vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

226 επισκέπτες, 2 χρήστες
JohnDag, sotirakis37

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #435 στις: Ιανουαρίου 31, 2011, 09:10 »
Το ego-T είναι ένα συνηθισμένο ego που περιέχει και 2 ειδικής κατασκευής ατμοποιητές.
Παίρνοντας το, εκτός από τους ego-T ατμ. με την αμπούλα, μπορείς να χρησιμοποιήσεις και όποιο απλό ατμ. θέλεις είτε άμεσα είτε με τη χρήση αντάπτορα.



Απ: The EGO-T
« Απάντηση #436 στις: Ιανουαρίου 31, 2011, 09:18 »
υπάρχει καμία πρόταση (κάποιον με Tank) ; 501 και 901 βιδώνουν κατευθείαν; γιατί έχει 2 σπιρωματα η μπαταριά. thanks

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #437 στις: Ιανουαρίου 31, 2011, 09:27 »
Tο εξωτερικο βιδωμα είναι για το καλυμα που βιδωνει ξεχωριστά όταν έχεις τοποθετησει στο ego,  510 ατμοποιητη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2011, 09:42 από sokin »

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #438 στις: Ιανουαρίου 31, 2011, 09:33 »
υπάρχει καμία πρόταση (κάποιον με Tank) ; 501 και 901 βιδώνουν κατευθείαν; γιατί έχει 2 σπιρωματα η μπαταριά. thanks

Το σύστημα αυτό δεν έχει ατμοποιητή 501/901/401/801/103/306 ή οτιδήποτε άλλο μπορείς να βρεις στο εμπόριο. Είναι ειδικού τύπου ατμοποιητές.

Απ: The EGO-T
« Απάντηση #439 στις: Ιανουαρίου 31, 2011, 16:47 »
Μετά από 1 μέρα απόλαυσης, άλλη 1 μέρα προβληματισμού για σταγονίδια υγρού στο στόμα και λίγο ατμού και άλλης 1 μέρας καθαρισμού με βελόνα κατά τον TEAM έφτασε το τέλος του ατμοποιητή Τ, αφού μου έμεινε στο χέρι (ή καλύτερα, στη βελόνα) το φυτίλι του  :wall:…. ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπόν με τη βελόνα…. ΚΛΑΨ… τώρα θα περιμένω να έρθουν οι ατμοποιητές του κου Νάκα…. (αλήθεια ξέρει κανείς πότε….;;;)

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #440 στις: Ιανουαρίου 31, 2011, 21:20 »
παντως εχουν γινει βηματα στο ΗΤ.
πιο παλια ειχαμε αθλιες μπαταριες και drip, σημερα εχουμε καλυτερες μπαταριες και λυσεις ce2 & avs που δινουν καλη εως παρα πολυ καλη αυτονομια.

η πλακα ειναι οτι δεν χρειαζονται τρελα λεφτα για ενα προιον τοσο απλο. Δε ξερω γιατι δεν εχουν φτιαξει κατι που σε λογικο κοστος να δουλεψει αψογα και με σταθερα πολυ καλη αποδοση. Ισως ο βασικος λογος να ειναι οτι το κοινο του ΗΤ ειναι ακομη πολυ μικρο.

αντε Θαναση, κανε κανενα θαυμα παλι!  8) :))
                         βρε παιδιά είναι απλά τα πράγματα δλδ γιατί ακόμα δεν υπάρχουν ολοκληρωμένες συσκευές η.τ. όταν πρωτο βγηκαν τα κινητά ,θυμάστε (αυτά που έμοιαζαν με ραδιόφωνα) εσείς τι νομίζετε ότι δεν είχαν την τεχνολογία και την τεχνογνωσία να τα κάνουν καλύτερα και μικρότερα ?όχι την είχαν .άρα είναι θέμα απλά marketing και πωλήσεων τπτ άλλο .εδώ υπάρχει η νανοτεχνολογια και εμείς συζητάμε αν μπορούνε να φτιάξουν το απόλυτο η.τ? απλά όπως όλα τα προϊόντα το πάνε σιγά σιγά για να πουλήσουν πρώτα τα αρχικά σχέδιά και έπειτα βγάζουν τα καλύτερα κ..λ.π να είστε σίγουροι όλοι ότι πολύ σύντομα θα δούμε η.τ που θα κάνουν απίστευτα πράγματά (απλά δεν ξέρουν αν θα πουλήσουν τόσο ώστε να αξίζει το κόπο) είναι δυνατόν οι Κινέζοι να μην έχουν την τεχνολογία για ένα τέλειο η.τ απλά πρέπει να τελειώσει το απόθεμα από τα αναλώσιμα και μετά προχωράνε .έτσι είναι το marketing :-\ :-\                                                             Y.Γ  φανταστείτε ότι 2 η 3 άτομα ασχολήθηκαν με το η.τ και έφτιαξαν τρελά mods .ολόκληρες εταιρίες δεν μπορούν να φτιάξουν την τέλεια μπαταρία η τον τέλειο ατμο? ένα παιχνίδι marketing είναι και τπτ άλλο ,και εμείς είμαστε τα πιόνια και οι δοκιμαστές (βέβαια καλό μας κάνει γιατί δεν καπνίζουμε πια ,όσο και να μας κοστίζει.......)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2011, 21:26 από HADOW »

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #441 στις: Ιανουαρίου 31, 2011, 21:40 »
λοιπόν σήμερα παρέλαβα και εγώ το ego-t και μπορώ να πω ότι είναι τέλειο (αν και το υγρό που αγόρασα μαζί με το η.τ δεν έλεγε και πολλά ). αλλά βρε παιδιά πίνει σαν τρελό το υγρό δεν προλαβαίνω να γεμίσω το tank (σε 4 ώρες άδειασα 2 tank).είναι φυσιολογικό ?και ξέρετε αν τελικά θα έρθουν και silver ατμο σαν ανταλλακτικά? γιατί δεν λέει  να είναι δίχρωμο το ego-t . :idiot1:. όσο για το καθάρισμα του ατμο ,ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος τελικά ?βγάλατε κάνα συμπέρασμα ?

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #442 στις: Ιανουαρίου 31, 2011, 21:42 »
HADOW,
Δεν είναι ακριβώς έτσι - κοίτα τι Η/Υ είχαμε το '93 και κοίτα τώρα - με την δική σου λογική, οι Η/Υ θα έπρεπε να είναι από τότε πανίσχυροι και μικροί....
Το η.τ δεν έχει ακόμα την κρίσιμη μάζα που να ανατροφοδοτείται και να μεγαλώνει. Δεν υπάρχει ακόμα. Κακά τα ψέμματα, καμμιά εταιρεία δεν έχει ρίξει 1.000.000 Ευρώ για την ανάπτυξη ενός η.τ., ούτε έχουν ασχοληθεί (Αμερικάνικα βέβαια) Πανεπιστήμια για πατέντες...
Οι μπαταρίες είναι για όλον τον κόσμο και όχι για το η.τ. Π.χ. η μπαταρία NOKIA BL-5b που είναι στο κινητό μου, είναι 890mAh....

Όσο δεν στάζει.. το ατμίζεις...

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #443 στις: Ιανουαρίου 31, 2011, 21:53 »
HADOW,
Δεν είναι ακριβώς έτσι - κοίτα τι Η/Υ είχαμε το '93 και κοίτα τώρα - με την δική σου λογική, οι Η/Υ θα έπρεπε να είναι από τότε πανίσχυροι και μικροί....
       τότε όντος δεν υπήρχε η τεχνολογία που υπάρχει τώρα (αν και δεν το πιστεύω ούτε αυτό τόσο πολύ) .και ναι ,αν μιλάς για τα pc που έχεις και έχω στο σπίτι μου φίλε μου είναι πάρα πολύ μικρά (αν και υπάρχουν πολύ μικρότερα) αλλά εδώ δεν μιλάμε για pc ούτε για dual core .μιλάμε για μια μπαταρία και ένα ατμο . οπότε στο ξαναλέω ότι είναι απλά θέμα marketing και η τεχνολογία απλά υπάρχει και δεν την χρησιμοποιούν (όχι μόνο στο η.τ και σε άλλα πολλά )

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #444 στις: Ιανουαρίου 31, 2011, 21:55 »
Μετά από 1 μέρα απόλαυσης, άλλη 1 μέρα προβληματισμού για σταγονίδια υγρού στο στόμα και λίγο ατμού και άλλης 1 μέρας καθαρισμού με βελόνα κατά τον TEAM έφτασε το τέλος του ατμοποιητή Τ, αφού μου έμεινε στο χέρι (ή καλύτερα, στη βελόνα) το φυτίλι του  :wall:…. ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπόν με τη βελόνα…. ΚΛΑΨ… τώρα θα περιμένω να έρθουν οι ατμοποιητές του κου Νάκα…. (αλήθεια ξέρει κανείς πότε….;;;)
Η μέθοδος της βελόνας είναι η πιο αποτελεσματική μέθοδος αλλά χρειάζεται προσοχή. Το γεγονός ότι σου έμεινε στο χέρι σημαίνει ότι το φιτίλι είχε ήδη καεί, πρακτικά δηλαδή ο ατμοποιητής είχε τελειώσει. Οποιαδήποτε άλλη μέθοδος με οξυζενέ ή Vodka κλπ ελάχιστα αποδίδει. Με την πτώση των τιμών δεν αξίζει τον κόπο . Βάζεις ένα νέο ατμοποιητή και είσαι οκ  ;)

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #445 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 00:39 »
προσωπικα για ενα μηνα χρησιμοποιησα 2 atomizer  ego t   και ειμαι στον τριτο ,απο tw  τους tornado ego t τους δοκιμασε κανεις ?

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #446 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 01:27 »
προσωπικα για ενα μηνα χρησιμοποιησα 2 atomizer  ego t   και ειμαι στον τριτο ,απο tw  τους tornado ego t τους δοκιμασε κανεις ?
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1891.0.html

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #447 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 10:31 »
Σε ένα μηνα συνεχούς χρήσης του eGo-T χρησιμοποίησα και πέταξα 4 συνολικά ατμοποιητές. Τώρα είμαι στον 5ο.
Με τις μειωμένες τιμές είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Και με τους 510 LR περίπου την ίδια κατανάλωση ατμοποιητών είχα με όχι ιδιαίτερα μικρότερο κόστος και βέβαια με το μπουκαλάκι στο χέρι. Το tank system αξίζει απο κάθε άποψη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #448 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 11:43 »
Πόσα περίπου Ml καταναλώνεις τη μέρα?? (οκ..ξέρω πως αυτό είναι σχετικό και ανάλογα τι χρησιμοποιεί ο καθένας)

Σε ρωτάω γιατί έχω 510LR που έχει κλείσει αισίως 1 μήνα ζωής χωρίς να του κάνω απολύτως τίποτα και συνεχίζει να δουλεύει χωρίς να έχει δείξει μείωση απόδοσης.

Ο συγκεκριμένος είναι από HG. Με βάση το γεγονός πως πλέον από HG κοστίζουν 4,5 με 5 δολάρια, θεωρώ πως σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται το κόστος.


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #449 στις: Φεβρουαρίου 01, 2011, 11:52 »
είχα πετύχει και εγώ έναν 510LR που κράτησε 1 μήνα περίπου αλλά κατά κανόνα δεν είχαν διάρκεια. Mου έτυχε να πετάξω και 5 μέσα σε μια εβδομάδα. Οι νέες τιμές , γύρω στα 10 $ είναι για τον Τ αρκετά καλές. Μια εβδομάδα σε βγάζει σίγουρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207126 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542374 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31520 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598037 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358720 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11941 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193639 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1496 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1505 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594742 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios