vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 3 χρήστες
Xameno_Skli, Doubt, lagoudakis

Twitter

ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #210 στις: Απριλίου 26, 2014, 21:38 »
Πάντως, στη φωτογραφία που έχει το συγκεκριμένο κατάστημα, τα σπειρώματα δεν φαίνονται να είναι πλαστικά. Εκτός κι αν έχει «δανειστεί» τη φωτογραφία από αλλού.

(Image removed from quote.)



Προφανώς μια ερώτηση στο νήμα του εμπόρου, ή η απάντηση κάποιου που έχει αγοράσει από εκεί τον συγκεκριμένο ατμοποιητή, θα μας έλυνε την απορία.

Αγόρασα σήμερα αυτόν της φωτογραφίας από το εν λόγω κατάστημα, μαζί με 4 διάφορους άλλους BDC για να τους δοκιμάσω.
Τα σπειρώματά του είναι πλαστικά και μάλιστα ημιδιαφανή, όπως ακριβώς φαίνεται στην 1η φωτογραφία με την επισήμανση που ανέβασε ο Tem.

Όταν παρακάλεσα την εξυπηρετικότατη δεσποινίδα να μου δώσει έναν με μεταλλικά σπειρώματα όπως αυτός που απεικονίζεται στην φωτογραφία που έχουν στο site, φώναξε από το βάθος του καταστήματος έναν κύριο ο οποίος μου έδωσε τις παρακάτω απαντήσεις:

  • Κάνετε λάθος. Στην φωτογραφία έχουμε αυτόν με τα πλαστικά σπειρώματα.
  • Εγώ την έβγαλα την φωτογραφία και αυτό που σας φαίνεται σαν μεταλλικό είναι κάποια αντανάκλαση.
  • Αυτός ο ατμοποιητής δεν βγαίνει με μεταλλικά σπειρώματα, αλλά μόνο με πλαστικά.
Ελπίζω να βοήθησα... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #211 στις: Απριλίου 26, 2014, 22:17 »
Υπάρχει καποιο βίντεο για το πως στηνουμε και γεμίζουμε τον συγκεκριμένο ατμοποιητη?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9601
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #212 στις: Απριλίου 27, 2014, 02:00 »
Δεν χρειάζεται κάποιο ιδιαίτερο στήσιμο. Απλά βίδωμα της κεφαλής στη βάση και γέμισμα του tank μέχρι το άκρο περίπου του κεντρικού σωλήνα.


Αποσυνδεδεμένος konstantinosbg

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #213 στις: Μαΐου 05, 2014, 21:43 »
Καλησπέρα!Ως νέος ατμιστής επελεξα να πάρω αυτό τον ατμοποιητή και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος.Υπάρχει ένα πρόβλημα όμως..Ήθελα να έχω και ένα δεύτερο και σκέφτηκα να πάρω έναν ίδιο για να μην πολυ-μπλέξω.Μου έδωσαν λοιπόν σε κάποιο κατάστημα και αγόρασα έναν με το λογότυπο κάποιας εταιρείας γνωστής αλλά όχι aspire που μου είπαν ότι είναι ο ίδιος....αλλά δεν...Μου μυρίζει καμμενο συνέχως , δεν τραβάει καλά κλπ.Τον έχω λύσει ήδη και καθαρίσει 3 φορές αλλά κανένα αποτέλεσμα...Καμία γνώμη? Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #214 στις: Μαΐου 05, 2014, 21:55 »
αντισταση αλλαξες;  :)

Αποσυνδεδεμένος konstantinosbg

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #215 στις: Μαΐου 05, 2014, 22:08 »
δεν νομίζω να τον έχω χρησιμοποιήσει συνολικά πάνω από 1 ώρα...από την πρώτη στιγμή που τον χρησιμοποίησα φεύγωντας από το κατάστημα το ίδιο αποτέλεσμα έχω..και γνώρίζω τις ικανότητές του λόγω του πρώτου....μήπως είναι ''ίδιος''?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9601
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #216 στις: Μαΐου 06, 2014, 00:01 »
Η μόνη εξήγηση είναι ότι πρόκειται για προβληματική κεφαλή. Αν υποθέσουμε ότι έχει το λογότυπο της Alter τότε πρόκειται όντως για τον ίδιο ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #217 στις: Μαΐου 06, 2014, 10:01 »
Κάνε αυτό που σε συμβούλευσαν οι προλαλήσαντες. Όταν χρησιμοποίησα για πρώτη φορά τον ατμοποιητή που φαίνεται στην φωτογραφία που παρέθεσα παραπάνω, είχα συνεχώς προβλήματα. Δεν ερχόταν ατμός, γουργούριζε σε κάθε ρουφηξιά κλπ και αναγκαζόμουν να ανεβάσω την τάση με αποτέλεσμα να αλλοιώνεται η γεύση και να μυρίζει καμένο. Φυσικά είχα και διαρροή στον πόλο. Πριν τον βάλω στο συρτάρι παρέα με άλλους, είπα να τον δοκιμάσω αφού του αλλάξω την καινούρια Aspire κεφαλή που φορούσε από κατασκευής με άλλη ίδια.
 
Διορθώθηκαν τα προβλήματα και έκτοτε δουλεύει άψογα...

Αποσυνδεδεμένος konstantinosbg

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #218 στις: Μαΐου 06, 2014, 20:06 »
Αλλαγή αντίστασης και όλα καλά τελικά! Οπότε ξαναλέω ένα τέτοιο μοντέλο ατμοποιητή με μία Vision Spinner 1 μπαταρία για αρχάριο ατμιστή είναι μία χαρά!!!!

Αποσυνδεδεμένος devilmanson

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Awesome!!!
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #219 στις: Μαΐου 06, 2014, 23:54 »
βασικα και με 1 ego 1300 μια χαρα θα ναι απο τους λιγους και καλους ατμοποιητες που δουλευουν απιστευτα στις απλες.Μετα αν θες για βολτ θα λεγα για δευτερο να πας vision spinner και gemini. ;)

Αποσυνδεδεμένος jimsiv

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #220 στις: Μαΐου 13, 2014, 23:40 »
Μια βοήθεια ρε παιδιά!! Έχω αλλάξει 3 κεφαλές αλλά πάλι υγρό μου φέρνει στο στόμα ο aspire. Μήπως φταίει που τον δουλεύω με ego 650 μπαταρία; προς το παρόν ξανά στον Black mamba

Sent from my GT-i9300
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 13, 2014, 23:49 από jimsiv »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9601
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #221 στις: Μαΐου 14, 2014, 00:02 »
Πιθανότατα το πρόβλημα έχει να κάνει με πολύ πεσμένες μπαταρίες...... ειδικά αν αυτές συνδυάζονται με κεφαλές στα 2.1 ohm.

Αποσυνδεδεμένος Tanquer1

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #222 στις: Μαΐου 14, 2014, 00:37 »
Έχει παρατηρήσει κανείς αν εχει μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με τον απλό aspire ce5 bdc;
Μου φαίνεται οτι "ρουφάει" αρκετά περισσότερο υγρό....

Αποσυνδεδεμένος jimsiv

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #223 στις: Μαΐου 14, 2014, 07:53 »
Η μπαταρία είναι σχετικά καινούργια, με κεφαλή 1.8ωμ. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει... παρήγγειλα και μια spinner 1300 οπότε όταν μου έρθει θα τον δοκιμάσω και με εκείνη. Μέχρι στιγμής έχω μείνει ευχαριστημένος μόνο με τις CE4 στα 1.8ωμ

Edit: τελικά δοκίμασα με μια κεφαλή της nobacco 1.8ωμ σήμερα και δουλεύει άψογα. Απ'ότι μου είπαν μάλλον πρόκειται για ελαττωματική παρτίδα κεφαλών της aspire. Τζαμπα τα λεφτά βέβαια για το set.

Sent from my GT-i9300
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2014, 11:16 από jimsiv »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9601
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ASPIRE ET-S Pyrex Glass BDC clearomizer
« Απάντηση #224 στις: Μαΐου 15, 2014, 04:04 »
Έχει παρατηρήσει κανείς αν εχει μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με τον απλό aspire ce5 bdc;
Μου φαίνεται οτι "ρουφάει" αρκετά περισσότερο υγρό....
Μπορώ να πώ με βεβαιότητα ότι δεν έχει μεγάλη κατανάλωση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8822 1114656 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:03
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823560 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506551 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8826 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154373 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568305 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243403 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1614 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762351 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3924 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem