές αλλά αν το πετύχεις είναι για πολύ καιρό.

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #957 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 22:50 »
Γιάννη φαντάζομαι το έβαλες σκέτο χωρίς φυτίλι.

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #958 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 23:42 »
Ναι χωρίς φυτίλι, στις πρώτες σελίδες του θέματος περιγράφεται ο τρόπος.

Αποσυνδεδεμένος yianniss

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #959 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 01:55 »
Ο καθενας κανει την δικη του πατεντα και προφανως δουλευει (στην γευση αποδεικνυεται).

Για μενα χρειαζεται μετα το dry burn να μπει ιδιο μηκος φυτιλι (εχω παρει λιγο απο αυτα που εχουν τα ελληνικα eshop), να τυλιχτει το πλεγματακι (βαζω το ιδιο που ειχε) οσο πιο χαλαρο και να κρυφτει στο ιδιο σημειο οπως ηταν. Το φυτιλι και η αντισταση να εχουν υγρο (μπολικο σχετικα θα ελεγα).
Κανα δυο τζουρες ισως εχουν χαλια γευση αλλα αν μεινει λιγο ορθιος ο ατμο με αμπουλα θα ερθει η ροη. Υπομονη θελει, λεπτοδουλεια και λιγο χρονο.

Πιστευω 2-3 αλλαγες τις σηκωνει ο καθε ατμο.

Η λεπτομερεια ειναι παντως να ειναι παντα βρεγμενη η αντισταση και αφου εχει μπει σωστα το φυτιλι αν βγαλει καμμενο να αφηνουμε το η.τ ησυχο (:P) και ορθιο σε μια γωνια να ηρεμησει (μεχρι εκει παει!). Το ιδιο ισχυει και με εργοστασιακο ατμο. Οσο ρουφαμε στο καμμενο, τοσο καιγεται κι αλλο με συνεπεια να μην επανερχεται η ροη και να καταστρεφεται το φυτιλι..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206246 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540932 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30856 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49937 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596903 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192804 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1136 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591375 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios