vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

139 επισκέπτες, 3 χρήστες
redvw74, johnath, lounik

Twitter

Προμηθευτές E-Liquid.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Προμηθευτές E-Liquid.
« στις: Ιουνίου 15, 2009, 15:30 »
Εδω ας γραφουμε απο ποιους εχουμε παραγγειλει υγρα και τις εντυπωσεις μας και γενικα ο,τι εχει σχεση με αυτες τις εταιρειες.  Και αναφερομαι περισσοτερο στους εξω απο δω (Ευρωπη-Αμερικη-Κινα).

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 27, 2011, 22:40
Ψαχνω να παραγγειλω Janty Cappuccino και Janty RY4 αλλα δεν βρισκω πουθενα. Γνωριζετε καποιο αλλο site εκτος απο τα γνωστα;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 22:40 από Βασίλης »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 15, 2009, 19:07 »
Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι τα 'χουν και άλλοι με διαφορετικό brand name αλλά ποιοι είναι τάχα; Ίσως να το πουλάνε και σε μεγαλύτερες συσκευασίες.

Κι εγώ θέλω RY3 Medium και Cappuccino NON σε μεγαλύτερη συσκευασία και καλύτερη τιμή.

Πάντως η Janty έχει Cappuccino από ό,τι είδα ή εννοείς ότι δεν το θέλεις από εκεί;
Όντως είναι πολύ καλό. Ατμίζω μηδενικής νικοτίνης και είναι χορταστικότατο.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 15, 2009, 20:32 »
Κι εγώ θέλω RY3 Medium και Cappuccino NON σε μεγαλύτερη συσκευασία και καλύτερη τιμή.
Συμφωνω και επαυξανω ειδικα για το RY3 Medium ειναι με διαφορα η πιο ωραια γευση ever
Αλλα για να το βρουμε απο αλλου πρεπει να ξερουμε και τι σημαινει RY3??

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 15, 2009, 21:38 »
Εδω ας γραφουμε απο ποιους εχουμε παραγγειλει υγρα και τις εντυπωσεις μας και γενικα ο,τι εχει σχεση με αυτες τις εταιρειες.  Και αναφερομαι περισσοτερο στους εξω απο δω (Ευρωπη-Αμερικη-Κινα).

Μου αρέσει, ρε Κώστα, που λες "ας γράφουμε.. " και περιμένεις του άλλους.  ;D
Εκτός αν δεν έκανες αγορές ακόμα, οπότε σε δικαιολογώ.

Λοιπόν για να δούμε, ποιος θα κάτσει να γράψει τελικά.  8)
Αρχίζω πρώτος:
Μέχρι τώρα έχω πάρει:

----------------------------

Από Ολλανδία: EURO ELECTRONIC AND E-CIGARETTE SHOP (εν συντομία "strato")
Regular - Medium 11 mg ( 3 X 10 ml και 1 Χ 8 ml) - Σχετικά ουδέτερη γεύση, ούτε καλή ούτε άσχημη

Τα μπουκαλάκια φέρουν το αυτοκόλλητο "e-Liquid Shop"
Πολύ φτηνές τιμές (6 ευρώ τα 10 ml, 20 ευρώ τα 50 ml). Αν ξέρει κανένας κάποιο καλό υγρό από αυτή την εταιρία ας μας πει. Συμφέρει οικονομικά.

----------------

Από Αγγλία: Totaly Wicked
Vanilla - Medium   11 mg (30 ml)  (νερουλιασμένη βανίλια)
French pipe - High 18 mg (20 ml)  (σχεδόν απαίσιο, ξυλώδης γεύση)

Πολύ βλακεία αυτό το κόκκινο χρώμα στα υγρά. Δε μου αρέσει καθόλου, όπως και το κόκκινο διαβολάκι.
Πάντως παραδίδουν γρήγορα (4-5 μέρες) και είναι αξιόπιστο site. Λογικές τιμές στα μεταφορικά, κάπου 5,5 λίρες (αλλά είχα παραγγείλει και δυο ατομάιζερ στο πακέτο).

----------------

Από Αγγλία: e-cigs.co.uk που μετονομάστηκε σε Puresmoker.co.uk
Βασικά είναι ο αντιπρόσωπος της αμερικάνικης Puresmoker στην Ευρώπη.

Johnson Creek "Peach Cobbler PG" 18mg HIGH 30ml : Γλυκίζουσα γεύση που όντως θυμίζει κάτι από ροδάκινο. Μου άρεσε αλλά το θεωρώ υπεύθυνο για το κόλλημα δύο ατμοποιητών. Εκτός αυτού από κιτρινωπό που ήταν το υγρό έχει αποκτήσει μια πρασινωπή όψη. Το κρατάω για να δω πόσο θα πρασινίσει ακόμα. Δεν υπάρχει περίπτωση να το χρησιμοποιήσω.
Πρέπει να πω ότι ο Johnson Creek (Αμερική) ήταν ο πρώτος που κατασκεύασε δικό του υγρό εκτός Κίνας. Η Intellicig έρχεται δεύτερη. Επίσης ήταν ο πρώτος που έβγαλε και υγρά με VG αντί για PG. Το δικό μου ήταν PG.
Vanilla 18 MG HIGH  (15ml) - Δε με ενθουσίασε κιόλας, αλλά δεν πήγε και χαμένη: Την ανάμειξα με ZERO σοκολάτα.
Chocolate ZERO - LOW και HIGH (15ml κα 30 ml). Κάπως νερουλιασμένη σοκολάτα. Κι αυτή δεν πήγε χαμένη αλλά και πάλι δε μ' ενθουσίασε. Η ZERO άρεσε πολύ στη γυναίκα μου.

-------------------------

Από Ολλανδία: Janty
RY4 - NON, LOW, MEDIUM και HIGH (είπα να τα δοκιμάσω όλα). Πολύ καλή γεύση, γλυκιά και καραμελωτή αλλά τη βαρέθηκα γρήγορα από την πολλή γλύκα. Τα High τα έκανα Medium τελικά με ανάμειξη με ΝΟΝ.
MLB - NON, LOW και MEDIUM - Ουδέτερη γεύση, ούτε κακή ούτε άσχημη.
Cappuccino - NON : Πάρα πολύ χορταστική γεύση ακόμα και σε NON! Δυνατή αίσθηση στο λαιμό και γεύση λες και ειπνέεις μόκα, αυτή τη σκόνη καφέ που βάζουν πάνω σε κάτι παγωτά και γλυκά! Την πέτυχαν καλά, αλήθεια. Το πήρα για τη γυναίκα αλλά την έχω ταράξει στην τράκα.
RY3 - MEDIUM : Ανεπαίσθητη γλύκα, ανεπαίσθητη καραμέλα και πολύ τσιγαρίλα, μερικές φορές μυρίζει πραγματική τσιγαρίλα! Μου άρεσε τόσο πολύ που το εξαφάνισα σε μηδέν χρόνο.

Η Janty τα δίνει όλα σε 10 ml, δεν έχει μεγαλύτερες συσκευασίες. Δεν είναι φτηνή αλλά έχει αρκετές καλές γεύσεις. Δεν έχει αυτόματη χρέωση στο PayPal και πληρώνεις και κάτι ψιλά γι' αυτό. Δηλ. δε φτάνει που σε ταλαιπωρούν, πληρώνεις κι από πάνω.

-----

Μια βοήθεια (πάλι) μην τυχόν ξέφυγε πριν:
Το RY3 το έχουν (μάλλον) και άλλες εταιρίες με ίδιο ή παραπλήσια ονόματα. Έχει δοκιμάσει κανένας από καμιά άλλη εταιρία και τι λέει; Μήπως κιόλας κάποιος έχει δοκιμάσει και το RY3 της Janty να μας πει πόσο μοιάζουν;

Όπως καταλάβατε, ξελάσκαρα για λίγο από τις δουλειές  ;) και το 'ριξα στο γράψιμο.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 15, 2009, 22:27 »
atmin:"Όπως καταλάβατε, ξελάσκαρα για λίγο από τις δουλειές  ;) και το 'ριξα στο γράψιμο.":δωσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
 :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy:

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 15, 2009, 22:53 »
Μου αρέσει, ρε Κώστα, που λες "ας γράφουμε.. " και περιμένεις του άλλους.  ;D
Εκτός αν δεν έκανες αγορές ακόμα, οπότε σε δικαιολογώ.


Αγαπητε φιλε Atmin, επειδη το σχολιο σου ακουστηκε σαν κεκαλυμμενη παρατηρηση, με φερνεις στην αναγκη να απολογηθω. Δεν νομιζω πως σου εδωσα ποτε την εντυπωση πως βαριεμαι και τα περιμενω ολα ετοιμα εδω μεσα.
Θελησα να ανοιξω αυτο το θεμα, για να ενημερωθω για καποια απορια μου αλλα και σαν συνεχεια της αποφασης που ειχαμε ολοι λαβει, να επεκτεινουμε τις κατηγοριες του φορουμ κανοντας πιο αναλυτικο και ευχρηστο.
Αν αυτη μου την ενεργεια την εκλαμβανεις ετσι, ζητω συγγνωμη, αλλα κανεις λαθος.
Αν παλι παρεξηγησα τα λογια σου, ζητω παλι συγγνωμη, εκανα λαθος.
Παντα φιλικα!
Κωστας.

Υ.Γ. Οντως δεν εχω αγορασει ακομα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 16, 2009, 00:03 »
Έλα, ρε Κώστα, πάντα φιλικά.
Και κεκαλυμμένη παρατήρηση να 'τανε. Σιγά τα ωά.  :P

Είπα να σε πειράξω λίγο για να σε βάλω να γράψεις.
Εφόσον όμως δεν έχεις αγοράσει ακόμα δε σε αγγίζει καν η "παρατήρηση".
Αν είχες όμως θα είχε μια βάση και θα σ' έβαζα στο λούκι να γράψεις. Δεν είναι κακό!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 16, 2009, 00:09 »
 :party_beer_01:

Πάντως η Janty έχει Cappuccino από ό,τι είδα ή εννοείς ότι δεν το θέλεις από εκεί;
Όντως είναι πολύ καλό. Ατμίζω μηδενικής νικοτίνης και είναι χορταστικότατο.

Εχεις δικιο. Νομιζα το jantyshop οτι ηταν Αμερικανικο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 16, 2009, 00:14 από Cyan »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 16, 2009, 00:17 »
Δεν το ξέρω το αμερικάνικο.
Εγώ το Ολλανδικό ξέρω μόνο, από εκεί ψωνίζω.
Μη σε γελάει το com στο τέλος:
Νάτο: http://www.jantyshop.com/product_info.php?products_id=163&language=en
Δε λέει ότι δεν έχει διαθέσιμο.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 16, 2009, 00:37 »
Ειλικρινα  ξερετε τι ζηταω πλεον?(και απευθύνομαι φυσικα και στους εμπορους και αντιπροσωπους που ξερω οτι διαβαζουν αυτα που γραφουμε και παιρνουν μηνύματα)

Ενα φιλτρο που να ειναι ΜΗΔΕΝ.
Να εχει καλουτσικη γευση και ΧΤΥΠΗΜΑ στον λαιμο.
Αν εχω χτυπημα ειμαι 1000% βεβαιος οτι πλεον κοβω την νικοτινη ευκολα με το η.τ.
Φτιαξτε το-φερτε το και το πληρωνω οσο-οσο.(και ειμαι βεβαιος και οι περισσοτεροι)

ps:ας πουν και οι υπολοιποι φορουμιτες την γνωμη τους.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 16, 2009, 00:38 »
εχει χτυπημα?

αν και αυτα τα janty ξερω οτι ειναι κινεζικα τρεχα-γηρευε.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 16, 2009, 00:53 »
Δοκίμασε Janty cappuccino.
Ατμίζω 3-4 ώρες τώρα μηδενικό και μόλις τώρα νιώθω λιγάκι την έλλειψη της νικοτίνης.
Αλλά ας μη συνεχίσουμε τη συζήτηση για υγρά εδώ, υπάρχει το ανάλογο θέμα

Όπως είπα έχει πολύ αισθητό μάλιστα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 16, 2009, 12:36 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 16, 2009, 01:22 »
μιας και αυριο παω για ατμ Evo το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω το αδιανοητο για μενα:να παραγγειλω 0 Ecopure.
κανω φιλτρακια low τωρα που τα ειχα για πεταμα και μια χαρα τα αισθανομαι.και ωραια γευση.και συννεφα ατμου,και στον λαιμο τα νιωθω.
χμμμ και καμια 10αρια πακετακια τετοια για να δω που θα καταλήξω.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 16, 2009, 10:49 »
Παραγγειλα αυτα απο jantyshop, οποτε συντομα θα σας γραψω εντυπωσεις.
Για να μην εχει να λεει κι ο ατμιν μας.  ;)

Products (Edit)
1 x CHOCOLATE LIQUID - DENSITY: NON/0MG
1 x RY4 LIQUID - DENSITY: LOW/6MG
1 x RY3 LIQUID - DENSITY: LOW/6MG
1 x CAPPUCCINO LIQUID - DENSITY: NON/0MG
1 x ALMOND LIQUID - DENSITY: LOW/6MG
1 x CML LIQUID - DENSITY: NON/0MG
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 16, 2009, 11:12 από Cyan »

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 16, 2009, 14:09 »
Μεχρι στιγμης ό,τι υγρό έχω πάρει,εκτός απο τα εγχωρια(Nobacco,Intellicig) ειναι απο το Jantyshop
Εχω παρει
Camel:8/10 Καλη γευση,καλο throat hit   :thumpup:
Marlboro:5/10 Μετρια γευση,μετριο throat hit  :(
French Marlboro:4/10 Παρομοιο,αλλα λιγο πιο ασχημο απο το Marlboro  :thumpdown:
RY3:9/10 Το καλυτερο υγρο που εχω ατμισει μεχρι στιγμης τοσο απο γευση οσο και απο ατμο.Το παραγγελνω μονιμα πλεον  :thumpup: :thumpup:
Cherry:8/10 Αρκετα καλη γευση,μαλλον η δευτερη καλυτερη,του βαζω την ιδια βαθμολογια με Camel μονο που το ενα ειναι πικρο και το αλλο γλυκο
Tobacco Boost:3/10 Μακριά!!  :(
Polar Mint:1/10 Ακόμα πιο μακριά.Εκτος αν σας αρεσει η γευση της οδοντοκρεμας   :o

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507410 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154785 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568804 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243891 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294211 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1132 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem