vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 5 χρήστες
maraki1308, Mulder, sakissalonika, Tem, Mantis039

GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #150 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 16:35 »
Γιατι τραβαω υγρο? αναποδα δεν τρεχει.Μου τον εδωσε φιλος για δοκιμη και στο λεπτο επερνα ατμο με υγρο. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #151 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 21:15 »
Ανέβασε τα volt

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #152 στις: Οκτωβρίου 07, 2013, 11:58 »
Akpe και Camber:

Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής έχει την υπερτροφοδοσία ως φιλοσοφία. Σε χρήση με πολυβολτική μπαταρία αποδίδει τα μέγιστα.

Επίσης, πρέπει να προσέχετε το εξής: η κορυφή της κεφαλής, με το σιλικονάκι, πρέπει να εφάπτεται όσο το δυνατόν καλύτερα στο βίδωμα στο οποίο μπαίνει το drip tip. Πολλές φορές, μπορεί να χρειαστεί μία διόρθωση, είτε οριζοντίως, είτε καθέτως. Για τη δεύτερη περίπτωση, θα το καταλάβετε αν δείτε στη βάση από το τζαμάκι ένα μικρό κενό. Για την πρώτη, απλά δεν θα είναι κεντραρισμένη η κεφαλή.

Θέλει μανούρα κάποιες φορές αλλά χαλάλι του!

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #153 στις: Οκτωβρίου 07, 2013, 20:42 »
Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής σε ποια καταστήματα υπάρχει ρε παιδιά; Με αναζήτηση στο google τον βρίσκω μόνο σε δύο ή τρία μαγαζιά. Μήπως υπάρχει και σε άλλα και απλά του έχουν δώσει κάποιο άλλο όνομα ανάλογα με την κάθε εταιρία;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #154 στις: Οκτωβρίου 07, 2013, 21:09 »
σε fabvape, vapeclub, zerobacco, vape collection τους εχω δει. εχει επισης η ecig
για αλλα καταστήματα δεν ξέρω
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2013, 21:35 από petra »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #156 στις: Οκτωβρίου 08, 2013, 16:11 »
διαβαζοντας τις πρωτες σελιδες ενθουσιαστικα.
σιγα σιγα ομως διαβαζω για αρκετα προβληματακια,το βασικο μου ερωτημα ειναι αν κανει για μπαταριες ego-t 650.
παντως σαν εμφανιση σκιζει κυριως ο κιτρινος σε μαυρη μπαταρια ειναι ονειρο  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #157 στις: Οκτωβρίου 08, 2013, 16:23 »
δεν έχει προβληματάκια σε σύγκριση με άλλους, εκτός από κάποιες σφιχτές βάσεις, που όμως υπάρχει το κολπάκι για να τις βιδώσεις.
Αστοχίες υλικού πάντα υπάρχουν, αλλά τις θεωρώ κάτω του μέσου όρου.
Εχει απλά την ιδιαιτερότητα ότι θέλει βολτ. Μοντ ή πολυβολτική μπαταρία. Οχι απλή εγκο.
Υπάρχουν επισκευάσιμοι που ούτε αυτοί παίζουν με εγκο, χωρίς να θεωρειται αυτό πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #158 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 03:47 »
τον χρησιμοποιω εδω και δυο μερες σε innokin svd.Μεχρι τωρα ο αγαπημενος μου clearo ηταν ο epsillon xl και ας εκανε τα δικα του ποτε ποτε με διαρροες.Τη θεση του παιρνει τωρα ο gemini.Απλα υποδειγματικη συμπεριφορα.Μεσαια τζουρα μπολικο ντουμανι και απο γευση φουλ

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #159 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 01:12 »
Πήρα κι εγώ τον gemini! Πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις. Μόνο ένα θεματάκι...
Παίρνω μια γεύση λίγο σαν οινόπνευμα να το πω... σαν μενθόλη να το πω ενώ δεν υπάρχει στο υγρό... δεν ξέρω πως ακριβώς να το περιγράψω. Το υγρό είναι το tobacco της umami από το zerobacco (ευχαριστώ petra που μου έδειξες ότι υπάρχει κι εκεί ο gemini). Βέβαια είμαι ακόμα με το πρώτο γέμισμα.
Μήπως πρέπει να περιμένω για καναδυό γεμίσματα μέχρι να στρώσει η γεύση;

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #160 στις: Οκτωβρίου 24, 2013, 15:21 »
Τελικά ο ατμοποιητής έστρωσε με τον καιρό. Πολύ ωραία γεύση. Σήμερα είπα να αλλάξω και την κεφαλή του γιατί είχε αρχίσει να χάνει αρκετά σε γεύση και να παίρνω και μια μεταλική γεύση.
Μου έβγαλε την ψυχή η αλλαγή. Δεν μπορούσα με τίποτα να βιδώσω το κάτω μέρος. Στο τέλος και αφού απέκτησα μια φουσκάλα στο δάχτυλο από την μεγάλη πίεση που ασκούσα, νομίζω ότι τον βίδωσα σωστά! Η γεύση του πάλι είναι ασθενής ατμίζοντας το longhorn της halo. Ελπίζω όμως ότι σε μια δυο μέρες θα στρώσει η νέα αντίσταση και θα δίνει περισσότερη γεύση.



Για το σωστό βίβωμα της κεφαλής εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17886.msg656501.html#msg656501 (καλού κακού πιάσε τον άτμο με πανάκι για να μειωθεί η πίεση στο δέρμα)

Ευχαριστώ για την διευκρίνιση!
Με χαρτί κουζίνας τον έπιανα γιατί ήμουν στη δουλειά και δεν είχα πανάκι διαθέσιμο! Η πίεση παρέμενε, αλλά δεν ήταν τόσο "κοφτερή" από το μέταλλο! Για υτό έγινε η φουσκάλα. Αλλιώς με την δύναμη που έβαζα και αν το έκανα χωρίς χαρτάκι, θα μάτωνα!! :P

Τώρα δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω να το βίδωμα έχει γίνει επιτυχώς!
Οπτικά πάντως φαίνεται να είναι εντάξει. Δεν βλέπω κάποιο κενό σε καμία πλευρά του κουμπώματος.
Το μόνο που φοβάμαι είναι μην έχει τραβηχτεί κανένα μέρος του σιλικονένιου δαχτυλιδιού της βάσης προς τα κάτω γιατί όταν προσπαθούσα να τον βιδώσω στην αρχή φαινόταν να τραβάει λίγο προς τα κάτω την μία πλευρά. Τώρα βέβαια που έχει κλείσει δεν μπορώ να το δω. Διαρροές πάντως δεν παρατήρησα μέχρι τώρα. (περίπου 15 τζούρες)

Όσον αφορά στο πάνω μέρος του ατμοποιητή:
Όταν βγάζω το drip tip η κορυφή της κεφαλής φαίνεται σχετικά καλά κεντραρισμένη. Άντε να έχει μια πάρα πολύ μικρή απόκλιση. Η τρύπα πάντως δεν καλύπτεται σε κανένα σημείο. Έτσι ήταν και η κεφαλή που είχε μέσα όταν τον αγόρασα.

Η γεύση θα στρώσει άραγε τις επόμενες μέρες;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2013, 16:34 από metmat »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #161 στις: Οκτωβρίου 24, 2013, 16:49 »
αν δεν εχει διαρροές, τότε βίδωσε καλά
Από πάνω η κεφαλή ποτέ δεν είναι εντελώς κεντραρισμένη,αλλά δε δημιουργεί πρόβλημα
Γεύση έχω πάρει πάντα σωστή από την αρχή, αν και παίζει να χρειάζεται κάποιος άτμο 1-2 μλ για να στρώσει.


Αποσυνδεδεμένος apolpat

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #162 στις: Οκτωβρίου 24, 2013, 18:22 »
Γεια σας και εγω έχω δοκιμάσει Gemini από τότε δε τους αποχωρίζομαι.  Το μόνο θέμα που μου έχουν δημιουργήσει ειναι κατα καιρούς μια διαρροή προς τον πόλο της μπαταρίας.  Αυτό απο τι ειναι γενικά  γιατί το έχω και με επισκευασιμους, στυλ σοφίας.

Σημ.: Εχω σφιξει κεφαλη και κάτω βάση.


Στάλθηκε από το GT-I9305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #163 στις: Οκτωβρίου 24, 2013, 20:32 »
από υπερτροφοδοσία.
Μέσα από τον πόλο βγαίνει λίγο υγρό που δεν προλαβαίνει να καεί.
Δεν υπάρχει λόγος να σφίγγεις τα τμήματα του άτμο, δεν είναι από κει η διαρροή.
Υπομονή και χαρτομαντηλάκι ανά λίγες ώρες.
Στις πρώτες κεφαλές των 2 ομ με το άσπρο καπάκι της αντίστασης δε μου το έκανε. Πρώτη φορά το είδα με τις ανταλλακτικές κεφαλές των 2.2 ομ
Γενικά θα το δεις αυτό με κάποιους άτμο.
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι, πέρα από το να ξέρεις με τι ρυθμό "ιδρώνουν" και αναλογα να καθαρίζεις τον σημείο που εφάπτονται με τη μπαταρία και τη βάση τους.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #164 στις: Οκτωβρίου 24, 2013, 20:35 »
Επίσης μπορείς να δώσεις τίποτα βολτ παραπάνω!
Α ρε Petra ζημιά που μας έκανες με αυτό τον ατμοποιητή.... :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341992 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206287 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30879 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49978 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11361 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192830 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1188 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1156 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios