vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

227 επισκέπτες, 9 χρήστες
chrismet, Aoratix, steft, Barbapaidi, lounik, lagoudakis, skoubri, nightdream, Sergios

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Germ@k

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3120 στις: Φεβρουαρίου 20, 2017, 19:00 »
Καλησπέρα και από μένα.
Από το 2014 στο forum και το πρώτο μου post σήμερα.
Είμαι ο Μάκης 35 ετών πρώην ηλεκτρονικός προγραμματιστής και κατασκευαστής ιστοσελίδων.Καπνιζω από τα 13 κτ.
Το 2014 προσπάθησα να μπω στο ΗΤ ανεπιτυχώς γιατί δεν μου άρεσε
τότε κανένα υγρό που είχα δοκιμάσει.
Πλέον πριν από 20 μέρες αποφάσισα να του ξαναδωσω μια ευκαιρία
και να μαι κι εγώ ..........

Καλώς σας βρήκα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2017, 20:32 από Germ@k »

Αποσυνδεδεμένος emere

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3121 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 03:43 »
Γειά και από μένα..
Βαγγέλης 25..7 χρόνια  καπνιστής 11 μήνες στο  ατμο..
Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στους rdta που πλέον δεν τους αλλάζω με τίποτα..

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Georgetax

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3122 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 14:30 »
Καλησπέρα παιδιά.  Γιώργος από Σέρρες 12 μέρες χωρίς τσιγάρο.  Ακόμα αντέχω.  Ξεκίνησα με Eleaf iStick Pico 75w και MELO iii.  
Χόμπι το ψάρεμα με εξειδίκευση στην τεχνική του Spinning. 
Καλως σας βρήκα 

Αποσυνδεδεμένος makiswolf

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • phoenix reborn
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3123 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 16:36 »
Καλησπέρα φορουμ.επιτελους αποφασισα να γραψω.διαβαζω ανελειπως και νομιζω ηρθε η ωρα να ανταλασουμε αποψεις και να βοηθησω και εγω οσο μπορω και να βοηθηθω.θα τα λεμε συχνα.

Αποσυνδεδεμένος Flavius Atticus

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3124 στις: Φεβρουαρίου 24, 2017, 02:58 »
καλημέρα σε όλους, 
ας γράψω κι εγω μερικά λόγια για τον εαυτό μου
είμαι ο Φάνης 33 ετών, καπνιζω ασταμάτητα από τα 14, μέχρι πέρσυ δεν με ενοχλούσε ιδιαίτερα, να όμως που σε κάποια στιγμή άρχισα να βγάζω  φλέματα, μειώθηκαν κατά πολύ οι αντοχές, δεν μπορώ να αθλούμαι όπως παλιά γιατι λαχανιάζω, και έτσι αποφάσισα να το γυρίσω στο ΗΤ και την ίδια μέρα που το αγόρασα γράφτηκα και στο φόρουμ. Καλώς σας βρήκα!

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3125 στις: Φεβρουαρίου 25, 2017, 16:45 »
Kαλησπέρα και ααπό εμένα με λένε Δημήτρη γέννημμα Πειραία Θρέμα Πειραια Χαιδάρι και τα τελευταία πέντε χρόνια μένω Ρωσσια.
Ξεκίνησα 16 Αυγούστου με ένα ΑΙΟ και 12 μγ νικοτίνη τωρα είμαι με ένα ipv5 tfv4 και 2 μγ  
Διαβάζω το φόρουμ από την πρώτη μέρα που ξεκίνησα περίπου και είμαι σίγουρος ότι θα τα λέμε συχνά

Αποσυνδεδεμένος Giuseppe Busso

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3126 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 19:22 »
Καλησπέρα στο forum των ατμιστών. Με λένε Γιάννη και είμαι 32 ετών. Σας γνωρίζω μόλις 3 εβδομάδες μετά από την σύσταση φίλου και ατμιστή, ώστε να πάρω πληροφορίες, αλλά μόλις σήμερα φιλοτιμήθηκα να κάνω εγγραφή.

Επιγραμματικά, ήμουν καπνιστής 14 χρόνια, κάπνιζα ένα Μ.Ο. 15 τσιγάρα Marlboro σκληρό κόκκινο. 
Σκεφτόμουν εδώ και ένα 6μηνο το Η.Τ., αλλά όλο το άφηνα φοβούμενος μην "πετάξω" τα λεφτά μου. Λες και με το Κ.Τ. δεν τα πετούσα.
Τελικά η σκέψη έγινε απόφαση. Το ημερολόγιο έδειχνε 9 Φεβρουαρίου 2017, όπου ξεκίνησα το άτμισμα. 
Δύο μέρες πριν (τις 9/2/17) έριξα μια ιντερνετική ματιά στα κιτάκια, ώστε να πάρω μια γεύση. 
Έτσι σταμάτησα σε ένα κατάστημα γνωστής αλυσίδας και εφοδιάστηκα με ένα Joyetech eVic VTC Dual, έναν ατμοποιητή Joyetech Ultimo με τις αντιστάσεις των 0.5 Ωhm, μια μπαταρία Samsung 18650 30Q (3000mAh) (το δουλεύω με 1 μπαταρία ακόμη το Dual) ροζουλί και 2 μπουκαλάκια καπνικά υγρά των 6% νικοτίνης

Η απόφαση ήταν ακαριαία. ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΕΛΟΣ. Και έτσι έγινε. Δεν έχω σκοπό να βάλω κ.τ. στο στόμα μου ξανά. 
Έχω πορωθεί με το η.τ. να σας πω την αλήθεια. Ψάχνω μοντάκια, ψάχνω ατμοποιητές, ψάχνω μπαταρίες, ψάχνω υγρά, θήκες κλπ. 

Βλέπω το φόρουμ έχει τόνους πληροφορίας και ενημέρωσης. Έχω διάβασμα. Θα χαρώ να τα λέμε συνατμιστές. 

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3127 στις: Φεβρουαρίου 28, 2017, 13:27 »
Καλως σας βρηκα.
Δημητρης, 52 ετων.
2 μηνες ατμιστης, 3 πακετα κ.τ/ημερα προηγουμενως, για 30 χρονια, το εκοψα μαχαιρι.
Σας διαβαζω αρκετο καιρο και βρηκα πολλες χρησιμες πληροφοριες.
Το νικ μου ειναι σατιρικο, απο αλλα φορουμ (ασχετα) που συμμετεχω, οποτε μην.. σκιαζεστε.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2017, 13:42 από haros »

Αποσυνδεδεμένος makiskar

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3128 στις: Μαρτίου 03, 2017, 20:32 »
Καλησπερα σας
περιπου 2 μηνες στον ατμο εκοψα μαχαιρι το κτ και μονο ατμιζω 
παρακολουθω εντατικα το φορουμ και με βοηθησε σε πολλα πραγματα ομολογω πως μου ανοιξε τα ματια απο την ασχετιλα που ειχα στην αρχη
αποφασισα να κανω εγγραφη για να συνεισφερω και γω στην ατμιστικη κοινοτητα και για να βοηθηθω αν χρειαστει απο παλαιοτερα και εμπειρα μελη του φορουμ
αυτα τα λιγα προς το παρον αργοτερα πιστευω οτι θα γνωριστω καλυτερα με τα μελη του φορουμ :)

Αποσυνδεδεμένος NLfanatic

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3129 στις: Μαρτίου 06, 2017, 05:33 »
Την καλησπέρα (καλημέρα μήπως?) στο Forum.

Είμαι ο Σπύρος και είμαι καπνιστής απο τα 15. 
Ένα βήμα πριν τα πρώτα -άντα σκέφτηκα οτι δεν πάει άλλο, πρέπει να κόψω το τσιγάρο.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν! (καλά μιλάμε έχω κάνει φοβερή αυτοπαρουσίαση!)

Αποσυνδεδεμένος koukouvaou

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3130 στις: Μαρτίου 06, 2017, 07:43 »
Καλησπέρα καί από εμένα.Ειμαι ο Κώστας από Αρτέμιδα Αττικής.32 χρόνια καπνιστής των 50 με 60 τσιγάρων τήν ημέρα (στριφτά) :wall:. Περιστασιακός χριστης ηλεκτρονικόυ τσιγάρου εδώ και 6 χρόνια.Ουτε τζούρα εδώ και 2 μήνες από κανονικό τσιγάρο και την έχω καταβρει ;D.Οποτε είμαι ο Κώστας καί είμαι καλα :angel:.

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3131 στις: Μαρτίου 09, 2017, 16:14 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ , ΕΙΜΑΙ 39 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΠΡΩΗΝ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ 1 ΠΑΚΕΤΟΥ ΣΤΡΙΦΤΟΥ OLD HORBORN ΑΝΑ 2 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΡΕΣ.ΑΤΜΙΖΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΑΤΜΙΖΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 6ML ΥΓΡΟΥ ΜΕ 0 ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΤΟ ΟΤΙ ΠΛΗΣΙΑΖΕ Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ (ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ) , ΛΙΓΟ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ(63 ΧΡΟΝΩΝ) ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ, ΜΕ ΠΗΓΑΝ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΑ ΣΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ.ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΤΜΙΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΑ 7ML ΠΕΡΙΠΟΥ THN ΗΜΕΡΑ ΜΕ 6 ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΘΙΕΡΩΣΩ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΤΟ ΚΟΨΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΟΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΠΡΙΝ ΤΙΣ "ΣΤΡΑΒΕΣ".ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΣΑ (ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ) Κ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΝΑ ΕΓΚΛΙΜΑΤΙΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΑΤΜΙΣΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΝΟΜΟ.

Παρακαλούμε: Μην γράφετε ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζετε αλλά και κουραστικά στην ανάγνωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2017, 21:17 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Dionysis78

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3132 στις: Μαρτίου 10, 2017, 13:13 »
Καλήμερα σε όλους!!! :bye:
Με λένε Διονύση και είμαι στα 38 .Ατμιζω εδώ και 3 μηνες .
Μόλις γράφτηκα στο φόρουμ.
Αλλά το διαβάζω εδώ και 10 μέρες, προσπαθώντας να διαμορφώσω άποψη για αρκετά θέματα που έψαχνα σχετικά με το ητ.
Πολύ καλή η προσεγγίσει σε όλα τα θέματα !!! :thumpup:

Ευχαριστώ πολύ για την αποδοχή.  :)



« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2017, 13:35 από Dionysis78 »

Αποσυνδεδεμένος xaristsel

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3133 στις: Μαρτίου 11, 2017, 18:52 »
καλησπέρα σε όλουσ,Χαρίλαος ονομάζομαι.Μένω αθήνα και σπουδάζω πολυτεχνείο στο τμήμαΗΜΜΥ.Καπνίζω από τα 15 αν και έκανα πολλές προσπάθειες να το κόψω.Μάλλον δεν ήθελα να το κόψω απλά ήμουν πολύ εγωιστής να το παραδεχτώ όπως και η πλειοψηφεία των καπνιστών.Έψαξα πολλά φόρουμ αν και αυτό είναι το μονο ελληνικό που βρήκα.Λοιπόν χθες άρχισα να ατμίζω και μπορώ να πω ότι το έχω σαν πιπίλα.Διαπίστωσα  ότι υπάρχει σε πολυ ικανοποιητικό βαθμό προσέγγιση και γνώση σε πολλά θέματα και ελπίζω να καταφέρω κάποια στίγμη να σχηματίσω και γω μια σφαιρική άποψη για πολλά θέματα αν όχι σε όλα

Ευχαριστώ για την αποδοχή και keep on the good work guys and ladies! ! !

Αποσυνδεδεμένος steliosjey

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3134 στις: Μαρτίου 12, 2017, 02:11 »
Καλώς σας βρήκα,ονομάζομαι Στέλιος,είμαι αναγνώστης του φόρουμ εδώ και ένα χρόνο αλλά τώρα πήρα την απόφαση να γραφτώ,χρησιμοποιώ το ΗΤ 13 μήνες με ένα κενό διάστημα 3 μηνών.
Ως guest αναγνώστης έχω διαβάσει δεκάδες χρήσιμες πληροφορίες μέσα απο το φόρουμ όσο αφορά την χρήση του ΗΤ και τις παραμέτρους του.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6303 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117328 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825450 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508559 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155336 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569437 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244460 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294905 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1976 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog