vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

431 επισκέπτες, 5 χρήστες
neoklis79, dallaskdp, lagoudakis, Milarepa, Tem

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1035 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 20:27 »
Δεν ξερω φιλε παντως αν το δοκιμασεις και ειναι καλος πες μας και μας γιατι εγω ειμαι στα προθυρα να αρχισω παλι κ.τ. με αυτο το κ..φυτιλι που πηρα. To φυτιλι αυτο καταστρεφει εντελως την γευση. Ειτε μονο ειτε διπλο ειτε λεπτο τα εχω δοκιμασει ολα! Δεν το συνιστω ουτε στον εχθρο μου! Ακομα και μετα της αρχικες καμενες τζουρες συνεχιζει να δινει στο βαθος της γευσης κατι καμενο. Σιγουρα δεν ειναι το ιδιο φυτιλι με τα μαμισια φυτιλια ego-t. Εχω ξενερωσει! Δεν ξερω.. ισως ειμαι για αλλο ατμο! Αυτος ο ego-t με εχει κουρασει!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2011, 20:32 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος yianniss

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1036 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 20:57 »
Δεν ξερω φιλε παντως αν το δοκιμασεις και ειναι καλος πες μας και μας γιατι εγω ειμαι στα προθυρα να αρχισω παλι κ.τ. με αυτο το κ..φυτιλι που πηρα. To φυτιλι αυτο καταστρεφει εντελως την γευση. Ειτε μονο ειτε διπλο ειτε λεπτο τα εχω δοκιμασει ολα! Δεν το συνιστω ουτε στον εχθρο μου! Ακομα και μετα της αρχικες καμενες τζουρες συνεχιζει να δινει στο βαθος της γευσης κατι καμενο. Σιγουρα δεν ειναι το ιδιο φυτιλι με τα μαμισια φυτιλια ego-t. Εχω ξενερωσει! Δεν ξερω.. ισως ειμαι για αλλο ατμο! Αυτος ο ego-t με εχει κουρασει!

και εγω με αυτες τις πατεντες και με το ιδιο φυτιλι δεν αντεξα και πολυ..  οντως ο ατμος παρα πολυς αλλα λιγο αλλαγμενη η γευση (οχι τοσο χαλια οπως σε σενα) και εφερνε "καμμενο" καπως συχνα που επρεπε να το ανοιξω να το κουνησω λιγο ή να το αφησω να επανελθει η ροη.. παντως και για τα ΗΤ που προτεινεται να "φορεθει" την ιδια γευση πιστευω θα ειχε αφου η λογικη της λειτουργιας ειναι η ιδια.

την λυση παντως στην ειπε ο tornado: παρε ego-c!
ειναι σχεδον αμελητεο το κοστος της αλλαγης του atmo (σε συγκριση με τον  -t)

του εχω βαλει φωτια και δεν λεει να βγαλει καμμενο,
εχει μεγαλυτερο χρονο αντοχης
αλλα εχει δυστηχως το ιδιο μειονεκτημα οπως ο -t , διαρροες (εχει αναφερθει ηδη πολλες φορες στο φορουμ)

γενικα για θεριακληδες καταλαβαινω πως γενικα το ΗΤ δεν ειναι ακομα πρακτικο (μιλαω για  εκτος σπιτιου).
το ενα δεν εχει αυτονομια, το αλλο εχει διαρροες και τα μεγαλα ειναι σαν να κουβαλας μινι αργιλεδες μαζι σου.
(τελος offtopic) ή αγορασε αλλο φυτιλι αφου σε πειραζει τοσο ή παρε ego-c!

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1037 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 10:19 »
Δοκιμασα να ανοιξω και εγω τον ατμοποιητη μου για καθαρισμα και συναντησα αυτο που βλεπετε στη φωτογραφια . Αντι για φυτιλι ειχε κατι σαν πλεγμα . Ο ατμοποιητης Ego-T Α ειναι αυτος που ηρθε στο σετ που αγορασα απο Esmokerworld. Ειναι φυσιολογικο ?

Αποσυνδεδεμένος foithths

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1038 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 14:30 »
αυτο το πλεγμα ειναι για να συγκρατει τα υγρα να μην φτανουν στην μπαταρια,αυτο που βλεπεις στο κεντρο ενα στρογγυλο ασπρο μαλλον κεραμικο και μεσα εχει ενα μαυρο μακροστενο ειναι φυτιλι τυλιγμενο απο αντισταση εμεις αυτο που αλλαζαουμε ειναι το φυτιλι που ουσιαστικα μεταφερει το υγρο απο το τανκ σε αυτο το φυτιλι-αντισταση και βρισκετε στο σιδερακι που εβγαλες αυτο που ειναι σαν καρφι.στο δικο μου τουλαχιστον ετσι ειναι οπως και αυτα που εχω δει.τωρα που το ξανα ειδα μου φενεται λες και ειναι λιομενο το φυτιλι με το πλεγμα πρεπει αρχικα να ειχε φυτιλι τυλιγμενο με πλεγμα.εμενα σκετο φυτιλι σε 2 ego που εχω.

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1039 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 14:49 »
Ευχαριστω για την απαντηση . Μετα τη ληψη της φωτογραφιας το διελυσα τελειως και φυτιλι δεν υπηρχε μονο αυτο το πλεγμα (μεταλλο ηταν σιγουρα )σε σχημα φυτιλιου που εμπαινε μεσα στο καρφακι . Εχω αλλο ενα να διαλυσω αλλα το λυπαμαι γιατι ειναι καινουργιο !!!! :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1040 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 15:24 »
Τέτοιο εσωτερικού ego-t δεν έχω ξαναδεί εγώ.

Ίσως να είναι άλλου τύπου, πάντως έτσι όπως το βλέπω δεν νομίζω να είναι εφικτό να αλλάξεις φυτίλι. Τυχαίο; :nope:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1041 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 15:41 »
Ευχαριστω για την απαντηση . Μετα τη ληψη της φωτογραφιας το διελυσα τελειως και φυτιλι δεν υπηρχε μονο αυτο το πλεγμα (μεταλλο ηταν σιγουρα )σε σχημα φυτιλιου που εμπαινε μεσα στο καρφακι . Εχω αλλο ενα να διαλυσω αλλα το λυπαμαι γιατι ειναι καινουργιο !!!! :wall: :wall: :wall:
Το συστημα-ατμοποιητης αυτος δεν απεδιδε καλα? Βγαζει καμενο? Αν ειναι καινουριο γιατι να το διαλυσεις?
Αυτο ειναι αυτο http://www.esmokerworld.com/egot-starter-kits-by-simeiyue-brand-p-263.html φιλε?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2011, 11:39 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος smartmedia

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1042 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 15:44 »
Δοκιμασα να ανοιξω και εγω τον ατμοποιητη μου για καθαρισμα και συναντησα αυτο που βλεπετε στη φωτογραφια . Αντι για φυτιλι ειχε κατι σαν πλεγμα . Ο ατμοποιητης Ego-T Α ειναι αυτος που ηρθε στο σετ που αγορασα απο Esmokerworld. Ειναι φυσιολογικο ?

Φίλε πέτα το μην πάθεις καμιά δηλητηρίαση, πάνε πάρε ενα EGO-Τ  Β atomiser και 2 φιτράκια να κάνεις τη δουλειά σου..

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1043 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 16:09 »
Εγώ θα σου πρότεινα να δεις και τους Ego-c. Κατά την δική μου άποψη και αρκετών παιδιών εδώ μέσα είναι καλύτεροι από τους t.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1044 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 11:55 »
Δοκιμασα να ανοιξω και εγω τον ατμοποιητη μου για καθαρισμα και συναντησα αυτο που βλεπετε στη φωτογραφια . Αντι για φυτιλι ειχε κατι σαν πλεγμα . Ο ατμοποιητης Ego-T Α ειναι αυτος που ηρθε στο σετ που αγορασα απο Esmokerworld. Ειναι φυσιολογικο ?
Αυτο φιλε φαινετε σαν τους 501 ή 901 (ολοι ιδιοι μου φαινονται) ατμοποιητης.. το φυτιλι σου πρεπει να ειναι τυλιγμενο κατω απο το πλεγμα αρα δεν αλλαζετε.. δες περιπου πως ειναι το εσωτερικο http://www.e-cigarette-forum.com/forum/atomizer-issues/9085-brand-new-atomizer-primer-what-stuff-56k-beware.html.
Δες και αυτο το βιντεο
Το θεμα ειναι οτι αυτη στο www.esmokerworld.com αυτον τον ατμο στον πουλησανε gia ego-t.. :angry_orange:
Τουλαχιστον λειτουργει σωστα? Σε εβγαζε καμενο?

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1045 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 13:50 »
@NewHolborn Ναι οπως τα δειχνει στις φωτο σου . Φυτιλι ουτε για ιχνος παρα μονο πλεγμα . Η λειτουργια του κανονικη , καμενο μονο οταν δεν ειχε τροφοδοσια κατα διαστηματα . Αυτο που μου εκανε εντυπωση ομως ηταν οτι , οτι υγρο και να του εβαλα (mystique cappuccino και cosi 18αρια) δεν διεκρινα διαφορα . Λιγο το cappuccino που εφερνε σε γευση καφε. Και ναι για Ego T το αγορασα  :wall: Απο την αλλη οι μπαταριες του ηταν καλυτερες απο τις μπαταριες του Want που εχω (3 εβδομαδων χρηση οταν παρελαβα το σετ απο Esmokerworld) . Δεν θεωρω τα λεφτα πυ εδωσα πεταμενα απλα απογοητευτικα απο τους ατμοποιητες .

Σημειωση , το πλεγμα ηταν περασμενο σαν φυτιλι μεσα στο καρφι .

Αποσυνδεδεμένος akalokat

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1046 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 14:12 »
H φωτό σου είναι ανατριχιαστική ............................


ρε τιν τούτο !!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1047 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 14:17 »
Μπαρδον ρε παιδιά, στο dripping πάνω στο πλέγμα δε ρίχνεις το υγρό? Οι genesis SS Mesh δεν εχουν αντι για φυτίλι? Τι παθαμε τωρα επειδή είδαμε ολίγον τσόντα απο μέταλλο?
παρ όλα αυτά ναι!  eGo-T ΔΕΝ ειναι!!!

Αποσυνδεδεμένος akalokat

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1048 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 11:46 »
Μπορεί κάποιος να μου παραθέσει κάποιο λινκ για αγορά αξιόλογου φυτιλιού από κάποιο ελληνικό e-shop ?

Ευχαριστώ θερμά.

Αποσυνδεδεμένος smartmedia

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1049 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 12:03 »
Για δές εδώ
Εγω πάντως με τον ΟΔΥΣΣΕΑ παρήγγειλα και 2 μέτρα να βρίσκεται.. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540867 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357382 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192759 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios