vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Προμηθευτές E-Liquid.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 18, 2009, 15:56 »
Καλωσορίζω την  freyarip καθώς και τις άλλες κοπέλες στο foroum και χαίρομαι που βλέπω και γυναικείες απόψεις επιτέλους.
Παρόλο που κι εγώ νόμιζα ότι οι φίλες μου θα έδειχναν ενδιαφέρον για το ηλ.τσ. την πάτησα  :eyesplash: :eyesplash:
Τελικά μου έχουν δώσει "παραγγελία" οι σύζυγοί τους και όχι αυτές  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:.Τι να πω τώρα????
Διάβαζα κάποτε μια στατιστική ότι στην Ελλάδα οι γυναίκες καπνίστριες έχουμε ξεπεράσει κατά πολύ  τον αριθμό των αντρών.Πολύ λυπηρό,όχι πως θεωρώ το σπορ αντρικό απλά έχουμε ξεφύγει λίγο.
Και ενδιαφέρομαι κι εγώ για τα e-shop που αγόρασες τα υγρά.
Να είσαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 18, 2009, 17:06 »
Παιδια σας ευχαριστω ολους για το ενθερμο καλωσορισμα και εχω να πω κι εγω με τη σειρα μου οτι κανενας φιλος ή συγγενεις μου δεν υιοθετησε το ηλεκτρονικο.
Μονο εγω και ο φιλος μου ντουμανιαζουμε ολη μερα και η πλακα ειναι οτι οταν καπνιζα εκανα
μονο 5 περιπου την ημερα.
Λοιπον τα liquid τα εχω παρει τα περισσοτερα απο το "Strato" στην Ολλανδια και για οσους δεν το γνωριζουν: https://shop.strato.com/epages/61427150.sf/en_GB/?ViewObjectID=378900

και επισης εχω παρει απο το κινεζικο http://e-cig.com/shopping/shopcontent.asp?type=Home

Aυτο ομως που δεν πρεπει να εμπιστευεστε για υγρα (ειχα παρει και μου χαλασανε τα atomizer) ειναι το  αγγλικο http://www.puresmoker.com/. Τωρα τυχαιο ηταν δεν ξερω παντως δεν ξαναπηρα.
Επισης περιμενω απο το Totally Wicked ενα Cocconut (θα σας πω εντυπωσεις μολις ερθει)
και εχω παρει τα LorAnn Oils απο εκει.

Τα ηεκτρονικα που εχω δοκιμασει ειναι:
1: DSE 101 (Το πρωτο μου και ηταν λιγο δυσκολο στο να ενεργοποιηθει η μπαταρια ηθελε δυνατο ρουφηγμα)
2: Το μικρο το 84mm πολυ ωραιο ανετη ρουφηξια καλος ατμος αλλα μικρη διαρκεια μπαταριας και δεν αντεχει στο χρονο πρεπει να ανανεωνεις συνεχεια μπαταρια atomizer.
3: Disposable E-Cigar 1500-2000 puffs (Το απιστευτο ντουμανι! Πολυ απολαυστικο και σε γευση και απο διαρκεια μου κρατησε 1 μηνα περιπου αλλα το εκανα μονο στο σπιτι δεν ειναι για εξω ειναι τεραστιο σαν πουρο αβανας το μεγαλο.
4: DSE 103 (Εδω πλεον βρηκα το τελειο ντουμανι και διαρκεια μπαταριας και αντοχη ακομη και με πτωση δουλευει κανονικα)
5: DSE 901 (Πραγματικα το καλυτερο ηλεκτρονικο τσιγαρο μεχρι στιγμης εχει ολα τα καλα του 103 και αυτο που το κανει καλυτερο ειναι μια αισθηση απαλοτητας στο ρουφηγμα και ισως το μεγαλυτερο atomizer που δινει την δυνατοτητα να ποτιζεις περισσοτερο και ετσι το ντουμανι ειναι σουπερ μεγαλο.

Περιμενω επισης αυτη τη βδομαδα το TITAN 510 που λενε οτι ξεπερναει το 901 για να δουμε...

Δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα εχω σταματησει τα φιλτρακια ποτιζω απευθειας στο atomizer πιστευω δουλευει καλυτερα.
Happy Vaping!

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 18, 2009, 17:23 »
Πολυ ωραια καταστηματα φαινονται, ευχαριστουμε!
Το στρατο ειναι γνωστό, το άλλο ??? ποσες μερες χρειαζεται για παραδοση?
Αν θελεις για πες απο που παιρνεις ατμ για το 901?
Αυτο εχω κι εγω και ειμαι ευχαριστημενος εως τωρα. Πόσο σου κρατουν τα ατμ του περιπου?

Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 18, 2009, 17:36 »
Περιμενω επισης αυτη τη βδομαδα το TITAN 510 που λενε οτι ξεπερναει το 901 για να δουμε...

Το ξεπερνάει το ξεπερνάει  :D

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 18, 2009, 19:15 »
Καλωσόρησες στο φόρουμ  :party_beer_01:

3: Disposable E-Cigar 1500-2000 puffs (Το απιστευτο ντουμανι! Πολυ απολαυστικο και σε γευση και απο διαρκεια μου κρατησε 1 μηνα περιπου αλλα το εκανα μονο στο σπιτι δεν ειναι για εξω ειναι τεραστιο σαν πουρο αβανας το μεγαλο.
Τα ντουμάνια είναι πραγματικά απίστευτα :)

5: DSE 901 (Πραγματικα το καλυτερο ηλεκτρονικο τσιγαρο μεχρι στιγμης εχει ολα τα καλα του 103 και αυτο που το κανει καλυτερο ειναι μια αισθηση απαλοτητας στο ρουφηγμα και ισως το μεγαλυτερο atomizer που δινει την δυνατοτητα να ποτιζεις περισσοτερο και ετσι το ντουμανι ειναι σουπερ μεγαλο.

Συμφωνώ.

Περιμενω επισης αυτη τη βδομαδα το TITAN 510 που λενε οτι ξεπερναει το 901 για να δουμε...
Το ΤΙΤΑΝ 510 δεν το ξέρω.
Καλή δουλειά μου βρήκες πάλι....  :)) :)) :)) :)) :))



Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 20, 2009, 02:35 »
Πολυ ωραια καταστηματα φαινονται, ευχαριστουμε!
Το στρατο ειναι γνωστό, το άλλο ??? ποσες μερες χρειαζεται για παραδοση?
Αν θελεις για πες απο που παιρνεις ατμ για το 901?
Αυτο εχω κι εγω και ειμαι ευχαριστημενος εως τωρα. Πόσο σου κρατουν τα ατμ του περιπου?

To e-cig κανει περιπου μια εβδομαδα με απλο ταχυδρομειο να φτασει στην πορτα μου.
Για το 901 εχω παρει μονο 2 φορες ατμ και τις δυο απο Totally Wicked μου βγηκαν πολυ καλα μου κρατουν πιο πολυ απο οτι αλλα e-cig. Το μυστικο ειναι να μην τα υπερποτιζεις αν θες να σου κρατησουν και να μην τα αφηνεις να υπερθερμαινονται.

Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 20, 2009, 19:40 »
Ενδιαφέρουσα γεύση είναι και το Liquid Gold από OKSmokey.com στην Αγγλια και i-cig.gr στην Ελλάδα.
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες για το 901. Κάτσε να δούμε οι καινούριες γενιές τσιγάρων (και e-liquid) τι μας επιφυλασσουν.

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 20, 2009, 23:55 »
Τhanks Andreas!Exει δοκιμάσει κανείς από αυτά τα υγρά?

Λίγο καθυστερημένα βέβαια αλλά μιας κ δεν είδα κάποια άλλη απάντηση σχετικά με τα υγρά από την http://esmoke.gr/tsigaro/hlektroniko-tsigaro/e-liquid.htm θα καταθέσω τη δικιά μου εμπειρία! :tongue_smilie:
Από την συγκεκριμένη εταιρεία έχω δοκιμάσει το άγευστο υγρό της Q10+VitB!
Mπορώ να πω πως ήταν μια αηδία ήταν κάτι σαν κολόνια με μέλι :wall:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 21, 2009, 00:09 »
Mπορώ να πω πως ήταν μια αηδία ήταν κάτι σαν κολόνια με μέλι :wall:

Ακούγεται ενδιαφέρον!  :laugh1: :lipssealed:

Μερικές γεύσεις είναι απερίγραπτες. Βάζουν τη γευστική μας μνήμη να κάνει επίσης απερίγραπτους συνδυασμούς.  ::)

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 21, 2009, 15:39 »
Παιδια εδω http://www.oksmokey.com/store/product.php?id=66
λεει οτι το συγκεκριμενο υγρο το χρησιμοποιουμε για να καθαριζει το ατμ.
Το εχει δοκιμασει κανεις?

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 21, 2009, 15:53 »
Flue Cured Tobacco (κατι αναμεσα σε καπνο και καβουρδισμενο αμυγδαλο Fantastic)
Αυτο ποιο και απο που ειναι?
Πως το βρισκω, εψαξα και τα 2 καταστηματα που εδωσες αλλα δεν βρηκα ακριβως αυτην την περιγραφη :confused1:
Το fantastic ειναι δικη σου εκτιμηση ή ετσι λεγεται?
Σε ποια περιεκτικοτητα το πηρες εχει γευση καπνου?
Σε κουρασα  :-[

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 21, 2009, 15:55 »
Παιδια εδω http://www.oksmokey.com/store/product.php?id=66
λεει οτι το συγκεκριμενο υγρο το χρησιμοποιουμε για να καθαριζει το ατμ.
Το εχει δοκιμασει κανεις?

Δε βλέπω και να λέει κάπου πώς το χρησιμοποιούμε!  :dontknow:

Πάντως φαίνεται ενδιαφέρον site για όσους έχουν DSE901.  :thumpup:
Έχει ακόμα και Passthrough με διακόπτη! Έχω καιρό να αγοράσω πράγματα για 901 αλλά και τα φιλτράκια νομίζω ότι είναι σε καλή τιμή.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 21, 2009, 16:00 »
Ωραιος  :thumpup:
Εγω σαν νεος φαν του 901  ;) το εψαχνα αυτο το σαϊτ.
Παντως πρεπει να το εχουν βελτιωσει το 901, απο τοτε που το ειχες εσυ, δεν εξηγείται αλλιώς.
Αν εξαιρεσεις κατι μκροτερτιπια της μπαταριας (που και που - οχι παντα) ειναι πολυ καλο   :respect:

Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 22, 2009, 13:50 »
Δε βλέπω και να λέει κάπου πώς το χρησιμοποιούμε!  :dontknow:

Πάντως φαίνεται ενδιαφέρον site για όσους έχουν DSE901.  :thumpup:
Έχει ακόμα και Passthrough με διακόπτη! Έχω καιρό να αγοράσω πράγματα για 901 αλλά και τα φιλτράκια νομίζω ότι είναι σε καλή τιμή.

Το Passthrough το πηρα, και πέρα από το κάπως παράξενο συναίσθημα να τραβάς καλώδιο για να καπνίσεις, είναι πολύ καλό. Νομίζω ότι παρατήρησα και πιό πολύ καπνό, χωρίς να είμαι σίγουρος. Μετά σκέφτηκα ότι η τάση της μπαταρίας πέφτει όσο αδειάζει, ενώ το USB έχει μόνιμα σταθερή τάση. Ασε που κρατάς και τις μπαταρίες σου για έξω.
Και όντως το 901 βελτιώνεται συνεχώς.. Επαιρνα πράγματα για το 901 απεξω, αλλά τώρα παίρνω από Ελλάδα. Λίγο πιό ακριβά, αλλά λιγότερα ταχυδρομικά και δεν εξαρτάσαι από τα τερτίπια του κάθε ταχυδρόμου... Το πόσα πράγματα έχω χάσει..  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προμηθευτές E-Liquid.
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 22, 2009, 15:56 »
Απο Ελλαδα για το 901?
Απο που?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115911 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824376 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243882 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294187 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1760 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762775 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4018 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem