vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

217 επισκέπτες, 8 χρήστες
chrismet, Aoratix, steft, Barbapaidi, lounik, lagoudakis, skoubri, nightdream

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος PanosZografoy

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3105 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 19:24 »
Καλησπερα  σε  ολους  
ειμαι  ο  παναγιωτης  απο  ζωγραφου ,  αρκετα  χρονια  ατμιστης  και  με  περηφανεια  λεω [ οχι  δεν  καπνιζω  το  εχω  κοψει  χρονια ]  παροτι  ειμαι  με  ενα  μποξακι στο  χερι  ......

ευχαριστω  που  ειμαι  μελος    μιας  μεγαλης  ατμιστικης   παρεας  

:)


Αποσυνδεδεμένος docjimvaper

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping is just the beginning . . .
    • iPlayRadio NetWorks
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3106 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 11:06 »
Καλησπερα σε ολους.

Το μηνυμα μου το γραφω προς ολους με αυτον τον τροπο, καθως εχω να μπω αρκετα χρονια σε forum (αν και περιεργο για εναν κομπιουτερακια με εμπειρια στο χωρο πανω απο 30 χρονια).

Ειμαι νεος στο σπορ (3 εβδομαδες) και απο τοτε που αρχισα δεν εχω ξαναβαλει συμβατικο τσιγαρο στο στομα μου. Και ειμαι περηφανος για αυτο και προσπαθω με τη σειρα μου να πεισω και ολους τους φιλους, γνωστους και της οικογενειας/συγγενεις να κανουν το ιδιο.

Ομως με το περασμα του χρονο σε αυτο το διαστημα, εχω κανει πολλες ερευνες και εχω δει αρκετα βιντεακια και αναλυσεις, καθως ψαχνω να βρω ενα μηχανακι που να εχει καλη διαρκεια μπαταριας, ασχετως με την χρηση - αν και η χρηση παιζει καθοριστικο ρολο, δηλαδη διαρκεια τουλαχιστον 2 ημερων καθως επισης και εναν καλο ατμοποιητη χωρητικοτητας τουλαχιστον 4.5ml αλλα και τις πιο σωστες ετοιματζιδικες κεφαλες/αντιστασεις για να απολαμβανω πιο καλα τη γευση του e-liquid που βαζω και να βγαινει και συναμα ενα καλο ντουμανι...
Ξεκινησα με ενα κιτ ετοιμο που βεβαια ηταν ως ξεχωριστα προιοντα, της Nobacco, το mod Apyron-S και τον ατμοποιητη Cupa (3.5ml) και αντισταση 1.5 clapton.

Ειμαι ικανοποιημενος αλλα σιγα σιγα οσο περναει ο καιρος μαλλον θελω ισως κατι πιο καλο στους τομεις που ανεφερα παραπανω.

Στην αρχη οταν αρχισα, επελεξα νικοτινη 0.6 αλλα μετα απο 1 εβδομαδα επελεξα 1.2 για να εχω πιο δυνατο χτυπημα. Η ας πουμε μικρη χαζομαρα μου καθως ακουγα απο δω και απο κει διαφορα ειναι οτι ενω η αντισταση ειχε ανοχη μεχρι 20W εγω ατμιζα στην αρχη 13.5W και κατι μου εφταιγε, και μετα ενας φιλος μου λεει να ατμιζω μεχρι 11.8W (περιπου 4.2V) γιατι ετσι λεει προστατευω την αντισταση και εχει μεγαλυτερη διαρκεια ζωης. Ομως στην πορεια αυτο
αποδειχτηκε μυθος και τωρα ατμιζω με 17-18W.

Εχετε να μου προτεινετε κατι εσεις απο εμπειρια για αυτα που ψαχνω;

Βεβαια μετα απο αρκετη ερευνα και ξεστραβωμα στο youtube, βρηκα ισως μια AIO (all-in-one) συσκευη που επιτρεπει και pre-made αντιστασεις σετ με βαμβακι αλλα και επιτρεπει το custom build ωστε να βαζουμε δικες μας αντιστασεις και βαμβακι . Η συσκευη ειναι της iJoy -> RDTA 200W box. Τι λετε για αυτη;

Υ.Γ: να ευχαριστω τον Dr Φαρσαλινος & τον Κο Κωστα (vapelikegeek @youtube) που μας ανοιγουν  τα ματακια και μαθαινουμε και κατι παραπανω.
Ναστε ολοι καλα και happy-vaping  

Αποσυνδεδεμένος Kosis

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3107 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 14:27 »
    Καλησπέρα κι από εμένα. Ονομάζομαι Κώστας είμαι από Κερατσίνι (6 μήνες τώρα Ισπανία και φεύγω 5-6 χρόνια καραϊβική). Χαίρομαι που βρήκα μια πολύ ωραία και οργανωμένη ομάδα για  απατήσεις στις απορίες μου και για ενημέρωση μου σε νέα και παλιά προϊόντα.
    Πρώτη μου δοκιμή πριν 4-5  χρόνια με μια μπαταρία τύπου ego (καταραμένη τσέπη, κάθε εβδομάδα έπαιρνα νέο ατμο) άκυρη. πριν 8 μήνες (με ένα πακέτο στριφτό τη μέρα) είπα να ξαναδοκιμάσω. πήρα λοιπόν το δικό μου istick pico και τον  cubis. 0 κτ. και πλέον δε γυρίζω. Τώρα  ατμίζω με nautilus x.
    Καλώς σας βρήκα λοιπόν... :thumpup:  

Αποσυνδεδεμένος satmaniac

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3108 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 23:24 »
Καλησπεριζω ολα τα μελη του φορουμ. :)
Καλως σας βρηκα μετα απο πολα χρονια χρησης του ηλεκτρονικου τσιγαρου,και σαφεστατα δικο μου λαθος που δεν σας ειχα ψαξει μεχρι τωρα.Απλα πιστευω πως μετα τις προσφατες εξελιξεις στον χωρο,ολοι θα πρεπει καπου να μιλαμε,να ανταλλασουμε αποψεις και εμπειριες,και βλεποντας με μεγαλη χαρα μου την ιδρυση Πανελληνιου Συλλογου Ατμιστων,ολοι να εγγραφουμε και να συμετεχουμε σε αυτον στο μετρο των δυνατοτητων του καθενος.

Φιλικα Δημητρης

Αποσυνδεδεμένος tsiapi

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3109 στις: Φεβρουαρίου 11, 2017, 15:34 »
Καλησπερα και από μενα, ονομάζομαι Μανωλης, είμαι 36 χρονων παντρεμένος παιδια και μενω στην Αυλιδα.17 χρονια καπνιστης, πηρα  την αποφαση να ασχοληθώ με το η.τ, ελπιζοντας να μην ξαναπιασω κ.τ, για μενα ,την οικογενεια μου και ειδικα για τα παιδια μου, ελπιζωντας να καταφερω να τα κοψω όλα.Διαβαζωντας εδώ σχεδόν ολες τις πληροφοριες που υπαρχουν στο φορουμ , καθως και εμπειρίες σας, μπορω να πω ότι είμαι ετοιμος να κανω και γω τις δοκιμες μου.Μαζι και ένα μεγαλο ευχαριστω που υπάρχετε και σεις και μας βοηθατε με τοσο σημαντικες πληροφοριες.
(Πριν καποια χρονια αγορασα και γω ,μπορω να πω στα τυφλα ένα η.τ λιπστικ της Ovale που ειχε πρωτοεμφανιστεί.) Το κρατησα μια βδομαδα και από τοτε είναι στο κουτι του..τοτε δεν υπηρχαν και τοσες πολλες επιλογες, όπως σημερα.

Αποσυνδεδεμένος Xristiana

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3110 στις: Φεβρουαρίου 11, 2017, 17:26 »
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη της ομάδας. Με λένε Χριστιάνα και ειμαι 31 ετών.Κατάγομαι απο Κύπρο και εδώ και 12 χρονια μένω Κρήτη..
Ανακάλυψα το φόρουμ τυχαία μεσω ενος καναλιού στο youtube. Έψαχνα κάτι και βρήκα ένα βιντεάκι απο ένα μέλος του φόρουμ το οποίο έλεγε τα καλύτερα για σας.
Ξεκίνησα το άτμισμα το 09/2016 και εκοψα κατευθειαν το καπνισμα.Ημουν απο τους καπνιστές που μόλις ανοίξουν τα μάτια θέλουν τσιγάρο. Καπνιζα 2 πακέτα την ημέρα, πλέον συχαινομαι την μυρωδιά του.
Δεν εισέπνεα κανονικά και με δυσκόλευε κυρίως στον ύπνο.πλέον έχει βελτιωθεί κατά πολύ.
Ξεκίνησα με 12mg νικοτίνη και πλεον ειμαι στο 6mg. 
Μου αρεσει πολύ το άτμισμα και το ψάχνω όσο μπορώ. Μαζι σας θα μαθω οτι χρειαζεται και ευχομαι να έχετε υπομονή με τους νέους ατμιστές.. 

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3111 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 12:08 »
Καλησπέρα και από μένα, σας διαβάζω εδώ και μέρες βέβαια, με λένε Μαριάννα και ξεκίνησα το η/τ στις 13/1, λίγο επεισοδιακά, λόγω ελαττωματικού ατμοποιήτη, οπότε δεν έχω σταματήσει το κανονικό ακόμα.  Ναι μεν κοντεύω γιατί πλέον όλη μέρα ατμίζω και σπάνια το αναζητώ. Νικοτίνη στα καπνικά 12mg και στα αρωματικά 6-9mg σε πολλές γεύσεις. Και ήδη το θεωρώ χόμπι (ναι μεν οικονομικά έχω ξεφύγει) αλλά μου αρέσει και μαθαίνω πολλά. Είχα κάνει και μια απόπειρα παλιά με nobacco mini & more αλλά καμιά σχέση.

Αποσυνδεδεμένος iANOS

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3112 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 12:16 »
Καλημέρα στο φόρουμ. Λέγομαι Βαγγέλης και είμαι 44 ετών. Πρόσφατα άρχισα να ασχολούμαι με το ηλεκτρονικό κάπνισμα και ψάχνοντας βρήκα το συγκεκριμένο site ελπίζοντας αφενός να βρω βοήθεια σχετικά με το άτμισμα, αφετέρου αφού μάθω κάποια πράγματα να συμμετέχω πιο ενεργά στις συζητήσεις. 
Το πρώτο που μου άρεσε είναι ότι υπάρχει περιοχή για νέα και άσχετα με το άτμισμα μέλη, όπου πιστεύω ότι δικαιολογούνται οι αφελείς ερωτήσεις , ώσπου να μπει κάποια σειρά. :)
Λοιπόν ήμουν σταθερά μέτριος καπνιστής 12-15 τσιγάρα ημερησίως από 18 ετών.  Πριν ένα μήνα το αποφάσισα να κόψω μαχαίρι  το παραδοσιακό κάπνισμα και να δοκιμάσω το ηλεκτρονικό. Το ίδιο και η σύζυγος , λιγότερα χρόνια καπνίστρια. 
Τον μήνα αυτόν που ατμίζω, από άγνοια αλλά και από έλλειψη χρόνου θεωρώ ότι έκανα κάποιες λάθος επιλογές σε συσκευές. Έτσι ελπίζω ότι από εδώ θα πάρω συμβουλές από έμπειρους ατμιστές , που δεν έχουν κάποιο οικονομικό συμφέρον για το τι θα προτείνουν. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Αποσυνδεδεμένος gianniskouk

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3113 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 01:38 »
Καλησπέρα, είμαι ο Γιάννης από Θεσσαλονίκη. Μετά από 20 χρόνια καπνιστής, πριν 3 μέρες πήρα το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο. Όπως καταλαβαίνετε είμαι στα χαμένα και ψάχνομαι για τα πάντα και κυρίως για τα υγρά που είναι κυριολεκτικά άπειρα, μάρκες, γεύσεις, νικοτίνη κλπ...Μου έδωσαν ένα υγρό από το κατάστημα με την αγορά του η.τ. και ήταν ωραίο. Πήρα σήμερα ένα καινούργιο (και πολυδιαφημισμένο) το οποίο δεν μου άρεσε. Κάνω υπομονή μέχρι να εντοπίσω τις γεύσεις μου. Πάντως, ίσως να είναι νωρίς, αλλά μου λείπει το κτ. Μερικές φορές είμαι στην τσίτα. 

Αποσυνδεδεμένος TsarVII

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3114 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 03:17 »
Καλησπέρα, Γιώργος από Αθήνα, 10 χρόνια καπνιστής ενός πακέτου και τη μέρα (δε λέω πρώην γιατί είναι ακόμη νωρίς). Η είσοδος μου στο χώρο του η/τ έγινε τελείως ξαφνικά χωρίς πολλή σκέψη με την ακόλουθη διαδικασία μισθός-λίγη έρευνα-αγορά. Εδώ και πλέον μία εβδομάδα δεν έχω ακουμπήσει κ/τ, εύχομαι εις αεί.

Αν εξαιρέσεις μια καταναλωτική μανία από την πρώτο μου άτμισμα, όπου συνεχώς διαβάζω, ψάχνομαι και ...αγοράζω απολαμβάνω κάθε στιγμή της απόφασής μου.
Όντας ο μόνος ατμιστής στον κύκλο μου, είναι λίγο περίεργα, αλλά και μόνο που βλέπω αυτήν την περιέργεια σε φίλους καπνιστές όταν αναλύω επί ώρες περί η/τ, υποψιάζομαι ότι όλο και κάποιος θα ακολουθήσει.

Τι μου λείπει; Ίσως αυτό το αναθεματισμένο τσαφ του αναπτήρα.
Τι μου αρέσει; Ότι κάνω κάτι πλέον για τον εαυτό μου και μόνο να κερδίσω έχω.

Smok Alien + Triton Mini ως βασικά, ένα baby beast να περισσεύει. Aναμένοντας Hadaly, Doggystyle, γλυκοκοιτάζοντας το RXMini και ένα SMPL. (η μανία που λέγαμε)

Εύχομαι να μείνουμε μαζί για καιρό.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2017, 03:57 από TsarVII »

Αποσυνδεδεμένος jerryy

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3115 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 10:30 »
Καλημέρα. Με λένε Γεωργια, 39 ετών. Για 20 χρονια κάπνιζα ένα πακέτο την ημερα. Εδώ και σχεδόν δυο μήνες το έχω γυρίσει στο ηλεκτρονικό τσιγάρο. Έχω το Joyetech Cuboid mini.
Χαίρουμε που σας βρήκα. :)

Изпратено от моят Turbo-X_pi_4G с помощта на Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JimmakoS

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3116 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 20:03 »
Χαιρετώ την όμορφη παρέα σας. Λέγομαι Δημήτρης, ετών 31. Χρόνια καπνιστής από τα 16 και εδώ και ένα μήνα το γύρισα στο ηλεκτρονικό τσιγάρο και για υγεία (περισσότερο) αλλά και για οικονομία. 

Προς το παρών είμαι με τον Vaporesso Nebula και από ατμοποιητή ένα Nautilus mini για καθημερινή χρήση και για καμιά πνευμονική έχω έναν Aspire Cleito και περιμένω και έναν Avocado 24. 


Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3117 στις: Φεβρουαρίου 16, 2017, 17:04 »
Καλησπέρα σε όλους,είμαι ο Θοδωρής απο το Χαιδάρι,34 ετών παντρεμένος με 2 παιδάκια..
6 μήνες στον ατμό και εντελώς άκαπνος..

Αποσυνδεδεμένος cohones

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3118 στις: Φεβρουαρίου 16, 2017, 18:13 »
Φώτης 40φεύγα

Συστηματικός καπνιστής απο τα 20. Μπούχτησα, μπάφιασα, κουράστηκα με το κ.τ. πριν 3 χρόνια. Ξεκίνησα η.τ. και μαζί κόλλησα και τον κολλητό μου. Εγώ ξεκόλλησα στον μήνα πάνω απογοητευμένος απο το spitback, τις διαρροές και τα dry hits. Ο κολλητός συνέχισε!

Προ 3 εβδομάδων είπα να προσπαθήσω με καλύτερο setup (itstick pico και kanger toptank mini). ΝΑΙ ρε φίλεεεεεεεεε!!! Έτσι πρέπει να είναι το άτμισμα!!!

3 εβδομάδες και ούτε ένα κ.τ.!!!

Αποσυνδεδεμένος Dim1981

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3119 στις: Φεβρουαρίου 20, 2017, 05:21 »
Καλημερα σε όλους!Δημήτρης στα 35..Από τα 13 καπνιστής μέχρι πριν 5 μήνες που κόλλησα με τον ατμό..Ξεκίνησα με Nautilus 5ml και Nautilus X.Πριν 1 μήνα πέρασα στους επισκευάσιμους με fodi f2 και doggystyle SXK,και συνεχίζουμε...

Στάλθηκε από το Vodafone Smart 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6303 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117328 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825450 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508559 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155336 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569437 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244460 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1976 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763414 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog