vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, camber, manoslykos, Mimhsdr, Blackwolf

Twitter

ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!

Αποσυνδεδεμένος sotos83

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
  • v4.dna40.5pawns.
ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« στις: Νοεμβρίου 14, 2013, 11:07 »
Γεια και χαρα σε ολους ...Εχω ενα 60μλ SPARTA απο greekvapes και
να πω την εντελώς προσωπικη μου αποψη δεν μου αρεσε καθολου :'( ..
υπαρχει καποιος που να εχει δοκιμασει κανενα περιεργο mixaki με το συγκεκριμενο υγρο και να του αρεσε???

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 14, 2013, 11:18 »
Δοκίμασε μόνος σου καλύτερα. Αυτό που αρέσει σε κάποιον μπορεί εσένα να μην σου κάνει.
Ρίξε λίγα ml σε κάποιο ξεχωριστό μπουκαλάκι και συνδύασέ το με λίγες σταγόνες από κάποιο γλυκό υγρό (σοκολάτα, φρούτα κλπ).
Παίξε λίγο με τις αναλογίες και κοίτα να βρεις κάτι που θα καλύπτει το δικό σου γούστο.

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 14, 2013, 11:20 »
Η χορταρίλα είναι λίγο δύσκολο να καλυφθεί...Κάποτε, παρεμφερεί υγρά, απλά τα έσπαγα δυο ή περισσότερες φορές μηδενικές (ή όχι) βάσεις μέχρι να μου κάνουν στον λαιμό...

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 13, 2013, 17:49 »
Εγώ προσωπικά υγρά απο house of liquid, Halo κλπ...δε θα τολμούσα να τα πειράξω η' να τα μπερδέψω με άλλα έτοιμα υγρά γιατί είναι απο μόνα τους κάτι ιδιαίτερο.


Τα υγρά πιστεύω που σηκώνουν πολύ τσελεμεντέ και πειράματα είναι τα hangsen...για μένα είναι ιδανικά για παιχνίδι!Αφενός γιατί έχουν αρκετές καθαρές γεύσεις (π.χ η φράουλα είναι φράουλα..δεν είναι φράουλα με κρυμένη κρέμα γάλακτος η' παγωτο η' δε ξέρω τι άλλο), και αφετέρου είναι φθηνά οπότε και να μη σου κάτσει ένας συνδυασμός (εφόσον μιλάμε για τσελεμεντέ σε αυτό το νήμα) είναι μικρό το κακό!


Ξέρω ότι πάρα πολλοί δε τα θεωρούν καλά υγρά για πολλούς δικούς τους λόγους, εγώ όταν ξεκίνησα να ατμίζω τα έκανα για μήνες ολόκληρους και έχω δοκιμάσει αρκετές γεύσεις.


2 ωραίοι συνδυασμοί που μου βγήκαν πρόσφατα με hangsen και ταιριάζουν (κατ'εμέ) είναι


α) μήλο-κανέλα-βανίλια


Για 10ml υγρού


6ml μήλο
2ml κανέλα
2ml βανίλια



β) πορτοκάλι-σοκολάτα-amaretto


Για 10ml υγρού


4ml πορτοκάλι
4ml σοκολάτα
2ml amaretto


Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 26, 2014, 21:40 »
Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν είναι καλό να μπερδεύουμε 2 έτοιμα υγρά σε αναλογίες . υπάρχουν κίνδυνοι ?
εννοείτε πώς δεν είναι μόνο ερώτηση αλλά μπορείτε να καταθέσετε και τις δικες σας μίξεις 


Εγώ ας πούμε βάζω 60% Hellas blend και 40% Americano .Το blendείναι αρκετά τσιγαρισιο και με λίγη δόση αμερικάνο μου δίνη και ένα τόνο γλυκιάς γεύσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2014, 21:46 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 26, 2014, 21:41 »
Κανένας κίνδυνος.  ;)

Αποσυνδεδεμένος pjdb

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • A NON PROVARI OWNER
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 07, 2014, 15:30 »
Μια από τις αγαπημένες μου ασχολίες.Ότι μπουκαλακια έχουν μείνει με τό κατακαθι πρώτα λίγο βάση να φτουρισουν και αρχίζει η μείξη παραπλησιων υγρών.Εχω καπνικα liqua,hangseng.Απαραίτητα,άρωμα σόκο και φουντουκι.Α και κανα φρουτενιο που σκέτο δε λέει,cherry,mag e.t.c.Σιγά σιγά ,πάντα πετυχαίνεις ένα αρωματικό καπνικο για αλλαγή γεύσης,πότε πάνω από 4 έτοιμα υγρα,μετά πάει στην κατηγορία <απ' όλα>.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 07, 2014, 13:20 »
Καιρό έχω να κάνω καμία περίεργη μίξη, καθώς η σκέτη βάση πάει σύννεφο, κυριολεκτικά όμως καθώς η VG δημιουργεί ομίχλες. Πριν μερικές μέρες, αγόρασα ένα μπουκαλάκι Liqua French Pipe και είπα να μπω λίγο και πάλι στο πνεύμα του ΑΠΟΛΛΩΝα!

Ετοίμασα σε άλλο μπουκαλάκι DIY Atmos Strawberry με την αναλογία που προτείνει ο κατασκευαστής προσαυξημένη κατά το ήμισυ.

Έβαλα 60% French Pipe, 20% φραουλίτσα από αυτή που έφτιαξα και 20% σκέτη βάση.

Πρέπει να πω ότι εντυπωσιάστηκα!!! :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος michaelp900

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Tapatalk User
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 28, 2014, 12:09 »
Εκανα μιξη 6αρι Sweet prudence 3/4 με 12αρι number 1 απο Nobacco.....χτυπημα και γευση απεριγραπτη!

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 02, 2014, 21:08 »
Jawa από T-juice μαζί με Caramel & Cream από ΗOL.
και τα δύο είναι πολύ ωραία υγρά από μόνα τους, αλλά ο συνδυασμός τους ....
ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΛΕΜΕ!!!!!
Κατά προτίμηση βάλτε περισσότερο Jawa, γιατί το άρωμα της Hol είναι πολύ πιο έντονο. Εγώ έβαλα περίπου 60% jawa & 40% Car.& Cream. Φαντάζομαι ότι ο συνδυασμός μπορεί να γίνει και με παραπλήσια αρώματα με το Car.& cream.

Αποσυνδεδεμένος serpan

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 19:47 »
παιδιά κατά λάθος συμπλήρωσα το ταγκάκι μου που είχε 1,2 ml pipe της umami με sin cookie της ίδιας εταιρίας  :wall: :wall: Αμάν τώρα τι κάνω; Ατμίζω και το αποτέλεσμα εμένα μου άρεσε. 2 μπουκαλάκια των 30 ml ανακατεμένα και  :thumpup: :thumpup:  για δυο βδομάδες και συνεχίζω! (9mg νικοτίνης)

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 27, 2015, 14:43 »
Καλησπέρες και από εμένα!


Ξεθάβω το τόπικ μιας και δε βρήκα κάτι πιο κατάλληλο... αρχικά να πω πως προς το παρόν ατμίζω αποκλειστικά έτοιμο υγρό και συγκεκριμένα το FA Virginia. Μιας και άρχισα ήδη να ψάχνομαι με subohm, θα ήθελα να ρίξω τη νικοτίνη από 9mg/ml γύρω στο 3mg/ml. Αυτό πως μπορεί να γίνει; Απλά παίρνω ένα 9ρι και δυο μηδενικά μπουκαλάκια και τα αναμειγνύω; Ή χρειάζεται κάτι περισσότερο;  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 27, 2015, 14:49 »
Αυτο ακριβως που ειπες. Αναμειγνυεις ενα μπουκαλακι 9αρι και δυο μηδενικα,
τα ανακατευεις καλα, τα αφηνεις μια μερα και εισαι ετοιμος.

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 09, 2015, 21:26 »
Cinnamon - El Greco Platinum  +  Full Flavored Tobacco - El Greco Platinum  =  40ml   :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 09, 2015, 23:06 »
Αναλογία; 1/1 να υποθέσω;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12074 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499617 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos