vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

104 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, hellfire, Buliwyf, ahill2, Milarepa, djfloor, Ηρακλης, Giannis.B

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #90 στις: Μαΐου 16, 2011, 13:28 »
Γεια σας και χαρα σας!
Ειμαι ο Βασιλης και ειμαι 29 ετων.Νεος και εγω στο χορο του ηλεκτρονικου σιγαρετου!
Να'μαστε καλα να τα λεμε!

Αποσυνδεδεμένος octy5

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #91 στις: Μαΐου 17, 2011, 12:05 »
Γεια χαρά & από εμένα
Δημήτρης 40 ετών από Αθήνα
Έχω ήδη ξεκινήσει το εντατικό διάβασμα & είμαι έτοιμος να σας "ζαλίσω" με τις απορίες μου
Καλώς σας βρήκα

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #92 στις: Μαΐου 17, 2011, 13:24 »
Γεια σας παιδια,κ εγω καινουργιο μελος κ 1 χρονο ατμιστης χαρη σε αναγνωσμενες συζητησεις που διαβασα απο εδω μεσα.Για αυτο κ ευχαριστω πολυ ειδικα αυτο το φορουμ αλλα κ την τεχνολογια....

Αποσυνδεδεμένος ozz

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #93 στις: Μαΐου 17, 2011, 17:07 »
Γειά σε όλους. Είμαι 29 ετών και εργάζομαι ως γιατρός στο Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης (Ειδικότητα Παθολογία). 14 χρόνια καπνιστής (~2 πακέτα/ημέρα). Η πρώτη μου "επαφή" με το ηλεκτρονικό τσιγάρο έγινε μια μέρα που εφημέρευα στα επείγοντα, κατόπιν παρατήρησης που δέχτηκα από μια νεαρή ασθενή για την άσχημη μυρωδιά τσιγάρου που απέπνεα. Ντροπή μεγάλη έτσι!! Η ίδια νεαρή μου πρότεινε το ΗΤ, που ώς τότε με άφηνε αδιάφορο. Οπότε, είναι μια εβδομάδα που το χρησιμοποιώ, χωρίς ωστόσο μεγάλη επιτυχία, καθώς ο αριθμός κανονικών τσιγάρων δεν έχει καν ελαττωθεί. Ελπίζω να καταφέρω να αλλάξω τα δεδομένα, και με τη βοήθεια όλων εσάς. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις πληροφορίες που μοιράζεστε, πλέον δε μένει χώρος για απορίες, παρα μόνο για ανταλλαγή εμπειριών.

Αποσυνδεδεμένος ELANTRAS

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΡΑΓΚΟ...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #94 στις: Μαΐου 17, 2011, 23:38 »
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ, με λένε Κώστα είμαι 31 χρονών από τη Νέα Ευκαρπια Θεσσαλονίκης έγγαμος, πατέρας 3 τέκνων και φυσικά φανατικός φίλαθλος του ΑΡΗ, Στρατιωτικός και αυτή τη στιγμή υπηρετώ τη Πατρίδα στο Κάτω Νευροκόπι Δράμας. Είμαι χρήστης κ.τ. εδώ και 16 χρονάκια γεμάτα. Για το η.τ έμαθα μέσω του γνωστού σαματά ντουλάπ (τηλεόραση) και μετά από αρκετό καιρό σκέψης και ''ψαξίματος''  πήρα την απόφαση και πρίν από 5 λεπτά έκανα τη παραγγελία μου για το πρώτο μου η.τ, δε ξέρω αν έκανα σωστή επιλογή αλλά για αρχή πήρα το HALO. Σε μερικές ημέρες θα το παραλάβω και σύντομα θα έχετε νέα μου. Το φόρουμ το είχα ανακαλύψει πρίν από αρκετό καιρό όταν είχα μάθει για το η.τ.

Κάνετε πολύ καλή δουλειά η οποία με βοήθησε αρκετά αν και έχω κάποια κενά ακόμα τα οποία ελπίζω να συμπληρώσω με τη παραμονή μου στο φόρουμ.

Καλή παραμονή και καλά ατμίσματα σε όλους μας!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #95 στις: Μαΐου 18, 2011, 07:30 »
Γειά σας και καλώς σας βρήκα. Είμαι ο Κώστας, 47ετών, πρώην απελπισμένος με το βίτσιο του ΚΤ. Τώρα εδώ και μία βδομάδα χρήστης ΗΤ βλέπω φώς στο τούνελ. Νιώθω ήδη καλύτερα αν και τα πρωϊνά ΚΤ ακόμα με στοιχειώνουν και επιβεβαιώνουν τους φόβους μου πως θα ήταν το δυσκολότερο. Δεν έχω απαλλαγεί από αυτά. Όμως βλέπω επάνω μου τη βελτίωση, νιώθω καλύτερα, δεν αισθάνομαι καμμένος τα βράδια μετά από 25 ΚΤ των 0,8mg. Δεν ακούγεται τραγικό το νούμερο αλλά τόσες είναι οι αντοχές μου φαίνεται. Στη δουλειά λειτουργώ καλύτερα δίπλα σε συναδέλφους, δεν χρειάζεται να απομονώνομαι για να πάρω τη δόση μου χωρίς να επιβαρύνω τους άλλους που φυσικά δεν φταίνε σε τίποτα, δεν αναγκάζομαι να αφήνω τις σοβαρές δουλειές για αργά που μένω μόνος και μπορώ να κάνω τον χώρο θάλαμο αερίων. Στο σπίτι, με δύο παιδιά δεν ασφυκτιώ ούτε αναγκάζομαι να δραπετεύω κάθε τόσο. Έχω γλιστρίσει σε παγωμένη βεράντα με παντόφλες, πιτζάμες και μπουφανάκι. Τώρα από συνήθεια την απολαμβάνω αν θέλω με τον ατμό μου μου. Νιώθω λιγότερο κουτός και για τις οικονομικές συνέπειες που λόγω εξελίξεων στα επαγγελματικά μου πλέον θα ήταν έγκλημα. Έχω λιγότερους φόβους πως κάποιο βράδυ θα μου έρθει κάτι ξαφνικό, κάτι που το έχω ζήσει στην οικογένειά μου άρα έχω και την προδιάθεση και με έχει σημαδέψει. Για να μην πώ πως το άμεσο ίσως είναι καλύτερο από το λίγο - λίγο, με όλα τα χημικά που μας ποτίζουν στο ΚΤ. 'Εχω πλέον περισότερη αυτοεκτίμηση και νιώθω πιό υπεύθυνος απέναντι στο περιβάλον μου ελπίζοντας μελλοντικά να ελέγξω ακόμα καλύτερα την κατάσταση. Το φόρουμ βλέπω οτι θα βοηθήσει πολύ, είναι πολύ θετική η ανταλλαγή απόψεων. Καλώς σας βρήκα και θα τα λέμε.

Αποσυνδεδεμένος cogninaut

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Άκαπνος από 22/3/10
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #96 στις: Μαΐου 18, 2011, 10:26 »
Καλημέρα σε όλους

Μετά από 20 χρόνια καπνίσματος, στα 30+ τσιγάρα την ημέρα, στις 22 Μαρτίου 2010, 10 λεπτά μετά την άφιξη του courier, έβαλα στο στόμα μου το e-go για πρώτη φορά και από εκείνη τη στιγμή δεν ζήλεψα τσιγάρο (ούτε κάπνισα φυσικά).

Έκτοτε εξελίχτηκα σε φυσιολογικά πλαίσια:

Κάνω μόνο dripping (φυσικά)
Εγχειρίζω τους  ατμοποιητές μου.
Φτιάχνω μόνος μου τα υγρά μου με νικοτίνη από κίνα και αρώματα από Ιταλία (τα γνωστά).
Μύησα την παρέα μου στο Η/Κ με ανάμεικτα αποτελέσματα: ένας κόλλησε, δύο-τρείς το χρησιμοποιούν ως εναλλακτικό και εκεί που απαγορεύεται, ένας το γύρισε στο στριφτό,  ένας το έκοψε τελείως.
Τελευταία έκοψα και την νικοτίνη τελείως  (8mg κάπνιζα πριν) και μάλλον θα παραμείνω  σ’ αυτήν την κατάσταση για λίγο και βλέπουμε.

Αυτά για την ώρα στο μίνι βιογραφικό μου

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #97 στις: Μαΐου 18, 2011, 20:42 »
Χαιρετω την παρεα.

Γιαννης απο Φαληρο εδω. Νεος ατμιστης. Ατμιζω περισοτερο γιατι μου αρεσει η γευση, συν οτι ειμαι και λιγο gagetακιας.
Hobby μου τα ενυδρεια, μα φυσικα με τι αλλο... Δισκους.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 18, 2011, 20:59 από Discus »

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #98 στις: Μαΐου 19, 2011, 14:27 »
Καλησπέρα

Είμαι η Βάσω είμαι 24 ετών και μένω Αθήνα.Κάπνιζα από τα 16 μου.Καλώς σας βρήκα

Αποσυνδεδεμένος Shaolin Monk

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Ego-T, Gamucci v2
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #99 στις: Μαΐου 22, 2011, 13:10 »
Ειμαι ο Νικος απο Ρεθυμνο και δεν καπνιζω αλλα "ατμιζω" εδω και μια εβδομαδα....  :bye:

Ελπιζω να συνεχισω ετσι, γιατι βαρεθηκα ενα κ@λοτσιγαρο να με κανει οτι θελει...  :wall:

Καλως σας βρηκα....  8)

Αποσυνδεδεμένος Theofilos

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
    • Manaria Radio
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #100 στις: Μαΐου 23, 2011, 14:41 »
Γειά σας. Με λένε Θεόφιλο, Λαρισαίος, 21 ετών και είμαι φοιτητής Πληροφορικής στα Γιάννενα. Καπνίζω 4 χρόνια και εδώ και ένα χρόνο θέλω να το κόψω αλλά δεν το κατάφερα, δεν γίνεται να πας για κρασάκι ή στο club και να μην ανάψεις τσιγάρο :) . Έτσι την τελευταία εβδομάδα άρχισα να ψάχνω τρόπους με τους οποίους να μπορέσω να μειώσω τα όλα βλαβερά του καπνίσματος συνεχίζοντας να το απολαμβάνω. Η καλύτερη λύση μετά από αρκετό ψάξιμο ήταν το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Έτσι σήμερα έκανα μια παραγκελία στο nobacco και ανυπομονώ να κάνω την πρώτη μου τζούρα από το νέο μου ego :).

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #101 στις: Μαΐου 23, 2011, 18:06 »
Καλησπέρα σε όλη την καλή παρέα.
Νέος κι εγώ, είδα ατμό και μπήκα!!
Με λένε Θοδωρή, είμαι 29 χρονών (βασικά, σε λίγους μήνες γίνομαι 30, αλλά δεν το λέω) και σε ένα μήνα απο σήμερα πάω για επίσημο κρέμασμα με την καλή μου που είμαστε κάτι λιγότερο από 4 χρόνια μαζί.
Δε μου αρέσει καθόλου το τσιγάρο, είμαι μεγάλος εχθρός του. Έχω όμως μια μανία με ναργιλε, το ίδιο και η γυναίκα μου.
Επειδή όμως κι ο ναργιλές δεν είναι αθώος (όσο κι αν θέλουν να υποστηρίζουν το αντίθετο),  είπα να ασχοληθώ με το ηλεκτρονικό κάπνισμα.
Και μιας που είμαι πληροφορικάριος, είπα να δω το όλο θέμα σαν ένα νέο gadget που θέλω να ασχοληθώ.

Χαίρω πολύ, λοιπόν!


Υ.Γ.: Όλα είναι ατμός... Θρασύβουλος!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #102 στις: Μαΐου 23, 2011, 20:16 »
Άντε να δούμε τι θα δούμε.

Με λένε Ιωάννα και είμαι καλά  ;D και ελπίζω να γίνω ακόμα καλύτερα τώρα που το έριξα στον ατμό. Κάπνιζα 20 χρόνια κ ελπίζω να μην το ξαναπιάσω.

Καλώς σας βρήκα

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #103 στις: Μαΐου 23, 2011, 21:53 »
Θανάσης, 57 χρονών, καπνιστής 35 χρόνια, χρήστης του ego-T εδώ και 6 ημέρες, 2 ημέρες χωρίς κάπνισμα. Οψόμεθα.

Αποσυνδεδεμένος floyd89gr

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #104 στις: Μαΐου 25, 2011, 13:25 »
Γεια σας κι από εμένα.

Είμαι ο Κώστας , 37 χρονών .
Καπνίζω από τα 16 και έχω περάσει κατά σειρά από Καρέλια ,Sante ,  Lucky strike , Camel και εσχάτως τα τελευταία χρόνια μόνιμα Prince 1 πακέτο τη μέρα.
Επίσης από στριφτό έχω δοκιμάσει Drum , Old Holborn , Virginia , Van Nelle , Samson (το οποίο είναι το μόνο που κράτησα και συνεχίζω να κάνω όταν θέλω αλλαγή για λίγο από το Prince ) .
Τον τελευταίο 1 χρόνο χρησιμοποιώ φίλτρα Herb προσπαθώντας να μειώσω τις βλαβερές ουσίες του τσιγάρου.

Πρόσφατα δοκίμασα από φίλο το EGO-T με e-liquid Natura Marlboro της Flavourart και  ενθουσιάστηκα με την ιδέα του η.τ , οπότε αποφάσισα να κάνω την δοκιμή .
Χθες άρχισα με το δικό μου EGO-T με τους καινούριους atomizers τύπου Β της Joye με mega tank 2ml και την 1000mah μπαταρία.
Κατέληξα στην επιλογή αυτή γιατί με ενδιέφερε η μέγιστη δυνατή αυτονομία ώστε να μην χρειάζεται να αναπληρώνω συχνά το υγρό αλλά και να μην μένω συχνά από μπαταρία .
Για υγρά άρχισα με Funstore Ecosmoke , Flavourart Natura Marlboro , Oksmokey Davidoff , Παπαστράτος , Prince και βλέπουμε .

Τα χόμπυ μου : ηλεκτρονικά , μουσική ,ταινίες , φωτογραφία , διάβασμα κ.α.
Εργάζομαι τα τελευταία 16 χρόνια ως τεχνικός Η/Υ .
Τέλος είμαι '''αρρωστάκι'' με τους Pink Floyd και τον Πανιώνιο .

Καλώς σας βρήκα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12189 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499754 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1740 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos