vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

221 επισκέπτες, 3 χρήστες
lagoudakis, stamatisgr, camber

Έτοιμα υγρά UMAMI

Αποσυνδεδεμένος arispat

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #180 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2014, 22:08 »
Το μόνο μη έντονο της umami ειναι το tobacco. Πολύ καλο υγρο για όσους τους κουράζουν τα αρώματα. Αν και χαρακτηρίζεται καπνικό θα έλεγα οτι ειναι τόσο καπνικό όσο μια καλή σκέτη βάση. Σε καμία περιπτωση δεν ειναι αυτο που λέμε τσιγαρίσιο.

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #181 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 01:03 »
Το tobacco ειναι καπνικο με την εννοια "το τσιγαρακι μου"
Φαντασου εγω δεν μπορω να το ατμισω με τιποτα που εχω φυγει εδω και παρα πολυ καιρο απο τα καπνικα..
Τα αλλα καπνικα ειναι εντονα... Το pipe ειναι αρωματικο και γλυκο αλλα δεν σου κανει τη γλωσσα τσαρουχι μετα απο 3ml..  το woody ειναι βαρυ καπνικο που προσωπικα πιστευω οτι ταιριαζει με κανενα ουισκακι...
Οι μενθολες ειναι αλλη φαση... Ειναι η δροσια που σου μενει στο τελειωμα μετα απο καθε τζουρα... Προσωπικα ειμαι λατρης του tart πανω απο 1 χρονο τωρα.. Μονο αυτο ατμιζω πρωι μεσημερι βραδυ, με τον καφε μου με τα ποτα μου μετα το φαγητο..
Και αυτο γιατι δεν αφηνει καμια απολυτως γλυκαδα...
Το sin μοιαζει με το cinnamon cookies με τη διαφορα οτι ενω το cinnamon cookies ειναι το βιταμ με κανελα στον ατμοποιητη μου μεσα, το sin δινει πιο εντονη τη γευση του μπισκοτου χωρις τη βουτυριλα... Ειναι γλυκο ναι,αλλα δεν ειναι το βουτυρο κερκυρας που ειναι το αλλο...

Βεβαια οτι και να σου πω και εγω το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας σε ενα καταστημα που εχει δοκιμαστηριο σε umami και να τα δοκιμασεις..

Μονο ενα tip...
Ειναι εντονα υγρα ολα τους.. Αν ατμιζεις σε kayfun ή με ενα αντιστοιχο καλο ατμοποιητη η γευση θα ειναι πολυ πιο εντονη σε συγκριση με εναν aspire ή εναν protank..
Αρα, γνωμη μου, αν θες ηπιες γευσεις πρεπει να τα σπασεις με βαση...
(ειδικα το sin cookies...  Οι μενθολες οχι τοσο,αλλα το sin σηκωνει σπασιμο και πολυ μαλιστα..)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #182 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 12:13 »
2 μερες εως τωρα παρεα με το Frosty Tart 18mg...Ενα απο τα καλυτερα ΜΗ καπνικα υγρα που εχω κανει εως τωρα παντα σε συνδιασμο φυσικα και με την εξαιρετικη τιμη του..9 ευρω τα 30ml..Γευση λεμονι-λαιμ-κιτρο-μεντα..Αποτελεσμα ολων αυτων μια απιστευτη γευση τοσο στην εισπνοη και ακομη περισσοτερο στην εκπνοη...Υγρο που πολυ πιθανο να γινει η νουμερο 1 επιλογη για οσουν λατρευουν τα ΜΗ καπνικα υγρα...Για το αν θα το χρησιμοποιω συχνα δεν το γνωριζω καθως ειμαι λατρης των καπνικων,αλλα ακομη και ετσι,το Frosty Tart ειναι ενα υγρο που μετα το περας της αρχικης επαφης μαζι του,με εκανε να θελω να το ατμιζω συνεχως ολη μερα εκτος απο την στιγμη που πινω καφε (Ειδικα για εκεινη την στιγμη υπαρχει το PRIME15 της HALO....Ακομη και μετα το φαγητο,με καλυβει πληρως το Frosty Tart (Για να ειμαι ειλικρινης δεν το περιμενα αυτο και ηταν μεγαλη εκπληξη για μενα)..Δοκιμασμενο με τον μεγαλο Nautilus και 1,6 ΒVC

Υ.Γ Ευχαριστω mouko που με εκανες να δοκιμασω αυτο το ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ και ΔΙΚΑΙΟ υγρο :thumpup:
mouko μου εκανες ΜΕΓΑΛΗ ζημια!!!!!!!!!!!!! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2014, 15:04 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #183 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 13:49 »
θα συμφωνήσω απόλυτα για το Frosty Tart 18mg, και εγω είμαι των καπνικών υγρών, χτες το πήρα και σήμερα κοντεύει να τελειώσει μια ευχάριστη έκπληξη μέσα στον kayfun πεταει χωρις σπάσιμο, επίσης μου άρεσε και η βαση φρέσκο 0 mg τέλειο κτύπημα, ευχάριστο ατμισμα και το κυριότερο και βασικό δεν παραπονέθηκε κανείς για το άρωμα που αφήνουν στο χώρο. οπότε γινοται βασικά υγρά μου. 

επόμενη δοκιμή το tobacco από τα καπνικά και frosty reach ελπίζω και αυτά να μ αρέσουν και να είναι ευχάριστα στο χώρο.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #184 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 15:07 »
Το tobacco καποιοι ειπαν πως ψιλοφερνει στο Torque56 της Halo..Οσοι εχουν κανει και τα 2,ας μας πουν την γνωμη τους οπως επισης τι χρωμα εχει το υγρο :)

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #185 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 16:02 »
To Torque56 της Halo dεν το εχω κανει...
Το TOBACCO UMAMI παντως εχει χρωμα διαυγες σχεδον σαν βαση!

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #186 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 16:11 »
Εγώ που έχω κάνει και το torque και το tobacco δεν βρήκα καμία ομοιότητα στα δύο υγρά.

Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #187 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 16:54 »
Παντος εμενα πλεον το tobacco ειναι πλεον το υγρο μου το βασικο.

Και καλο και φτηνο.

Τωρα το ΣΚ θα δοκιμασω και τη σκετη βαση αλλα και συνδιασμο με t-juice υγρα.

 :)

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #188 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 21:14 »
Παιδιά, μήπως γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει επιτέλους με το Frosty Peach στα 9mg; Εδώ και κανένα δίμηνο δεν πρέπει να έχουν παραχθεί νέες ποσότητες του υγρού, με αποτέλεσμα να έχει "στερέψει" παντελώς η αγορά. Μόλις μου ήρθαν από το Mpixlimpidi τα δύο τελευταία μπουκαλάκια, τελείωσε κι εκεί, κι αμφιβάλλω αν υπάρχει μαγαζί στην Αθήνα που να έχει διαθέσιμο αυτή τη στιγμή το Frosty Peach στα 9mg. Από ότι έχω ακούσει, ο κατασκευαστής επικαλείται έλλειψη κάποιας πρώτης ύλης, ειδικά για το Frosty Peach.  :'(

Επειδή είναι το κύριο υγρό μου εδώ και πέντε μήνες περίπου, με τα Frosty Melontic και Frosty Tart σαν δεύτερη και τρίτη επιλογή αντίστοιχα, ειλικρινά δεν  μπορώ να φανταστώ ότι θα ξεμείνω εντελώς για πολύ καιρό, το λατρεύω απλά το υγρό,  :_love_heart: ειδικά στον Καϊφούν είναι όλα τα λεφτά, πάντα βέβαια για το γούστο μου!

Μήπως θα έπρεπε επιτέλους ο κατασκευαστής να μας ενημερώσει για το τι θα κάνει με το Frosty Peach;...

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #189 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 21:25 »
έχει ανοίξει νήμα κάπου ο κατασκευαστής?

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #190 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 21:30 »
Καλησπερα,δεν ξερω τι γινεται,σιγουρα ανακαταταξεις
ελπιζω για καλυτερα
και εγω για αλλο υγρο εχω στειλει 2 μνμ στον κατασκευαστη αλλα ισως λογω φορτου εργασιας,δεν μου εχει απαντησει ακομα

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #191 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 21:35 »
έχει ανοίξει νήμα κάπου ο κατασκευαστής?

Δεν γνωρίζω να υπάρχει κάποιο άλλο νήμα για την Umami, γι' αυτό ρωτάω εδώ...

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #192 στις: Οκτωβρίου 11, 2014, 03:38 »
Παιδιά, μήπως γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει επιτέλους με το Frosty Peach στα 9mg; Εδώ και κανένα δίμηνο δεν πρέπει να έχουν παραχθεί νέες ποσότητες του υγρού, με αποτέλεσμα να έχει "στερέψει" παντελώς η αγορά. Μόλις μου ήρθαν από το Mpixlimpidi τα δύο τελευταία μπουκαλάκια, τελείωσε κι εκεί, κι αμφιβάλλω αν υπάρχει μαγαζί στην Αθήνα που να έχει διαθέσιμο αυτή τη στιγμή το Frosty Peach στα 9mg. Από ότι έχω ακούσει, ο κατασκευαστής επικαλείται έλλειψη κάποιας πρώτης ύλης, ειδικά για το Frosty Peach.  :'(

  • εδω φαινεται να εχει. απλα δεν ειναι αθηνα. δε σε ενοχλει φανταζομαι...εχει και 10% εκπτωση μεσω φορουμ
  • έχει άλλα 3 εδω
  • οπως επίσης φαίνεται διαθέσιμο και εδω
φαντάζομαι και σε άλλα καταστήματα θα έχει. αν φοβάσαι ότι θα αργησουν να εφοδιαστουν τα καταστήματα απ'όπου αγοράζεις, πάρε να εχεις απόθεμα  :D :D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2014, 03:44 από elenitaaaaa »

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #193 στις: Οκτωβρίου 11, 2014, 11:08 »
Χίλια ευχαριστώ για τα links.  :)

Στο crazyvaper είχε τέσσερα μπουκαλάκια τελικά, τα καπάρωσα όλα. Οπότε έχω περίπου 200ml απόθεμα, αρκετό για δύο μήνες τουλάχιστον. Ελπίζω ότι σε αυτό το διάστημα, ο κατασκευαστής θα ξεκαθαρίσει το τοπίο, για το αν θα συνεχίζει να παράγει δηλαδή το Frosty Peach ή όχι.

Ατμίζω κάθε μέρα 60% Frosty Peach στον Καϊφούν, 25% Frosty Melontic στον Ναυτίλο και 15% Frosty Tart στον Aspire BDC mini, οπότε όπως καταλαβαίνεις, το χέρι μου έχει τη "τάση" να αρπάζει τον Καϊφούν συνεχώς!  :))

Περιμένω όμως και δεύτερο Καϊφούν από το fasttech, οπότε πιστεύω ότι θα ανέβει το ποσοστό κατανάλωσης, σε όποιο υγρό του βάλω, Melontic ή Tart...

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #194 στις: Οκτωβρίου 11, 2014, 15:19 »
Δεν εχω δοκιμασει ακομα υγρα umami.παρηγγειλα τις βασεις media 0mg και 20mg και το frosty melontic. οταν ερθουν θα εχω κ εγώ αποψη. το frosty tart θυμιζει 6*9 της Nobacco??
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2014, 03:13 από elenitaaaaa »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342166 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206412 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541342 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30991 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50091 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597154 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357653 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11456 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192974 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1262 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1241 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591716 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios