vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

469 επισκέπτες, 7 χρήστες
paiktaras, Tem, Manitou, Buliwyf, goran, Jorge, Geraki

Twitter

Προμηθευτές E-Liquid.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 16, 2009, 14:18 »
avdreas μιας και φαινεται να γνωριζεις απο γευσεις (χωρις να θελω να θιξω τους υπολοιπους βεβαια, ευπροσδεκτες οι γνωμες σας) σημερα παρελαβα το evo με γευση tobacco medium, απο throat hit επιεικως 2/10 απο γευση το ιδιο. Θέλω να πω μιας και καπνιζα απο τα κλασικα τσιγαρα (κ.τ.) marlboro lights, τι θα μπορουσα να ατμισω να με "γεμισει" λιγο η γευση και η αισθηση? Παρολες τις γνωμες που διαβασα εδω (και ενω και ατμο ικανοποιητικό έχω και μια χαρα όλα), απο γευση και throat hit σχεδόν τιποτα! (και καπνιζα και lights όπως ειπα) :(. Αν δεν βρω κατι δυνατοτερο - γευστικοτερο, δυσκολα θα αποχωριστω το κ.τ. και θελω πολυ να το αποχωριστω ειλικρινα. Κάθε γνωμη ευπροσδεκτη :D

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 16, 2009, 14:48 »
Πηρες φιλτρακια ή υγρο?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 16, 2009, 14:49 »
Ατμιστή (Κώστα), την πρώτη μέρα το EVO είναι πολύ ελαφρύ με αδύναμο χτύπημα. Το έχω ξαναπεί και παλιότερα: την κανονική απόδοση θα τη δεις μετά από μία μέρα ή 2-3 φιλτράκια.

@ andreas_scorpio
Χε χε. Πώς αλλάζουν τα πράγματα! Κάποτε στο Camel έβαζες 10/10, αλλά κράτησε τα πρωτεία μέχρι που φάνηκε το RY3 στον ορίζοντα (κι εμένα μου άρεσε πολύ το RY3).
Άσε που ανεβαίνουν και οι απαιτήσεις.  ::)

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 16, 2009, 14:54 »
Δεν ειμαι σιγουρος ουτε για αυτο ατμιν. Κανω μονο φιλτρακια και χρησιμοποιω το ιδιο ατομαιζερ, εννοωντας οτι ενδιαμεσα δεν βαζω 0 νικοτινη ωστε να το μπασταρδευω, αλλα παρολα αυτα το throat hit δεν ειναι παντα το ιδιο. Ποτε ειναι δυνατο και ποτε δεν το αισθανομαι καθολου.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 16, 2009, 14:57 »
Ατμιστή (Κώστα), την πρώτη μέρα το EVO είναι πολύ ελαφρύ με αδύναμο χτύπημα. Το έχω ξαναπεί και παλιότερα: την κανονική απόδοση θα τη δεις μετά από μία μέρα ή 2-3 φιλτράκια.

@ andreas_scorpio
Χε χε. Πώς αλλάζουν τα πράγματα! Κάποτε στο Camel έβαζες 10/10, αλλά κράτησε τα πρωτεία μέχρι που φάνηκε το RY3 στον ορίζοντα (κι εμένα μου άρεσε πολύ το RY3).
Άσε που ανεβαίνουν και οι απαιτήσεις.  ::)

Atmos (Λευτέρη) μου ειχε διαφυγει αυτο! Για να το λες ετσι θα είναι. Μάλλον όμως ξεσυνηθίζει ο οργανισμός στη γευση του κ.τ. παρα ενισχυεται η γευση του η.τ. Σε ευχαριστω πολυ και πάλι! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 16, 2009, 15:02 »
Γι' αυτόν που πρωτοδοκιμάζει, παίζει κι αυτό ρόλο αλλά εγώ το ξέρω γιατί έχω αλλάξει αρκετούς ατμποποιητές ως τώρα. Επειδή μου τη δίνουν που είναι τόσο αδύναμοι στην αρχή, τους δίνω στη γυναίκα μου για "στρώσιμο".  :))

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 16, 2009, 15:41 »
Γι' αυτόν που πρωτοδοκιμάζει, παίζει κι αυτό ρόλο αλλά εγώ το ξέρω γιατί έχω αλλάξει αρκετούς ατμποποιητές ως τώρα. Επειδή μου τη δίνουν που είναι τόσο αδύναμοι στην αρχή, τους δίνω στη γυναίκα μου για "στρώσιμο".  :))
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 16, 2009, 17:41 »
για το θέμα του throat hit παίζει και πόσο εχεις ατμίσει πιο πριν.
Εμένα μου συμβαίνει πολύ συχνά να είμαι μια ωρα σερί και να ατμίζω και να μην καταλαβαίνω τίποτα, να το αφήνω 10 λεπτά, να τραβάω τζόυρα και να μου έρχεται το πνευμόνι στον λαιμο από το kick!  :))

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 16, 2009, 18:51 »
avdreas μιας και φαινεται να γνωριζεις απο γευσεις (χωρις να θελω να θιξω τους υπολοιπους βεβαια, ευπροσδεκτες οι γνωμες σας) σημερα παρελαβα το evo με γευση tobacco medium, απο throat hit επιεικως 2/10 απο γευση το ιδιο. Θέλω να πω μιας και καπνιζα απο τα κλασικα τσιγαρα (κ.τ.) marlboro lights, τι θα μπορουσα να ατμισω να με "γεμισει" λιγο η γευση και η αισθηση? Παρολες τις γνωμες που διαβασα εδω (και ενω και ατμο ικανοποιητικό έχω και μια χαρα όλα), απο γευση και throat hit σχεδόν τιποτα! (και καπνιζα και lights όπως ειπα) :(. Αν δεν βρω κατι δυνατοτερο - γευστικοτερο, δυσκολα θα αποχωριστω το κ.τ. και θελω πολυ να το αποχωριστω ειλικρινα. Κάθε γνωμη ευπροσδεκτη :D
Φιλε για το throat hit πιστευω παιζει πολυ ρολο και το τσιγαρο που χρησιμοποιεις και ποσο καιρο το χρησιμοποιεις,αν εχει "στρωσει" που λεμε στη λειτουργια του
Τωρα για γευσεις,θα εχεις καταλαβει και απο αυτα που διαβαζεις πως ειναι εντελως υποκειμενικο,μιας και στον καθενα αρεσουν διαφορετικα υγρα.Εχω δοκιμασει και το Tobacco Medium της intellicig το οποιο δεν μου θυμισε με τιποτα Tobacco,ωστοσο ενταξει δεν ηταν κ ασχημη η γευση,κατι σε μεντα μου θυμιζε.Αντιθετα με σενα βρηκα το τhroat hit του αρκετα καλο και τον καπνο του πολυ καλο,μπορει και τον περισσοτερο απο ολα τα υγρα οπως εχω προαναφερει σε αλλο post(ειδικα οταν το ατμιζα με το Prestige)
Σαν γευση απο τσιγαρο,αυτο που μου τη θυμισε περισσοτερο ηταν το Camel της Janty,αλλα οπως εχω ξαναπει το RY3 ειναι με διαφορα το πιο ωραιο(για μενα παντα)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 27, 2011, 22:42
@ andreas_scorpio
Χε χε. Πώς αλλάζουν τα πράγματα! Κάποτε στο Camel έβαζες 10/10, αλλά κράτησε τα πρωτεία μέχρι που φάνηκε το RY3 στον ορίζοντα (κι εμένα μου άρεσε πολύ το RY3).
Άσε που ανεβαίνουν και οι απαιτήσεις.  ::)
Ειναι αληθεια πως καποτε ηταν το favorite μου αλλα οσο ατμιζουμε ολο και αναζητουμε καλυτερη γευση  :) .Αυτο που εχω προσεξει με μενα,δεν ξερω αν το προσεξες κ εσυ Λευτερη,ειναι πως μπορει αρχικα μια γευση να σου αρεσει παρα πολυ ή αρκετα και μετα απο καμια βδομαδα να μην σε ικανοποιει καθολου και να φτασεις να τη σιχαθείς(βλεπε Tobacco Boost Janty).Ισχυει και το αντιστροφο βεβαια οπως το Cherry που,ενω στην αρχη δεν μαρεσε,μετα το συμπαθησα αρκετα.Το RY3 ειναι απλα η καλυτερη γευση για μενα,το κακο με τη Janty ειναι τα ακριβα μεταφορικα και οι μικρες συσκευασιες.Χαθηκε ο κοσμος να τα κανουν 20 και 30ml??
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 22:42 από Βασίλης »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 16, 2009, 19:41 »
Όπως τα λες.
Έτσι έγινε και σε μένα με το RY4. Καταπληκτικό ως πρώτη εντύπωση αλλά μετά από μια βδομάδα τα σιχάθηκα από τη γλύκα.

Ναι, αυτό είναι το κακό με την Janty. Γιατί λες φέρνω τον κόσμο γύρω και ρωτάω μπας και είδε κανένας κάνα Janty RY3 σε 30άρι μπουκαλάκι. Αλλά πού!

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 27, 2011, 22:43
Ο προμηθευτής των... προμηθευτών:

DEKANG

Οι μισές εταιρίες από εκεί παίρνουν από ότι λένε.

Η Janty δε φαίνεται να παίρνει από κει μάλλον.
Δε βλέπω Cappuccino!  :confused1:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 22:43 από Βασίλης »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 30, 2009, 06:34 »
Ο προμηθευτής των... προμηθευτών:

DEKANG

Οι μισές εταιρίες από εκεί παίρνουν από ότι λένε.

Η Janty δε φαίνεται να παίρνει από κει μάλλον.
Δε βλέπω Cappuccino!  :confused1:
Καλά, τι να πούμε!
Για χάρη του η.τ. κάνεις .... ρεπορταζ χωρίς σύνορα πραγματικά :)) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 30, 2009, 06:49 »
Στην Κίνα έφτασα για το καπουτσίνο κι αυτό ακόμα έρχεται.  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 30, 2009, 07:00 »
Στην Κίνα έφτασα για το καπουτσίνο κι αυτό ακόμα έρχεται.  :)) :))
Πραγματικα Λευτερη, αν βρεις καπουτσινο και RY3 ή 4 από αλλού, γραψε το να παιρνουμε απο εκει. Αμαν πια η τζαντυ και τα τερτιπια της :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 30, 2009, 07:33 »
Δεν το πέτυχα πουθενά εκτός Janty (εννοώ από άλλη μάρκα). Πρέπει να 'μαι μυστική συνταγή.  :tongue_smilie:

Εξυπακούεται ότι θα το ανακοινώσω άμα το βρω, αλλά πού 'ν' το;  ::)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 27, 2011, 22:43
Χε χε!  :victory:
http://www.alternasmokes.com/eliquid/cappuccino-eliquid-15ml.html
11 δολάρια τα 15 ml και 7 δολ. μεταφορικά.
Δυο μπουκαλάκια (30 ml σύνολο) + μεταφορικά βγαίνει 20 Ευρώ.

Θα το έχω στα υπόψιν, τώρα παράγγειλα στη Janty.
Αν είναι το ίδιο δεν ξέρω μόνο.  :dontknow:

EDIT: Δεν το έχει σε NON.  :angry_orange:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 22:43 από Βασίλης »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 30, 2009, 07:53 »
Κι άλλος. Από Αγγλία τώρα: http://www.ecigsoutlet.co.uk/index.php/eLiquid/List-by-Flavour/Cappuccino/View-all-products.html

Κι αυτός μέχρι LOW κατεβαίνει, δεν πάει παρακάτω. Αυτοί οι Άγγλοι πρέπει να 'ναι μεγάλα φουγάρα. Στα Αγγλικά sites βρίσκεις τα πιο δυνατά υγρά, μερικοί δεν έχουν ούτε κάτω από medium!


EDIT:
Έλα κι από Νότιο Αφρική το καλό το πράμα!  :))
100 ZAR = περίπου 9 Ευρώ τα 10 ml.
Δε λέει !!
Εξάλλου δεν μπόρεσα να βρω αν στέλνει Ελλάδα.
http://adminsoftware.co.za/charmshop/index.php/charm-shop-store?page=shop.product_details&product_id=65&flypage=flypage.tpl&pop=0&vmcchk=1
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 30, 2009, 08:04 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315665 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem