vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

288 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

Wizard Evolved by Mark Bugs.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Wizard Evolved by Mark Bugs.
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 22:06 »
Όντως ο prof έγραψε ένα απίστευτο ποστ :thumpup:

Και το διάβασα όλο (αν και δεν το συνηθίζω με τόσο μεγάλα κείμενα) :)

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wizard Evolved by Mark Bugs.
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 22:20 »
Έχεις δίκιο για τις "τρέλες". Απλά ήθελα να δώσω την οπτική μου στον ROD. Που δεν "κατηγόρησε" βέβαια και κανέναν. Αλίμονο. :)
Σε ευχαριστώ που το διευκρίνησες φίλε  proof. Άλωστε αν διαβάσει κάποιος τι ακριβώς είπα και τι ρώτησα θα το καταλάβει.  Το αν έχω κατηγορήσει ποτέ κάποιον για αγορά, μπορεί να το δει κάποιος απο τα πόστ μου. Δε θα πω εγώ σε κάποιον τι θα πάρει. Συζήτηση κάνουμε, και μαζι σου μου αρέσει η συζήτηση γιατι βασίζεται σε επιχειρήματα με κοινή λογική . Άσχετα αν συμφωνώ ή διαφωνώ. Και είπα οτι, DNA και πρόβατο δεν συγκρίνονται  σε δύναμη.
  Όντως με αυτά τα δεδομένα εχει λογική η τιμή του, ως ένα σημείο . Γιατί αν έχει η σωλήνα απο τιτάνιο  107 ευρώ (αν θυμάμαι ), και βάλουμε μέσα πλακέτα και σχεδίαση, τότε το κέρδος του κατασκευαστή είναι λίγο πιο πάνω απο οτι ενός άλλου, που πουλά ένα απλό μηχανικό mod. Αν σε αυτό υπολογίζεις πως δεν υπάρχουν άλλες επιλογές με συνδιασμό τιτάνιο -DNA , τότε ναι. Αλλα είναι πολλά για ένα κοινό θνητό ....  Σου συνιστώ ,αν είσαι κοινός θνητός και όχι εφοπλιστής  :laugh1: , να μην κανείς τέτοιες τρέλες άλλη φορά. Στη ζωή μας υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα απο τις σωλήνες.  :yes: .
Και μη φοβάσαι το τιτάνιο και την αγωγιμότητα. Η πλακέτα, σου μιλάω ειλικρινά , σκοτώνει . :yes:


Edit: μιας και έχουμε τα ίδια mod ,DNA και evic, ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί εχει μπει στο συρτάρι το evic. :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 22:29 από ROD »

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wizard Evolved by Mark Bugs.
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 23:29 »
...
Και μη φοβάσαι το τιτάνιο και την αγωγιμότητα. Η πλακέτα, σου μιλάω ειλικρινά , σκοτώνει . :yes:


Edit: μιας και έχουμε τα ίδια mod ,DNA και evic, ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί εχει μπει στο συρτάρι το evic. :laugh1:
Κοπανάει η άτιμη. Βαράει κατακέφαλα για την ακρίβεια. Στα ίδια βατ με το εβικ και στον ίδιο ρυθμό και υγρό με πιάνει συχνά πλέον πονοκέφαλος από την νικοτίνη! Και αναγκαστικά κόβω ρυθμό πλέον. Και παραμένει και η εντύπωση ότι "ρουφάει" πιο πολύ υγρό. Ίσως το πυρώνει "σωστά" και έτσι πρέπει να ήταν πάντοτε, δεν ξέρω. Πάντως τώρα συμπληρώνω πιο συχνά και ας ατμίζω το ίδιο. 

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wizard Evolved by Mark Bugs.
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 23:42 »
Παραπάνω υγρό τρώει γιατί οτι δείχνει η οθόνη το δίνει  :yes: . Και γω το έπαθα στην αρχή. Ευκαιρία να κατεβάσεις νικοτίνη αν σε καλύπτει .
Αν και νομίζω είμαι λίγο of :-[

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wizard Evolved by Mark Bugs.
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 23:51 »
Σπυρο..........μπραβο σου...ωραιο μοντακι και σπανιο.
Αν εσυ εισαι ευχαριστημενος,τοτε ολα τα αλλα ειναι χωρις ουσια.
Πολυ ομορφο.......
Αν ειχα τα λεφτα,σηγουρα θα το ειχα κι εγω.....

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Wizard Evolved by Mark Bugs.
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2013, 00:11 »
Παραπάνω υγρό τρώει γιατί οτι δείχνει η οθόνη το δίνει  :yes: . Και γω το έπαθα στην αρχή. Ευκαιρία να κατεβάσεις νικοτίνη αν σε καλύπτει .
Αν και νομίζω είμαι λίγο of :-[
...μια χαρά "ον" είμαστε.
Αν το μοντάκι "πιάνει τελικές", που θα έπρεπε να γραφτεί τελικά;

Εκμεταλλεύεται κατάλληλα το πολύ καλό DNA20.

Οι πολύ σπέσιαλ επιδόσεις, έχουν και σπέσιαλ καταναλώσεις.(δυστυχώς)

Σε όλα!

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wizard Evolved by Mark Bugs.
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 17:31 »
Καλοριζικο και απο μένα.
Τελικά απο τα 10watt αποφάσισες να ατμίζεις στα 20watt ; :P
Αρκετά ακριβό πάντως το μηχάνημα, καλό χρυσό αλλα υπερκοστολογιμένο μου θυμίζει apple products.
Anyway καλοάτμιστο.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wizard Evolved by Mark Bugs.
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 21:57 »
ΜΗΝ μου μιλάς για Απλ!!!  :angry_orange:

Την ακριβοπλήρωσα αυτή για 2.5 χρόνια και σιχτίριζα τον εαυτό μου. Ευτυχώς τα μισά τα πούλησα και τα άλλα μισά (iphone, ipad) τα έδωσα σε σύζυγο και κόρη (μου χρωστάνε και χάρη λένε. Που να ξεραν τι ανακούφιση μου έδωσαν...) και εγώ γύρισα στην ζεστή αγκαλιά των windows και του android και είμαι βασιλιάς..

Για το WE, θα συμφωνήσω ότι απλίζει η κοστολόγηση του. Θα μπορούσε να κάνει και 350 ή και 300 ευρώ. Αλλά όπως έγραψα και στο πρώτο πόστ το θέμα είναι αν αξίζουν άλλα απλά μηχανικά 140-150-200 ευρώ. Αν αξίζουν εκείνα τόσα ίσως και το WE να άξιζε π.χ. τα 350. Για το συγκεκριμένο 400 πιστεύω ότι πέρα από την κερδοφορία ίσως ήθελε ο κατασκευαστής να κάνει και ένα "peak" σε επίσημη τιμή. Και από σχόλια του στο φεισμπουκ είχα διακρίνει κάποιο "άγχος" ένα 24ώρο μετά την έναρξη των πωλήσεων. Και πράγματι πήρε πάνω από 3 μέρες να εξαντληθεί το ένα μέγεθος. Το μηχανικό του είχε εξαντληθεί σε 15 λεπτά περίπου. Προσωπικά πάντως με τράβηξε πέρα από το μοντ σαν κατασκευή και ο Mark Bugs σαν άνθρωπος-κατασκευαστής-πωλητής. Σαφής, ευγενικός, άμεσος, επεξηγηματικός. Όπως πρέπει να είναι δλδ όποιος σέβεται τον πελάτη και τα χρήματα του. Όχι πμ αναπάντητα για μήνες...

Προς το παρόν πάντως πάει καλά σε όλα του. Και στις σπείρες και στο άτμισμα και στα κουμπιά όλα είναι οκ. Θα φανεί βέβαια και σε βάθος χρόνου αν αξίζει ή όχι. Τα 20 βατ πάντως, που αναφέρεις, είναι καλά μόνο για καμιά φωτογραφία. Στην ουσία είναι περιττά νομίζω. Το αστείο φυσικά θα είναι σε κανά δυο χρόνια να βγάλει η εβολβ κανένα DNA30 π.χ. Εκεί θα πέσει γέλιο. Στα 7-8-9 βατ άτμιζα. Τόσο ατμίζω και τώρα. Μπορεί στο εβίκ να μην τα έπαιρνα ακριβώς όσα έγραφε η οθόνη και σίγουρα έχει ένα κλικ καλύτερη αίσθηση δύναμης (και πιο "γρήγορο" άρπαγμα από τη στιγμή που πατάς το κουμπί) αλλά θεωρώ ότι δεν είναι η μέρα με τη νύχτα. Είναι ας πούμε η μέρα (dna) με την ... αυγή (εβικ). Π.χ ο ντριπερ στο εβικ έχει καλύτερο αποτέλεσμα από τον ... προτανκ στο dna. Παίζουν δλδ πολλά ρόλο, όπως άλλωστε γνωρίζουμε οι περισσότεροι εδώ.   :)

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wizard Evolved by Mark Bugs.
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 22:35 »
Αμα το βαρεθεις...σφυρα... ;)

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wizard Evolved by Mark Bugs.
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 00:09 »
Κάτσε, ακόμη δεν το χάρηκα !  :D

Γενικώς μου αρέσει να κρατάω κάτι που αγοράζω καλό. Το έκανα και με τα κινητά παλιά αλλά η άτιμη η κρίση με έκανε να την χαλάσω τη συνήθεια.  :'(

Η μόνη περίπτωση να το δώσω είναι να μου αρέσει πολύ το επερχόμενο Wizard Apprentice Evolved που θα είναι περίπου ίδιο στο σχεδιασμό με αυτό αλλά με ατσάλι και όχι τιτάνιο. Το άτιμο το τιτάνιο άβαφο ταιριάζει μόνο με τιτάνιο...

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wizard Evolved by Mark Bugs.
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 01:59 »
Δεν νομιζω το ατσαλι να σου αρεσει πιο πολυ απο το τιτανιο εξαιτιας του βαρος του το λεω βεβαια........

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wizard Evolved by Mark Bugs.
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 02:08 »
Λογικά το βάρος θα είναι χ2+ αλλά απλά το τιτάνιο δεν ταιριάζει οπτικά "ωραία" με το σύνηθες ατσάλι των ατμοποιητών.Αλλά και πάλι όλα συνήθεια είναι.

Άλλωστε εγώ δεν την βλέπω την διχρωμία. Έχω σπέσιαλ χειροποίητη θήκη by mama. Καινούριο θα το πάρει ο kalafan!  :D



Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wizard Evolved by Mark Bugs.
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 07:30 »
Μπορεί στο εβίκ να μην τα έπαιρνα ακριβώς όσα έγραφε η οθόνη και σίγουρα έχει ένα κλικ καλύτερη αίσθηση δύναμης (και πιο "γρήγορο" άρπαγμα από τη στιγμή που πατάς το κουμπί) αλλά θεωρώ ότι δεν είναι η μέρα με τη νύχτα. Είναι ας πούμε η μέρα (dna) με την ... αυγή (εβικ). Π.χ ο ντριπερ στο εβικ έχει καλύτερο αποτέλεσμα από τον ... προτανκ στο dna. Παίζουν δλδ πολλά ρόλο, όπως άλλωστε γνωρίζουμε οι περισσότεροι εδώ.   :)
Ελα βρε prof ακόμα μιλάς θετικά για το evic  ???  αν ηταν η αυγή με τη μέρα τοτε δεν νομίζω να έσκαγες χρήματα για dna 20.
Σίγουρα τα 20 watt είναι για να εχουμε να λέμε εδω τα 15 και ειναι υπεραρκετά.
Αλλά αλλά τα 10 watt του evic αλλα του dna και ειναι όντως η μέρα με τη νύχτα.
Καλό άτμιστο λοιπόν και μακριά απο evic  :bye:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Wizard Evolved by Mark Bugs.
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 09:05 »

Άλλωστε εγώ δεν την βλέπω την διχρωμία.


Με τη θήκη το ατμίζεις? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wizard Evolved by Mark Bugs.
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 11:56 »
Την παράγγειλα στην μάνα μου για να προστατεύω την Βικάρα (vamire, ακούς??  :D) όταν την μεταφέρω σε τσάντες κλπ και φυσικά κάνει και στο WE. Το ατμίζω μέσα στη θήκη μόνο αν τύχει να είναι μπροστά η μικρή σε κάποιο καφέ ή στο μπαλκόνι. Είναι στην ηλικία που ψάχνει τα πάντα. Και οθόνες και κουμπιά την γοητεύουν. Και δεν θέλω να της μάθω αυτό το "παιχνίδι". Άλλωστε και το ΚΤ δεν το έκανα μπροστά της όσο πιο πολύ μπορούσα. Τώρα που δεν της κάνει μάλλον κακό ο ατμός δεν θέλω να το δει σαν παιχνίδι. Βλακείες ίσως αλλά έτσι μου βγήκε.  :)

@Vamire, περισσότερο ήθελα μια καλύτερη κατασκευή, παρά τα 20 βατ. Άλλωστε δεν έχω ατμίσει πάνω από 10-11 βατ και τώρα και παραμένω στα 1.5-2.5 Ω. Αλλά δεν βιάζομαι να κάνω δοκιμές. Οπότε θέλω λίγους μήνες για να σου πω σίγουρα. Πάντως η Βίκυ παραμένει σε εκτιμήση μου για όσα έγραψα σε ένα ποστ εκεί. :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342275 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206487 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31060 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50172 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597235 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11520 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193062 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1309 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1304 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591894 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios