vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

346 επισκέπτες, 0 χρήστες

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1005 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 22:09 »
δεν εχει κουμπωσει καλα....
παρε ενα παλιο τανκ, και εφαρμοσε το πανω στο τανκ.
Βρες την σωστη θεση και σπρωξτο μεσα.
Μετα παρε ενα μικρο σφυρακι (η κατι παρομοιο) και δωστου 5-10 καλες σφυριες.....
Λογικα θα παει στη θεση του.

Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1006 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 22:17 »
δεν εχει κουμπωσει καλα....
παρε ενα παλιο τανκ, και εφαρμοσε το πανω στο τανκ.
Βρες την σωστη θεση και σπρωξτο μεσα.
Μετα παρε ενα μικρο σφυρακι (η κατι παρομοιο) και δωστου 5-10 καλες σφυριες.....
Λογικα θα παει στη θεση του.
Σε ευχαριστώ πολύ. Το είχα σκεφτεί και εγώ, αλλά φοβόμουν μήπως τον καταστρέψω...

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 12, 2011, 23:03
Σε ευχαριστώ πολύ. Το είχα σκεφτεί και εγώ, αλλά φοβόμουν μήπως τον καταστρέψω...

Δυστυχώς δεν κάθεται καλά, παρόλο το κοπάνημα που του έριξα... Ερώτηση, τα ποδαράκια της γέφυρας πρέπει να κάτσουν κάθετα ή παράλληλα όσον αφορά την αντίσταση; Ρωτάω μήπως θηλυκώνει σε συγκεκριμένο μόνο σημείο και παιδεύομαι τζάμπα.... Αν όχι, καμία ιδέα κανείς για το πως θα τον κουμπώσω;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2011, 23:03 από diastrofeas »

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1007 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 23:28 »
Απο που μπορώ να προμηθευτώ φιτίλι κ τη να πάρω?

ευχαριστω εκ τον προτερον

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 13, 2011, 10:32
Βρήκα φιτίλι υαλονήματα 3,5-4 χιλιοστά κάνει για το δικό μου εγο-τ ? σύρμα Πλέγμα Stainless Steel 325 τρύπες ανά ίντσα κάνει επίσης αυτο?κ αν χρειαζεται σύρμα πυράκτωσης να πάρω ?κ αν ναι ποιο απο τα 2 κάνει για μένα 0,16 ή 0,13

ευχαριστω κ καλημερα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2011, 10:32 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος polis trucks

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1008 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 09:05 »
σύρμα πυράκτωσης  0,13 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1009 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 02:10 »
Ρε παιδια αγορασα αυτο http://www.e-smokeguru.gr/index.php/Αντιστάσεις-Φυτίλι/168-Φυτίλι.html το φυτιλι. Εκανα σημερα δοκιμαστικη αλλαγη χωρις να εχω προβλημα με το παλιο συμφωνα με τα βιντεακια που υπαρχουν εδω αναρτημενα για ego-t και ρε παιδια η γευση μου φαινετε εντελως διαφορετικη αλλα προς το χειροτερο! Ο ατμο παραγει νομιζω πολυ περισοτερο καπνο , χτυπιμα στο λαιμο σε βαθμο που αισθανομαι να με γδερνει το λαιμο και γευση μου φαιρνει προς καμενο... καραμελα κανω. και την ωρα που τραβαω τζουρα ακουγετε ligo περισοτερο το τσρρρ.. αν με καταλαβαινετε..
Συμφωνα με αυτο το video ..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2011, 02:23 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1010 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 10:34 »
καλημερα με εβαλες σε διλημα γιατι ήμουν σχεδόν έτοιμος να το παραγγελο το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ  :hmmm: :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:14 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος pdim

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1011 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 12:31 »
Το συγκεκριμένο φιτίλι πρέπει να μπει μονό γιατί είναι χοντρό και αν μπει διπλό είναι πολύ σφιχτό και δεν γίνεται σωστή τροφοδοσία υγρού. Εγώ το έβαλα μονό με πλέγμα και τροφοδοτεί κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1012 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 12:43 »

Δυστυχώς δεν κάθεται καλά, παρόλο το κοπάνημα που του έριξα... Ερώτηση, τα ποδαράκια της γέφυρας πρέπει να κάτσουν κάθετα ή παράλληλα όσον αφορά την αντίσταση; Ρωτάω μήπως θηλυκώνει σε συγκεκριμένο μόνο σημείο και παιδεύομαι τζάμπα.... Αν όχι, καμία ιδέα κανείς για το πως θα τον κουμπώσω;




ναι δεν το εχεις βαλει σωστα για αυτο δεν καθεται.
αν υποθεσουμε οτι ειναι παραλληλογραμο η αντισταση το μεγαλο μερος θα ειναι προς τα πανω,
και ετσι ακριβως θα ειναι το φυτιλι..... μεγαλη πλευρα και στα δυο δηλαδη.


συμβουλη: για να μην κανεις τον μπομπ το μαστορα, θα σου προτεινα να παρεις
ενα σετ με eGO-C το σετ με τα 39 ευρω.
Θα ξεβιδωνεις τα φυτιλια (πανε βιδωτα εκει, οποτε δεν κανεις ολες αυτες τις πατεντες)
και θα τα αλλαζεις (και θα τα σκουπιζεις) ανετα και γρηγορα.
Στην συνεχεια για συντηρηση, θα μαζευεις τα μισα που βγηκαν οφφ και θα τα βραζεις
στο μπρικι κανα τεταρτο με κοκα - απιονισμενο νερο και θα τα αφηνεις να στεγνωνουν μονα τους.
Εμενα μου εχουν αντεξει ως τωρα 2 γυρους βρασιματα, παρακατω θα δουμε....

Αποσυνδεδεμένος polis trucks

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1013 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 14:38 »
με πλέγμα και τροφοδοτεί κανονικά.
Καλησπερα, το πλεγμα που το βρισκουμε που λετε?


Αποσυνδεδεμένος pdim

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1015 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 14:47 »

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1016 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 15:46 »
Λοιπον παιδια για το θεμα το δικο μου απ'οτι φαινετε τελικα λειτουργει κανονικα το φυτιλι, γιατι μεδωσε σημερα φιλος ενα φιλτρο με δικο του υγρο και μου φαινοταν μια χαρα. Απλα η γευση δεν μου φαινετε ιδια με το μανισιο φυτιλι ego-t. Βγαζει πιο εντονη μου φαινετε την γευση και εχει περισοτερο χτυπιμα στο λαιμο. Το καμενο που ενιωθα μπορει να ηταν και επειδη ηθελε στρωσιμο το φυτιλι..?Δεν ξερω.. Το τσρρ δεν ειναι τοσο εντονο αλλο.  Παντως την νεα γευση του αρωματος μου δυσκολευομαι να την συνιθησω.
Το χει παρατηρηση κανενας αλλος αυτο μαυτο το φυτιλι? Την αλλαγη στην γευση του υγρου του εννοω.
Το συγκεκριμένο φιτίλι πρέπει να μπει μονό γιατί είναι χοντρό και αν μπει διπλό είναι πολύ σφιχτό και δεν γίνεται σωστή τροφοδοσία υγρού. Εγώ το έβαλα μονό με πλέγμα και τροφοδοτεί κανονικά.
μεχρι στιγμης παει καλα φιλε. Αλλα θα δοκιμασω και με πλέγμα οταν βρω. Δεν ξερω εμενα μου φανηκε λεπτο για μονο του.

Αποσυνδεδεμένος pdim

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1017 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 15:51 »
Σίγουρα είναι λεπτό για μόνο του. Αν όμως το βάλεις διπλό είναι πολύ σφικτό και δεν τροφοδοτεί κανονικά. Με το πλέγμα είναι μια χαρά. Επίσης  σταμάτησαν αυτομάτως και οι διαρροές στον type B.

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1018 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 16:23 »
Λοιπον παιδια για το θεμα το δικο μου απ'οτι φαινετε τελικα λειτουργει κανονικα το φυτιλι, γιατι μεδωσε σημερα φιλος ενα φιλτρο με δικο του υγρο και μου φαινοταν μια χαρα. Απλα η γευση δεν μου φαινετε ιδια με το μανισιο φυτιλι ego-t. Βγαζει πιο εντονη μου φαινετε την γευση και εχει περισοτερο χτυπιμα στο λαιμο. Το καμενο που ενιωθα μπορει να ηταν και επειδη ηθελε στρωσιμο το φυτιλι..?Δεν ξερω.. Το τσρρ δεν ειναι τοσο εντονο αλλο.  Παντως την νεα γευση του αρωματος μου δυσκολευομαι να την συνιθησω.
Το χει παρατηρηση κανενας αλλος αυτο μαυτο το φυτιλι? Την αλλαγη στην γευση του υγρου του εννοω. μεχρι στιγμης παει καλα φιλε. Αλλα θα δοκιμασω και με πλέγμα οταν βρω. Δεν ξερω εμενα μου φανηκε λεπτο για μονο του.

Δουλεψε το λιγο και θα στρωσει.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1019 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 16:24 »
Φιλε τελικα προηγουμενος μου ηρθαν παλι καμένες τζουρες που μου ερχονταν και χτες βραδυ. Στη δουλεια το ειχα σε ορθια θεση στην τσεπη γιαυτο μαλλον λειτουργουσε σωστα. Τωρα σπιτι οταν το πηρα απο το τραπεζι ολες οι τζουρες ηταν καμενες.. ρουφιξα εντονα μετα μερικες τζουρες-φυσιμα χωρις να παταω το κουμπι και επανηλθε.. Αυτες οι καμενες τζουρες ειναι οταν καιγονται ινες απο το fiberglass? η απο στεγνη αντισταση?
Θα προσπαθησω να βγαλω μερικες ινες να το κανω πιο λεπτο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2011, 16:44 από NewHolborn »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540902 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30854 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49929 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591342 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios