vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, manoslykos, dallaskdp, Blackwolf, camber

Twitter

ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 10, 2015, 11:06 »
20 ml είναι τα μπουκαλάκια τους, οπότε ναι

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 14, 2015, 20:10 »
Παντρέματα και ιδιοκατασκευές στα έτοιμα υγρά.
Το RWHY παιδιά δεν το καταφέρνω με τίποτα να το ατμίσω. Πολύ βαρύ άρρωμα, δεν το παλεύω, όσο κι αν θέλω να φάω το έτοιμο 20μελο όποτε το ανοίγω.Γιατί μου αρέσει η μυρωδιά πάρα πολύ. Στο άτμισμα όμως,με μπουχτήζει πολύ. Σήμερα μου έσπασε πάλι την μύτη, κι έβαλα λίγη ποσότητα στον KFL+, που είχα ήδη ψιλογεμίσει με Smoke. Μπράβο μου!
 :D :)) :thumpup:
Τελικά καλά είχε πεί ένας σοφός συμφορουμίτης..."δεν πετάμε κανένα υγρό"...!

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 25, 2015, 08:58 »
Σε Smoke της After-8 ρίχνω 10% Nocciola της Atmos Lab

(μιλάμε για έτοιμα από πριν υγρά)

και βγαίνει ένα απίθανο καπνικό φουντουκάκι, μούρλια.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 27, 2015, 14:01 »
 Είχε μείνει λίγο Bite me στον ατμο και πήρα να γεμίσω όταν μου ήρθε η φαεινή ιδέα να το μπλέξω με το πολύ ωραίο πεπόνι της Liqua Q που πήρα προχθές. Πανδαισία! Λέω στην γυναίκα μου πάρε να δοκιμάσεις λίγο αυτό και μου λέει φτιάξε μου τώρα ένα μπουκάλι τέτοιο!  :baby:

Αποσυνδεδεμένος angelscream

  • *
  • 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζω, δεν καπνίζω...
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 06, 2015, 21:25 »
London rain-Natura + Green apple-Dea  (Περίπου 1-1 αναλογία)

Η δικιά μου  :baby:  τις τελευταίες μέρες. Το δεύτερο δεν το συμπάθησα ιδιαίτερα και έψαχνα τρόπο να το αξιοποιήσω, για να μην πάει χαμένο. Το London rain, από την άλλη, το λάτρευα και σκέφτηκα ότι ο συνδυασμός μήλο-καραμέλα δεν μπορεί καλός θα είναι... και είναι!!! Το δοκίμασα πρώτα κατευθείαν στον ατμοποιητή μου, βάζοντας λίγες σταγόνες green apple στο  london rain που είχα ήδη μέσα. Μετά πρόσθεσα λίγο ακόμα και κατέληξα να φτιάξω ένα μπουκαλάκι γύρω στα 10ml από το οποίο ατμίζω από χθες. Σήμερα έσταξα και λίγες σταγόνες sophia-dea (με περισσότερη νικοτίνη επίσης, από τα άλλα δύο) για λίγο πιο βαρύ καπνικό άρωμα και μου άρεσε εξίσου.

Έγραφα τώρα βαθμολογίες για τα υγρά που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής και μου ήρθε "φλασιά". Ένας άλλος συνδυασμός που μου βγήκε πολύ καλός είναι Green Ice + Red Ice από Aftre8. Αυτά τα δύο μαζί, για μένα, είναι πολύ καλύτερα από ότι το καθένα μόνο του! Εγώ προσθέτω λίγο παραπάνω από το green ice γιατί μου άρεσε περισσότερο από τα δύο και ατμίζω ένα καλοκαιρινό αρωματάκι. Στα + ότι αφήνει πολύ ωραίο φρουτένιο άρωμα στο χώρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2015, 11:49 από angelscream »

Αποσυνδεδεμένος x_dimion

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 17, 2015, 01:24 »
Σε Smoke της After-8 ρίχνω 10% Nocciola της Atmos Lab 

Θα συμφωνήσω απόλυτα  :thumbsup_move_1: Ίσως και λίγο παραπάνω Nocciola. Γενικότερα το φουντούκι τονίζει πολύ ωραία τα καπνικά.

Επίσης έχω δοκιμάσει 2/3 Blackberry από ecig και 1/3 Liqua Mints. Για όσους αρέσουν τα δροσερά φρουτένια είναι πολύ καλό

Αποσυνδεδεμένος EM2

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 23:08 »
H συνταγη ειναι για 6ρι τελικο υγρο με χαμηλο χτυπημα (ετσι μου αρεσει) και απαλα αρωματα για να μην μπουχτιζω .

Παιρνω το two apples της liqua (18mg) 10ml και αραιωνω σε 20ml VG (0mg Τ-juice)

Σε αλλο μπουκαλακι βαζω το voodoo της halo  (12mg) 10ml και το αραιωνω με 10ml VG

Τα κουναω τακτικα για 3-4 μερες και μετα βαζω και τα δυο μαζι για αλλες 3-4 μερες...

Το αποτελεσμα ηταν ευχαριστα διαφορετικο απο αυτο που περιμενα , στην αρχη εχουμε την σπιρταδα του voodoo χωρις ομως την ενταση και με τα δευτερευοντα στοιχεια του να χανοντε απο μια υποψια δροσιας που κατα την εκπνοη γινετε μηλο που θυμιζει ναργιλε .

Το χτηπημα (το ξαναλεω) ειναι ΥΠΟτονικο , το ντουμανι λογο VG υπερ αρκετο , το αρωμα στην ατμοσφαιρα ειναι ηπιο με το μηλο να κυριαρχει .

Το υγρο δεν ειναι για ολη την μερα αλλα για ολη την εβδομαδα !

Γενικα πρεπει να αναφερω οτι το voodoο την πρωτη φορα που το δοκιμασα μου αρεσε αλλα δεν με τρελανε , την δευτερη με χαλασε , και οι δυο φορες ηταν πολυ πριν το αγωρασω. Το μηλο μου αρεσει σαν αρωμα και γευση αλλα με κουραζει ευκολα .

Η επομενη συνταγη θα ειναι με ταρτα κερασι





Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 09:48 »
Cinnamon cookies της atmos με coffee ή kapnos, μειώνει την ένταση της κανέλλας και ατμίζεται όλη την ημέρα.  :baby:

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 20:05 »
Σε apache της atmos (12mg) βάζω περίπου 15-20% (με το μάτι) bite me της after8 (12 mg).
Εθισμός...     :baby:

Αποσυνδεδεμένος krmhlds

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 21:54 »
Eliquid France 70% και Liqua Q Traditional 30%.Το αποτέλεσμα πάνω από κάθε προσδοκία.

Αποσυνδεδεμένος rude boy

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 22:25 »
Το fotia που μου εχει μεινει αμανατι τι μπορω να το κανω ;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 18:41 »
 Natura : Lost Atlantis+London Rain+Kings Glory+γλυκερίνη= Καπνικό φυστικοβούτυρο με μπανάνα!  ::)

Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 12:08 »
Γεμίζω το τανκ με Smoke της After-8 και ρίχνω μερικές σταγόνες Smokey Caramel.

Ψήθηκα όμως να δοκιμάσω και την πρόταση του BillythekingRhodes για τη Nocciola!

Γενικά το Smoke προσφέρεται για μείξεις.  :D

Αποσυνδεδεμένος geoman

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 15:25 »
Στο CORDOBA της Halo τι μπορώ να βάλω για να μην το πετάξω; Πολύ πικρίλα που με κουράζει.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ και με ΕΤΟΙΜΑ !!!
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 16:57 »
Πικρίλα το Cordoba?  :hmmm:

Αν θες να το γλυκάνεις πάντως, δοκίμασε μια γλυκιά καραμέλα ή κανένα άρωμα Cotton Candy.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12080 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499626 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos