vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, billaras, lagoudakis, athmichalop, grag, billythekid

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #585 στις: Φεβρουαρίου 08, 2011, 19:00 »
Ευτυχώς έχω άλλους τρεις!!! :thumpup:
Μόλις άνοιξα το υποτιθέμενο χαλασμένο και απο κατω από το τσούνι βρισκόταν ελάχιστα ίχνη φυτιλιού .Τελικά ό egot  φαίνεται να είναι μια μεταλλαγή του ego ατμοποιητή !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2011, 19:43 από kaxri »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #586 στις: Φεβρουαρίου 09, 2011, 13:35 »
Μετά από πολλές ημέρες δοκιμής με το eGo-T στις οποίες δεν έκφρασα τη γνώμη μου, ήρθε η ώρα να το κάνω.
Κατ αρχήν να εξηγήσω γιατί δεν έκφρασα τη γνώμη μου.

Παλιότερα όταν είχα δοκιμάσει τους exelixis-2, είχα "ονειρευτεί" όπως και άλλα μέλη κάτι τέτοιο και ανάμενα ότι κάποια στιγμή θα βγεί.
(βλέπε http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1496.msg32004.html#msg32004)

Τώρα που βγήκε αν και δεν χωρά 70 σταγόνες αλλά περίπου 25 (καλές και αυτές) ήθελα να μην βιαστώ να πώ την άποψή μου αλλά να ακούσω και τις γνώμες των άλλων συνατμιστών και να τον δοκιμάσω εκτενώς.
Κακά τα ψέμματα 200 ή 1000 μυαλά να "εργάζονται" πάνω σε ένα ατμιστικό θέμα είναι απείρως καλύτερα απο ένα και αυτος άλλωστε είναι ένας απο τους σημαντικότερους σκοπούς του forum μας.

Η άποψή μου για τους ατμ τύπου eGo-T συμπυκνωμένη σε μία μόνο λέξη είναι: Επιτέλους!!!

Επιτέλους μια βιώσιμη ξένοιαστη και εμφανίσιμη plug and play λύση για το πρόβλημα που είχα με το άτμισμα εκτός σπιτιού (και εν μέρει εκτός γραφείου) όπου το dripping με καλύπτει μια χαρά. Καλό κτύπημα, καλή γεύση, καλή κατανάλωση.
Αρκετή αυτονομία για να πας ένα ταξίδι με αυτοκίνητο. Με 2 τέτοια μαραφέτια γεμισμένα με υγρό κάνεις άνετα 4+ ώρες ταξίδι χωρίς να σταματήσεις.
Ούτως ή άλλως όταν οδηγώ δεν ατμίζω τόσο εντατικά.

Τα προβληματα που έχω δεί είναι:

1) Υπερχείλιση προς μπαταρία.
Σπάνιο πρόβλημα, μου εμφανίστηκε μερικές φορές σε αμπούλες που μου φάνηκαν λίγο λασκαρισμένες μάλλον από τα πολλά βάλε βγάλε. Λύση: βάζω νέα αμπούλα

2) Υπερχείλιση προς το επιστόμιο - υγρά στο στόμα.
Μου εμφανίστηκε 2 φορές μια στην αρχή και μια σήμερα, δεν έχω ένδειξη για ποιό λόγο μπορεί να συνέβη κάτι τέτοιο. Και στις 2 περιπτώσεις άτμιζα πολύ εντατικά.

3) Μπούκωμα. Με μια βελόνα από την κάτω μεριά το πρόβλημα μειώνεται. Πιστεύω ότι έχει να κάνει και με την κατασκευή κάθε κομματιού (πως έχουν βάλει το φιτίλι) γιατί στους 2 πρώτους που πήρα ό ένας μπούκωσε σε 2-3 ημέρες και δεν ξεμπούκωνε παρα μόνο για λίγο με το κόλπο με τη βελόνα ενώ ο άλλος μπούκωσε ελάχιστα μόνο μια φορά.

4) Στην αρχή βγαίνει γεύση καμένου σε ορισμένους
Κόλπο
Ενα κόλπο για καινούριο ατμ όταν βγάζει καμένο που το ανακάλυψα σήμερα που έβαλα καινούριο ατμ αλλά δεν είχα μαζί μου βελόνα:
Ξεβίδωσε τον ατμοποιητή, κλείσε την τρύπα της αμπούλας απο όπου τραβάς τη τζουρα με το δάκτυλό σου και ρουφηξε  απο την μεριά που κουμπώνει ο ατμοποιητής. Θα δημιουργηθεί ένα κενο αέρος. Αν απομακρύνεις το δάκτυλο που κλείνει την τρύπα, το κενό αέρος θα εκτονωθεί, και ένα απότομο ρεύμα αέρα θα παρασύρει αρκετό υγρό μέσα στον ατμοποιητή ώστε να ατμίσεις κανονικά χωρίς καμένο.
Επνέλαβε 1-2 φορές αν η πρώτη φορά δεν αποδώσει.


Τι περιμένω απο εδώ και πέρα.

1) Να καταργηθεί το φιτίλι, που είναι το τελευταίο προβληματικό θέμα στους ατμ
2) XL αμπούλες που να χωρούν 40 (πχ) σταγόνες




Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #587 στις: Φεβρουαρίου 09, 2011, 14:01 »
μπράβο Πάνο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #588 στις: Φεβρουαρίου 09, 2011, 14:23 »


3) Μπούκωμα. Με μια βελόνα από την κάτω μεριά το πρόβλημα μειώνεται. Πιστεύω ότι έχει να κάνει και με την κατασκευή κάθε κομματιού (πως έχουν βάλει το φιτίλι) γιατί στους 2 πρώτους που πήρα ό ένας μπούκωσε σε 2-3 ημέρες και δεν ξεμπούκωνε παρα μόνο για λίγο με το κόλπο με τη βελόνα ενώ ο άλλος μπούκωσε ελάχιστα μόνο μια φορά.

Ισως η λύση θα ήταν να φυσάμε τον ατμό απο την μερια της μπαταρίας το βράδυ αφού δεν θα ατμίσουμε άλλο και να το αφήνουμε όρθιο (το σπείρωμα πάνω) ώστε να τρέξουν τα όποια υγρά έχουν μείνει.
Το έκανα εχθές το βράδυ για πρώτη φορά και είδα ότι έβγαλε αρκετα υγρά με το φύσημα.

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #589 στις: Φεβρουαρίου 09, 2011, 17:42 »
Συμπλήρωσα μια μέρα με το ego t  και έχω επισημάνω με την σειρά μου : πολύς ατμός ,πολύ καλή γεύση, μέχρι στιγμής τέλεια σταγανότητα , πολυ καλό χτύπημα  και πολυ καλή αυτονομία !!!

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #590 στις: Φεβρουαρίου 09, 2011, 20:31 »
παρέλαβα σήμερα τους πρώτους άτμο Τ.
απλό φαίνεται σαν ιδέα για να δούμε και στην πράξη...

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #591 στις: Φεβρουαρίου 09, 2011, 22:37 »
Καλοάτμιστοι νομίζω ότι θα σε καλύψουν πλήρως αναμένουμε εντυπώσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #592 στις: Φεβρουαρίου 10, 2011, 20:14 »
Η HG στέλνει το ego-T και Ελλάδα.

Πλέον μπορούμε να το προμηθευτούμε από:

Ελλάδα
http://www.hlektronikotsigaro.gr  (τα μέλη του φόρουμ έχουν έκπτωση)
http://www.funstore.gr              (τα μέλη του φόρουμ έχουν έκπτωση)

Αμερική
http://www.mikeusa.com
http://www.cloudsofvapor.com    (bigbuyer για έκπτωση 10%)

Κίνα
http://www.heaven-gifts.com/

Αν ξέρετε και κανένα άλλο μαγαζί γράφτε το, δεν είναι κακό να ξέρουμε τι εναλλακτικές λύσεις υπάρχουν.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #593 στις: Φεβρουαρίου 10, 2011, 20:22 »
Στην Ελλάδα πρόσθεσε και την nobacco σε λίγες μέρες! http://www.nobacco.gr/  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #594 στις: Φεβρουαρίου 10, 2011, 22:51 »
Ενδιαφέρον !!! Μια ακόμα επιλογή!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #595 στις: Φεβρουαρίου 10, 2011, 22:52 »
+1 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #596 στις: Φεβρουαρίου 10, 2011, 22:54 »
http://www.funstore.gr              (τα μέλη του φόρουμ έχουν έκπτωση)

Το funstore λέει ότι δεν υπάρχει απόθεμα. Ξέρεις κάτι διαφορετικό;

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #597 στις: Φεβρουαρίου 10, 2011, 23:00 »
Μια ερώτηση τον ατμοποιητή EGO T  με τι τον πλένετε και κάθε πότε (με χρήση 4ml ημερησίως) :dontknow:?

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #598 στις: Φεβρουαρίου 10, 2011, 23:08 »
εγώ σκεφτόμουν να γεμίσω το πάνω μέρος που μπαίνει η αμπούλα με οξυζενέ και να το αφήσω να ποτίσει και να περάσει από την άλλη μεριά. Πως το βλέπετε;

Αποσυνδεδεμένος Orama

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί - ΖΩ !
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #599 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 11:54 »
Μετά από τόση τρέλλα που είδα για το eGo-T αποφάσισα να μπω κι εγώ στο παιχνίδι.
Χτύπησα 4 ατμο eGo-T από funstore και λογικά θα τους παραλάβω αύριο. Mε €10 το κομμάτι (τελική τιμή με ΦΠΑ 23% και έκπτωση 10%).
Περιμένω πως και πως.
Άντε γιατί εδώ που τα λέμε είχα βαρεθεί με τους 510 που έχω τώρα. Ο καλύτερος ατμο που έχω δοκιμάσει είναι με διαφορά ο eGo (type B) κι απ' ότι κατάλαβα πρέπει να έχει σχεδόν την ίδια απόδοση με τον eGo-T. Κι αν όπως λέτε, είναι και πιο ψυχρός ο ατμός, ακόμα καλύτερα, αγγίζει το τέλειο. Γιατί στον eGo (type B) άμα τραβήξεις μερικές απανωτές τζούρες και δεν προσέξεις, μπορεί και να ψήσεις γλώσσα και χείλια...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343168 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206923 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542190 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31353 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50546 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597868 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358518 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11878 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1450 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1449 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594187 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios