vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 6 χρήστες
lagoudakis, paiktaras, KORG N364, camber, Milarepa, Sergios

Twitter

Συνεντεύξεις του Κ.ΦΑΡΣΑΛΙΝΟΥ σχετικά με το η.τ. & τις έρευνες γύρω από αυτό

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
-Ψάχνω εναλλακτικό τρόπο πρόσληψης νικοτίνης.
-Γιατί;
-Για να κόψω το τσιγάρο...

....ώστε να συνεχίσω (με το κακό ενδεχομένως συνήθειο ) την πρόσληψή της με πολύ ασφαλέστερο τρόπο. ;)

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
 Εννοείται ότι δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα φίλε TasLab απλά θέλω να σου πω μου αρέσει να ρουφώ και να βγάζω καπνό-ατμό παίρνοντας την ημερήσια δόση μου νικοτίνης για να καλμάρω τον οργανισμό μου.
 Εφόσον βρέθηκε αυτός ο τρόπος και μου απέδειξε το σώμα μου και οι αισθήσεις ότι νιώθω πιο υγιείς δεν  πάει να λέει ο καθένας ότι θέλει δεν τον αλλάζω ακόμα και να βγει κάτι νέο , τέτοιες εμπειρίες γεύσεων που έχω μαζέψει δεν θα είχα με κανέναν άλλο τρόπο στην ζωή μου
  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TASLAB

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πετρωμένον φαγείν αδύνατον
....ώστε να συνεχίσω (με το κακό ενδεχομένως συνήθειο ) την πρόσληψή της με πολύ ασφαλέστερο τρόπο. ;)
για να το καταφέρεις πρέπει να κόψεις το τσιγάρο κανω λάθος;
Πρώτα αποφασίζουμε την διακοπή του τσιγάρου και μετά ψάχνουμε εναλλακτικές για την νικοτίνη.
Και εγώ δεν έχω σκοπό να κόψω το ηλεκτρονικό τσιγάρο απλά είπα πως το σωστότερο κατα τη γνώμη μου είναι να έχουμε στόχο την διακοπή
Θα μας κυνηγήσουν που φεύγουμε από το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
βασικά δεν ξέρω αν το προσέξατε αλλα ο παπαδάκης έσπρωχνε την κουβέντα σε σωστή κατεύθυνση και ανάγκασε τον μπεχράκη να πει πως το η/τ είναι πιο υγιές από το κανονικό
τουλάχιστον εγώ αυτό είδα
δεν ήθελε να φάει χρόνο ήταν βιαστικός αλλα το μήνυμα που ήθελε από την άρχει να περάσει είναι ότι δεν παθαίνεις κάτι αν το δοκιμάσεις ισα ισα που μονο καλο θα δεις και όχι κάτι κακό
αυτό είναι το πιο σημαντικό που βγήκε από αυτήν την ολιγόλεπτη κουβέντα
Κωστα αυτο καταλαβα και γω.
Εγω σου λεω οτι ειναι ηδη ψημενος για να μπει κι αυτος στο clyb μας :idiot1: .

Αποσυνδεδεμένος TASLAB

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πετρωμένον φαγείν αδύνατον
Ρε παιδιά ακόμα και ο πιο μεγάλος εχθρός του ηλεκτρικού τσιγάρου ξέρει πως αυτό είναι κατα πολύ ασφαλέστερο απο το κανονικό.
Όσοι δεν θέλουν να το αποδεχτούν βρίσκουν προφάσεις όπως (αν ατμιζεις στα 600w παθαίνεις οσφυοκαμψια) και αλλες τέτοιες μπούρδες (συγχωρέστε με για την φράση)
Ο Παπαδάκης λοιπόν αν θέλει να είναι αντικειμενικός πρέπει να πάει με το μέρος του ηλεκτρικού τσιγάρου που δεν προκαλεί ή προκαλεί ελάχιστα προβλήματα συγκριτικά με το ΚΤ και αυτό έκανε

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Μόλις τώρα κατάφερα να δω την συνέντευξη.

Είδαμε άλλο ένα επεισόδιο όπως πολλά: τον Δρ. Φαρσαλινό να εξηγεί σε απλά ελληνικά ότι το ητ α) μέχρι στιγμής αποδυκνείεται σαφώς ασφαλέστερο του κανονικού, β) δεν είναι καθαρός αέρας, γ) δεν αποτελεί εγκεκριμένη μέθοδο διακοπής (κακώς κατά τη γνώμη του, καλώς κατά την δική μου), δ) ιστορικά μεγάλο ποσοστό ατμιστών έχει διακόψει το κάπνισμα.

Από την άλλη, ο γνωστός για τις ατάκες του Δρ. Μπεχράκης, να λέει τα δικά του με κορυφαία την εφεύρεση νέας μονάδας μέτρησης, καθώς σε κάποια φάση λέει ότι η εισπνεόμενη νικοτίνη με ποσοστό συγκέντρωσης 20mg επί τοις εκατό κατηγοριοποιείται ως φάρμακο σύμφωνα με οδηγία της ΕΕ. Και να επιμένει ότι δεν είναι ασφαλές. Το ξέρουμε κε Πνευμονολόγε, δεν υποστηρίζουμε ότι είναι ασφαλές αλλά ασφαλέστερο του κανονικού.

Σημαδιακό για μένα, το ότι πρώτη φορά βλέπω συζήτηση που διευθύνει ο Παπαδάκης και δεν έχω την επιθυμία να τον χτυπήσω! Ακόμα του κρατάω τις ατάκες περί τεκμηρίων κάποια χρόνια πριν, όπου έκανε τον κάθε πελάτη μου να πάθει έμφραγμα και σπάσαν τα τηλέφωνα...

Ρεζουμέ: Είναι ιδέα μου, ή ο Μπεχράκης ήταν σε αποστολή απαξίωσης με ατάκες που προσπάθησαν να προσδώσουν στον Δρ. Φαρσαλινό την ιδιότητα του "προωθητή τεχνασμάτων της καπνοβιομηχανίας"?

Και έχω και μία πρόταση προς τον Δρα Φαρσαλινό: Γιατρέ, αν δεν το έχετε κάνει ήδη, σας προτείνω να προσκαλέσετε τον κο Μπεχράκη, ή τον κάθε κο Μπεχράκη, να κάνετε μια μελέτη από κοινού, μία παράλληλη σύγκριση αν θέλετε. Νομίζω πως κάτι τέτοιο, θα αποτελέσει ακράδαντο επιχείρημα σε μελλοντικές συζητήσεις παρόμοιου θεματικού περιεχομένου...

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Ρε παιδιά ακόμα και ο πιο μεγάλος εχθρός του ηλεκτρικού τσιγάρου ξέρει πως αυτό είναι κατα πολύ ασφαλέστερο απο το κανονικό.
Όσοι δεν θέλουν να το αποδεχτούν βρίσκουν προφάσεις όπως (αν ατμιζεις στα 600w παθαίνεις οσφυοκαμψια) και αλλες τέτοιες μπούρδες (συγχωρέστε με για την φράση)
Ο Παπαδάκης λοιπόν αν θέλει να είναι αντικειμενικός πρέπει να πάει με το μέρος του ηλεκτρικού τσιγάρου που δεν προκαλεί ή προκαλεί ελάχιστα προβλήματα συγκριτικά με το ΚΤ και αυτό έκανε
Κοίτα ο Παπαδάκης δεν είναι γιατρός ούτε επιστήμονας για να μπορεί να είναι "αντικειμενικος". Μπορούμε σήμερα με τις μελέτες που έχουν γίνει να πούμε ότι το η.τ είναι πχ 90% ασφαλέστερο από το κ.τ . Αυτό το ποσοστό προκύπτει μετά από πειράματα σε συγκεκριμενες παραμέτρους θερμοκρασίας ,υλικών ατμοποιησης, υγρών αναπλήρωσης κτλ.
Το ποσοστό αυτό λοιπόν μπορεί να γίνει 100% όσο συνεχίζονται οι μελέτες αλλά μπορεί επίσης να γίνει και 20% αν πχ ατμιζουμε πάνω από τα 8 watt η αν το υγρό έχει γεύση λεμόνι.
Καταλαβαίνω την ανάγκη να βρούμε σύμμαχο στο χόμπι μας αλλά δεν μπορούμε να μειώνουμε και την Ιατρική γενικά.
Τον Μπεχρακη δεν τον ξέρω ,μπορεί να τα παίρνει από τη nicorete μπορεί να τα παίρνει από τη phizer αλλά ιατρικά έχει δίκιο. Σαν πνευμονολογος σου λέει κόψε όλα τα εισπνεομενα είτε προϊόντα καύσης είτε προϊόντα εξάτμισης για να μην καταστρέψεις το σώμα σου. Φαντάζομαι ότι αν κάποτε αποδειχθεί ότι το η.τ είναι αρκετά ασφαλέστερο από το κ.τ και ο ίδιος αυτό θα συνιστά ως πρώτο βήμα στους ασθενείς που θα είναι απόλυτα αρνητικοι στη πλήρη απεξάρτηση από τη νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Φίλε geomos, ένα δείγμα του κυρίου Μπεχράκη θα βρεις εδώ

Σίγουρα ως μέλος του φόρουμ από το 2012, αν παρακολουθείς αρκετά φυσικά, θα θυμάσαι και άλλα καταπληκτικά των εποχών εκείνων!

Συμφωνώ περί των εισπνεομένων και την προοτροπή διακοπής τους. Δεν έκανε αυτό όμως. Αυτό που έκανε, ήταν να προσπαθήσει να απαξιώσει το δεδομένο ότι το άτμισμα, αν και δεν έχει λάβει έγκριση ως μέθοδος διακοπής καπνίσματος, έχει μέχρι στιγμής τα υψηλότερα ποσοστά επιτυχίας στην διακοπή και στην ελλάτωση του καπνίσματος. Ποσοστό επιτυχίας διακοπής κάθε εισπνεόμενου, θα έχει σαφώς λιγότερο. Αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα, το οποίο αποτελεί προσωπική επιλογή του καθενός για το κατά πόσο τον αφορά...


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Και βεβαια δεν εχει δικιο ο Μπεχρακης. Ισα ισα σαν γιατρος εχει παρει ορκο να προστατευει την υγεια των ανθρωπων και οχι τη τσεπη του, το ονομα του ή την ιδιοτητα του. Το να επιμενει επαναλαμβανοντας ηλιθιως το αυτονοητο οτι το ΗΤ δεν ειναι 100% ασφαλες, απο τη μια απομακρυνει πολυ κοσμο απο το να σωσει κυριολεκτικα τη ζωη του γινομενος δυνητικα συνυπευθυνος για τους επερχομενους θανατους και απ την αλλη αποδεικνυει την προτεραιοτητα που δινει στο να καλυπτει ... τα νωτα του νιπτοντας τας χειρας του και αδιαφοροντας για τη δημοσια υγεια. Ωραιος γιατρος! Εκει ψηλα στο βαθρο της ιατρικης ορθοτητας χανεται δυστυχως η επαφη με την πραγματικοτητα και τον κοσμο. Το ΗΤ εχει αποδειχθει με πολλες ερευνες οτι ειναι κατα πολυ ασφαλεστερο του ΚΤ και πραγματικα στενοχωριεμαι που υπαρχουν ατμιστες που δεν το εχουν αντιληφθει. Αλλο να ανησυχουμε και να προτρεπουμε σε ερευνα για την περαιτερω βελτιωση του ΗΤ και αλλο να αρνουμαστε να αποδεχθουμε τα υπαρχοντα δεδομενα που ειναι μπροστα στα ματια μας.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Ακούσαμε ή μου φάνηκε και το παράπονο του αντικειμενικού  κ. Μπεχρακη, ότι τα γραφεία διακοπής καπνίσματος δεν λειτούργησαν γιατί τα φάρμακα δεν συνταγογραφούνται ...  :wall:


Ζω για την μέρα που ο παθολόγος θα μου γράψει το CLR ή το φθηνό γεννοσημό του...

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Μα, αυτός ηταν ο πόνος του, σου λέει, "εδώ προσπαθούμε να φέρουμε πελατεία στα μαγαζιά μας κι εσείς μας λέτε για το η.τ. ? αίσχος"

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Σε αυτό το νήμα είδα δυσφήμηση του Δρ.Φαρσαλινού, παντελή έλλειψη πληροφόρησης για το ποιός είναι, ποιές οι μελέτες του, πού δημοσιεύονται, ποιά η δράση του, πώς τον εκλαμβάνει η διεθνής επιστημονική κοινότητα, ποιά είναι η εμπειρία του στα ατμιστικά θέματα. Όλα αυτά έτσι, για γούστο, κατά τύχη.

Νομίζω πως η οπτική είναι "τον εκτιμούν πολλοί εδώ, οι πολλοί είναι μια ανόητη μάζα, με εκνευρίζουν οι πολλοί, άδικο θα έχουν, απάτη θα είναι και ο γιατρός". Δηλαδή όχι ακριβώς λογική, μάλλον μια σειρά από αρνητικά συναισθήματα που θολώνουν την ορθή κρίση.
Είδα κι ένα μότο που λέει (πολύ σοφά κατά την γνώμη μου):
"Το πιο βίαιο στοιχείο της κοινωνίας είναι η άγνοια"
----------------------------------------------------------------------

Υπάρχουν συμφορουμίτες που προτείνουν να δώσουμε βάση στην "αντίθετη άποψη". Πολύ καλά κάνουν!
Το πρόβλημα είναι πως δώσαμε βάση στην αντίθετη άποψη (υπάρχουν αρκετά στοιχεία στο φόρουμ μας) και συχνά την βρήκαμε ηθελημένα παραπλανητική, απίστευτα αντιεπιστημονική και επικίνδυνη. Οπότε θα έλεγα στους συμφορουμίτες που το προτείνουν να το κάνουν οι ίδιοι για να ενημερωθούν.
Δεν είναι όλα "άποψη".
Ο γάιδαρος πετάει: δεν είναι άποψη, είναι μια ψευδής δήλωση.
Ο γιατρός από την Σιγκαπούρη που έλεγε πως ρουφάμε υγρά μπαταρίας δεν εξέφρασε "άποψη".
Το ότι το άτμισμα προκαλεί υγρό στον πνεύμονα δεν είναι "άποψη".
Είναι ανοησίες -και μάλιστα επικίνδυνες. Έχουν πάρει κόσμο στον λαιμό τους.

Τα ΜΜΕ δεν νοιάζονται για απόψεις και αλήθειες, θέλουν έναν να λέει πως ο γάιδαρος πετάει, έναν να φωνάζει απελπισμένα πως φυσικά και δεν πετάει, να γίνεται τζέρτζελο και να δούμε τις διαφημίσεις σαν καλά παιδιά. Το δικό μας πρόβλημα είναι πως αυτά τα παιχνίδια διαμορφώνουν κλίμα. Το αρνητικό κλίμα εναντίον του ΗΤ που αγγλικός Οργανισμός Υγείας χαρακτήρισε "παραπληροφόρηση εναντίον του ατμίσματος που πρέπει να σταματήσει για το καλό της δημόσιας υγείας". Δηλαδή συντελείται κάποιο έγκλημα μέσα σε όλα αυτά τα γραφικά, ένα έγκλημα που δεν το αναγνωρίζουν μόνο οι ατμιστές (που θα μπορούσαν να είναι απλά κολλημένοι φανατικοί) αλλά και όλοι όσοι προσπαθούν να μην πεθαίνει ο κόσμος σαν το σκυλί στ' αμπέλι.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Αφού ειδα την συζήτηση μπορω να πώ ότι πήρα θετική εντύπωση.
Δεν περίμενα να πει ο Μπεχράκης ότι εχει δίκιο ο Φαρσαλινός, τι να του πεί δλδ; ότι κάνει πέντε και τα σπαθιά;
Με ότι μπορούσε αμυνόταν, και από όσα είδα δεν ειχε και πολλά.
Ξέρουν όλοι ότι ειναι μια δυναμική που δεν μπορούν να ανακόψουν γιατί απλά όποιος μπαίνει στο χώρο καταλαβαίνει από μονος του αν ειναι καλό η όχι.
Και μόνο το γεγονός ότι υπάρχει ρευμα προς την ανάδειξη του ατμίσματος από τα σαπιοκανάλια που όλοι ξέρουμε τι ρόλο έχουν, δεν ειναι κατάκτηση, ειναι αποδοχή της πραγματικότητας.
14000 μέλη έχει το φόρουμ, συν όσοι ειναι σε άλλα φόρουμ, συν όσοι δεν ειναι σε κανενα, θα κοψουν το λαιμο τους και θα του κάνουν το χώρο που του αξίζει.
Σύντομα περιμένω και εκπομπές αφιερωμένες.
Το άτμισμα δεν ειναι μόδα, αν και θα το προμοτάρουν κάποιοι πονηροί ως τέτοιο, ειναι σίγουρο. Περιμενω να δω πολλούς μαιντανους να το παίζουν ειδήμονες.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
 Παραδόξως εγώ τα οφείλω όλα στον κ.Μπεχράκη! Να εξηγηθώ όμως...
Το φθινόπωρο του’14 (και μετά από 40 κούτες τσιγάρα μόνο το καλοκαίρι) αποφάσισα πως δεν πήγαινε άλλο  - έπρεπε κάτι να κάνω. Άρχισα λοιπόν να ψάχνω το ηλεκτρονικό τσιγάρο και επί 3 μήνες διάβαζα (και άκουγα και έβλεπα) ότι σχετικό με το άτμισμα και τις επιπτώσεις του στην υγεία. Διάβασα άρθρα του κ.Φαρσαλινού, είδα βίντεο διαφόρων υπέρμαχων του η.τ., γρήγορα όμως κατάλαβα πως έψαχνα να ακούσω αυτά που ήθελα να ακούσω. Έτσι αποφάσισα να σταματήσω να χαϊδεύω τα αυτιά μου και να επικεντρωθώ στους πολέμιους του η.τ. και να δώσω βάση στα αρνητικά του ατμίσματος. Το προφανές αρνητικό (το ότι δηλαδή αντί να βάζεις στα πνευμόνια σου καθαρό αέρα, βάζεις ζεστό ατμό) το καταλάβαινα – έψαχνα το κάτι παραπάνω. Περιπλανήθηκα για αρκετές εβδομάδες σε ιατρικά και παρεμφερή sites και βομβαρδίστηκα συστηματικά από απόψεις αντιεπιστημονικές, ηθικοπλαστικές και εξόχως φονταμενταλιστικές. Η πλάστιγγα είχε ήδη αρχίσει να γέρνει προς την μεριά του η.τ. όταν εντελώς τυχαία έπεσα πάνω σε μια τηλεοπτική συνέντευξη του κ.Μπεχράκη όπου και είδα με τα μάτια μου ένα θυμωμένο πολέμιο του η.τ. να κραυγάζει υπέρ της ανάγκης να φορολογηθεί το η.τ. όπως τα υπόλοιπα προϊόντα καπνού. Επειδή το προσωπικό μου ενδιαφέρον εκείνη τη στιγμή ήταν η βελτίωση της υγείας μου και όχι η βελτίωση των δημόσιων οικονομικών της χώρας, την επόμενη μέρα αγόρασα το πρώτο μου η.τ.. Είκοσι μέρες αργότερα είχα κόψει εντελώς το τσιγάρο.
Ένα χρόνο μετά εξακολουθώ να ατμίζω (και να ΜΗΝ καπνίζω) και όπως ασφαλώς όλοι καταλαβαίνετε δεν μπορώ παρά να ευχαριστήσω δημόσια τον κ.Μπεχράκη γι΄ αυτό, αλλά και να τον διαβεβαιώσω πως με την στάση του είναι σίγουρο πως θα δημιουργήσει πολλούς νέους και ευχαριστημένους ατμιστές (και πρώην καπνιστές).  ;)
Αυτά...
 

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχουν συμφορουμίτες που προτείνουν να δώσουμε βάση στην "αντίθετη άποψη". Πολύ καλά κάνουν!
Το πρόβλημα είναι πως δώσαμε βάση στην αντίθετη άποψη (υπάρχουν αρκετά στοιχεία στο φόρουμ μας) και συχνά την βρήκαμε ηθελημένα παραπλανητική, απίστευτα αντιεπιστημονική και επικίνδυνη. Οπότε θα έλεγα στους συμφορουμίτες που το προτείνουν να το κάνουν οι ίδιοι για να ενημερωθούν.
Δεν είναι όλα "άποψη".
Ο γάιδαρος πετάει: δεν είναι άποψη, είναι μια ψευδής δήλωση.
Ο γιατρός από την Σιγκαπούρη που έλεγε πως ρουφάμε υγρά μπαταρίας δεν εξέφρασε "άποψη".
Το ότι το άτμισμα προκαλεί υγρό στον πνεύμονα δεν είναι "άποψη".
Είναι ανοησίες -και μάλιστα επικίνδυνες. Έχουν πάρει κόσμο στον λαιμό τους.

Καθ' υπερβολήν, θα έλεγα ότι τέτοιες «απόψεις» θα έπρεπε να διώκονται ποινικά. Όχι, γιατί είναι αντίθετες, αλλά επειδή σκοπίμως παραπληροφορούν και τρομοκρατούν τους εν δυνάμει ατμιστές, με κίνητρο ιδιοτελείς σκοπούς. Πολλώ δε μάλλον, όταν αυτές οι «απόψεις» περιβάλλονται από τον επιστημονικό μανδύα. Σκεφτείτε απλώς, πόσες φορές έχετε ακούσει από καπνιστές και μη, το επιχείρημα «Αυτό είναι χειρότερο από το τσιγάρο. Δεν έχεις ακούσει τί λένε οι γιατροί για υγρό στον πνεύμονα;». Πες πες, όλο και κάτι μένει (θεμέλιος λίθος του γκεμπελισμού).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26800 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115607 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507149 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8898 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154641 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568630 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243672 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294040 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762633 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1084 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog