vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

375 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, tony1976, jim356

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #165 στις: Ιουλίου 11, 2011, 21:34 »
Καλησπέρα σε όλους τους συνατμιστές!! Ειμαι ο Γιάννης καπνιστής 16 χρόνια με 1,5 πακέτο ημερισίως!! Παλαιότερος ατμιστής προ 2ετίας και εδώ και 5 μέρες με εκ νέου προσπάθεια για κόψιμο του Κ.Τ. και στην κατοχή μου 2 διαφορετικές συσκευές την Njoy πρώτης γεννιάς, τώρα με την Halo e-cig deluxe pack και ελπίζω από αύριο να έχω στα χέρια μου τo Nobacco Hybrid. Να πώ ότι ύστερα απο αρκετό διάβασμα του φόρουμ είδα την πολύ καλή δουλειά που έχετε κάνει στην ενημέρωση για το Η.Τ. κ όχι μόνο!!
Καλός σας βρήκα κ καλό άτμισμα σε όλους σας   :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2011, 21:41 από ATMISTHS »

Αποσυνδεδεμένος hunter

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #166 στις: Ιουλίου 12, 2011, 11:44 »
Γεια σας και από μένα ...
Το όνομά μου είναι Αργύρης και καπνίζω 24 χρόνια, με ενδιάμεση διακοπή 2 ετών ...
Εδώ και τέσσερα χρόνια περίπου καπνίζω στριφτό, αλλά θέλω να το κόψω ξανά.
Το τελευταίο διάστημα σκέφτομαι σοβαρά το ΗΤ και θα ήθελα τη βοήθειά σας.
Από μια γρήγορη έρευνα στο νετ μου άρεσε σαν συσκευή το White Line της Nobacco ειδικά το κοντό.
Προσομοιάζει πάρα πολύ με κανονικό τσιγάρο.
Από απόδοση τι λέει?? Το έχει κανείς??
Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να γεμίζω με υγρό άλλης εταιρείας (ενθουσιάστηκα με τη γκάμα της Joyetech)
Οποιαδήποτε άλλη συμβουλή - πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων ...
 :respect:

Αποσυνδεδεμένος aetomatis

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #167 στις: Ιουλίου 12, 2011, 17:55 »
Καλή μου αρχή από σήμερα. Καπνιστής πάνω από 25 χρόνια, φαντάζομαι κι ελπίζω να με βοηθήσει το άτμισμα να το κόψω κάποια στιγμή εντελώς.

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #168 στις: Ιουλίου 12, 2011, 20:58 »
Γεια σας, είμαι 35 ετών και καπνίζω 13 με 14 χρόνια. Δοκίμασα πρώτη φορά ηλεκτρονικό τσιγάρο πριν από περίπου ένα χρόνο. Το είχα δανειστεί από κάποιον γνωστό μου, ο οποίος δεν έμεινε ικανοποιημένος. Ούτε κι εγώ ικανοποιήθηκα αλλά ήταν φανερό ότι το συγκεκριμένο ΗΤ ήταν χαλασμένο (η μπαταρία του ζήτημα να κρατούσε μισή ώρα και από παραγωγή «καπνού» ήταν πολύ φτωχό).
Από τότε όμως παρακολουθώ το φόρουμ και απ’ όσα διαβάζω τα νεότερα ΗΤ είναι πολύ πιο αποδοτικά.
Τα τελευταία χρόνια καπνίζω κίτρινο καπνό της Old Holborn, περίπου ένα 25άρι πακέτο κάθε δύο μέρες. Παλιότερα κάπνιζα gauloises κόκκινα, ακόμη παλιότερα ξανά καπνό για πολλά χρόνια και παλιότερα… και.. και… Μια ζωή με ένα τσιγάρο στο στόμα. Βαρέθηκα. Αλλά θα πρέπει να επισημάνω κάτι: Στο παρελθόν έκανα δύο απόπειρες διακοπής καπνίσματος. Η πρώτη κράτησε πολλούς μήνες. Η δεύτερη περίπου ένα τρίμηνο. Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν ήθελα να κόψω το κάπνισμα. Ήθελα να το ελέγχω, δηλαδή να καπνίζω σε συγκεκριμένες περιστάσεις. Για να γίνω κατανοητός, ήθελα να το ελέγχω όπως για παράδειγμα ελέγχει ο περισσότερος κόσμος την κατανάλωση αλκοόλ: όταν θέλει να πιεί πίνει, όταν δεν θέλει απλά δεν πίνει. Κάτι τέτοιο όμως με το τσιγάρο δεν γίνεται. Έτσι αποφάσισα να κάνω μία δυνατή προσπάθεια με ΗΤ.
Τα υπόλοιπα στο φόρουμ

Αποσυνδεδεμένος jds651

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #169 στις: Ιουλίου 13, 2011, 15:41 »
Γεια χαρα .
Γιαννης 39.9+
Καταγωγη Ιωαννινα

Μονιμος κατοικος Κορινθου για 38 χρονια

Καπνισμα απο τα 28 μολις εμπλεξα με δουλειες οπως (Μanager - Δ/ντης Καταστηματων κ.λ.π.)
Το σταματησα τον Απριλιο του  2011 μολις μου εφερε η Κουμπαρα μου :thumpup: ενα Ego-t  απο  Australia.
Το ελιωσα κανα 2 μερες και Τελος το κανονικο  :bye:
Απο τοτε με αγκαλιαζει και η κορουλα μου 3 ετων .Ο μικρος 4 ετων μου εκανε μονο παρατηρησεις !! 

Το Forum το ανακαλυψα στα μεσα Απριλιου αλλα ποτε δεν ειχα βρει το χρονο να γραψω κατι. Απο διαβασμα εριχνα πολυ ομως  .

Απο τοτε το Ego εγινε μεγαλυτερο 1100 mAh - Eγινε φαρδυτερο Type (b)
Εχει και αδελφακια ενα Hybrid-E  και σε λιγο εξ ανατολης θα ερθει και ενα ξαδελφακι (διαφανο με 5ml για τεσταρισμα) :hmmm:

Μπραβο σε ολους βρε παιδια που διατηρητε το Forum τοσο ενημερωμενο και ζωντανο 
P/s : Ριχνω πολυ γελιο με τα παιδια στα μονταρισματα  :respect:

Αποσυνδεδεμένος xray2201

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #170 στις: Ιουλίου 15, 2011, 22:09 »
 Γεια σας!Με λένε Γιωργο είμαι 27χρονών και είμαι από Αθήνα.Καπνίζω ~8 χρόνια και χθες ανακάλυψα το forum(μια μέρα το σκαλίζω) και γενικά το ΗΤ :(
Σκέφτομαι να δοκιμάσω και γω λοιπόν ΗΤ και αργότερα το βράδυ θα ζητήσω τα φώτα σας για την αγορά. :)

Αποσυνδεδεμένος konn4312

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #171 στις: Ιουλίου 15, 2011, 23:37 »
Γεια σας και απο μενα με λενε Κωστα,ειμαι 43 ετων,εβαλα τσιγαρο στο στομα μου πρωτη φορα στην πρωτη γυμνασιου και εκτοτε καπνιστης με 10-15 τσιγαρα ημερισια καταναλωση.σημερα δοκιμασα για πρωτη φορα το nobacco ego-t και μου αρεσε περισσοτερο σε συνδιασμο με ατμοποιητη hybrid-e .Απο τις 4 το απογευμα που ξεκινησα το ΗΤ εχω καπνισει μονο ενα τσιγαρο μετα το φαγητο που εχω και τη μεγαλυτερη επιθυμια για τσιγαρο εκτος απο αυτη τη στιγμη δε φενεται να μου λειπει!ειδωμεν!
ΥΓ.nikp81 σε προσυλητησε και σενα ο παπας ε;

Αποσυνδεδεμένος john72

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #172 στις: Ιουλίου 16, 2011, 09:12 »
Γεια σε ολους , με λενε γιαννη και ειμαι 39 χρονων , καπνιζω 22 χρονια και βρηκα το ηλεκτρικο τσιγαρο
μια καλη ενναλακτικη  λυση για να κοψω τελειως το τσιγαρο .

Αποσυνδεδεμένος θεριακλής

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #173 στις: Ιουλίου 19, 2011, 14:29 »
Καλώς σας βρηκα συνάδελφοι ατμιστές! Εδω και 15 μερες περιπου ακαπνος, ατμιστής, με πονόλαιμους βέβαια- μαλλον ακομα δεν το εχω συνηθησει- και με όρεξη για πειράματα στις γεύσεις και στα υγρά! είμαι απο Θεσσαλονίκη, κάπνιζα 14 χρόνια στριφτά και ειμαι 28.
Προς το παρών δεν ειμαι σε θεση να διακρινω τα θετικά του αποτελεσματα σε σχεση με το κ.τ. στην υγεια, αλλα δεν μυριζω τσιγαριλα, το σπιτι ειναι καθαρο, το αμαξι επισης και στη δουλεια το ντουμανιαζω αφοβα και χωρις να ενοχλω τους γυρω μου!

Αποσυνδεδεμένος sakis1709

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #174 στις: Ιουλίου 19, 2011, 14:56 »
Καλησπερα και απο εμενα με λενε Σακη απο Αθηνα καπνιζω 11 χρονια ειμαι 26 και ατμιζω απο το 2009 περιστασιακα και μελος στο forum απο τοτε
ο μονος λογος που με ειχε κανει να αρχισω ξανα το κ.τ ηταν οι μπαταριες αλλα τωρα το πηρα ζεστα το θεμα εντος του μηνα θα κανω μια μεγαλη παραγγελια στην nobacco ατμοπιητες 510T για το bl μου και δοχεια οπως επισεις και το E-GOT απο υγρα λεω για virginia kai RY3 MEDIUM
αν και δεν εχω θεμα με νικοτινη οπως ειχα προσεξει παλιοτερα  απλος με ενιαζε το ντουμανι λεω για τα medium υγρα
ετσι για να μην εχουμε κανα πισογυρισμα αφτα ελπιζω να μην φλιαρησα πολυ :D :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #175 στις: Ιουλίου 19, 2011, 17:01 »
Γεια σας.
Ονομάζομε Βασίλης.
Είμαι τεχνικός Η/Υ. Χρησιμοποιώ το OVALE με την αμπούλα & ο λόγος που το πήρα είναι να μπορέσω να κόψω αυτό το ρημάδι το τσιγάρο αλλά συγχρόνος να έχω & κάποια απόλαυση... (μη πάθω & στερητικό).
Ελπίζω να τα λέμε καλά !
Καλώς με δεχτήκατε.
 ::)

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #176 στις: Ιουλίου 21, 2011, 13:39 »
Γεια σας ονομάζομαι Αρης 49 ετών είχα κόψει το τσιγάρο 10 χρόνια και τα τελευταία 2 χρόνια είμαι σε υποτροπή ...μην ρωτάτε πως την πάτησα.... τώρα καπνίζω πουράκια αρωματικά και ότι άλλο βρω ..... μόλις τώρα παρήγγειλα το  NOBACCO Hybrid ....και είμαι σίγουρος πώς ήρθε η στιγμή να περάσω στο ατμισμα.....δεν πάει ΑΛΛΟ .. καλώς με δεχτήκατε έχω πάρει πολλές πληροφορίες μέχρι τώρα... ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος Pashalis

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #177 στις: Ιουλίου 21, 2011, 18:07 »
Για σας, ονομαζομαι Πασχάλης (κολλητός του Άρη) 34 ετών, σήμερα ξεκίνησα το άτμισμά από τις 14:00 το μεσημέρι μετράω 4 ώρες καθαρός κ γεμάτος ....ατμό..... Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας κ ευχαριστώ κ τον Άρη κ την Έυα για την πολύτιμη βοήθεια τους...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #178 στις: Ιουλίου 21, 2011, 18:53 »
ΠΡΟΣΟΧΗ:  Επιθυμούμε αυτό εδώ το θέμα να παραμείνει καθαρό μόνο με μηνύματα αυτοπαρουσίασης.
Παρακαλώ μην γράφετε εδώ μηνύματα καλωσορίσματος. Αν κάποιοι θέλουν να γράψουν κάποια ειδικά μηνύματα καλωσορίσματος, αυτά μπορούν να γραφτούν στην πρώτη επικοινωνία του νέου μέλους σε άλλα θέματα του φόρουμ, όχι "σκέτα" αλλά μαζί με τις απαντήσεις που θα δημοσιεύονται στις διάφορες συζητήσεις.
 
Επίσης τα νέα μέλη που αυτοσυστήνονται εδώ, ας μην κάνουν ερωτήσεις γιατί δεν θα απαντηθούν σ' αυτό εδώ το θέμα. Κάντε τις ερωτήσεις σας στα θέματα που τους ταιριάζουν σε άλλους πίνακες του φόρουμ.

Καλωσορίζω επίσημα εκ μέρους όλων, όλα τα νέα μέλη του φόρουμ και εύχομαι καλά ατμίσματα. :bye:

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #179 στις: Ιουλίου 22, 2011, 00:53 »
Καλησπέρα σε όλους. Ειμαι ο Δημητρης, καπνιστής 24 χρόνια με 1,5 πακέτο ημερισίως.
Προσφατα αγορασα το NOBACCO HYBRID και ελπιζω να καταφερω να κοψω το τσιγαρο...
Για να δουμε...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541418 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50153 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11508 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193039 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591875 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios