vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

440 επισκέπτες, 5 χρήστες
neoklis79, dallaskdp, lagoudakis, Milarepa, Tem

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος plasdex82

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3075 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 03:09 »
Καλημέρα σας!
Ονομάζομαι Κωνσταντίνος από Πειραιά. Ξεκίνησα το άτμισμα από τα πρώτα eGo την περίοδο που βγήκαν στην αγορά,το 2010 αν θυμάμαι καλά κι αγόρασα της Ovale και κόλλησα για 1,5 χρόνο μόνο άτμισμα με λαδάκια 36mg νικοτίνη από Αγγλία παραγγελίες συνεχώς.
Μετά από τον 1,5 χρόνο εφόσον δεν είχα και την καλύτερη συμπαράσταση πλάι μου ξανακύλησα στο κάπνισμα.
Μετά από πολλές δύσκολες προσπάθειες ξανάνοιξα τη κασσετίνα μου και έβγαλα πάλι το eGo και ξανάρχισα το άτμισμα μέχρι το 2015 που
δυστυχώς έζησα μια σημαντική απώλεια στη ζωή μου κι από την στεναχώρια μου ξαναξεκίνησα το κάπνισμα μανιωδώς από τη 1η μέρα κι έφτασα τα 2 πακέτα καπνό Old Holborn μέχρι που μου έκανε δώρο η γυναίκα μου το iStick 50w της Ovale επειδή έπαιρνα τη κάτω βόλτα και πρόσφατα πήρα και μια RBA κεφαλή και έχω αρρωστήσει -με τη καλή έννοια εννοείται- και με τα e-liquids DIY εφόσον μπήκα μόλις σε μια βδομάδα για τα καλά στα μαγειρέματα αλλά περισσότερο με τις αντιστάσεις μιας και ξεχνιέμαι πλέον και δεν παίζω την υγεία μου κορώνα-γράμματα. Τώρα παίζω dual coil στα 0.4Ω Clapton. Ω,ναι! κατάφερα και έχωσα 2 μέσα σε αυτή τη μικροσκοπική κεφαλή. Σε λίγο καιρό περιμένω και το νέο μου mod της Ijoy maxo με τον Ijoy tornado ατμοποιητή και το T6 deckάκι. Αλλά το σημαντικότερο ρόλο στη ζωή και στην υγεία μου τον έχει η γυναίκα μου και οι δύο κορούλες μου που αποκτήσαμε το 2014 την πρώτη και την αμέσως επόμενη το 2016.
Χάρηκα πολύ που σας βρήκα όλους και θα τα λέμε πλέον και στο μέλλον ελπίζω κι από κοντά.
Καλή χρονιά με ΥΓΕΙΑ σε ΑΠΑΝΤΕΣ! :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος Ifiyenia

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3076 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 03:14 »
Καλησπέρα παιδιά, και καλή χρονιά.
Είμαι καινούρια, ολοκαίνουρια, του κουτιού που λένε! Δηλαδή τόσο καινούρια στο χώρο του ατμίσματος, που ακόμα δεν έχω καν ξεκινήσει :))

Εδώ και μέρες διαβάζω το φόρουμ, και ομολογώ μου φαίνονται ακόμα όλα λίγο... κινέζικα.
Πού θα πάει, ελπίζω να καταφέρω να ξεφύγω από την κατάσταση "στραβάδι".

Η αρχή μου με το άτμισμα θα γίνει σε προσπάθεια να κόψω το κάπνισμα (όταν καταλάβω τι ακριβώς πρέπει να αγοράσω δηλαδή!)
Ευχηθείτε μου καλή τύχη, συν-ατμιστές!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3077 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 07:49 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.





(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3078 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 11:28 »
Καλημέρα κι από εμένα! 
Ονομάζομαι Παναγιώτης, 40άρης πια, καπνιστής από τα 18, με μια διακοπή του καπνίσματος για 3.5 χρόνια (μαχαίρι).
Τους καρκινοσωλήνες τους ξανάρχισα κάπου στον Ιούλιο, είπα ότι θα το ξαναέκοβα με ευκολία... :wall:
Η κατάσταση άρχισε να μην παλεύεται,  οπότε είπα να ξαναθυμηθώ το ηλεκτρονικό,  το οποίο χρησιμοποιούσα το πάλαι ποτέ (2008-2010).
Τα πράγματα έχουν προχωρήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ από τότε, οπότε μπήκα εδώ για ενημέρωση. 
Το πώς θα εξελιχθεί το πράγμα, θα δείξει. 
Καλώς σας βρήκα λοιπόν! :thumpup::bye:

Αποσυνδεδεμένος artist710

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3079 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 13:34 »
Καλησπέρα και καλή χρονιά.
Άρης από Αθήνα, 46 Σεπτεμβρίων και καπνιστής 31 χρόνια.
Είχα προσπαθήσει το 2013 την αλλαγή σε ΗΤ αλλά παρόλη την καλή θέλησή μου δεν με κάλυπτε. Τον Οκτώβριο και αφού πλέον αφενός είχα μπουκώσει από το πολύ τσιγάρο (31 χρόνια χωρίς διακοπή ούτε μία ημέρα) και αφετέρου η γκρίνια από τη γυναίκα μου και την κόρη μου ήταν αφόρητη, είπα να κάνω μια ακόμη προσπάθεια.
Ξεκίνησα με ένα φθηνό ego, το πράγμα πήγε ανέλπιστα καλά κι έτσι από 26/10 σταμάτησα, με κάποιες μικρές παρασπονδίες (3-4 τσιγάρα την εβδομάδα), το κάπνισμα.
Χθές παρέλαβα και το pico μαζί με τον melo III και βάζω στόχο να κόψω και αυτά τα ελάχιστα.
Καλώς σας βρήκα!!!

Αποσυνδεδεμένος MakIs_X

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3080 στις: Ιανουαρίου 21, 2017, 16:04 »
Καλησπέρα στο forum. Είμαι ο Μάκης από Αλεξανδρούπολη. Νέος ατμιστής περίπου 15 ημερών και εχω να καπνίσω 5 μέρες.
Εχω το iStick Pico με τον Mello III
Βέβαια είμαι στην φάση που ακόμη δοκιμάζω υγρά και αντιστάσεις αλλά εκτιμώ ότι σύντομα θα βρω αυτό που μου τεριάζει.



Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος vasouri

  • *
  • 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I believe in the person I want to become.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3081 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 13:57 »
Καλησπέρα και απο εμένα παιδιά  :)

Το ονομά μου είναι Βασιλική, είμαι απο Κρήτη αλλά επείδή σπούδασα Αθήνα έμεινα κ εδώ.
Είμαι 25 χρονών!

Σπούδασα τεχνικός δικτύων και δουλεύω σε εταιρία τηλεπικοινωνιών σαν τεχνική υποστηριξη σε εταιρικους πελάτες.

Κάπνιζα απο τα τελη του 2011 και η πρώτη μου απόπειρα με ΗΤ ήταν το 2015.
επειδη τοτε δεν με ικανοποιησε ιδιαιτερα το παρατησα αλλα μετά περιπου το Μαρτιο του 2016 ειπα να του δωσω μια δευτερη ευκαιρια με ενα καλυτερο mod και καλυτερο ατμοποιητη.

Απο τοτε το εχω λατρεψει και συνεχως ψαχνομαι για νεες γευσεις και νεους ατμοποιητες!
Το φορουμ το βρηκα τυχαια αλλα μ'αρεσει εδω! Εχει ωραιες συμβουλες και καλες προτασεις και κυριως κοσμο που γνωριζει το "αθλημα"!!

Αποσυνδεδεμένος dimitrampaos

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3082 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 15:00 »
Καλησπέρα!!! Είμαι η Δήμητρα ετών 36,καπνίστρια απο τα 18 μου...πριν τρία χρόνια με τη βοήθεια ηλεκ.τσιγαρου κατάφερα να το κόψω τελείως!δυστυχως κρατησε μόνο ένα χρόνο...τώρα με έπιασε το πείσμα να προσπαθήσω κ πάλι λόγο της κόρης μου που είναι 11μηνών!!! και επειδή δε ξέρω τι να πάρω ,τι να κοιτάξω...παω για "διάβασμα"!!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3083 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 16:36 »
Καλησπέρα στην παρεα  και απο μενα... Ειμαι ο βασιλης 40 ετων απο κω,καπνιστης απο τα 17 μου με δυο πακετα την ημερα,ειχα φτασει στο αμην να κανω προσπαθειες αλλα δεν μπορουσα να το κοψω με τιποτα,μεχρι την ημερα που βρεθηκα σε ενα ταξιδι στην νεα υορκη σε συγγενικο πρωσοπο τον ειδα να κραταει ηλεκτρονικο ειπα να δοκιμασω και εγω συν οτι το πακετο εκει κοστιζε 15 ευρω,προμηθευτηκα το σετ του  toptank mini,εντυπωσιαστηκα εδω και 1,5 χρονο δεν εχω πιάσει κ.τ στο χερι μου.
Δοκιμασα και αλλους ατμοποιητες αρχικα ναυτιλο αλλα δεν επαιρνα την γευση του toptank και πολυ συντομα τον χαρισα,στην συνεχεια πηγα στον avocado κλωνος καλη γευση δεν λεω κατι με χαλαει το στήσιμο του τα πιτσιλισματα που κανει και τον παρατησα πολυ συντομα.
Ειμαι παλι με τον αγαπημενο μου toptank και σε αναζητηση για κατι καινουριο,το τελευταίο διάστημα το εριξα για οικονομικούς λόγους στα diy υγρα ως τωρα εχουν παει πολλα στον νεροχυτη αλλα που θα παει θα την βρω την ακρη.
Να ευχαριστησω απο την πλευρα μου ολα τα μελη εδω καθως η βοηθεια που προσφερετε ειναι πολυτιμη.

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3084 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 09:17 »
Καλημέρα και από εμένα.

Καπνιστής 1,5 πακέτο 25αρι την ημέρα τα τελευταία 25 χρόνια (είμαι 40). Τον Οκτώβριο, για οικονομία περισσότερο, έγινα ο περήφανος κάτοχος ενός Nobacco Epsilon BVC και από τότε δεν ξανακοίταξα πίσω. μετά την πρώτη -περίεργη- τζούρα στο ΗΤ δεν έβαλα ξανά ΚΤ στο στόμα, με χαρακτηριστική ευκολία θα έλεγα.

Τώρα έχω έναν Ναυτίλο μίνι, Εleaf Aster 75W και έναν Nobacco Cupa και κάνω τα πρώτα μου βήματα στο DIY.

Αυτά. Θα τα λέμε συχνά, ελπίζω, στο φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος BIllysVrs

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3085 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 14:27 »
Καλησπέρα και απο μένα.
Ονομάζομαι Βασίλης και είμαι 27 ετών.Ξαναρχισα το ατμισμα περίπου ένα μήνα πριν με τον προϋπάρχον εξοπλισμό μου. Nobacco Mas30 με ατμοποιητες Cupa και Ostria.
Σας ευχαριστώ πολύ για την φιλοξενία. :bye:

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3086 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 17:30 »
Καλησπέρα και απο μένα.
Ονομάζομαι Νικος και ειμαι 46 ετων.Ξαναρχισα και εγω οπως και ο φιλος απο κατω το καλοκαιρι που μας περασε το ατμισμα,ειμαι στο forum σχεδον 3 χρονια σαν αναγνωστης βεβαια γιατη ειμαι λιγο ασχετος απο forum αλλα ελπιζω με τη βοηθεια σας να τα καταφερω.Ο εξοπλισμος μου ειναι vtc mini eleaf 30 και απο ατμο. eviva kayfun lite plus vaponaute. Le Magister triton2 και delta19.Ευχαριστω για ολες της γνωσεις που πηρα απο εσας ολα αυτα τα χρονια ελπιζω στα καλητερα

Αποσυνδεδεμένος oumpra

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3087 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 17:44 »
hello με λενε Γιωργο ειμαι απο σαλονικα κ ατμιζω 3 χρονια.
καπνιστης και ναργυλες αλλα το κακο με τον ναργυλε ειναι οτι δεν εχει νικοτινη κ ετσι με το η.τ βρηκα τη χαρα μου........!!!!!

ετων τριαντα πε

Στάλθηκε από το GT-S6310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2017, 18:32 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος skaravaios

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3088 στις: Ιανουαρίου 27, 2017, 02:23 »
Καλησπέρα Ονομάζομαι Μάριος και ατμίζω εδώ και 2,5 χρόνια ,ειμαι 27 ετων απο αθηνα και αναγνώστης στο φόρουμ από το ξεκίνημα της ατμιστικής μου καριέρας αλλά δεν έχω στείλει ακόμα μήνυμα λόγο ελλιπών γνώσεων!

Αποσυνδεδεμένος Zan

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3089 στις: Ιανουαρίου 29, 2017, 15:37 »
Καλησπέρα σε όλους,
είμαι ο Γιάννης, 46 ετών και εδώ και 1,5 μήνα περίπου "ξέχασα" ένα πακέτο Camel στο μπουφάν μου και κρατάω έναν Pico 75W μόνο.
Διαβάζω το ίδιο διάστημα το forum σας και χαίρομαι που βρίσκω τόση πληροφορία.
Εύχομαι κάποια στιγμή να μπορώ να προσφέρω κι εγώ με τη σειρά μου ότι γνώσεις κερδίζω απ' την εμπειρία μου με το Η.Τ
Να είστε όλοι καλά!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540867 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357382 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192759 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios