vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

289 επισκέπτες, 1 χρήστης
Milarepa

Υγρά Halo από iVape

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #510 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:04 »
Έχω αρχίσει να ερωτεύομαι το Captain Jack. Εξαιρετικό υγρό! Το ατμίζω στα 12ml και είναι άπαιχτο. ;)
Στην εισπνοή σου αφήνει μια αίσθηση ένος μίγματος λουλουδιών θα τολμούσα να πω πως έχει κάτι από τριαντάφυλλο και γιασεμί, χωρίς να μπορώ με σιγουριά να την προσδιορίσω. Αντίθετα στην εκπνοή του σου αφήνει μια απόλυτα ''τσιγαρίσια'' αίσθηση όπως το torque 56 ή το tribecca. Είναι απόλυτα καπνικό υγρό, με έντονα αρωματικά στοιχεία και εκπληκτικό χτύπημα. Πιστεύω πως μετά από τη σχετική και απαραίτητη ωρίμανση θα γίνει ακόμα καλλύτερο. Κερδίζει επάξια μια θέση στο top 3 των ατμιστικών μου υγρών.

Το προτείνω ανεπιφύλακτα. :D

Κι εμένα μ'άρεσε πάααρα πολύ! Σου έφερε στη μύτη και κάτι από μέλι (μαζί με τα τριαντάφυλλα)?

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #511 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:06 »
Κι εμένα μ'άρεσε πάααρα πολύ! Σου έφερε στη μύτη και κάτι από μέλι (μαζί με τα τριαντάφυλλα)?

Στην μυρωδιά του από το μπουκάλι ναι. Θυμίζει έντονα μέλι. Στην γεύση όμως δεν μου φέρνει κάτι από μέλι. ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #512 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:10 »
Ωραια τα λενε, αλλα νομιζω οτι η περιεκτικοτητα σε νικοτινη επηρεαζει τη γευση νομιζω. Εκτος και αν δεν συμβαινει στα Halo αυτο.
κατά κάποιο τρόπο μπορεί να επηρεάζεται η γεύση. Η διαφορά μάλλον δεν είναι αξιοπρόσεκτη όταν πρόκειται για 18άρια και 24άρια. Ανάμεσα σε ένα 24άρι και ένα 12άρι η διαφορά γίνεται ενδεχομένως περισσότερο αισθητή. Για παράδειγμα το 12άρι Freedom είναι πιο γλυκό σε σχέση με το αντίστοιχο 24άρι.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:17
Κι εμένα μ'άρεσε πάααρα πολύ! Σου έφερε στη μύτη και κάτι από μέλι (μαζί με τα τριαντάφυλλα)?
Γεύση λουλουδιού με νότες μάλλον από κεράσι και μέλι. Σαφώς καπνικό , γίνεται καλύτερο με την ωρίμανση.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:17 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #513 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:18 »
Η γνωμη σου Tem ειναι να παρω τα 12αρια να δοκιμασω, και βαση αυτου, αν μου αρεσουν να παρω και 18αρια σε 30ml ;
Μην παρεξηγηθω με τα αλλα παιδια, (αγορια και κοριτσια) που απαντησαν, αλλα ο Tem πρεπει να εχει κανει διδακτορικο στα Halo.   

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #514 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:34 »

Στην εισπνοή σου αφήνει μια αίσθηση ένος μίγματος λουλουδιών θα τολμούσα να πω πως έχει κάτι από τριαντάφυλλο και γιασεμί, χωρίς να μπορώ με απόλυτη σιγουριά να το προσδιορίσω. Αντίθετα στην εκπνοή σου αφήνει μια απόλυτα ''τσιγαρίσια'' αίσθηση


Αυτή είναι και η μεγαλύτερη επιτυχία του Captain Jack κατά τη γνώμη μου!
Ακριβώς έτσι είναι και το κάπνισμα αρωματικού καπνού πίπας στην εισπνοή έχεις άρωμα και στην εκπνοή καπνίλα.
Αν τώρα αντί για λουλούδια σοβαρευτούν και βάλουν καμμια καλή σοκολατοβανίλια τότε πάμε σε άλλη κλάση υγροού, το οποίο θα είναι
το πρώτο που θα με κάνει να ΜΗΝ νοσταλγώ το κάπνισμα πίπας!


Για το smooth 8

Χαχαχαχ, τελικά είμαι πολύ ενημερωμένη!! Γιατί ρώτησα και γι'αυτό!  :yes: Μου είπαν ότι μάλλον δεν θα φέρουν.. Κρίμα, και ήθελα να δοκιμάσω..
Πολύ κρίμα... Μαζι με το Tiki ta 2 κορυφαία τους κατά τη γνώμη μου... και δεν βρίσκω άρωμα με γεύση ginger ( δηλ. Smooth 8 ) σε καμμια εταιρία
εκτός απο το patriot range Kamel της Totally wicked για DIY
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:54 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #515 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:41 »
Η γνωμη σου Tem ειναι να παρω τα 12αρια να δοκιμασω, και βαση αυτου, αν μου αρεσουν να παρω και 18αρια σε 30ml ;
Μην παρεξηγηθω με τα αλλα παιδια, (αγορια και κοριτσια) που απαντησαν, αλλα ο Tem πρεπει να εχει κανει διδακτορικο στα Halo.
Εγώ θα έλεγα να πάρεις κάτι κοντά στην περιεκτικότητα που συνήθως χρησιμοποιείς. Δηλαδή αν ατμίζεις 12άρι μείνε εκεί γιατί πιθανότατα το 18άρι ή το 24άρι θα σου φανεί πολύ βαρύ. Βέβαια ας μην ξεχνάμε ότι παίζει ρόλο και ο ατμοποιητής στην γεύση αλλά και στο χτύπημα. Για παράδειγμα ένας Dual coil (LR) δίνει σαφώς πιο έντονη γεύση σε σχέση με έναν eGo-T.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:49
Το smooth8 είναι υγρό με λίγους σχετικά φίλους αλλά θα συμφωνήσω με τον Πάνο. Είναι ένα πολύ καλό υγρό που δεν κουράζει στο ελάχιστο. Φαίνεται όμως ότι η γεύση ginger/περγαμόντου δεν αρέσει σε γενικές γραμμές.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:49 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #516 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 17:10 »
το torque αφηνει μια γευση φουντουκιλας, παρομοια με τα παλια vinirette φανταζομαι και τα υπολοιπα halo εχουν την ιδια γευση σαν ''βαση''.
 μου φαινεται ιδια η φιλοσοφια των δυο εταιριων παντως.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #517 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 17:39 »
το torque αφηνει μια γευση φουντουκιλας, παρομοια με τα παλια vinirette φανταζομαι και τα υπολοιπα halo εχουν την ιδια γευση σαν ''βαση''.
 μου φαινεται ιδια η φιλοσοφια των δυο εταιριων παντως.
την ίδια βάση ναι αλλά εντελώς διαφορετική γεύση

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #518 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 18:54 »
Μετά από πολύ κόπο και πέταμα χρημάτων βρήκα και το λέω με σιγουριά αυτήν την φορά , όχι όπως την άλλη με το Prime, το καπνικό που μου έκανε κλίκ! Freedom και τα μυαλά στα κάγκελα αδέρφια! Ειμαι πολύ χαρούμενος γιατί ήμουν έτοιμος να τα παρατήσω!

Ξέρει κανείς τι διάολο βάζουν μέσα? Στά πρώτα ατμίσματα έκανα πολύ καλό κεφάλι !!  8)

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #519 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 23:18 »
μάλλον από τη μεγάλη επιθυμια να το ευχαριστηθεις αφού σου άρεσε τόσο, τράβηξες μερικές τζουρίτσες παραπάνω μονοκοπανιά..... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2011, 17:46 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #520 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 03:30 »
Και εγώ οπαδός της Halo, ατμίζω στο φουλ Tribecca και Freedom. Στα διαλείματα χτυπάω και κανα RY4 100% vg.

Πάντως τα Halo έχουν πως να το πω... την καλύτερη ποιότητα παραγώμενου ατμού? Όσοι τα ατμίζουν καταλαβαίνουν τι εννοώ... ο ατμός τους είναι σαν βελούδο?

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #521 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 04:00 »
Συμφωνώ, άν και δοκίμασα το freedom μόλις χθες το οποιο  μου έκατσε κάπως περιεργα, σήμερα έβαλα tribeca και νομιζω πώς θα γίνει το υγρό μου..... :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2011, 17:46 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #522 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 14:13 »
Γνωριζω οτι το Tribeca μυριζει στον χωρο οπως αντιθετα το Freedom οχι.
Με τα υπολοιπα υγρα της Halo τι γινεται ?

Ρωταω γιατι εχω μπλεξει με μλκς συναδελφους  :-\  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #523 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 16:29 »
Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν ως off topic.

Αποσυνδεδεμένος savvas74

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo από iVape
« Απάντηση #524 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 19:07 »
Καλησπέρα.

Μόλις γύρισα σπίτι με Torque 56, Freedom και Tribeca.
Μπορεί κανείς να μου πει αν πρέπει να τα αφήσω εντελώς ανοιχτά  (χωρίς το καπάκι) για 1-2 μέρες ή απλά να τα ξεβιδώσω και να αφήσω το δοσομετρητή μέσα?
Αν τα τα αφήσω εντελώς ανοιχτά δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσει σκόνη μέσα? (εδώ στη Θεσσαλονίκη έχουμε πολλή απ' αυτή).

Sorry για τις ερωτήσεις αλλά είμαι πολύ νέος ακόμα.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151651 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11047 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345660 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147307 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8093 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208961 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545214 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32957 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52507 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600514 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360942 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13370 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos