vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

176 επισκέπτες, 8 χρήστες
dallaskdp, aalex, Ποντικός, Milarepa, truckman, Razor.QQ15, teo77, kourlis

Υγρά Halo από iVape

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #555 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 14:09 »
Υπάρχει μεγάλη ζήτηση και βέβαια δεν είναι λίγες οι ποσότητες που πηγαίνουν σε καταστήματα μεταπώλησης.
αφου υπάρχει μεγάλη ζήτηση θα έπρεπε να υπάρχει και μεγάλη εισαγωγή.....΄τελος πάντων, σήμερα λέει πώς έχει διαθέσιμα..... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #556 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 18:13 »
Δεν ξερω αν εχουμε την ιδια παρτίδα αλλα και γω πήρα χθες 60nl με ημ λήξης 31-10-2012 και εχω την ιδια αποψη τουλάχιστον για το ενα μπουκάλι που άνοιξα.Τα δικα μου ειναι 12mg αλλα δεν εχει σημασία γτ αυτα ατμιζω συνήθως...

Μπουκαλι 30ml, LOT CODE: TRIB1001839 ( το 18 μαλλον ειναι τα mg) και ημερ/νια ληξης 31/10/2012.
Ατμιζω με m&m carto, και σκεφτομαι να το δοκιμασω και με want tank το οποιο ξεπλυνα με διαφορα υγρα απο την πλαστικιλα, αλλα φοβαμαι οτι δεν θα παρω καλυτερη γευση με αυτο.

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #557 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 18:21 »
Ας μην απογοητευόμαστε,καλο θα ειναι να περιμένουμε λιγες μερες να ωριμάσουν και μετα βγάζουμε ασφαλη συμπεράσματα..Δεν θα ηθελα να υπάρχει διαφορά στην γευση απο παρτίδα σε παρτίδα γτ θα απογοητευτώ..Το Tribeca ειναι το καθημερινό μου υγρό.....Η δική μου παρτίδα ειναι TRIB1001239...

Αποσυνδεδεμένος nemakis

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #558 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 01:20 »
Καλως σας βρηκα.
Πρωτο μου post στο forum με δυστυχως προβλημα.
Εδω και 9 ημερες ξεκινησα ατμισμα με tribeca 18. οταν απεμεινε στο μπουκαλι ποσοτητα περιπου 60% , προσθεσα ενα 40% tribeca 6mg.

Μειωθηκε λιγο το χτυπημα (σαν να πηγα σε πιο ελαφρυ τσιγαρο) αλλα ολα καλα.
Οταν ατμισα το μισο υγρο απο το παραπανω, σκεφτηκα να το ξαναγεμισω με το υπολοιπο tribeca 6mg, το οποιο και εκανα.

Αποτελεσμα. ; Καταστροφη.
Η γλυκια γευση εξαφανιστηκε κατα 80%, ο ατμος στη γλωσσα αφηνει μια ανουσια γευση και ταυτοχρονα λιγακι καυστικη. (σαν αγουρελαιο ενα πραγμα)
Δοκιμασα διαφορετικο ατμοποιητη (normal+LR type b) αλλαξα φιλτρο. αλλα τιποτε.
Λες και τρωω το ιδιο φαγητο χωρις αλατι, που αφηνει ενα καψιματακι στη γλωσσα/λαρυγγα που θυμιζει το καψιματακι που αφηνει αγουρελαιο.
Εννοειται οτι δεν εισερχεται υγρο στο στομα μου.
Μυριζοντας το αδειo μπουκαλι του tribeca 6 και υστερα μυριζοντας το tribeca mix, το mix εχει αλλη μυρωδια. Λιγοτερη γλυκα και μια μυρωδια κάπνας.

Τα αρωματα ηταν και τα 2 ωριμασμενα. Φιλος που δοκιμασε το mix αηδιασε. (ατμιζει tribeca 18)
Υποτιθεται οτι μιλαμε για το ιδιο αρωμα.

Υ.Γ. πριν κανω το mix, δοκιμασα ενα γεμισμα με 6αρι για να δω αν ειναι ελαφρυ.
Ηταν πιο ελαφρυ απο το 18 σαν lights τσιγαρο ενα πραγμα, αλλα ειχε ολη τη γλυκια γευση και δεν αφηνε καψιμο. Απλα ειχε λιγοτερο throat hit.

Tωρα με το mix, εχω ελαχιστο throat hit, γευση τσιγαροχορτου και γλυκια γευση/αρωμα που εχει μειωθει 80-90-%.

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι στο καλο μπορει να συμβαινει. ?

Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #559 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 01:36 »
Παιδιά, σε όσους έχουν δοκιμάσει το Prime 15 μιά ερώτηση......όντως έχει τσιγαρίσια γεύση όπως ακούγεται;

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #560 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 08:05 »
Εβαλα χτες βραδυ σε καινουργιο carto m&m, Torque 56 12mg. Η γευση μου θυμησε κατι γνωστο απο πολυ παλια. Η κυρια γευση γιατι κατα τη γνωμη μου υπαρχουν 3 γευσεις. Μια αρχικη, κυρια, μια που λειτουργει σαν υποβαθρο, και μια που ενω υπαρχει μεσα απο την αρχη, ειναι αυτη που τελικα σου μενει σαν η πιο δυνατη επιγευση.
Μετα απο παρα πολυ σκεψη μπορεσα να θυμηθω με τι εμοιαζε η κυρια γευση. Οι πιο παλαιοι (με μαζοχιστικες τασεις) θα θυμουνται τη μπλε κασετινα με την τσιγανα που χορευε μεσα στον καπνο.....Ναι τα gitanes εννοω, τα παλια (1987) πριν καταργηθουν.
Η αρχικη γευση του  Torque 56 ειναι αυτη των gitanes.
To υποβαθρο ενα επισης παλιο σοκολατακι με λιγο περιεργη γευση, το οποιο δεν μπορω να θυμηθω τωρα.
Η τριτη γευση ειναι απο μια αμερικανικη τσιχλα μεντας, τη Wriley's Doublemint Gum, την οποια μου εφερναν απ'εξω και δεν νομιζω να εχει κυκλοφορησει Ελλαδα.

Για εμενα η γευση του Torque 56 ειναι σαν να εχω μασησει την τσιχλα αρκετη ωρα και να τραβαω τζουρα απο παλια gitanes τρωγοντας σοκολατακι.

Ειναι βαρυ αρωμα, αλλα οταν εχεις μπουχτισει ολα τα αλλα θα κανει τη διαφορα. Δεν φευγει ευκολα απο τη γλωσσα, και αλλιωνει η σκοτωνει τις γευσεις που θα ατμιστουν αμεσως μετα απο αυτο. (δοκιμασα RY4, Apple Pie, Tribeca).

Χτες το βραδυ με επνιξε, μου εφερε και λιγο βηχα, αλλα σημερα το πρωι με το καφε ειναι αρκετα καλο. Λογω λοιπον της ιδιομορφης γευσης του, προτεινω δοκιμαστικη συσκευασια, και αν δεν σας αρεσει με την πρωτη, δωστε του αργοτερα μια ακομα ευκαιρια.   

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #561 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 09:53 »
Παιδιά, σε όσους έχουν δοκιμάσει το Prime 15 μιά ερώτηση......όντως έχει τσιγαρίσια γεύση όπως ακούγεται;

Εχει Γιαννη και φανταζομαι οτι σχεδον ολες οι βασεις στα Halo ειναι ιδιες τσιγαρισιες.
Απο εκει και περα βαζουν το αρωμα που θελουν.
Γενικα το prime ηταν μια ευχαριστη εκπληξη για μενα γιατι δεν ειχα ακουσει και τα καλυτερα.
Ειναι ομως καπνικο και με μια επιγευση κακαο.
Περισσοτερο στο στυλ Tribeca ειναι αλλα με γευση κακαο οπως προανεφερα.

Οποτε σε μενα παει καπως ετσι...
Prime - Tribeca κατα την διαρκεια της ημερας και για ποτο το βραδυ Torque και Freedom.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #562 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 10:09 »
ευχαριστη εκπληξη το prime? ???

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #563 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 10:13 »
ευχαριστη εκπληξη το prime? ???

Ναι το πηρα ενω ειχα ακουσει τα χειροτερα και τελικα θα παω και για το μεγαλο μπουκαλακι.
Μου αρεσει παρα πολυ.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #564 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 10:15 »
τι να πω, γουστα ειναι αυτα.. ???

Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #565 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 12:01 »
Εχει Γιαννη και φανταζομαι οτι σχεδον ολες οι βασεις στα Halo ειναι ιδιες τσιγαρισιες.
Απο εκει και περα βαζουν το αρωμα που θελουν.
Γενικα το prime ηταν μια ευχαριστη εκπληξη για μενα γιατι δεν ειχα ακουσει και τα καλυτερα.
Ειναι ομως καπνικο και με μια επιγευση κακαο.
Περισσοτερο στο στυλ Tribeca ειναι αλλα με γευση κακαο οπως προανεφερα.

Οποτε σε μενα παει καπως ετσι...
Prime - Tribeca κατα την διαρκεια της ημερας και για ποτο το βραδυ Torque και Freedom.
Ok...σε ευχαριστώ πολύ συνάδελφε...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #566 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 20:41 »
Ας μην απογοητευόμαστε,καλο θα ειναι να περιμένουμε λιγες μερες να ωριμάσουν και μετα βγάζουμε ασφαλη συμπεράσματα..Δεν θα ηθελα να υπάρχει διαφορά στην γευση απο παρτίδα σε παρτίδα γτ θα απογοητευτώ..Το Tribeca ειναι το καθημερινό μου υγρό.....Η δική μου παρτίδα ειναι TRIB1001239...
Στα συγκεκριμένα υγρά δεν υπάρχει διαφορά στην γεύση από παρτίδα σε παρτίδα

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #567 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 20:49 »
Θα συμφωνησω μαζι σου Tem.. Ίσως ήταν στιγμιαίο το συμπέρασμα.Χθες βραδύ μάλιστα έκανα χρήση του κουπονιού της  Halo και έπραξα τα δέοντα!!! :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #568 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 20:54 »
σωστός  ;)

Αποσυνδεδεμένος e-aris

  • **
  • 315
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #569 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 02:54 »
Εχουμε κανα κουπονακι για Ivape?? ;D ;D
Και κατι αλλο,δεν εχει αντικαταβολη??Γιατι μου βγζει μονο πληρωμη με paypal-καρτα... :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2011, 03:02 από e-aris »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151607 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 10999 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345649 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147301 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8088 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208952 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32955 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52505 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360925 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos