vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 8 χρήστες
mathimatikos1966, razen, Parolos, Milarepa, billaras, lagoudakis, athmichalop, grag

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #600 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 12:08 »
Το funstore λέει ότι δεν υπάρχει απόθεμα. Ξέρεις κάτι διαφορετικό;
ovale δεν υπάρχει αλλά υπάρχει αυτό
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=398

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #601 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 12:42 »
Χρησιμοποιώ το ego-T 3 μέρες τώρα και οι πρώτες μου εντυπώσεις/συγκρίσεις με τα c2r4 που χρησιμοποιώ αρκετό καιρό τώρα είναι οι εξής:

- Κτύπημα μέτριο.
Είναι περίπου το ίδιο με τα c2r4.

- Γεύση μέτρια.
Τα c2r4 έχω την εντύπωση ότι τονίζουν καλύτερα το άρωμα.
Επίσης η αμπούλα κάποιες φορές δίνει μια γεύση πλαστικίλας.

- Αυτονομία πολύ καλή.
Με μέτριο άτμισμα κάθε αμπούλα μου κρατάει περίπου 3 ώρες.

- Απλότητα χρήσης άριστη.
Γεμίζεις-κουμπώνεις-ατμίζεις. Τι πιο απλό να ζητήσει κανείς;
Σε αυτό τον τομέα είναι κλάσεις ανώτερω από τα c2r4 που μόνο με τη χρήση σύριγγας κατάφερα να τα δουλέψω χωρίς διαρροές.

Πράγματα που πρέπει ακόμα να κάνω:
1. Να δοκιμάσω και το 2ο ατμοποιητή για να ελέγξω τυχόν διαφορές.
2. Να δοκιμάσω τη μέθοδο SEB αφαιρώντας το φιτίλι (αυτό θα καθυστερήσει γιατί χρησιμοποιώ καθαρή PG και φοβάμαι διαρροές)
3. Να δοκιμάσω τον ego-T ατμ. στο GG και σε 1-2 άλλα mods που έχω.

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #602 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 14:17 »

Εγώ έχω τρείς μέρες επίσης τον ego t ενώ πριν άτμιζα με njoy , ego με 510 ατμοποιητή, λίγο fog και πιο πολύ c2r4 και έχω να πώ πως την σύγκριση Ego T  με c2r4 διαπιστώνω τα ακριβώς αντίθετα , (βέβαια γούστα είναι αυτά και υποκειμενικά πάντα) δηλαδή ο Εgo T  έχει πιο καλή γέυση , καλύτερο χτύπημα ,λιγότερη αυτονομία και δεν μου δίνει γεύση πλαστικίλας .Σημειώνω μία φορά πήγα να βγάλω το φυτίλι και μετα είχα διαρροή προς την μπαταρία με pg υγρό.
Επίσης θέλω να επανέλθω σε προηγούμενη ερώτηση μου : με τι πλένετε τον ατμοποιητή ego t και κάθε πότε κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη .

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #603 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 14:56 »
Εγώ έχω τρείς μέρες επίσης τον ego t ενώ πριν άτμιζα με njoy , ego με 510 ατμοποιητή, λίγο fog και πιο πολύ c2r4 και έχω να πώ πως την σύγκριση Ego T  με c2r4 διαπιστώνω τα ακριβώς αντίθετα , (βέβαια γούστα είναι αυτά και υποκειμενικά πάντα) δηλαδή ο Εgo T  έχει πιο καλή γέυση , καλύτερο χτύπημα ,λιγότερη αυτονομία και δεν μου δίνει γεύση πλαστικίλας .Σημειώνω μία φορά πήγα να βγάλω το φυτίλι και μετα είχα διαρροή προς την μπαταρία με pg υγρό.
Επίσης θέλω να επανέλθω σε προηγούμενη ερώτηση μου : με τι πλένετε τον ατμοποιητή ego t και κάθε πότε κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη .
Εγω το βράζω στο μπρίκι  με ένα δάκτυλο μιξη απιονισμένο νερο-οξυζενέ, ένα κα λό φύσημα σε χαρτοπετσέτα και έτοιμος. Το κάθάρισμα έγινε μετά από 2,5 βδομάδες όταν εσφιξε  το ατμισμα και σφύριζε o ατμό. Πιστευω φταίει και το υγρό που χρησιμοποιεί κανείς.

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #604 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 16:08 »
Καλησπέρα!!

Αφού διάβασα και τις 41 σελίδες (ουφ!) και φυσικά τα μισά δεν τα κατάλαβα  :'( έχω 2 ερωτήσεις.  1ον Το καπάκι από το επιστόμιο (από τη μεριά που ατμίζεις) το βγάζεις τελικά ή όχι?
2ον Πως καταλαβαίνεις ότι τελείωσε η μπαταρία?  (καλά μιλάμε αυτή πρέπει να είναι πολύ χαζή ερώτηση)  :confused1:

Πάντως το βρίσκω τέλειο (το ίδιο και ο σύζυγος που θέλει τώρα το 2ο του πακέτου μου.... :laugh1:

Και πολύ ωραία εμφάνιση, και ωραίο στο κράτημα (προσωπικά δεν θα μ' ενδιέφερε καθόλου κάτι που θα έμοιαζε με κ.τ. γιατί η ομορφιά του όλη είναι το μέγεθος)...θυμίζει κάτι σε ναργιλέ κτλ ειδικά μ' αυτό το θόρυβο που κάνει σα κόχλασμα στην αρχή.....απλά όλα τα λεφτα... :thumpup:

Τώρα για τους ατμοποιητές (ακόμη δεν έχω κανένα πρόβλημα) θα προσπαθήσω να δω τι γίνεται...πάντως θα βόλευε κανένα ραντεβού για ιδιαίτερα σε κανένα καφέ με κάποιον δάσκαλο (φουγαροκαραβάνες τους λέτε?) για να βλέπαμε κι εμείς οι άσχετοι στην πράξη τα "πειράγματα" που περιγράφετε (είμαι οπτικός τύπος)..

Και ποιο είναι το πρόβλημα ακριβώς με το site και γράφοντας το μύνημα ανεβοκατεβαίνει το κείμενο ή αναβοσβήνουν οι χαρακτήρες???? (άσχετο)

P.S. ΤΟ  freedom juice από HALO τα σπάει..

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #605 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 16:15 »
1. Δεν χρειάζεται να το βγάλεις αλλά βγαίνει (με ένα συνδετήρα)σε περίπτωση ίσως που θέλεις να το πλύνεις 
2. Αναβοσβήνει το λαμπάκι μερικές φορές και μετά δεν έχεις καθόλου μπαταρία.
Το halo freedom  είναι και εμένα το αγαπημένο μου. :thumpup:
Το τελευταίο με το site  εμένα δεν μου έχει τύχει !!!
ΥΓ. Να πάρει δικό του ο σύζηγος , θα χρειαστείς και τις δύο μπαταρίες  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #606 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 16:51 »
Για συνάντηση, μίλησε με τον Αβετ. 8)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #607 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 18:29 »
Ο ενας απο τους δυο ατμο σταματησε να μου δουλευει . Προσεξα πως γυρω απο την τρυπα του ατμο απο την μερια που βιδωνει , υπαρχει ενα πολυ μικρο λαστιχακι . Το εβγαλα με μια καρφιτσα και ειναι μια χαρα !! Φανταζομαι πως αυτο το λαστιχακι για καποιο λογο εμποδιζε την επαφη με την μπαταρια . Ανησυχησα μηπως βγαζοντας το θα εχω διαρροες αλλα μεχρι τωρα ειναι μια χαρα .

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #608 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 18:59 »
Κι εγώ το είχα βγάλει αυτό το λαστιχάκι καταλάθος βέβαια αλλά δεν μου δημιούργησε πρόβλημα.. Βασικά δεν κατάλαβα και τι ρόλο βαράει αλλά δεν βαριέσαι  :)

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #609 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 20:06 »
από χθες που το ατμίζω συστηματικά έχω βγάλει κάποια συμπεράσματα αλλά είναι νωρίς για να είναι ασφαλή.
σαν πρώτες εντυπώσεις να αναφέρω

α.διαρροή μηδέν.ούτε σταγόνα στην μπαταρία.μιά σταγόνα μου ρθε στο στόμα αλλά μάλλον φταίω εγώ.
β.γεύση αρκετά καλή.
γ.ο ατμός σε μένα δεν φαίνεται και τόσο ψυχρός.καμία σχέση όμως με ένα c2r4 carto που θυμίζει βραστήρα..
δ. μεγάλη κατανάλωση σε υγρό.είναι σαν να κάνεις dripping αλλά χωρίς να στάζεις συνέχεια.η απόλαυση όμως είναι ίδια με αυτή του dripping.
ε.αρκετά καλό χτύπημα.νομίζω ότι είναι καλύτερο από έναν 510LR.


αυτά για την ώρα.πιο ολοκληρωμένη εικόνα όταν χαλάσω 2-3.
πρώτες εντυπώσεις όμως θετικες.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2011, 20:11 από m.a.x. »

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #610 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 20:13 »
Συμφωνώ με τα παραπάνω ,σημειώνω ότι παρόπλισα οποιαδήποτε άλλη συσκευή( καρτό -ατμοποιητές κλπ)με τον ego  T  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #611 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 20:20 »
Συμφωνώ με τα παραπάνω ,σημειώνω ότι παρόπλισα οποιαδήποτε άλλη συσκευή( καρτό -ατμοποιητές κλπ)με τον ego  T  :thumpup:

εγώ τα carto τα είχα από καιρο στην άκρη γιατί άκρη δεν έβγαλα  με την πλαστικίλα και τις διαρροές.
το είχα γυρίσει σε dripping και στο παραδοσιακό μπουκαλάκι στο χέρι.
τώρα φαίνεται να βρήκα την λύση.dripping με μια αμπούλα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #612 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 20:26 »
dripping με μια αμπούλα. :thumpup:

Και εγώ κάπως έτσι το βλέπω και το πιθανότερο είναι να βάλω στην άκρη όλα τα υπόλοιπα που έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #613 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 22:13 »
Δεν ξερω για σας αλλα εγω αποφευγω τα μεγαλα λογια γιατι καθε φορα με διαψευδω . Ειμαι και ευκολομπουχτης... γι,αυτο οτι διαθετω σε ητ, το κανω κυκλο και καθε φορα ειναι σαν να το πιανω 1η φορα και εντυπωσιαζομαι . Αυτο που με νευριαζει στο ητ ειναι οτι δεν υπαρχει σταθεροτητα σε τιποτα . Ειμαι και καινουριος στο σπορ αλλα και παλιους που διαβαζω , τα ιδια πανω κατω αντιμετωπιζουν . Μου θυμιζει λιγο τους χαιφιντελαδες που ψαχνουν ( ματαια πιστευω ) για τον τελειο ηχο και ολο πλησιαζουν μα ποτε δεν βρισκουν το απολυτο . Ασε που ειναι και πανακριβο σπορ !! Μεχρι τωρα και με τα λιγα που εχω , το προβαδισμα στην σταθεροτητα το παιρνει το super T . Oι 2 Τ ατμο ψιλομπουκωσαν απο την 3η μερα  :( χωρις πολυ προσπαθεια . Το κυνηγι για την ανακαλυψη του " αγιου δισκοποτηρου " συνεχιζεται  :whip:

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #614 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 22:43 »
Η αλήθεια είναι ότι οι ατμοποιητές και οι μπαταρίες θέλουν βελτίωση ακόμα , απλά αυτή τη στιγμή είναι ότι καλύτερο νομίζω από τα κοινά εμπορικά πακέτα ητ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343168 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206923 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542197 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31353 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50546 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597880 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358519 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11878 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1450 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1449 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594192 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios