vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

307 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, dimitrist, lagoudakis, Buliwyf, skoubri, nightdream

Twitter

Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1065 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 02:23 »
σημερα αλλα3α με επιτυχια φυτιλι και πλεγμα σε 2 παλιους ατμοποιητες και δεν μπορουσα να το πιστεψω οτι μπορουσε το virginia της φ,α και το tobacco ths ovale να ειχει τοσο ωραιο αρωμα οντως πολυ καλο το φυτιλι απο την esmoke guru δεν νομιζω οτι εχει καποια διαφορα απο τα εργοστασιακα ,δινει απιστευτο ντουμανι και γευση!!!!!
Δεν δυσκολευτηκα στην τοπο8ετηση πολυ ,μονο το περασα απο το καρφακι και με λιγο πλεγμα στριμενο στα δαχτυλα μου εκατσε μια χαρα χωρις να δημιουργειτε προβλημα στη ροη.
8α κανω δοκιμη και στον c να δω πως 8α λειτουργησει αν και δεν νομιζω να εχει καποια διαφορα!!

το πλεγμα το πηρα απο το atomizer.gr  :bye: :bye: :bye:

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1066 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 03:57 »
Γεια σας. Νέο μέλος και κάτοχος ενός Alter ego-T.
Το έχω από την πέμπτη και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος.
Διαβάζοντας μέχρι και το post 35 περίπου συνάντησα πρόβλημα με την γεύση.
Δεν έμοιαζε με καμένο απλά δεν είχα γεύση καθόλου (είχα φάει σκόρδο και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο).
Λέω έχει πρόβλημα το φιτίλι και δεν μου βγάζει γεύση.
Οπότε άνοιξα τον ατμό και έβγαλα το φιτίλι χωρίς φυσικά να ξέρω αν φταίει αυτό.
Το φιτίλι ήταν πολύ λίγο καμένο από την μεριά που είναι η αντίσταση και επάνω στην αντίσταση είχανε κολλήσει κάποιες ίνες φιτιλιού.
Προσπάθησα να ξαναχρησιμοποιήσω το ίδιο φιτίλι αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Ψάχνω για Zippo, βγάζω το φιτίλι και ξεγυμνώνω τις ίνες (από το σύρμα και τις κλωστές) που έμοιαζαν με το φιτίλι του ατμό.
Παίρνω το σύρμα που ήταν στο φιτίλι του ατμό και το βάζω επάνω στο φιτίλι του Zippo πριν το κόψω ακόμα.
Το κόβω μεγαλύτερο για να μπορέσω να το περάσω στην τρύπα, το περνώ με το σύρμα όπως ήταν στην αρχή δηλαδή να κοιτάει από την μεριά του υγρού και το κόβω με νυχοκόπτη στην τύχη περίπου 5mm να φαίνεται από την τρύπα από την μεριά της αντίστασης.
Έπιασα καθάρισα την αντίσταση από τις ίνες που είχαν κολλήσει από πριν και έσταξα μια σταγόνα υγρό επάνω αλλά και 2-3 σταγόνες στο φιτίλι.
Το κούμπωσα επάνω και το αποτέλεσμα ήταν να έχω πολύ ντουμάνι που μου αρέσει αυτό αλλά να μην έχω ακόμα γεύση δηλαδή τα ίδια πάλι.
Οπότε λέω θα το πάω πίσω και το παρατώ. Καπνίζω δυο κτ και λέω να το ξαναδοκιμάσω μήπως και.
Τελικά έφτιαξε και η γεύση αλλά όχι όπως ήταν στην αρχή (δεν ξέρω μήπως οφείλεται στο σκόρδο), το ντουμάνι πολύ καλό όπως ήταν και πριν το παρατήσω αλλά βλέπω ότι πρέπει να ρουφά παραπάνω υγρό απ ότι πρέπει και χωρίς διαρροές.
Σας είπα την ιστορία της ζωής μου αλλά δώστε βάση στην διαδικασία της αλλαγής του φιτιλιού.
Εδώ και 2-3 ώρες πάει καλά. Για κάτι νεότερο θα γράψω πάλι.
Ευχαριστώ και χαίρομαι που είμαι έστω και μερικές ώρες μέλος εδώ.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1067 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:46 »
συνεχιζω να ατμιζω με τον πρωτο ατμοποιητη joyetech που ηταν μεσα στο η.τ μου που ειχα παρει !!και ειναι ολα μια χαρα!!
απλα 8α η8ελα να ρωτησω ως ον αφορα τις διαστασεις του φυτιλιου ποσα εκ πρεπει να ακριβως απο κατω απο τη γεφυρα ετσι ωστε να μην πεφτει ολο πανω στην αντισταση ,η μηπως δεν πεζει ρολο στο πρωτο που ειχα φτια3ει το ειχα κανει πιο μακρυ και μυρισε καμενο ενω στα αλλα το εκανα πιο κοντο και ειναι μια χαρα!
καλη συνεχεια σε ολη τη παρεα εχω χαρει παρα πολυ διοτι ετσι ο ατμοποιητης με την αλλαγη φυτιλιου αντεχει παρα πολυ στο χρονο!!!!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1068 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 16:37 »
Το φυτιλι απο ατμοποποιητες CE2 clearomizer εχει δοκιμασει κανεις αν κανει για ego-t?
Γιατι αν κανει θα ηταν καλη λυση γιατι ειναι πολυ φτηνοι. Kai ειναι λυση 2 σε 1. Περνεις μια 5αδα που τους εχω βρει απο εξωτερικο και με 10$ (δηλ. 1,5 euro το κομματι), τους χρησιμοποιεις μεχρι να χαλασουν και αφαιρεις μετα το φυτιλι για να το χρησιμοποιησεις σε ego-t. Το διαβασα σε ξενο φορουμ που το προτεινε καποιος και δεν μπορω να βρω το αρθρο..
Δεν ξερω αν ειναι δοκιμασμενο..

Οχι απλά καλό, άριστο!
Το φιτίλι που χρησιμοποιώ εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1982.0.html
είναι απο ce2, είχα παρει 2 πεντάδες αλλά δεν περπάτησαν...

Αποσυνδεδεμένος babylonx

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1069 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 22:54 »
Σε απλούς ατμοποιητές τύπου 510 που έχουν ένα μικρό φιτιλάκι γύρω από το οποίο είναι τυλιγμένη η αντίσταση γίνεται αλλαγή; Γιατί εγώ είμαι του driping και σε αρκετούς έχω καταστρέψει τα φιτιλάκια και μου φέρνουν καμμένο ενώ οι αντιστάσεις ακόμη είναι μια χαρά! Έχω πχ στα χέρια μου αυτόν που βλέπετε παρακάτω χωρίς φιτιλάκι και μου κακοφαίνεται να τον πετάξω ενώ δουλεύει. Μπορώ να αντικαταστήσω το φιτίλι με κάτι άλλο και να το ξανακάνω να δουλέψει;

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1070 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 03:05 »
8a η8ελα να ρωτησω κατι σχετικα με το φυτιλι ,αγορασα απο το esmoke guru φυτιλι παχους 1.5 μηπως επρεπε να παρω 2 διοτι εχω την εντυπωση οτι στους c μπορει να ειναι πιο κοντο αλλα  μαλλον πρεπει να ειναι πιο παχυ σε σχεση με το 1.5 που χρησιμομοποιησα.Αν το εχει προσε3ει καποιος ας με ενημερωσει διοτι εχω την ιδεα οτι εχω μεγαλυτερη καταναλωση και η τζουρα δεν ειναι κα8ολου σφιχτη οπως ειναι σε μια καινουρια κεφαλη.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1071 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 07:54 »
Μπορείς να το βάλεις διπλό το φιτίλι όπως βάζουν στους Α2 οπότε θα είναι 3mm ουσιαστικά.
Το φιτίλι των C είναι πολύ "φουντωτό" εκεί που ακουμπά στην αντίσταση σε σχεση με τους eGo-T και μάλλον απο εκεί προέρχεται και η καλή τροφοδοσία.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1072 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 14:00 »
μπα με τιποτα 2πλο δεν περναει με τιποτα το καρφι ,8α παρω και ενα 2μμ να δω τι γινετε ,το 1.5 ακομη δοκιμαζετε αν βγαλει μια εβδομαδα τοτε οντως ειχαμε επιτυχια

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1073 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 14:13 »
συνατμιστα περναει και διπλο το φυτιλι. Περνα μια κλοστη πρωτα πανω απο το φυτιλι μετα περνα την κλωστη μεσα απο την ακιδα και τραβα την μεχρι να περασει και το φυτιλι.Περναει λιγο σφιχτα αλλα περναει.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1074 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 17:48 »
το χεις δοκιμασει δηλαδη μαζι με το πλεγμα και εχεις καλη ροη?

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1075 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 18:30 »
τελικα εφτια3α 2πλο με πλεγμα ,περασα και μια καρφιτσα το κοψα και λιγο με ενα νυχοκοπτη και δεν εχω 3αναδει τοσο ντουμανι ποοοοοο ζαλιζομαι...............
για να δουμε πως 8α παει ....
ευχαριστω πολυ για ολα!!!

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1076 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 12:05 »
το χεις δοκιμασει δηλαδη μαζι με το πλεγμα και εχεις καλη ροη?
        οχι DjLouis χωρις το πλεγμα. Και η ροη ηταν σχετικα καλη,αλλα η τζουρα λιγο σφιχτη :yes:

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1077 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 13:02 »
δεν το εχω δοκιμασει χωρισ πλεγμα νομιζω οτι 8α φυγει φυτιλι  .μια μερα που το δοκιμαζψ μια χαρα παει ομως και με το πλεγμα
!!!!

Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1078 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 19:52 »
Ακόμα είναι εντάξει το φιτίλι. Πάει ρολόι και πιστεύω οτι έγινε σωστά η αλλαγή.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φιτιλιού σε eGo-T
« Απάντηση #1079 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 15:52 »
λοιπον τελιωσα με επιτυχια την αλλαγη φυτιλιου!!
Σημερα δανειστηκα απο ενα φιλο ενα καινουριο alter ego-t τον ανοι3α να δω τις διαστασεις του φυτιλιου απο το κατω μερος τησ γεφυρας εκει που ακουμπαει την αντισταση για να τη τροφοδοτησει με υγρο ηταν ακριβως 0.5 εκ,σε παχος δεν μπορω να καταλαβω αλλα σιγουρα μετα3υ 2μμ με 3,εφτια3α ενα 2πλο φυτιλακι απο εσμοκε γκουρου των 1.5μμ το διπλωσα με το χερι με λιγο πλεγμα απο ατομαιζερ και το σφηνωσα μεσα στο καρφακι ,το εκοψα με ενα νυχοκοπτι στα 0.5 εκ και εβαλα μια αμπουλα με υγρο να δω πως τροφοδοτειτε με υγρο,ειχα μια μικρη κα8υστερηση στην υγροποιηση του φυτιλιου με αποτελεσμα να να ανοι3ω 2 τρυπες με καρφιτσα μεσα στο καρφακι που ειναι το φυτιλι με το πλεγμα,αυτο ηταν η τροφοδοσια ηταν αψογη .Τον κουμπωσα και εκανα δοκιμες μετα3υ ενος επισκευασμενου joyetech αγορας 13/12 και ενως καινουριου alter .Λοιπον κυριοι καμια απολυτως διαφορα ο επισκευασμενος με το καινουριο ιδια γευση ιδια ντουμανια ιδια καταναλωση!!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Απλα παρα8ετω τη τελικη μου επισκευη του πρωτου μου ego-t!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6281 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117303 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825425 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508535 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155330 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1974 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763404 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog