vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

150 επισκέπτες, 5 χρήστες
JohnDag, Ηρακλης, stavraetos, maprix, ferongr

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3285 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 15:38 »
Καλοί μου άνθρωποι, γειά σας και Καλή Χρονιά (διάλεξα την τελευταία μέρα του 2017 για να εγγραφώ).
Είμαι ο Γιώργος και είμαι καλά :wall:. Γκάγκαρος στην καταγωγή (Αθήνα), μόνιμος κάτοικος Τρελών Νερών (Χαλκίδα). Νέος, στα 28 μου (Χ2), ωραίος (όρκο παίρνει η μάνα μου), λεύτερος :tongue_smilie:. Καθηγητής αγγλικής βιοποριστικά, αυτοαπασχολούμενος, με πολλά χόμπυ για βουνό, θάλασσα και...οικιακά.
Καπνιστής-Λούκυ Λουκ, με μόνιμα τσιγάρο στο στόμα, αλλά όχι όπως αυτός, εγώ το είχα πάντα αναμμένο. Ενα πακέτο "στριφτό"/2ήμερο ήταν το στάνταρ. Μέχρι πριν κάτι λιγότερο από 2 μήνες που μπήκα δειλά (και άσχετος) στο άτμισμα. Αγορά ένα pico+aspire K3 ατμο και το πρώτο "πείραμα" με 10μελο δωράκι του καταστήματος (να ναι καλά τα παιδιά). Συνέχεια με πληροφορίες για DYI υγρά (εργένης από τα 18, την κατέχω την μαγειρική/ζαχαροπλαστική) :laugh1:.
Κατόπιν αναμονή για τα πρώτα μου καπνικά steeping, δοκιμάζοντας στο ενδιάμεσο έτοιμες 10μελες καπνικές πάντα γεύσεις για να παίρνω ιδέες.
Το φόρουμ σας το βρήκα κατά τύχη πριν καμιά βδομάδα. Καλός ο aspire K3 (είχα μάθει και πώς να ανοίγω τα σωθικά της εργοστασιακής κεφαλής του για τοποθέτηση DIY αντιστάσεων+βαμβακιών), αλλά ήθελα κάτι πραγματικά DIY. Ε, έπεσα στο best-seller του φόρουμ, είχε και ένα όνομα όλο... :tongue_smilie: γαλλικά ερωτικά υπονοούμενα (doggystyle), διάβασα οοοοοοολο το thread :eyesplash: και να μαι!!! Καλώς τονε κι ας άργησα.
Σας χαιρετώ όλους και όλες & καλή χρονιά να έχουμε. :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2017, 15:55 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος IreneGR

  • **
  • 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 28/12/2017 ....
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3286 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 13:34 »
Καλημέρα σας και καλή χρονια! Αυτή τη στιγμή γυρνάω με ΚΤΕΛ προς Βόλο από Αθήνα. Δεν επιτρέπεται να ατμισω μέσα στο λεωφορείο και σαν καινούργια ατμίστρια (5η μέρα σήμερα) είναι ευκαιρία να ψαχουλεψω στο φόρουμ σας. Να πω συγχαρητήρια για τα άρθρα σας, πολύ κατατοπιστικά. 
Ειχα πάθει γαστρεντερίτιδα από σαλμονέλα και δεν μπορούσα να καπνίσω. Έτσι έφτασα στον Aspire PockeX, δοκιμάζω γεύσεις και μαρεσει πολύ. Ελπίζω να λάβω τις πληροφορίες που θέλω γιατί θέλω να ασχοληθώ με το ατμισμα και σαν χόμπι στο ευρύ μέλλον.  :angel:

Αποσυνδεδεμένος mgiannism

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3287 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 14:26 »
Καλησπέρα κ καλή χρονιά κ από έμενα!
ατμιστης εδώ και 15 μέρες περίπου χωρίς καν ενδιαφέρον για κ.τ.
έχω το  Eleaf iStick Pico kit + Melo 3 Mini κ είμαι πολύ ευχαριστημένος.
η βοήθειά σας καταλυτική στο να ξεκινήσω το ατμισμα!!!
επόμενο βήμα ο doggystyle απ ότι διάβασα εδώ αξίζει.
τώρα για σύρμα , βαμβάκι κλπ σιγά σιγά θα τα δω κ αυτά.
κ πάλι καλή χρονιά με υγεία!!

Αποσυνδεδεμένος alexost

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3288 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 13:06 »
Καλησπέρα στο φόρουμ, 

Αλέξανδρος, 44, 3+ χρόνια ατμιστής μετά από 2 πρώιμες αποτυχημένες απόπειρες (εποχές ovale, κοκκίνιζες από το ρούφηγμα για μια τζούρα). Επί του παρόντος μόνο τσιγαρίσιους επισκευάσιμους και καπνικά με ιδιαιτερότητες, μέλι, σοκολάτα, ξύλώδεις γεύσεις. Αγαπώ τους kayfun v3 mini, prime (όνομα και πραμα όντως), pico, Skyline, και γενικά σχετικά σφικτούς MTL.  Το έχω ανάγει και σε χόμπι και μου αρέσει να ενημερώνομαι και να ασχολούμαι. Καλή χρονιά σε όλους, αν και ο Άγιος βασίλης μου στέρησε τον Keras + lab mech mod που ζαχαρώνω... :)

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3289 στις: Ιανουαρίου 05, 2018, 14:49 »
Καλησπέρα σε όλους τους συνατμιστές.Είμαι ο Βασίλης 32 ετών από Άλιμο και ατμίζω από το νοέμβρη του 2016.Κάπνιζα 15-16 χρόνια και ένιωσα το τσιγάρο να με βαραίνει πολύ τα τελευταία χρόνια.Έτσι βρήκα την εναλλακτική λύση του ατμίσματος,μετά από πολύ έρευνα ως προς της επιπτώσεις στην υγεία έναντι του τσιγάρου,και μαζί με τον μεγάλο μου αδερφό που ήταν καπνιστής 35 χρόνια αποφασίσαμε να μπούμε σε ένα μαγαζί και να πάρουμε τους πρώτους μας ατμοποιητές.Άπο εκείνη τη μέρα δεν έχει ανάψει κανείς από τους δυο μας τσιγάρο και φυσικά είδαμε τεράστειες αλλαγές στην υγεία μας.Προσφάτος ήρθε και ο τρίτος αδερφός
στο άτμισμα.Έχω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες που μοιράζεστε με τον κόσμο ώστε να τον βοηθήσετε να κόψει/αλλάξει μία πολύ κακή συνήθεια και keep vaping...

Αποσυνδεδεμένος trampakoulas

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3290 στις: Ιανουαρίου 10, 2018, 00:24 »
Χαιρετω την παρεα,

Δημητρης γνωστος και ως Trampakoulas. Καπνιστης περιπου 17-18 χρονια, ατμιστης απο τον Δεκεμβριο του 2017. Κατοχος ενος Pico 25 και Nautilus 2 και ηδη κοιταω και για αλλα, καμια αερατη...να στησω κανα συρμα...να περναει η ωρα.Και για να ειμαι ειλικρινης δεν μου λειπει το τσιγαρο,πιστευα οτι ΑΝ γινοτανε η αλλαγη θα ητανε πιο δυσκολη η θα το παρατουσα σε 1-2 μερες.μ@##κία που δεν το εκανα νωριτερα.Θα δειξει στο μελλον.


Αποσυνδεδεμένος dpapak

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3291 στις: Ιανουαρίου 11, 2018, 03:56 »
Καλησπερίζω με την σειρά μου,
Δημήτρης από Αθήνα (Περιστέρι). 2+ χρόνια ατμιστής με Squape, Kayfun κλπ. 
Το φόρουμ το παρακολουθώ συστηματικά περίπου 6 μήνες και έχω μάθει αρκετά, αλλά το ενδιαφέρον είναι ότι μπήκα στην διαδικασία της συμμετοχής εξαιτίας του TPD και όλου του οικονομικού παραλογισμού που έχει προκαλέσει.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3292 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 00:05 »
Καλησπέρα κι από μενα !
Άρχισα το άτμισα πριν 1 χρόνο περίπου, σαν ευκαιρία να κόψω το κάπνισμα.
Άρχισα με έναν πολύ vfm(NOT) ατμοποιητή της nobacco και με καπνικά υγρά (πάλι μόνο από nobacco :laugh1:) με συνέπεια να το σιχαθώ σε 3 μήνες.
Κάποιους μήνες μετά, αφού ζήλεψα τα διαστημικά μοντάκια των 100W και έβλεπα τα eLeaf σε τιμές χώμα στα κινεζομάγαζα, είπα να ξαναρχίσω με ανανεωμένο hardware.
Πρόλαβα να τσιμπήσω ένα iStick Pico Mega στις καλές εποχές προ tpd και έκανα για 3 μήνες μέχρι που πάλι το σιχάθηκα και σταμάτησα.
Τώρα, μετά από κάποιους μήνες πάλι, έχω ξαναρχίσει και πάει αρκετά καλά. Έχω βρει και 2-3 υγρά που μου αρέσουν (είχα τρελό θέμα στο να βρω υγρό στα γούστα μου) και ατμοποιητή ανθρώπινο (Nautilus 2) οπότε και έχω κόψει τελείως το τσιγάρο εδώ και 3 μήνες.

Οπότε καλώς σας βρήκα και τα λέμε στο φορουμ !

Αποσυνδεδεμένος Babis V.

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3293 στις: Ιανουαρίου 15, 2018, 10:20 »
Καλημέρα κι από εμένα,

Καλή χρονιά σε όλους τους φίλους και φίλες του φόρουμ.
Ονομάζομαι Χαράλαμπος, Μπάμπης κοινώς και ατμίζω περιπου κάνα εξάμηνο.
Τους τελευταίους δυο σχεδόν μήνες είμαι και ατσίγαρος, ατμίζω αποκλειστικά και το απολαμβάνω :D

Από ψάξιμο και διάβασμα, έμαθα τα γνωστα στους παλιούς "τριμπεκοειδή", δοκίμασα κάμποσα και κόλησα με το soho.
Επειδή όμως είμαι και γλυκατζής ατμίζω και καραμελίτσες αλλά και γλυκο-φρουτάκια για ποικιλία.

Ξεκίνησα με δανεικά ναυτίλο και istick 30 κι όταν αποφάσισα ότι μου άρεσε τελικά, πήρα το σετάκι πικο-μέλο 3 που το
χρησιμοποιώ με τις 1,8 κεφαλές του τρίτον και σχεδόν τέρμα κλειστό αέρα, γιατί μάλλον ακόμη δεν μπορώ να ξεφύγω
από την τζούρα του τσιγάρου. Δεν νομίζω ότι θέλω κιόλας :))
Πρόσφατα αγόρασα κι έναν κλώνο doggy, αλλά -μη βαρέσετε- μου φαίνεται ότι ο μέλο πάει καλύτερα. Ισως δεν στήνω καλά ακόμη
αλλά για να είμαι και ειλικρινής το ψιλοβαριέμαι. Με τον καιρό, ίσως...

Αυτά για την ώρα, μην σας κουράσω κιόλας.
Ευχομαι τα καλύτερα σε όλους !

Αποσυνδεδεμένος galos41

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3294 στις: Ιανουαρίου 25, 2018, 18:31 »
Καλησπέρα :) :bye:

 Με λένε Γιώργο και είμαι 39 ετών απο Αγρίνιο.Ιδιωτικός υπάλληλος σε αποθήκη φαρμάκων.Ελεύθερος προς το παρόν από χόμπι λίγο μπάλα φίλος του Παναιτωλικου ;) και λίγο διάβασμα.  Ατμίζω 2+ μήνες κάπνιζα γυρω στα 25χρόνια.Το φόρουμ το βρήκα στο ίντερνετ τυχαία ψάχνοντας για νέο ατμιστη.Έχω ένα eGo-plus της nobacco για αρχή καλό είναι αλλά ψάχνω για κάτι άλλο. Σας ευχαριστώ για τις γνώσεις που μοιράζετε. :bye: :bye: :bye:


Αποσυνδεδεμένος danai27

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3295 στις: Ιανουαρίου 26, 2018, 16:17 »
Γεια σε ολους, ειμαι η Δαναη 29 χρονων απο Αθηνα.

Καπνιστρια απο τα 15, απο την πρωτοχρονια ατμιστρια!

Μου δωσανε ενα aio και μερικα ανταλακτικα και εδω και σχεδον ενα μηνα δεν εχω παει σε περιπτερο.

Σας διαβαζω εδω και μερικες μερες και μαθαινω διαφορα.


Αποσυνδεδεμένος Ougatron

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3296 στις: Ιανουαρίου 26, 2018, 18:02 »
Γεια σας και απο μενα. Ειμαι ο Χρισοστομος και ατμιζω εδω και 2 χρονια μετα απο μια συντομη ενασχοληση με το καπνισμα που κρατησε περιπου 3 χρονια.

Τους τελευταιους 6 μηνες ασχολουμαι με την ιδιοκατασκευη μοντακιων εχοντας φτιαξει 11. Ξεκινησα απο ετοιμα μεταλλικα κουτια και τελευταια ασχολουμαι με ξυλα με σκοπο επιτελους να φτιαξω και το πρωτο regulated κουτι για να αντικαταστησει το istick nano που σχεδον τα εχει παιξει.

Αποσυνδεδεμένος agiannako

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3297 στις: Ιανουαρίου 29, 2018, 11:15 »

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι ο Αλέκος 46 ετών, κατοικώ στα Ιωάννινα και ματίζω συνολικά 3 χρόνια. Δεν έχω μπει στην ανάλυση του ατμίσματος, απλά αν δουλεύει το κρατάω. Αν όχι, ψάχνομαι και έτσι ανακάλυψα και το σαιτ σας. Μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση το επίπεδο της γνώσης των μελών σε σημείο που μερικές φορές δυσκολεύομαι να παρακολουθήσω. Δεν παραπονιέμαι, απλά σιγά σιγά πιστεύω ότι θα αρχίσω να καταλαβαίνω περισσότερα. Συνεχίστε την καλή δουλειά παιδιά

Αποσυνδεδεμένος tapantari

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3298 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 12:16 »

Γειά σας,
 Υπήρξα (ελπίζω) καπνιστής εδώ και 30+ χρόνια. Ξεκίνησα με
Sante συνέχισα με Camel, το γύρισα σε Drum και Samson ξανά σε Camel και μόλις ανακάλυψα τον κίτρινο Holborbn δεν άλλαξα ξανά μέχρι και τις 20 Νοεμβρίου του ’17.

 Ξεκίνησα το άτμισμα για 4η φορά, αν θυμάμαι καλά, από 5 Σεπτέμβρη 2017 αλλά μέχρι και τις 19  Νοεμβρίου έκανα από 3 έως 5 τσιγάρα την ημέρα. Η πρώτη ήταν πριν από αρκετά χρόνια με κάτι ανόητες συσκευές που έμοιαζαν με τσιγάρο που όταν ρούφαγες άναβε φωτάκι που προσομοίαζε την κάφτρα του τσιγάρου. Η προτελευταία ήταν το καλοκαίρι του ’16 αλλά δεν πήγα μακριά. Στις 72 ημέρες 20 ώρες και 55 λεπτά που είμαι χωρίς τσιγάρο και περίπου στις 40 ημέρες, τράβηξα ΜΙΑ τζούρα που μου θύμισε πόσο αηδιαστικό μου είχε φανεί στην αρχή το τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος johnath

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3299 στις: Φεβρουαρίου 02, 2018, 11:08 »
Γεια σας και από έμενα.
Καπνιστής για πολλά χρόνια, ατμιστής νέος σχετικά και που ελπίζει ότι θα παραμείνει.
Αν και γράφτηκα τώρα είχα ήδη διαβάσει τα περισσότερα στο forum και με βάση τα δικά σας σχόλια έκανα τις πρώτες αγορές.
Συγχαρητήρια σε όλη την κοινότητα για τη βοήθεια στους νέους ατμιστές,

Γιάννης

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem