vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

386 επισκέπτες, 2 χρήστες
Barbapaidi, xsad

Έτοιμα υγρά UMAMI

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #135 στις: Ιουλίου 04, 2014, 15:00 »
Ήρθανε πρωί πρωί στα χέρια μου το μελοντικ και το ταρτ  ...δε νομίζω πως θα ασχοληθώ ξανά με υγρά … χειμώνα - καλοκαίρι :respect: :respect: :respect:


Για να μη κάνω διπλό post γράφω ξανά εδώ … σήμερα είπα να ελέγξω την αντίσταση μετά από 4 μέρες που την έβαλα επάνω και μόνο με frosty tart   να δω σε τη κατάσταση βρίσκετε και απλά  με εξέπληξε , κάτασπρο το βαμβάκι λες και το είχα περάσει πριν 5 λεπτά  … δε ξέρω τη να πω η σειρά frosty είναι απλά κορυφή
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2014, 18:06 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #136 στις: Ιουλίου 14, 2014, 02:23 »
Με τα frosty δεν το έχω καθόλου. Το woody snuff και το pipe type είναι από τα αγαπημένα υγρά.
 
 

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #137 στις: Ιουλίου 14, 2014, 02:34 »
Ήρθανε πρωί πρωί στα χέρια μου το μελοντικ και το ταρτ  ...δε νομίζω πως θα ασχοληθώ ξανά με υγρά … χειμώνα - καλοκαίρι :respect: :respect: :respect:


Για να μη κάνω διπλό post γράφω ξανά εδώ … σήμερα είπα να ελέγξω την αντίσταση μετά από 4 μέρες που την έβαλα επάνω και μόνο με frosty tart   να δω σε τη κατάσταση βρίσκετε και απλά  με εξέπληξε , κάτασπρο το βαμβάκι λες και το είχα περάσει πριν 5 λεπτά  … δε ξέρω τη να πω η σειρά frosty είναι απλά κορυφή


Ξερω τι εννοεις... Εχω εναν aspire et-s με τον οποιο κανω 3μλ τη μερα αποκλειστικα umami (lembuca και ταρτ εναλλαξ) και μπορω να πω οτι αλλαζω αντισταση καθε μηνα χωρις υπερβολη. Πολλες φορες απλα την αλλαζω ετσι για να πω οτι αλλαξα  :))

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #138 στις: Αυγούστου 08, 2014, 20:20 »
Μόλις πήρα στα χέρια το pipe type και γέμισα το καυφουν …. Είναι το δεύτερο καπνικό ουμαμι μετά το τομπακο (που δεν κατάφερα να ατμισω με τπτ) και ομόλογο πως με εξέπληξε . είναι απίστευτο υγρό αν και δεν έχω αλλάξει βαμβάκι στον ατμοποιητη , εχει μια γλυκιά επιγευση αγριοκέρασου που τρελαίνει . δε ξέρω αν κουράζει γιατί δεν έχω κάνει ούτε 2 μλ ακόμη αλλά μέχρι τώρα το απολαμβάνω τρελά :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #139 στις: Αυγούστου 08, 2014, 20:23 »
Με tart αποκλειστικά,  άλλαξα αντίσταση στον eviva μετά απο 6,5 μπουκαλάκια... σχεδόν 200ml... τι να λέμε τώρα.... :p

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #140 στις: Αυγούστου 08, 2014, 20:26 »
το ταρτ είναι ένα από τα κορυφαία υγρά που δεν αφήνει κατάλοιπα στους ατμοποιητες , είμαι σίγουρος πως και μετά τα 200 μλ το βαμβάκι – φυτίλι αποκλείετε να ήταν κατάμαυρο

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #141 στις: Αυγούστου 21, 2014, 00:50 »
Αγορασα ενα μπουκαλακι frostberryz επειδη στο καταστημα ειχε τελειωσει το ταρτ
στην αρχη μου προκαλεσε κρυοεγκεφαλοπαθεια και καποια μικροδυσλειτουργια στη περιοχη της επιφυσης
το ατμισμα του μου εφερνε στο νου σκηνες απο το Fear and loathing in Las Vegas
τη δευτερη μερα ειπα να το πεταξω
αλλα κατι με ετρωγε και ειπα να ξαναπροσπαθησω
μετα το πρωτο τανκ αρχισα να το βλεπω με διαφορετικο ματι
μεχρι που αρχισα να ριχνω μικρες δοσεις στα υπολοιπα υγρα για να νοστιμεψουν (με το red astair συνδυαζεται τελεια)
Εχω κρατησει λιγα ml για να τα ατμισω στο ντριπερ μεχρι να αγορασω το καινουργιο μου μπουκαλι
νομιζω οτι εχω ηδη εθιστει πριν ακομη πιασω πατο  :respect:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2186
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #142 στις: Αυγούστου 21, 2014, 08:37 »
Ξεκίνησα με Frosty Series Tart για τις ώρες που δεν πίνω καφέ και δεν το αλλάζω με τίποτα, μόνο καμμιά φορά το ενισχύω με κάποια φρουτένια γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #143 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 13:49 »
Τα Umami είναι τα αγαπημένα μου υγρά, αλλά είμαι μόλις έξι μήνες στο η.τ. και δεν έχω δοκιμάσει πολλά υγρά. Το Frosty Peach στα 9mg το ατμίζω εδώ και πέντε μήνες σχεδόν, απόλυτα εξαρτημένος από αυτό, δεν ξεκολλάω με τίποτα λέμε!  :))

Εδώ και 15-20 μέρες έχω προσθέσει στο ρεπερτόριό μου τα Frosty Tart και Frosty Melontic, επίσης στα 9mg κι έχω πάθει πλάκα και με τα δύο, ειδικά με το Melontic. Με αυτά τα τρία υγρά να εναλλάσσονται στους ατμοποιητές μου, θεωρώ ότι έχω βρει την ατμιστική μου νιρβάνα, δεν θεωρώ δηλαδή ότι χρειάζεται να ψάξω περαιτέρω και να δοκιμάσω άλλα υγρά.  :)

Περιττό νομίζω να αναφέρω ότι σιχαίνομαι τα καπνικά υγρά...  ;)

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #144 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 14:53 »
Μια απ τα ιδια φιλε μου... Εχω δοκιμασει πανω απο 50 υγρα αλλα παντα γυρναω στο Frosty Tart... Ελληνικο και για την ποιοτητα του πολυ φθηνο, σε σχεση με κατι αλλα που νομιζουν οτι φτιαχνουν νεκταρ.

Για μενα το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να φτιαξουν και ενα 12αρι mg γιατι το 9αρι φευγει σαν νερο!

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #145 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 15:06 »
Aραίωση μπορούν να δεχτούν χωρίς να χαθεί η γεύση??


Ρωτάω διότι έχω πέσει σε 3άρα νικοτίνη και τα 9 μου είναι too much. :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #146 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 15:14 »
Μια απ τα ιδια φιλε μου... Εχω δοκιμασει πανω απο 50 υγρα αλλα παντα γυρναω στο Frosty Tart... Ελληνικο και για την ποιοτητα του πολυ φθηνο, σε σχεση με κατι αλλα που νομιζουν οτι φτιαχνουν νεκταρ.

Για μενα το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να φτιαξουν και ενα 12αρι mg γιατι το 9αρι φευγει σαν νερο!

E πάρε ένα 9αρι κι ένα 18αρι κι ανακάτεψέ τα ανάλογα για να φτάσεις τα 12!!  :laugh1:

Aραίωση μπορούν να δεχτούν χωρίς να χαθεί η γεύση??


Ρωτάω διότι έχω πέσει σε 3άρα νικοτίνη και τα 9 μου είναι too much. :hmmm: :hmmm:

Για να την πας από τα 9mg στα 3 θα πρέπει να ρίξεις την διπλάσια ποσότητα βάσης σε σχέση με το υγρό σου. Άρα θα έχεις σίγουρα αισθητή απώλεια γεύσης.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #147 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 15:59 »
Aραίωση μπορούν να δεχτούν χωρίς να χαθεί η γεύση??
Ρωτάω διότι έχω πέσει σε 3άρα νικοτίνη και τα 9 μου είναι too much. :hmmm: :hmmm:


Το ιδιο θεμα εχω και εγω φιλε Γιωργο θελω να πεσω απο 9 σε 6
Ρωτησα απευθειας τον κατασκευαστη/μαγειρα zetel ο οποιος με χαρα & αμεσσα που απαντησε πως ευκολα περνουν μια αραιωση της ταξης του 10% με βαση media 50/50 & διατηρωντας την γευση στα υπαρχοντα επιπεδα.
Δυστυχως βεβαια οι αριθμοι δεν βγαινουν ουτε στο 6mg που ειναι ο δικος μου στοχος ουτε στο 3mg που ειναι ο δικος σου...
Οποτε τι κανουμε  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #148 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 16:06 »
Η πιο ευκολη λυση, χωρις να χασεις αρωμα και γευση.

E πάρε ένα 9αρι κι ένα 18αρι κι ανακάτεψέ τα ανάλογα για να φτάσεις τα 12!!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #149 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 16:14 »
εγώ και η σύζυγος που κάνουμε μηδενική, δεν έχουμε ελπίδα να δοκιμάσουμε  :thumpdown:  αφού δεν βγαίνουν σε μηδενική.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541467 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597267 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357787 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591946 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios