vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

226 επισκέπτες, 4 χρήστες
Doubt, camber, dallaskdp, cantona

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1275 στις: Ιουλίου 14, 2011, 13:18 »
Διέλυσα ένα παλιό ατμοποιητή και πήρα πλέγμα για πολλές αλλαγές.

Φιτίλι παίρνω από κάτι παλιούς ce2 που, λόγω έντονης γεύσης καμένου, έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα.

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1276 στις: Ιουλίου 14, 2011, 14:40 »
ΟΚ. Περιμένω να παραλάβω αύριο το πρωί ένα σετ Nobacco eGo-T 900mAh, δύο επιπλέον Nobacco eGo-T Tank Atomizer, ένα επιπλέον σετ των πέντε Nobacco eGo-T Tank (Αμπούλες Αδειες) και δύο μπουκαλάκια E-Liquid 20ml MLB με διαφορετική περιεκτικότητα νικοτίνης το καθένα.
Την ώρα της παραλαβής θα απουσιάζω, οπότε θα τα δω το πρωί του Σαββάτου, και έχω καταστρώσει το εξής πρόγραμμα: Θα έχω μπροστά μου επτά μέρες χωρίς δουλειά κι ελπίζω στο διάστημα αυτό να εξοικειωθώ με το ΗΤ και κυρίως να μην καπνίσω καθόλου. Ελπίζω να μου φτάσουν οι προμήθειες που πήρα για όλη την επόμενη εβδομάδα. Στη συνέχεια θα βρίσκομαι Θεσσαλονίκη (κανονικά με δουλειά) μέχρι αρχές Αυγούστου, οπότε θα έχω χρόνο για ανεφοδιασμό πριν τις διακοπές.
Ελπίζω να κατορθώσω να απαλλαγώ οριστικά από το κάπνισμα. Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για τη βοήθεια.

PS 1.  Αν έχω παραλείψει κάτι σημαντικό στην παραγγελία μου, τουλάχιστο για τις ανάγκες που θα έχω τις επόμενες 7-8 μέρες, παρακαλώ ενημερώστε με.
PS 2. Έχω ανακαλύψει ένα κατάστημα με υγρά στη Θεσσαλονίκη για περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης. Αλλά τις επόμενες 7 μέρες δεν θα είμαι στην πόλη.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1277 στις: Ιουλίου 14, 2011, 14:44 »
Αυτό το φόρουμ έχει κάλυψη 24ώρες/24ωρο.


Στην πραγματικότητα, στις ανθρώπινες ώρες η εξυπηρέτηση πάσχει... :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1278 στις: Ιουλίου 14, 2011, 15:24 »
ΟΚ. Περιμένω να παραλάβω αύριο το πρωί [....]
PS 1.  Αν έχω παραλείψει κάτι σημαντικό στην παραγγελία μου, τουλάχιστο για τις ανάγκες που θα έχω τις επόμενες 7-8 μέρες, παρακαλώ ενημερώστε με. [...]

Είσαι πλήρως καλυμμένος.
Την πρώτη μέρα μπορεί να ζοριστείς λιγάκι. Από τη δεύτερη τα πράγματα θα είναι πολύ πιο εύκολα. Από τρίτη και μετά... αυτό ήταν.  :thumpup:
Καλώς ήρθες στο κλαμπ.  :)

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1279 στις: Ιουλίου 17, 2011, 23:49 »
Χρησιμοποιώ e-go T από το βράδυ της Παρασκευής. Μέχρι τώρα όλα πάνε ανέλπιστα καλά. Έχω σχεδόν αδειάσει δύο tank (όχι τελείως, άφησα λίγο στο τέλος και στα δύο) και τώρα είμαι στο τρίτο. Το περίεργο είναι ότι από το βράδυ της Παρασκευής και φτάνοντας στο τρίτο Tank η μπαταρία δεν λέει να σταματήσει. Δεν τις έχω φορτίσει ακόμη από τότε που τις πήρα και χρησιμοποιώ μόνο τη μία!!
Ωστόσο έχω τεστάρει οτι λειτουργούν σωστά η δεύτερη μπαταρία μου και ο δεύτερος ατμοποιητής (από τους τέσσερις που πήρα). Πιστεύω πάω καλά.

Και μία απορία: Αν τα τινάξει ο ατμοποιητής θα το καταλάβω και πως? Επίσης, εάν δεν αφήνω την αμπούλα να αδειάσει τελείως μήπως προστατεύω το φυτίλι του και συνεπώς παρατείνω τη διάρκεια ζωής τους?

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1280 στις: Ιουλίου 17, 2011, 23:52 »
όταν δεν πυρώνει καθόλου η αντίσταση και δεν παράγει ατμό τότε είναι dead.
θεωρητικά όσο πιο πολύ υγρός παραμένει οποιοσδήποτε άτμοποιητής τόσο περισσότερο θα απολαμβάνει τα εγκόσμια.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1281 στις: Ιουλίου 18, 2011, 00:11 »
Οι μπαταριες αντεχουν εως 2.5 - 3 τανκ !!!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1282 στις: Ιουλίου 18, 2011, 00:23 »
Χρησιμοποιώ e-go T από το βράδυ της Παρασκευής. Μέχρι τώρα όλα πάνε ανέλπιστα καλά. Έχω σχεδόν αδειάσει δύο tank (όχι τελείως, άφησα λίγο στο τέλος και στα δύο) και τώρα είμαι στο τρίτο. Το περίεργο είναι ότι από το βράδυ της Παρασκευής και φτάνοντας στο τρίτο Tank η μπαταρία δεν λέει να σταματήσει. Δεν τις έχω φορτίσει ακόμη από τότε που τις πήρα και χρησιμοποιώ μόνο τη μία!!
Ωστόσο έχω τεστάρει οτι λειτουργούν σωστά η δεύτερη μπαταρία μου και ο δεύτερος ατμοποιητής (από τους τέσσερις που πήρα). Πιστεύω πάω καλά.

Και μία απορία: Αν τα τινάξει ο ατμοποιητής θα το καταλάβω και πως? Επίσης, εάν δεν αφήνω την αμπούλα να αδειάσει τελείως μήπως προστατεύω το φυτίλι του και συνεπώς παρατείνω τη διάρκεια ζωής τους?

Μια δικη μου απορια,αν καταλαβα καλα καθε φορα που σου αδιαζει ενα τανκ βαζεις καινουργιο?!?
Δε χρειαζεται,φιλε μου,μπορεις να χρησιμοποιεις κ το ιδιο που πρωτοεβαλες(αν ναι)!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1283 στις: Ιουλίου 18, 2011, 00:24 »
Πάντως εμένα το πρωί η μία eGo μπαταρία με άφησε χρόνους... :'(
4 μήνες κράτησε...


Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1284 στις: Ιουλίου 18, 2011, 00:25 »
Καλα ειναι οσο κρατανε για πανω απο 3μηνες...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1285 στις: Ιουλίου 18, 2011, 00:30 »
6 μηνες ολες οι ego ντουρος !!!

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1286 στις: Ιουλίου 18, 2011, 00:37 »
Έχω 2 χιλιάρες από τέλη Οκτωβρίου και ακόμα μου βγάζουν άνετα μισή μέρα

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1287 στις: Ιουλίου 18, 2011, 01:13 »
Κατά τα φαινόμενα η δική μου μπαταρία ξέχασε να ξεφορτίσει! Έχω συμπληρώσει δυόμισι αμπούλες χρήσης σίγουρα. Και η πλάκα είναι ότι δεν τις έχω φορτίσει ποτέ. Πίστευα ότι η εργοστασιακή φόρτιση είναι περίπου στο 30% με 50%. Φαίνεται ήταν παραφορτισμένη η συγκεκριμένη. Την δεύτερη μπαταρία που έχω απλά τη δοκίμασα να δω αν δουλεύει.
Steamboy, δεν αλλάζω αμπούλες συνέχεια. Δύο έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα και τη μία την ξαναγέμισα. Το ίδιο θα κάνω και με τη δεύτερη.
Και κάτι ακόμη: Πίστευα ότι και το επιστόμιο θα ήταν μαύρο αλλά δεν ήταν. Φυσικά ατμίζω απευθείας από την αμπούλα, αλλά με χαλάει που έχει διαφορετικό χρώμα από το τσιγάρο. Ξέρω ότι βολεύει που είναι διάφανη, απλά θα την προτιμούσα μαύρη με μία διάφανη εγκοπή.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1288 στις: Ιουλίου 18, 2011, 01:24 »
Και γιατί δεν παραγγέλνεις σε μαύρο από funstore;
Τους τελείωσαν;

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1289 στις: Ιουλίου 18, 2011, 01:36 »
Περίμενε βρε! Μόλις πήρα πλήρες πακέτο. Στη φωτογραφία του site της nobacco φαίνονται ολόμαυρα. Αλλά αυτά που παρέλαβα δεν ήταν.
Στην επόμενη παραγγελία βλέπουμε. Τώρα πάντως είμαι καλυμμένος για πολλές μέρες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206401 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541322 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30983 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50078 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357636 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11442 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192963 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1257 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios