vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

353 επισκέπτες, 1 χρήστης
ioan

ΣΟΦΙΑ by Leo RTA

Αποσυνδεδεμένος jimaica

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1140 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 21:15 »
Οντως με την ηλεκτροποντα μπορεις να παιξεις με τα ohm αξιζει!!Εχα κολλησει και επερνα τα γουλφ με ριμπον 1.8ομ πολυ καλα για μενα και εχω μονο τη σοφια και τον σπιραλ απο ατμοποιητες τπτ αλλο.Αρα πρεπει να αρχισω να σκεφτομε την ηλεκτροποντα γτ ειμαι πολυ ικανοποιημενος με αυτους τους ατμοποιητες και δεν εχω σκοπο να αλλαξω.

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1141 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 21:26 »
Η Σοφία είναι τον τελευταίο καιρό αναντικατάστατη και να φανταστείς την πήρα μεταχειρισμένη. Τρελή απόσβεση!!!
Είσαι για πόντα κατευθείαν αν έχεις σκοπό να την κρατήσεις :yes:

Αποσυνδεδεμένος jimaica

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1142 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 21:34 »
Και γω μεταχειρα την πηρα τη σοφια απο ενα φιλο και την εχω για ολη μερα!αρα θελει ποντα η φαση εδω!

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1143 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 22:36 »
Δοκίμασε να στρίψεις τα σύρματα με το χέρι, εγώ έτσι κάνω. Μπορεί στην αρχή να σε παιδέψουν αλλά στο τέλος θα τα καταφέρεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1144 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 07:03 »
Εγώ πήρα την ΣΟΦΙΑ 2 και ησύχασα!!!! Στήνω ο,τι σύρμα γουστάρω, μόλις της πήρα τον αέρα έστησα και ΝΙ-200 με έλεγχο θερμοκρασίας και όλα μια χαρά!!!!! Και από γεύση σούπερ!!!!! Δοκίμασα και την ΣΟΦΙΑ 1 στημενη απο φιλο με τα ιδια υγρα μεσα και διαφορά στην γευση δεν ειδα.Τώρα αν υπηρχε μια απειροελαχιστη διαφορά, ε ούτε ο Λαζάρου είμαι, ούτε και ο Σκαρμούτσος για να την καταλάβω.Την γεύση την καλή στη ΣΟΦΙΑ και 1 και 2 την δίνει η καμπάνα της!!!!Άσε που δεν χρειάζεται αλλαγές σε μονωτικά πόλων γιατί εχει μονο ενα ορινγκάκι και δεν στραβώνουν και τα αυτάκια γιατί ειναι συμπαγή Η Σοφια από παλιάς γενιάς ατμοποιητής ανανεώθηκε και ηταν εξυπνη η κινηση του Leo για πιο ευρύ φάσμα αγοραστών χωρις να θυσιάσει ούτε την γευση, ουτε τις διαστασεις της.Αντίθετα εγινε πιο φιλικη στον χρηστη με λιγότερες απαιτήσεις στησίματος και καλύτερο φινιρισμα!!!! Γ Ν Ω Μ Η    Μ Ο Υ !!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1145 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 08:40 »
Jimaica σου χω κολλήσει καμιά 10 αντιστάσεις τιτάνιο


όποτε θές έλα να τις πάρεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος jimaica

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1146 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 21:53 »
 A ρε γειτονακι αν δεν εισουν και εσυ τι θα κανα :respect: ..θα σε παρω αυριο το απογευμα να μου τισ δωσεις γτ τωρα ξαπλαρα ευχαριστω αδερφε μ!!!..Πρεπει να παρω ηλεκτροποντα αλλιως δεν με βλεπω καλα!Θελει τσαφ  η φαση!!Για τη σοφια2 σκεφτομαι μηπως τσιμπησω μονο την βαση της,τι λετε?..ενα 30αρι την εχει στου λεο το σαιτ. λογικα κανει με την καμπανα απ τη σοφια1

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1147 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 22:17 »
Η καμπάνα της 1 δεν έχει σπειρώματα μέχρι κάτω όπως της 2 οπότε δεν ανοίγει τέρμα αν και ταιριάζει κατά τα άλλα. Δεν δοκίμασα, αλλά πιστεύω ότι θα έχει θέμα με την τροφοδοσία


Αποσυνδεδεμένος jimaica

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1148 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 22:41 »
Aκυρο παιδια μ@##κία ειπα :eyesplash:  δεν εχει τη βαση τις σοφιασ2.Απ την 1 εχει με 30 ευρω!Αραγε κανουν οι καμπανες τις 1 στην βαση τις 2!!μου φενετε με αυτα που λεει ο αλεξις δεν μπορουμε να τις παντρεψουμε!!!θα μας πουν οσοι εχουν και τις 2

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1149 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 23:27 »
πριν κυκλοφορησει ειχα στειλει mail  στο λεο και μου ειπε οτι δεν παντρευονται  :(
κριμα γιατι το εψηνα κ εγω να παρω το πολακι μονο και να το παντρεψω με την 1 αλλα δεν..

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1150 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 00:41 »
Στην ΣΟΦΙΑ V2, στην οποία εγώ προσωπικά δεν βρήκα καμία διαφορά στην γεύση από την V1 την οποία και έχω δοκιμάσει και πίστευα πως η απίστευτη ρεαλιστική της γεύση οφείλεται στο κεραμικό αλλά τελικά πρέπει να οφείλεται στο μέγεθος και τον σχεδιασμό της καμπάνας της (με μια ανάσα το έγραψα αυτό!) , υπάρχει και ένα άλλο πλεονέκτημα-ευκολία.
Δεν χρειάζεται η ιδιότροπη αλλαγή του μπλε μονωτικού του θετικού πόλου.
Αυτό για όσους έχουν κάνει παράπονα στο παρελθόν και πιθανότατα δεν το έχουν σκεφτεί.
Όλες οι απόψεις που γράφω εδώ είναι καθαρά υποκειμενικές και αφορούν εντελώς προσωπικές εμπειρίες και όχι εικασίες.
Κράξιμο δεκτό καθημερινά 08.00 με 20.00 εκτός Σαββατοκύριακου που δεν θέλω να συγχύζομαι!!!!
Καλή συνέχεια σε όλους!!!!!  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1151 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 08:19 »
Έχω τη Σοφία από τον Μάιο και μονωτικό δεν έχει χρειαστεί να αλλάξω.
Η δε αλλαγή του, που είναι ίδια με του the dripper, είναι πανεύκολη σαν διαδικασία.
Αν κάποια στιγμή μου δοθεί η δυνατότητα θα δοκιμάσω την σοφία 2 γιατί το θεωρώ απίθανο να πιάσει την γεύση που έχει η 1 χωρίς το κεραμικό.

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1152 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 09:11 »
Insulator change



Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1153 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 12:39 »
Έχω τη Σοφία από τον Μάιο και μονωτικό δεν έχει χρειαστεί να αλλάξω.
Η δε αλλαγή του, που είναι ίδια με του the dripper, είναι πανεύκολη σαν διαδικασία.
Αν κάποια στιγμή μου δοθεί η δυνατότητα θα δοκιμάσω την σοφία 2 γιατί το θεωρώ απίθανο να πιάσει την γεύση που έχει η 1 χωρίς το κεραμικό.
Δεν θεωρώ τον εαυτό μου ούτε ξερόλα, ούτε απόλυτο.Επειδή είμαστε άνθρωποι και μπορεί κάποια στιγμή να κάνουμε λάθος, έχω μάθει να παραδέχομαι τα λάθη μου.Γι' αυτό ακριβώς τον λόγο προσπαθώ να είμαι προσεκτικός σ' αυτά που αναφέρω και βασίζονται σε εμπειρία και όχι σε εικασία.Όταν λέω πως δεν υπάρχει διαφορά στην γεύση της ΣΟΦΙΑ 1 από την ΣΟΦΙΑ 2, εννοείται πως έχω συγκρίνει και τις δύο με ίδιες αντιστάσεις, σύρματα, βαμβάκια και υγρά. Μια μικρή απόκλιση σε σχέση με κάποιον άλλο συνατμιστή που μπορεί να διαθέτει πιο ευαίσθητο ουρανίσκο από τον δικό μου,την δέχομαι αλλά όχι κάτι φοβερό!
Θα σου πω χαρακτηριστικά πως ατμοποιητές με κορυφαία γεύση, phenomenon, cloudeone, kayfun, δεν έχουν κεραμικό.Ακόμα και με τον Eviva που έχει κεραμικό αν το αντικαταστήσεις με το ceramic replace, διαφορά στην γεύση δεν βλέπεις παρά μόνο στην θερμοκρασία του ατμού.
Καλό το κεραμικό και αυτοί που το έβγαλαν, κάτι παραπάνω ήξεραν.Και μεταλίλα και βαμβακίλα καθαρίζει.
Αλλά εγώ χωρίς το κεραμικό και στην ΣΟΦΙΑ και στον Eviba, διαφορά δεν είδα στην γεύση.
Φυσικά και εννοείται πως σου μιλάω καλοπροαίρετα και φιλικά και οχι για να αποδείξω πως εγώ έχω δίκιο κι εσύ λάθος.Πολλά πράγματα είναι και υποκειμενικά και υπόκεινται στις δυνατότητες του καθ' ενός από εμάς όπως άνθρωποι που δοκιμάζουν ένα φαγητό με κλειστά μάτια και σου λένε τα συστατικά!!!!
Πάντως αν θέλεις να δοκιμάσεις την ΣΟΦΙΑ 2, στην διάθεσή σου!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2015, 12:46 από commander »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΣΟΦΙΑ by Leo RTA
« Απάντηση #1154 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 17:35 »
Αγαπητέ μου φίλε, αυτά που γράφεις εσύ για την γεύση είναι η άποψη σου και το ίδιο ισχύει για αυτά που γράφω και εγώ.
Δεν έγραψα ότι εγραψα για να σε πικάρω ή να σε βγάλω λάθος.
Έγραψα την δικιά μου άποψη σύμφωνα με τη δική μου αντίληψη της γεύσης.
Όπως και εσύ, ατμίζω σε phenomenon, σε kayfun, σε the dripper, σε cisco κτλ και την γεύση που παίρνω με το κεραμικό δεν την έχω βρει αλλού. Αυτό είναι η δική μου άποψη με τα δικά μου κριτήρια, δεν σημαίνει τίποτα περισσότερο ή λιγότερο.
Θα χαρώ πολύ αν βρω ατμοποιητή χωρις κεραμικό που να δίνει την γεύση που θέλω, μήπως και γλυτώσω από τον μπελά του τσαφ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342357 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206555 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541574 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31098 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597330 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357835 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11553 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1338 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592054 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios