vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

140 επισκέπτες, 0 χρήστες

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #780 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 23:21 »
και το κεραμικό καλό πλύσιμο και τρίψιμο από μέσα κάθε φορά που αλλάζεις αντίσταση. Αυτό κι αν μαζεύει!!!!


Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #781 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 23:26 »
ναι αυτο το γνωριζω αλλα σε μενα συμβαινει πολυ νωρις.
σε καινουργια αντισταση οταν το υγρο φτανει στα μισα περιπου αλλαζει χρωμα κ οσο κατεβενει η σταθμη μαυριζει ακομα πιο πολυ.
απο την πρωτη μερα δεν νομιζω πως ειναι φυσιολογικο εκτος αν ρουφαω παρα πολυ κ αρπαει η αντισταση..
θα κοιταξω ομως κ το πλυσιμο που λετε ισως να μην ειναι αρκετο αυτο που κανω.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟφΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #782 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 23:33 »
Παίζει ρόλο και το υγρό. Αυτό που λες τόσο γρήγορα μόνο με el toro μου έχει συμβεί. Ίσως δεν είναι σωστά στημένη η αντίσταση, πάντως τα Ωμ δεν νομίζω να έχουν σχέση γιατί έχω κάνει και πιο χαμηλές αντιστάσεις 1.5 συνήθως, χωρίς τέτοιο θέμα.
Τσέκαρε πρώτα το καλό πλύσιμο, στο κεραμικό όπως είπε η petra και στη βάση, στον πόλο, γιατί και εκεί μαζεύει κατάλοιπα

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #783 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 23:38 »
το υγρο ειναι η bebeca (atmos) ειναι λιγο βαρυ.....
ναι θα τσεκαρω αυριο το πλυσιμο κ θα σας πω.
ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #784 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 23:43 »
αααα... καλά!!!η μπεμπεκα δεν παλευεται... φυσιολογικό είναι

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #785 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 09:33 »
τλκ μετα απο πολυ καλο πλυσιμο καταφερα να εχω ενα ολοκληρο τανκ (cage συγκεκρυμενα) με καθαρο υγρο μεχρι το τελειωμα της μερας.στο τελειωμα της μερας ομως κ ενω ειχε μεινει μεσα 1ml περιπου αρχιζε παλι να μαυριζει...
αυτη η μπεμπεκα μου φενεται οσο ωραια ειναι τοσο ζημια κανει. :'(

Αποσυνδεδεμένος akisfis

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #786 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 17:10 »
Καλησπέρα στα παιδιά :)
Ερώτηση που ίσως και να έχει απαντηθεί αλλά εγώ τουλάχιστον δε τη βρήκα. Αγόρασα τη ΣΟΦΙΑ μαζί με το D-Base και την περιμένω να έρθει, μαζί παράγγειλα και σύρμα 20mm RES μαζί με 20mm NON. Ο συνδυασμός των δύο είναι καλός ? Η μήπως το 20αρι θα στριμωχτεί πολύ μέσα στο κεραμικό της? (μήπως έπρεπε να πάρω 18αρι ή και 16ρι για να μικρίνω το μέγεθος της αντίστασης?). Για αρχή πήρα και 5 έτοιμες αντιστάσεις καλού-κακού μιας κ με το non-res-non  δεν έχω ασχοληθεί ακόμη. Ευχαριστώ

Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #787 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 17:19 »
Το NON είναι μια χαρά οι περισσότεροι 20αρι  δουλεύουμε. Το με αντίσταση θα μπορούσε να ήταν 17αρι ή 18αρι αλλά δεν πειράζει. Αν σε δυσκολεύει στην τοποθέτηση στο κεραμικό κάνε 1 σπείρα λιγότερη να είσαι πιο άνετος και ας σου βγει η τιμή της αντίστασης (Ohm) λίγο πιο χαμηλά..  ;)


Αποσυνδεδεμένος akisfis

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #788 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 16:06 »
Καλησπέρα. Έχω μερικές μέρες τη Σοφία και ακόμη δε μπορω να βρω καποιο στήσιμο που να με ικανοποιήσει. Δοκιμασα με 28ρι-29ρι kanthal, με 20ρι και παλι τπτ, επαιξα απο 1.5ohm μέχρι κ 2.2ohm, επαιξα με watt volts, με οργ.βαμβακι (αβραστο) αλλά και με φυτίλι παλι τπτ (με το βαμβακι μειώνεται πολύ η γευση ). Ουτε πολύ ντουμάνι ουτε πολύ γευση, μη πω πως απο γεύση πολύ μέτρια. Το non μου σε όλα τα setup είναι 20ρι. Τι μπορεί να κάνω λάθος δλδ? Να διευκρίνισω πως δεν έχω τσαφ (τα πλεκω στο χερι) και πως το μονο συρμα που δεν έχω δοκιμάσει ακόμη είναι το 16ρι π έχω. Αυτό που ξέρω είναι πως εγώ κάνω κάτι λάθος σίγουρα. Δε μπορεί όλοι να είναι ικανοποιημένοι απο το προϊόν κ εγω να μη μπορω να το ευχαριστηθω :) ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #789 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 16:43 »
σιγουρα κατι λαθος κανεις ή ειναι πολυ υψηλα τα στανταρ σου  :) .


εγω αυτη την στιγμη την εχω στημενη με ετοιμες αντιστασεις 1,7 ωμ πανω σε biowick και πυροβολαει.


θα σου προτεινα να πας σε καποιο μαγαζι που την εχουν στημενη να την δοκιμασεις,μηπως τελικα η σοφουλα δεν σου ταιριαζει.

Αποσυνδεδεμένος akisfis

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #790 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 18:00 »
Θα πηγαινα αλλά δεν την έχει κανεις εδώ που ειμαι. Ξάνθη μένω. Για αυτό το ψάχνω ιντερνετικα ;)

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #791 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 18:29 »
Δοκίμασε και με το 16αρι σου κ αν δεν κάτσει πάλι βγάλε μια φώτο και πόσταρε την εδώ να δούμε την βάση με το κεραμικό μήπως και καταλάβουμε τι πάει στραβά.

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #792 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 19:33 »
Σε τι τανκ την δουλευεις? Ειναι σωστα τα origs? Μηπως δεν ειναι καλα (σχισμενα-κομμενα) με αποτελεσμα κακη υποπιεση στο τανκ αρα μη σωστη τροφοδοσια?

Αποσυνδεδεμένος akisfis

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #793 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 20:05 »
Θα κάνω τις δοκιμές μου αύριο παλι. Θα βρασω κ το βαμβάκι γιατί δε γινετε με το φυτίλι να πηγαινει καλυτερα. Το Dbase έχω πανω και με τροφοδοσία πιστεύω πως είμαι πολύ καλά. Βγάζει τις φυσαλίδες της κ την αφήνω κ τέρμα ανοιχτή κανένα 5λεπτο κ μετα κλείνω ώστε να φαίνεται ο μισός κύκλος στη βαση. Ουτε υπερτροφοδοσια εχω. Σίγουρα το θέμα είναι στην αντίσταση ή στο συνδυασμό φυτιλιου με σύρμα ή στο δέσιμο. Το κακό είναι οτι τη δενω αφού δεν έχω τσαφ κ λογο της δυσκολίας να μπει η φυτιλοαντισταση στο κεραμικό μαλλον ψιλοχαλαει. Ασε που κανει κάτι δυνατά σκασιματα μέσα το υγρό που κ που :p

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #794 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 01:26 »
Καλησπέρα. Έχω μερικές μέρες τη Σοφία και ακόμη δε μπορω να βρω καποιο στήσιμο που να με ικανοποιήσει. Δοκιμασα με 28ρι-29ρι kanthal, με 20ρι και παλι τπτ, επαιξα απο 1.5ohm μέχρι κ 2.2ohm, επαιξα με watt volts, με οργ.βαμβακι (αβραστο) αλλά και με φυτίλι παλι τπτ (με το βαμβακι μειώνεται πολύ η γευση ). Ουτε πολύ ντουμάνι ουτε πολύ γευση, μη πω πως απο γεύση πολύ μέτρια. Το non μου σε όλα τα setup είναι 20ρι. Τι μπορεί να κάνω λάθος δλδ? Να διευκρίνισω πως δεν έχω τσαφ (τα πλεκω στο χερι) και πως το μονο συρμα που δεν έχω δοκιμάσει ακόμη είναι το 16ρι π έχω. Αυτό που ξέρω είναι πως εγώ κάνω κάτι λάθος σίγουρα. Δε μπορεί όλοι να είναι ικανοποιημένοι απο το προϊόν κ εγω να μη μπορω να το ευχαριστηθω :) ευχαριστώ
Τι μοντάκι έχεις? Αν έχεις κάτι που διαβάζει αντίσταση τι σου δειχνει?  Παλια στην προ τσαφ εποχή μου είχα πολλά προβλήματα γιατί όταν έστριβα η ένωση και ας μη φαινόταν δεν εφάρμοζε τέλεια, στο προβαρι πηδουσε απο τα 1.8 στα 3  ωμ και η γευση υποτονική. Δοκίμασε με έτοιμες αντιστασεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343439 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207255 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31643 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50811 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598165 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358874 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12027 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193760 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1564 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1590 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595042 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios