vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

264 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, camber, ηλεκτρονικό τσιγαράδικο

GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #120 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2013, 14:30 »
Όλο και κάποιος CE4+ θα έχει ξεμείνει στο συρτάρι, θα το επιχειρήσω. Ευχαριστώ. Και περισότερο ευχαριστεί η γειτόνισά μου που έχει μικρά παιδιά και από το μπινελίκι πρέπει να τους βάζει ωτοασπίδες κάθε φορά που παίζει Ευρώπη ο Ολυμπιακός και κάθε φορά που ξεβιδώνω τον Mini!!!

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #121 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2013, 16:00 »
Cruiser το πρώτο πράγμα που δοκίμασα ήταν το βίδωμα της κεφαλής, ήταν βιδωμένη τέρμα. Απλά έπεσα ίσως στον μοναδικό (?) συνδυασμό υγρού και ατμοποιητή που δεν ταιριάζουν!  :eyesplash: Δεν πειράζει, ουδέν κακόν αμιγές καλού, θυμήθηκα τα παλιά με το Virginia και βέβαια ο ατμός με τον Gemini Mini στα 4.5v... πολλαπλάσιος του 50/50.  :thumpup: Πραγματικά εκεί που έψαχνα τρόπους να βγάζω περισσότερο ντουμάνι, τώρα «μαζεύομαι» και περιορίζω τις τζούρες μου για να μην τραβάω τα βλέμματα όταν είμαι έξω  ::)

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #122 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 12:02 »
Παιδιά έχω μια απορία για τον gemini , προσωπικά δεν μου βγάζει πάνω από εβδομάδα η κάθε κεφαλή του (είμαι στην 2η από όταν τον έπιασα) με σίγουρα 2 γεμίσματα την ημέρα 50-50 Nutacco, βλέπω πολλά άτομα που λένε για 40-90ml , την τελευταία εβδομάδα είναι πάνω σε lava από 4.0-4.2 V , φιλαράκι από το φόρουμ αναφέρει ότι τον πατάει σε VV no1 στα 5V , εγώ δοκιμάζω και στα 4.7V σκάει καψούλι.

Επίσης μαθημένος από τους vivi , συνήθως βρέχω το φυτίλι με πλαγιασμένο τον atmo πριν ξεκινήσω αλλά το φιλαράκι πάλι λέει ότι είναι αχρείαστο , να ζητήσω τις γνώμες σας.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #123 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 13:14 »

Όταν άτμιζα Nobacco N1 (50/50) μου έβγαζε άνετα 10 ημέρες χωρίς πτώση της απόδοσης και απλά τις άλλαζα προληπτικά. Τουλάχιστον οι 2 κεφαλές που είχα αλλάξει τότε. Τώρα που ατμίζω FA Virginia (VG) δε ξέρω αν αντέξει τόσο, είμαι στην 5η ημέρα και βλέπουμε. Πάντως στα 4.8v που δοκίμασα δεν είχα καμένο ούτε για δείγμα, απλά πολύ ζεστό ατμό και αλλοίωση γεύσης. Στα 4.2v-4.4v τον ατμίζω. Μήπως φταίει το υγρό; Δεν έχω και καθόλου N1 εδώ να δοκιμάσω.


Όσον αφορά το πρώτο γέμισμα προσωπικά γεμίζω μέχρι το τζαμάκι και απλά ρίχνω μια γρήγορη «στροφή» να ποτιστούν τα φυτίλια, δεν έχω παρατηρήσει πάντως να χρειάζεται κάτι παραπάνω. Δεν χάνεις και τίποτε βέβαια  ;)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #124 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 15:23 »
..ηρθε ενας gemini πριν αρκετες μερες στα χερια μου, δωρο απο την Μαρια...
εδω , οκ τεσσερις μερες τον δουλευω ασταματητα με el toro edem,στα 4.0-4.2
πραγματικα με εχει αφησει "παγωτο" λεμε η αποδοση του.
το χτυπημα του ειναι αλλά Ταϊσον, κ το ντουμανι εξαιρετικο.
μου κανει εντυπωση που με το συγκεκριμενο υγρο δεν εχει ακομα μπουκωσει, εν αντιθεσι με οοολους τους αλλους.
μετα την εποχη του "θρυλικου apolloe" ο gemini καταφερε να με κανει να γραψω ολοκληρο σεντονι για παρτυ του.. :))
εδω...παρεα με τον υπολοιπο στολο με σουπερ εμφανισιακο συνολακι. :tongue_smilie:


ΥστερικοΓραφικον: το ποδαρι που φαινεται στη φωτο ειναι της μικρης μου κορης. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #125 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2013, 22:02 »
4 μέρες με El Toro? Νέο ρεκόρ! Να καταγραφεί!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #126 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2013, 23:27 »
Κι εγώ ως δώρο τον έχω από τη Μαρία... ;) (FabVape) :respect:

Δεν θα πω πολλά...

Είναι αυτό που πλέον θα πρότεινα σε οποιονδήποτε δεν θέλει να ασχοληθεί με επισκευάσιμο ατμοποιητή!!

Την πρώτη μέρα, τον αδίκησα... Μιας και έχω ξεσυνηθίσει τους εργοστασιακούς ατμοποιητές, και τον άφησα στην άκρη (λόγω "κακής - πλαστικής" γεύσης) από χθες όμως και αφού πλέον τα φυτίλια του έχουν στρώσει, πήρα εξαιρετική γεύση στα 4,0 βολτ του προβάτου!!!

Αθόρυβη λειτουργία, ευκολία στο γέμισμα, ντουμάνια που δεν το περίμενα, καθώς και πάρα πολύ καλή γεύση!!! :thumpup:
Μια σταγονίτσα έχω που και που στον πόλο, αλλά δεν μπορώ να την πω και διαρροή. Μάλλον κάτι δεν έχω κάνει σωστά.

Αν βαρεθήκατε τα σεταρίσματα και τα τερτίπια των επισκευάσιμων, θα το πρότεινα και στους πιο έμπειρους ατμιστές, έτσι για ξεκούραση. :))

Γνώμη μου όμως, ότι καλό είναι να υπάρχει ηλεκτρονικό μοντ από κάτω του.

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #127 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 18:37 »
4.3 εως 4.5 τον δουλευω εγω πανω στο προβαρι.Δωστου κωστα δεν μασαει.


1 Μηνα που τον εχω μπορω να πω οτι ο Gemini τα εχει ολα.Και οταν λεω ολα ενοω,χτυπημα,γευση,ντουμανια,αλλα και τις μικροδιαροες απο τον πολο οπως και καποια χουρχουρητα που πιστευω οτι ειναι απο τους  υδρατμους.Στο πανω καπακι  εκει που τελειωνει το επιστιμιο κανει μια γουβα απο κατω και οτι υδρατμοι που δημιουργουνται πανε ευθεια στην αντισταση που οσο δεν δουλευει φευγουν κατω στον πολο.Γι'αυτο και μερικες φορες στις 1-2 πρωτες τζουρες εχω χουρχουρητο που μετα στρωνει.Το κανει παντος τακτικα στην διαρκια της ημερας.Πιστευω οτι ειναι απο αυτο μιας και ολα ειναι σφηχτα,μπορει να κανω και λαθος.
Επισης πινει πολυ αλλα ειναι φυσιολογικο.4 Φυτιλια υπερτροφοδοσια διπλη αντισταση.
Συμπερασμα ειναι οτι τα θετικα του ειναι πιο δυνατα απο τα αρνητικα του οποτε...... Gemini  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #128 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 19:53 »
Δεν είναι ότι "μασάει" φίλε μου Στάθη...


Έκανα κι εγώ τις δοκιμές μου... ;)
Μέχρι και 5 βολτ που τον δοκίμασα αντέχει το "σκυλί" :)) .


Αλλά δεν είμαι φίλος του ζεστού ατμού, μιας και κάνω φαρυγγίτιδες. :wall:
Οπότε το γλυκό σημείο για εμένα είναι τα 4,0 άντε 4,2.


Το δικό του ντριπ τιπ είναι κατασκευασμένο έτσι ώστε να κρατάει μέσα τους υγροποιημένους υδρατμούς. Αυτό είναι το καλό του, αλλά και το κακό του :)) .
Οπότε όπως είπες... Μετά από κάποιο άτμισμα το βγάζω, το φυσάω σε χαρτοπετσέτα, μαζεύω και λίγο υγρό με την χαρτοπετσετούλα από το καπάκι πλήρωσης και ξανά  :cigar: .

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #129 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 20:55 »
ας μην ξεχναμε το τεστ που του εκανα στα εικοσι βατ,καπου επτα βολτ και αντεξε.
μολις το επανελαβα με evod κι εφαγα καψουλι...
για τις υγρασιες το καλυτερο φαρμακο ειναι τα βολτ

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #130 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 21:33 »
Το προβαρι μου στα 5.9/6 βολτ μου βγαζει Ε2.


2.1 ΩΜ / 2.7 ΑΜΠΕΡ / 5.8 ΒΟΛΤ / 16 ΒΑΤ. Εως εκει παει.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #131 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2013, 22:56 »
Άμα η Petra κουβαλάει DNA, και ο Gemini την πάλεψε, έχει καλώς! Και εμένα με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο!!!

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #132 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 00:16 »
δυνατος καλος ωραιος ευκολος αλλα μονο αν δεν αποφασισεις να κανεις δικες σου κεφαλες εκει απλα δεν το κανεις.

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #133 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 00:30 »
Εγω τελικα είμαι ο μόνος που δεν τα βρήκα μαζι του . Ένα ml άτμιζα και μισό έπινα ... Οπότε μετα την πρώτη μέρα τον έβαλα στο συρτάρι . Έκανα κάτι λάθος; Και γω σε DNA τον δούλεψα στα 12-14 βατ.
Τελικά ως τώρα, ο μόνος εργοστασιακός που μου έχει κάτσει είναι ο protank.
Λέτε να του δώσω άλλη μια ευκαιρία ; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #134 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 10:52 »
Με 1ml, δεν μπορείς να έχεις ασφαλή αποτελέσματα για συρτάρι ή όχι !


Απο την άλλη, εγώ μετά απο αρκετά ml, αλλά και αλλαγή κεφαλής που
είχα πάρει σαν ανταλλακτικό, και εγώ τον έβαλα στον συρτάρι.
Γιατί ?, γιατί " κατά την γνώμη μου " το Vivi nova υπερέχει σε κάποιο σημείο.
Οχι υγρό στον πόλο. Κάτι δεν το έλυσα.
Επίσης και τα πρώτα γουργουρίσματα που κάνει λόγω υπερτροφοδοσίας
είναι θεματάκι ίσως,..ας πούμε, που πάλι δεν το έχω με το άλλο. ;)


Ισως να φταίει οτι τον χρησιμοποιούσα μόνο για τις γρήγορες εξόδους
απο το σπίτι, και τον υπόλοιπο χρόνο, απλά καθόταν και περίμενε....
Αλλά το ίδιο κάνω και με τον vivi ! ???


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206246 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540933 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30857 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49937 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596904 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192805 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1136 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios