vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

225 επισκέπτες, 0 χρήστες

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Saxopoulos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3060 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 01:43 »
Γειά σας, είμαι ο Γιώργος, 37 ετών, μουσικός και χαζομπαμπάς
Ατμιζω από το 2008 εναλλαξ με τσιγαρο...πολύ τσιγάρο!
Απο τις 3 Οκτωβρίου 2016 έχω τελειώσει οριστικά με το κάπνισμα, λόγω προβλήματος υγείας και αφιέρωσα τη ζωή μου στο ατμισμα.
Έχω αποκτήσει βασικές γνώσεις και εμπειρίες στο ηλεκτρονικό τσιγάρο τις οποίες εύχομαι να εμπλουτίσω κοντά σας.
Χρησιμοποιώ kangertech top tank mini με το rba του και προσφάτως απέκτησα έναν Avocado 24 για τα γούστα ...
Καλή χρονιά σε όλους εύχομαι ... και ας μη μας μπήκε καλά σε εμάς τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος TrylyURS

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3061 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 10:53 »
Καλημέρα σε όλους!
Είμαι ο Βασίλης, είμαι 23 και ατμίζω τον τελευταίο χρόνο!
Το άτμισμα το ξεκίνησα (όπως οι περισσότεροι) ως εναλλακτική για το τσιγάρο και από τότε είμαι απλά και λιτά άλλος άνθρωπος!
Δε γνωρίζω τι άλλο χρειάζεται να πω ή να μην πω. Αυτόν τον καιρό ατμίζω με ένα VTC Mini και τον Avocado, ενώ είμαι στη διαδικασία ανανέωσης ατμοποιητή.

Καλή συνέχεια!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3062 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 13:40 »
Γεια σας κι από μένα και καλή χρονιά.Λέγομαι Δημήτρης και είμαι 34 χρονών.Κάπνιζα από τα 16 μου.Τώρα ατμίζω εδώ και 2 χρόνια και ησύχασα.Το τσιγάρο έφυγε απ το μυαλό μου απ την πρώτη μέρα που άρχισα το η.τ..Από τότε προσπαθώ να βοηθήσω κι άλλους να ξεκολλήσουν απ το κ.τ. και έχω καταφέρει 5 άτομα.Με τη βοήθεια του φόρουμ σήμερα παρείγγειλα τα πρώτα υλικά για να φτιάξω δικά μου υγρά, μάρκας atmoslab.Μακάρι να τα καταφέρω.

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3063 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 16:04 »
Γεια χαρά λοιπόν ! Παρότι ατμιστής από τον περασμένο Απρίλιο και μέλος του forum, αποφάσισα τώρα πλεόν να γράψω πρώτη φορά μετά από καιρό ( και πολύ διάβασμα εδώ ). 20+ χρόνια χρήστης κ.τ., κυρίως στριφτού, τα τελευταία δύο το είχα γυρίσει σε πακέτο. Ξεκίνησα με ένα AIO όπως τόσοι άλλοι και τους τελευταίους 2 μήνες έχω αρχίσει να κάνω συλλογή τους επισκευάσιμους... 8)

Αποσυνδεδεμένος GeoZ

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3064 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 18:15 »
Καλησπέρα, Γιώργος από Ζάκυνθο είχα γραφτεί πριν από 7 χρόνια περίπου και άτμιζα για 2 χρόνια και κάτι.
Ο κυριότερος λόγος που το έκοψα τότε ήταν έπειτα απο μια μεγάλη παραγγελία - καβάτζα ατμοποιητών παρέα με ένα lava tube, που είχα κάνει  και μου είχαν βγει όλοι ελαττωματικοί εκτός του lava που δεν ήρθε ποτέ, φράγκα για νέα παραγγελία δεν έπαιζαν, σταθερή γεύση στα υγρά   και σταθερή απόδοση ατμοποιητών τότε δεν έπαιζε ούτε απο τζούρα σε τζούρα, πόσο μάλλον απο μπουκάλι σε μπουκάλι ή απο ατμοποιητή σε ατμοποιητή, εκτός εάν ήσουν τυχερός.

Μετά απο αρκετό καιρό ευελπιστώντας τώρα με τους επισκευάσιμους άτμο και τα νέα μοντάκια πολλές απο τις παιδικές ασθένειες να έχουν θεραπευτεί και να μείνω στο άτμισμα.

Η επιλογή μου για να μπω ξανά στο άτμισμα είναι σε μοντ το Vaporesso Tarot pro και σε atmo ένα τανκάκι OBS engine και εφόσον παλιά την έβρισκα με το dripping επέλεξα και έναν wotofo freakshow mini, ελπίζω να με ικανοποιήσουν όταν έρθουν με το καλό μιας και μια τετράδα 18650 vtc5 βρίσκονται στο γραφείο μου, αλλά τα υπόλοιπα ελέω postnl ακόμα έρχονται :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Adversus

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3065 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 04:01 »
Καλημέρα, ατμιστής εδώ και 1μιση χρόνο και μέλος εδώ και κανα χρόνο αλλά απλά διάβαζα χωρίς να γράψω. 
Καλώς σας βρήκα και καλά ατμίσματα

Αποσυνδεδεμένος VasilisT

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3066 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 15:51 »
Είμαι ο Βασίλης. Έκοψα παρτίδες με τα περίπτερα απο τον Νοέμβριο 2009 και επίσης, ΔΕΝ ατμίζω. 
Παρ' ολα αυτά παρακολουθώ το φορουμ αρκετό καιρό και εχω ωθήσει τη σύζυγο στο άτμισμα με επιτυχία πιστεύω, καθώς είναι άκαπνη απο τον Σεπτέμβριο 2016 ;) 
Το τίμημα είναι οτι εχω αναλάβει ολες τις εργασίες που αφορούν μοντάκια, μπαταρίες, ατμοποιητές και εκείνη ασχολείται μόνο με την απόλαυση του ατμίσματος. Τυχερή ε; Εγω ακόμα πιο τυχερός γιατί απέκτησα νεο χόμπι :thumpup: και το εξελίσω μπαίνοντας και στο DIY υγρών.

Αποσυνδεδεμένος modetos

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3067 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 16:35 »
modetos yanis
Xημικός αναλυτής 30 χρόνια  CAMEL
5 μήνες ηλ. τσιγάρο
Η συλλογή μου Το noisy cricket 2 άψογο
αγαπημένος ατμοποιητης serpent mini-expromizer 2v-phenomenon

Αποσυνδεδεμένος pano

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3068 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 16:29 »
Καλησπέρα κι απο εμένα.
Πάνος, 35, κοντά 2 μήνες ατμιστής μετά απο 20 χρόνια καπνίσματος...
Χρησιμοποιώ Joyetech eVic VTC Mini 75W και κλώνο Toptank Mini.
Έχω ξεκινήσει δειλά-δειλά να φτιάχνω και τις πρώτες μου αντιστάσεις...
Υγρά μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει κάποια της Natura by Hexocell καπνικά και είμαι αρκετά ευχαριστημένος,
πήρα και βάσεις Pink Mule ελέω νέου νόμου και θα αρχίσω τις δοκιμές.
Μεγάλο ευχαριστώ στο forum και σε όλους εσάς που με τα άρθρα και τις πληροφορίες που ποστάρετε,
έχω βοηθηθεί πάρα πολύ για να καταφέρω μετά απο τόσα χρόνια να απαλλαγώ απ΄το τσιγάρο!

Αποσυνδεδεμένος monegaskos

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΤΙ ΚΡΥΒΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΣΤΡΟΦΗ
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3069 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 18:13 »
ΜΕ ΛΕΝΕ ΚΩΣΤΑ (50+) ΠΡΩΗΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ

ΣΑΛΟΝΙΚΙΟΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΙΚΟΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

ΚΑΠΝΙΖΑ ΑΠΟ ΤΑ 20  ΠΕΡΙΠΟΥ 20-30 ΤΣΙΓΑΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ

ΕΙΔΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ Η.Τ. ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΘΕΙΑ ΦΩΤΙΣΗ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΕΝΑ ISTICK TC 100W KAI MELO III

ΤΗΝ 2η ΜΕΡΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ "ΤΙ ΧΑΝΩ" ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΤΖΟΥΡΕΣ ΤΟ ΠΕΤΑΞΑ
ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΛΛΑ.... ΤΟΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΥΛΙΣΕΙ

ΧΟΜΠΥ: ΣΤΑΤΙΚΟΣ ΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΣ (ΑΡΜΑΤΑ Β' ΠΠ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ 28 χιλ)
            ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑ
            ΕΝΥΔΡΕΙΑ


ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Καλώς ήρθες  :bye:
Δεν αμφιβάλλουμε ότι τα κεφαλαία δείχνουν τον θρίαμβό σου απέναντι στον καρκίνο και τη συνήθεια, αλλά απλά κουράζουν. Πολύ ενδιαφέροντα όσα είπες, θα τα συζητήσουμε στα χιλιάδες άλλα θέματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2017, 21:04 από spectrum »

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3070 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 18:20 »
καλησπερα σε ολους και καλη χρονια με υγεια!!!!!!!!!

κωστας απο αθηνα και τωρα προσπαυω να φτιαξω μονος μου υγρα!(θα πεσει πολυ γελιο)


χομπι εχω της πολεμικες τεχνες
τρελα με την μουσικη

εχω εναν xpromizer v2 κα ιπεριμενω των gt3!!

υγεια σε ολου!@

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3071 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 13:45 »
Καλησπέρα και από εμένα, Χάρης λέγομαι και έχω κόψει το τσιγάρο εδώ και ενάμιση χρόνο περίπου μετά από σχεδόν τριάντα χρόνια βαριού καπνίσματος.

Παρακολουθώ το σάιτ από όταν άρχισα το ηλεκτρονικό και με έχει βοηθήσει πολύ στις απορίες μου και στις επιλογές μου. Γι' αυτό και τώρα αποφάσισα να εγγραφώ ώστε να μπορέσω και εγώ να βοηθήσω άλλους όσο μπορώ.

Ευχαριστώ και καλή χρονιά

Αποσυνδεδεμένος Dennis750

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3072 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 17:07 »
Γειά σας, νέος στο ατμισμα εδώ και 2 εβδομάδες κάτοχος ενός i steak Pico της eleaf με ατμοποιητη πάλι της eleaf το gs air - MS με αντίσταση 0,75ω από υγρά αναπλήρωσης της liqua Turkish tobacco στα 12 νικοτίνη,  καλά ατμισματα να έχουμε. 

Αποσυνδεδεμένος elgeo

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3073 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 21:05 »
Ας πω και εγώ δυό πράγματα.
Μένω Αθήνα, κάνω μεταφράσεις και κάπνιζα πάνω από 20 στριφτά την ημέρα. Κατέληγα με ένα στόμα τσαρούχι και μια αηδία.
Ξεκίνησα το άτμισμα πριν από 2 χρόνια, αλλά με λάθος "εργαλεία". Το αποτέλεσμα ήταν να ατμίζω και μετά να κάνω και τα στριφτά μου! Φυσικά το παράτησα μετά από λίγο. Ταξιδεύω αρκετά λόγω δουλειάς και έξω δεν είναι ούτε εύκολο, ούτε φτηνό το κάπνισμα και έκανα μια 2η αποτυχημένη προσπάθεια.
Με τη βοήθεια όμως μιας φίλης, μέλους του φόρουμ, βρήκα τελικά την άκρη και δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου εδώ και 3 μήνες :):).

Και το καλύτερο: μου αρέσουν και οι γεύσεις που παίρνω και η όλη ιστορία του στησίματος.
Προς το παρόν διαβάζω τη θεωρία για τη δημιουργία DIY υγρών, πριν ξεκινήσω το μαγείρεμα!

Όλα τελικά καταλήγουν στα σωστά "εργαλεία" και υγρά για να το καταφέρεις!
Έλενα




Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3074 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 23:27 »
Καλησπερα, αν και ξεκινησα το ατμισμα στα τελη του 2011 οι συσκευες της εποχης και τα προβληματα τους δεν καταφεραν να με κρατησουν χωρις παραλληλο καπνισμα, οποτε σιγα-σιγα κερδισε το τσιγαρο.
Εδω και 4 μηνες περιπου ξαναεκανα την προσπαθεια μου (αν και με μεγαλη αμφιβολια ως προς το αποτελεσμα) με το κλασικο istick pico και melo3. Πλεον μετα απο 4 μηνες ακαπνος και εχοντας ανεβει επιπεδο ως προς τον εξοπλισμο μου ευχαριστιεμαι το ατμισμα περισσοτερο απο το καπνισμα, θα τα λεμε συχνα πλεον.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540901 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30854 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49929 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357408 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11310 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1126 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591341 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios