vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

208 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, Mulder, xloupas, maprix, bloodlessz, gigelis78, tony1976, manoslykos

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος megrez

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #120 στις: Ιουνίου 04, 2011, 21:34 »
γεια σε ολους σας . με λενε Μανολη 40 ετων. αγορασα εδω και 2 εβδομαδες το πρωτο μου ητ και ειμαι τρελαμενος με αυτο.πιστευω οτι μεσα στην επομενη εβδομαδα θα εχω καταργησει τελειως το στριφτο το οποιο κανω 1 πακετο την εβδομαδα!.μολις διαβασω καλα το site θα αρχισω και τις ερωτησεις...
ενα πολυ καλο βραδυ σε ολους σας.

Αποσυνδεδεμένος gntores

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #121 στις: Ιουνίου 06, 2011, 13:51 »
Γεια σας με λενε Φωτη ειμαι 33 χρονων Ολυμπιακος και δουλευω στο Μετρό. καπνιζω απο τα 15 μου τουλαχιστων.Τον τελευταιο 1,5 χρονο καπνιζα ενα 25αρι (DRUM κιτρινο)καπνο σε 2-3 μερες.Εδω και 2 εβδομαδες πηρα για πρωτη φορα στη ζωη μου ηλεκτρονικο τσιγαρο ενα eGo-T της NOBACCO το οποιο ειδα απο συναδελφο μου και μπηκα στην πριζα να ψαχτω οπως και αλλοι συναδελφοι μαζι με εμενα το οποιο και παραγγειλαμε ομαδικα.Πλεον κανω 1-2 στριφτα την ημερα εαν θελω ετσι για λιγο ποιο τσιγαρισιο καπνο.Με την βοηθεια των ποιο εμπειρων του forum ελπιζω να λυσω καποιες αποριες μου και να μην κανω ουτε αυτα.Ευχαριστω που με αντεξατε :bye:!!! 

Αποσυνδεδεμένος Baltasaru

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke reflects your desire for freedom
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #122 στις: Ιουνίου 07, 2011, 16:55 »
Hello, με λένε Βλαδίμηρο είμαι 24 ετών, από Άγιο Δημήτριο-Αθήνα και δουλεύω στην "κόλαση" :P:P:P:P:P, σε ψιλικατζίδικο, οπότε θεού θέλοντος όταν πάρω στα χέρια μου το ΗΤ ελπίζω ο πειρασμός του να έχω όλους τους καπνιστές και όλες τις μάρκες τσιγάρων μες τη μάπα μου, να είναι μηδαμινός.. Πολύ θα το 'θελα!! Παράλληλα είμαι σχεδόν αιώνιος φοιτητής Λογιστικής, ΤΕΙ Χαλκίδας.. Ταινιόφιλος, PC Gamer, ε και που και που κανα βιβλίο.. Καπνίζω 7 περιπου χρόνια παλιά Winston μπλέ και τα τελευταία 4 χρόνια Old Holborn κιτρινιαααάρρ.. Έχω φάει σκάλωμα με τον Ovale 510-T.. έχω πολλές απορίες.. και ελπίζω να ατμίσω μαζί σας για αρκετό καιρό!! Καλώς Σας Βρήκα.. και ΠΑΛΑΙΟΥΣ και ΝΕΟΥΣ!!!

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #123 στις: Ιουνίου 09, 2011, 13:18 »
Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα! Ειμαι κοριτσάκι ετών 39, και καπνίζω επαγγελματικά 20 τσιγαρα ημερησιως) από τα 15!!!!
Από φίλη μου έιδα το ΗΤ, και επειδή και εγώ αλλά και ο συζυγος (που έχει και πρόβλημα υγειας) πρέπει να κόψουμε το τσιγάρο, ψήνομαι ( ένα βήμα πριν το αγοράσω)0 για το ΗΤ. Ευχαριστω για τη βοηθεια & ενημέρωση που ήδη μου έχετε προσφέρει, άντε και σύντομα ατμο-συνάδελφος μου εύχομαι!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #124 στις: Ιουνίου 09, 2011, 14:31 »
Καλησπέρα σε όλους!
Ονομάζομαι Δημήτρης, βαρύς καπνιστής από το 1992 (2 πακέτα/ημέρα - τουλάχιστον), και ατμιστής πλέον εδώ και 4 ημέρες.
Την μετάβαση στο ΗΤ θα την χαρακτήριζα εύκολη, ιδίως αν έχεις αποφασίσει ότι "δεν πάει άλλο" με το ΚΤ.
Το forum το ανακάλυψα μόλις εχθές, και έχω μείνει άναυδος με τον όγκο της πληροφορίας που υπάρχει σε αυτό. Έχω ξεκινήσει ήδη διάβασμα, και θα σας "ενοχλώ" τακτικά με τις απορίες μου.

Αποσυνδεδεμένος PeggySage

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Keep on steaming...
    • Οινομαγειρέματα by Cristin`
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #125 στις: Ιουνίου 09, 2011, 17:10 »
Καλησπέρα σας.

Το όνομα μου είναι Κριστίνα και η καταγωγή μου από την Γερμανία. Ζω στην Ελλάδα από το 1991. Διατηρούσα ένα κατάστημα μανικιούρ-πεντικιούρ στην Αργυρούπολη. Λόγο προβλημάτων υγείας (με τιην μέση μου), αναγκαστικά να το κλείσω και έτσι μετακόμισα Σαλαμίνα... για ησυχία και καθαρό αέρα. Από την στιγμή που το επάγγελμα μου άλλαξε και το νέο μου επάγγελμα είναι "η γυναίκα του άνδρα μου" (δεν διαμαρτιρομαι... ίσα ίσα, είμαι και πολύ περήφανη για αυτό)... το κάπνισμα πείρε την ανηφόρα. Μέχρι εχτές, δηλαδή... που μετά από υποδιξη φίλων και συνεργατών του άνδρα μου , ανακαλίψαμε το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Αγοράσαμε ένα "Ovale eGo-T" καθίσαμε βροστα από τον ηλεκτρονικό υπολογιστή και ανακαλύψαμε εσάς...

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #126 στις: Ιουνίου 09, 2011, 22:43 »
καλησπερα ειμαι ο Νικος απο ρεθυμνο..ειμαι 32 καπνιζω απο 16 συνηθως καπνο εναν 25 old holborn ασπρο σε 1 μερα και κατι ωρες...κανω μια βδομαδα τωρα ηλεκ.τσιγ. με νικοτινη 9...απο σημερα κανω χωρις νικοτινη γιατι ειδα οτι παιζει πολυ πιπιλισμα και θελω να το προσεξω...γευση μαλμπορο...εδω ρεθυμν δεν ειναι και τοσο ευκολη η προσβαση

Αποσυνδεδεμένος stormare

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #127 στις: Ιουνίου 14, 2011, 11:52 »
Καλημερα σας.Πανος απο Σαλαμινα καπνιζω απο το 2001 (10 χρονια) και αισιως στα 30 μου.κανω μια προσπαθεια να κανω το λεγομενο "switch" αλλα η αληθεια ειναι οτι καπως ζοριζομαι αν και βρισκομαι μολις στην δευτερη μερα ακαπνος και 5η συνολικα.ανα διαστηματα καπνιζα απο 2 εως 4 πακετα (φουγαρο σκετο) σε καθημερινη βαση οποτε και απο οικονομικης αποψης αλλα και απο θεμα υγειας ειχα αρχισει να καταλαβαινω οτι πρεπει να δρασω και σχετικα γρηγορα.οπως και ο φιλος απο πανω,ειμαι σε γευση malboro και 9αρα νικοτινη αλλα tbh δεν νιωθω να με καλυπτει αρκετα.αυτο που με χαλαει περισσοτερο ειναι η γλυκια γευση που αφηνει(εχω συνδιασει το τσιγαρο σαν κατι με "μη γλυκια" γευση η οποια σβηνει στον καφε-ποτο-αναψηκτικο μας) ειδικα πριν που το συνδιασα με καφε(ανεκαθεν γλυκος) ενιωθα σαν να ειχα παθει overdose γλυκιας γευσης...τεσπα ειναι πολλα αυτα που θελω να ρωτησω αλλα αποτι βλεπω σαν νεο μελος δεν εχω επιλογη να ξεκινησω νεο θεμα.
καλημερα και παλι και ελπιζω να "μεινω" μαζι σας.

Αποσυνδεδεμένος lokomotiv

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
    • Jeeppatriot.gr
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #128 στις: Ιουνίου 14, 2011, 23:36 »
Καλησπέρα και από εμένα, Βαγγέλης από Ηλιούπολη.
Εϊμαι 40 χρονών και καπνίζω ανελλιπώς από τα 16 μου 2-3 πακέτα ημερησίως.
Είναι καμιά βδομάδα τώρα που βρήκα το φόρουμ σας (εντελώς τυχαία) και έμεινα εντυπωσιασμένος με το πόσος κόσμος ασχολείται (σοβαρά) με το ητ. Δεν σας κρύβω ότι νόμιζα ότι ήταν κάποιου είδους απάτη...
Τεσπα... διάβασα λίγο εδώ μέσα αυτή την εβδομάδα, και από σήμερα το μεσημέρι είμαι ευτυχής κάτοχος ενός (ή μάλλον δύο στη συσκευασία) eGo-T.
Δεν καλοξέρω ακόμα τι είναι και τι μπορεί (και δεν μπορεί) να κάνει, αλλά δεν περίμενα ότι θα πετάξω αμέσως το κανονικό μου τσιγάρο πανεύκολα... ξέρω, δεν πρέπει λέω μεγάλα λόγια, αλλά κάπως πρέπει να εκφράσω την χαρά μου, έστω και για το μισό πακέτο που γλίτωσα μέχρι τώρα!
Μακάρι να μην ξαναμυρίσω τον παλιό καπνό, και ακόμα περισσότερο να μην υποβάλλω πια την γυναίκα μου και την κορούλα μου σε αυτό.
Σας ευχαριστώ όλους που με τα post σας βάζετε καθημερινά ένα λιθαράκι στο να γλιτώσει κόσμος από το τσιγάρο...

Αποσυνδεδεμένος PhilipRhodes

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #129 στις: Ιουνίου 15, 2011, 02:51 »
Χαιρετώ, είμαι ο Φίλιππος και είμαι από την Θεσσαλονίκη. Είμαι φοιτητής της Γαλλικής Φιλολογίας στο Αριστοτέλειο, ελεύθερος αρθρογράφος και συγγραφέας (Μπορείτε να δείτε τα δοκίμια μου, ημι-λογοτεχνικού περιεχομένου, καθώς και λίγα επίκαιρα στην σελίδα μου, στο προφίλ μου)
Υπήρξα, δυστυχώς, καπνιστής απο τα 15 μου, θεωρητικά παράνομα -Οσοι καπνίζετε απο μικροί, θαρρω πως γνωρίζεται γιατί λέω θεωρητικά-.
Πριν περίπου εναν μήνα ξεκίνησα το ηλεκτρονικό κάπνισμα με το ego-T της nobacco (Σαν επιλογή για να μπώ στο κοσμο του ηλ.καπνισματος, πως σας φαίνεται?). Μπορώ να πω οτι εντυπωσιάστηκα, καθώς ανέκτησα την αναπνοή μου, νιωθω πιο δυνατός και τρώω καλύτερα (και βάζω κιλά, που δεν με ενοχλεί καθώς είμαι αδύνατος).
Βέβαια, ο λαιμός μου κάνει νερά ενίοτε, αλλά νομίζω ότι αυτό οφείλεται στο υγρό ή στον ατμοποιητή που στο ενα τσιγάρο μάλλον δεν λειτουργεί τόσο καλά (Κάπουα προσωπική εμπειρία αλλού χρήστη θα με βοηθούσε, ευχαριστώ)
Εύχομαι οι συζητήσεις να είναι ενδιαφέρουσες, και επιθυμώ να προσφέρω την μικρή μου εμπειρία και γνώση, όσο δύναται.
Μέτα τιμής,
Φ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2011, 02:58 από PhilipRhodes »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #130 στις: Ιουνίου 15, 2011, 03:10 »
Καλημερα,Βαγγελης απο Πειραια 28ετων,ειμαι συμβουλος διατροφης κ φοιτητης ως βοηθος φαρμακειου. Καπνιστης για πανω απο 8 χρονια κ το διαστημα των τελευταιων αυτων 6μηνων ειμαι μονο χρηστης του η.τ.(γιουπιι:P) κ ειμαι περιφανος για τη κοπελα μου η οποια μου το "γνωρησε" αν κ δεν ειναι καπνιστρια(τι μπορει να  κανει μια γυναικα ομως?ε?! :P)
Αρχισα με 1 απλο καρτο της nobacco ego κ εδω κ 2 περιπου μεινες συνεχιζω με το ego-t mega atomizer(οτι πιο καλο ως τωρα εχω "ατμισει") κ ηδη εχω υπο δοκιμαστικη περιοδο κ το νεο μοντελο Hybrid.
Eυελπιστω να συνεχισω τουλαχιστον μονο με εισπνοες ατμου κ να μην υποπεσω στην εξαρτηση του κ.τ.!Ελπιζω δε κ αλλοι να ακολουθησουν το παραδειγμα μας κ θα προσπαθησω να βοηθησω κ αλλους φιλους ή γνωστους κ μη που θα θελαν μια αλλαγη προς το καλητερο τοσο για την υγεια τους οσο κ για των μη καπνιστων(που μας τα ζαλησαν οφειλω να ομολογησω:P) οσο δε ακομη κ για το περιβαλλον!

Αποσυνδεδεμένος LeonGR

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #131 στις: Ιουνίου 20, 2011, 00:08 »
Γεια σας κι από εμένα, είμαι ο Λεωνίδας ετών 37.
Γεννήθηκα, μεγάλωσα κι εξακολουθώ να ζω στον Πειραιά και συγκεκριμένα στην Δραπετσώνα.
Είμαι παντρεμένος εδώ και 4 χρόνια κι έχω έναν παίδαρο ενάμιση χρονών!
Έχω αλλάξει κάμποσα επαγγέλματα αλλά εδώ και 4 χρόνια κάνω τον καντινιέρη στο λιμάνι του Πειραιά.
Καπνίζω από τα 15 μου και τα τελευταία, κάμποσα, χρόνια κάπνιζα περί τα 3 πακέτα την ημέρα Rothmans international κασετίνα.
Έχω ξαναδοκιμάσει στο παρελθόν κάποια ητ από αυτά που μοιάζουν με τα κανονικά και το φωτάκι μπροστά αλλά με τίποτα δεν μου έκαναν αίσθηση και δεν μπήκα στον κόπο να ασχοληθώ σοβαρά μαζί τους.
Πριν καμιά 20αριά μέρες όμως είδα τον πεθερό μου με ένα ητ και απόρησα, μιλάμε για άνθρωπο που κάπνιζε το λιγότερο 4 πακέτα την μέρα φανατικά και με το ητ κατάφερε και ελάττωσε σε 5 με 10 κανονικά τσιγάρα την ημέρα κι έτσι πήρα κι εγώ την απόφαση να δοκιμάσω το ίδιο τσιγάρο με το ίδιο υγρό μπας και καταφέρω να το ελαττώσω κι εγώ στο ελάχιστο με αρχικό στόχο 2-3 κτ με τον πρωινό καφέ κι άλλα 5-6 στην διάρκεια της μέρας.
Από την στιγμή που το έπιασα όμως στο χέρι μου δεν μου χει κάνει αίσθηση να ανάψω κτ εκτός από κάποιες φορές που ένιωσα να μου λείπει κάτι από τα χέρια και γενικά η κίνηση του άναψε τίναξε σβήσε κλπ η οποία ευτυχώς δεν κράτησε ούτε 2 μέρες.
Τώρα βαδίζω στην 3η μέρα και έχω βάλει στοίχημα με τον εαυτό μου να καταφέρω να κρατήσω το ητ και κάτι μου λέει οτι θα τα καταφέρω! :D
Προς το παρών χρησιμοποιώ ένα ego-t κι έχω δοκιμάσει κάποια υγρά από funstore όπως maxboro, sweet vanilla, όλα σε high, κι ένα της Natura το virginia me 24mg/ml αλλά μου φαίνεται ότι ακόμα δεν έχω βρει αυτό που θα με κάνει να πω ουάου ή που θα με τρελάνει αλλά φαντάζομαι ότι στην συνέχεια δοκιμάζοντας και διαβάζοντας εδώ θα την βρω την χρυσή τομή! :)

Αποσυνδεδεμένος sideritis1

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #132 στις: Ιουνίου 21, 2011, 05:20 »
Λεγομαι Σωτηρης ειμαι 36 ετων οδηγος λεωφορειου σε δημο κ καπνιζΑ απο τα 15.Βρηκα το φορουμ μεσω του google κ σπαταλησα περασα αρκετες ωρες διαβαζοντας για να ενημερωθω για τα βασικα (θεματα υγειας,πρωτες-και δευτερες  :bye: - εμπειριες ατμιστων,τυπους η.τ. κτλ.).Απο τις 13-6-2011 οπότε εκανα το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ κ.τ. στο δρομο προς το καταστημα για να παρω το hybrid,δεν εχω ξανακαπνισει κ μαλιστα χωρις καθολου δυσκολια.Προσπαθω να πεισω τη γυναικα να με ακολουθησει αλλα ματαια(προς το παρων).Ευχαριστω πολυ τον ιδιοκτητη,τους διαχειριστες και τους χρηστες που με την εμπειρια τους με βοηθησαν να απαλλαγω απο την κακη συνηθεια του κ.τ. Καλα να ειμαστε κ θα τα λεμε.

Αποσυνδεδεμένος LOTUS

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • LotuS..Και γ@μω τους πιλοτους
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #133 στις: Ιουνίου 22, 2011, 17:14 »
Γεια χαρα και απο μενα παιδια...Αντωνης απο Νεα Μακρη ετων 35...εδω και 3 μερες εχοντας στα χερια μου το ego-t  Joye το οποιο αντικατεστησε τελειως τα 2-3 ημερησια πακετα που καταναλωνα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τις επιδοσεις του και ευελπιστω να μην ξανακαπνισω κανονικο τσιγαρο .....το ζουμι που χρησημοποιω ειναι της decadence το Kamel και απο χτυπημα και απο γευση ειναι πολυ καλο...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2011, 21:11 από LOTUS »

Αποσυνδεδεμένος Devel

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #134 στις: Ιουνίου 25, 2011, 20:56 »
Γεια σας και απο εμενα ειμαι ο Κωστας απο τις 3/6 εχω ξεκινισει τις ατμιστικες μουεμπειριες  και τα 2 πακετα κτ εγιναν ενα τσιγαρο για δοκιμη εχθες το οποιο το πεταξα στα μισα...σαν νεοενθουσιασμενος δοκιμαζω ακαταπαυστα διαφορες γευσεις και υγρα και οπως βλεπω τα πραγματα σε λιγο θα δινω περισσοτερα απο το κτ τοθλαχιστον τους επομενους 2-3 μηνες χεχε...κλασικα....ego-t ξεκινισα για 5 μερες και μετα type B LR θα δουμε τις εξελιξεις σκεφτομαι να φτιαξω και κατι δικο μου εχω αρκετες ιδεες μεχρι στιγμης και τα μεσα....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103252 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem