vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

228 επισκέπτες, 0 χρήστες

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #825 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 03:19 »
ΤΟ ΚΑΝΑ!   :laugh1:  YESS!  :thumpup:

με τους κομπους του Πανου, ενα ξεχασμενο φυτιλι ζιππο απο τα 80΄ς και το βιντεακι του Σοκιν, επιτελους δουλεψε!  :laugh1:

πφφφφ! τρεμετε! ειμαι πάλιακας!  >:( τρωω και τζουμαγιας αμα λαχει ναμε  >:(

ρε Σοκ! ρε Σοοκ!
κουμπαρε μου, το βιντεακι στο ατομαιζερ να βλεπει, οχι στα χερια σου!  :laugh1: :laugh1:

 :bye:   :thumpup:

υ.γ. τι ντουμανια ειν αυτα ρε ο Τ?!  :o
LR εγινε?!  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #826 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 07:14 »
 :thumpup:  :thumpup:
Αααα,  σε βλέπω μελετηρό.
Άντε με το καλό και στα κολλητήρια :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος argy1

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #827 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 02:01 »
Σαν αρχαριος ατμιστης εχω αποριες.Πρωτον εχω εναν joyetech ego-t δυο εβδομαδες και νομιζω οτι αρχιζει να μυριζει καμμενο.Αλαζω φυτιλι και φτιαχνει η οχι?Και αν ναι το φυτιλι που θα το βρω?

EDIT:Δεν χρειαστηκε τελικα.Τον καθαρισα με οινοπνευμα και εφυγε η μυρωδια.Παντως αν μπορει καποιος ας απαντησει στα ερωτηματα μου ωστε να γνωριζω αν καποια στιγμη χρειαστει.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2011, 11:06 από argy1 »

Αποσυνδεδεμένος mz3

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #828 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 20:30 »
Ανακεφαλαίωση για τα φυτίλια : zippoφύτιλο, φυτίλια από διάφορους ατμο, φίλτρο απο κ.τ,σακουλάκι από τρίγωνο λίπτον(Ltb), αν ξέχασα κανένα ζητάω συγγνώμη 55 σελίδες διάβασα!!!
Προσθέστε στη παραπάνω συλλογή φυτιλιών και πολύ γνωστό σε όλους μας φυτίλι σόμπας!!!
Είναι το γνωστό λευκό κορδόνι που έχουν οι περισσότερες παλιές σόμπες κάτω από το καπάκι αμιάντου.
Το δοκιμάζω από το πρωί με απόλυτη επιτυχία, ούτε μυρωδιές, ούτε τίποτα.


Αγαπητε φίλε mz3 αν μπορείς βάλε το λίνκ που πήρες τα ατομ e-go t απο κίνα με ενδιαφέρει.

http://www.e-cig.com/shopping/products/33-Atomizers/


τι να πω μου βγαζουν και λιγο ψηλοκαμενο..
υγρο πειρα και απο εκει αλλα βρωμαει οποτε μην ανοιγεσε..

θα σηνηστουσα σε ολους ενα tybe b lr βγαζουν περισοτερο καπνο και ειναι πιο ανθεκτικο

και εγω εκει θα παω μολις τελειωσο με την καβατζα μου αφου εχω μαζεψει πολλα ατομαιζερ type a

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #829 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 20:33 »
http://www.e-cig.com/shopping/products/33-Atomizers/


τι να πω μου βγαζουν και λιγο ψηλοκαμενο..
υγρο πειρα και απο εκει αλλα βρωμαει οποτε μην ανοιγεσε..

θα σηνηστουσα σε ολους ενα tybe b lr βγαζουν περισοτερο καπνο και ειναι πιο ανθεκτικο

και εγω εκει θα παω μολις τελειωσο με την καβατζα μου αφου εχω μαζεψει πολλα ατομαιζερ type a
LR και ανθεκτικο δεν παιζει φιλε μου. Απλα τυχερος  ;)

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #830 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 23:36 »
Μολις εφτιαξα το πρωτο ατμοποιητη βαζοντας για φυτιλι .......... ατσαλομαλλο που τριβουν κατσαρολες!!!!!! :laugh1: :laugh1:
Μεχρι στιγμης ολα καλα. Καλο αρωμα καλο χτυπημα κι απο ντουμανι?..... τουμπανο. Θα το ζορισω τωρα για να δω τι ψαρια θα πιασει. 8)

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #831 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 23:39 »
Μη βαζετε οτι ναναι ρε παιδια,στα πνευμονια μας παει... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #832 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 23:46 »
Μολις εφτιαξα το πρωτο ατμοποιητη βαζοντας για φυτιλι .......... ατσαλομαλλο που τριβουν κατσαρολες!!!!!! :laugh1: :laugh1:
Μεχρι στιγμης ολα καλα. Καλο αρωμα καλο χτυπημα κι απο ντουμανι?..... τουμπανο. Θα το ζορισω τωρα για να δω τι ψαρια θα πιασει. 8)

Χμμμ... το ατσαλομαλλο δεν είναι αγώγιμο? :hmmm:
Δεν ανέβηκε η τιμή της αντίστασης ούτε προκάλεσες βραχυκύκλωμα?

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #833 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 23:52 »
Χμμμ... το ατσαλομαλλο δεν είναι αγώγιμο? :hmmm:
Δεν ανέβηκε η τιμή της αντίστασης ούτε προκάλεσες βραχυκύκλωμα?

Τι να σου πω . Δεν εχω οργανα να το μετρησω αλλα φροντισα να μην προεξεχει πολυ απο την μερια της αντιστασης βλεποντας παντα φωτο και βιντεο που ανεβασαν αλλοι συνφορουμιτες. Λειτουργει μια χαρα μεχρι στιγμης. Πιστευω  σαν υλικο να ειναι αβλαβες. Θα ηθελα και την γνωμη καποιου πιο εμπειρου και ψαγμενου.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #834 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 23:57 »
Μου φαίνεται λίγο ρίσκο...
Ο σίδηρος που υπάρχει στα ατσαλόσυρμα αντιδρά με το οξυγόνο (που υπάρχει παντού) πολύ αργά. Έτσι δημιουργείται η σκουριά.

Από την άλλη, από τι υλικά είναι φτιαγμένα το φυτίλι και η αντίσταση στους ατμοποιητές που αγοράζουμε;

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #835 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:03 »
Τι να σου πω . Δεν εχω οργανα να το μετρησω αλλα φροντισα να μην προεξεχει πολυ απο την μερια της αντιστασης βλεποντας παντα φωτο και βιντεο που ανεβασαν αλλοι συνφορουμιτες. Λειτουργει μια χαρα μεχρι στιγμης. Πιστευω  σαν υλικο να ειναι αβλαβες. Θα ηθελα και την γνωμη καποιου πιο εμπειρου και ψαγμενου.
Βασικά... Δοκίμασες να βάλεις ένα κομματάκι ατσαλομαλλο μέσα σε νερό να δεις αν αφήνει ένα καφετί χρώμα? Έχω την εντύπωση πως αυτά δεν είναι κ τόσο καθαρά...

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #836 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:06 »
Βασικά... Δοκίμασες να βάλεις ένα κομματάκι ατσαλομαλλο μέσα σε νερό να δεις αν αφήνει ένα καφετί χρώμα? Έχω την εντύπωση πως αυτά δεν είναι κ τόσο καθαρά...
Το δοκιμασα και αυτο που λες πιο πολυ γιατι υποπτευομουν την υπαρξη απορρυπαντικου αλλα ηταν καθαρο.

Μηπως να αγοραζουμε νεο ατμοποιητη οταν εχει προβλημα ο παλιος? Παντως εχω εδω και μια βδομαδα που εχω αγορασει 5 ατμοποιητες (JOYTECH και OVALE) και με την πρωτη χρηση βγαζουν καμμενο παρ' ολη την προετοιμασια ( σταγονες στο καρφι, φυσημα, αφημα να ποτισει το φυτιλι). Δεν ξερω τι αλλο να κανω και μου αρεσει το χτυπημα και το ντουμανι του. Καμια σχεση με τον GIANT που εχω. :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #837 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:07 »
Προσοχή, το ατσαλόμαλλο καίγεται και παράγει τοξικά αέρια. :eyesplash:
Δοκίμασε να κάψεις λίγο με αναπτήρα και θα καταλάβεις...

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #838 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:23 »
Το εκαψα με αναπτηρα οπως εκαψα και πλεγμα απο 510 Τ μινι και ειχαν την ιδια συμπεριφορα. Απλα το ατσαλομαλλο κοκκινησε πιο γρηγορα . Και τα δυο εκει που καηκαν αλλαξαν χρωμα και πηραν μια αποχρωση γκρι ματ. Χρωμα φλογας φυσιολογικο και στα δυο. Μου διεφυγε κατι? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #839 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:25 »
Το εκαψα με αναπτηρα οπως εκαψα και πλεγμα απο 510 Τ μινι και ειχαν την ιδια συμπεριφορα. Απλα το ατσαλομαλλο κοκκινησε πιο γρηγορα . Και τα δυο εκει που καηκαν αλλαξαν χρωμα και πηραν μια αποχρωση γκρι ματ. Χρωμα φλογας φυσιολογικο και στα δυο. Μου διεφυγε κατι? :hmmm:

Τότε πες μας την μάρκα,τον τύπο κτλ :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342117 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206379 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541290 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30965 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50066 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597104 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357610 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11431 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591634 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios