vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

426 επισκέπτες, 5 χρήστες
neoklis79, Mimhsdr, dallaskdp, lagoudakis, Milarepa

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1560 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 23:37 »
Μου φαίνεται ότι οι ατμοποιητές ego-T της Ovale έχουν μεγαλύτερη μακροβιότητα από τους "no name" ego-T του εμπορίου.
Πηγα και πηρα επισκευάσιμο, γιατι οι ατμο της Οβαλε που ηταν οι καλυτεροι απ οσου ςπρολαβα να δοκιμασω, σε μια βδομαδα μου φέρνανε πολυ καμμενο, αλλαζα φυτίλια, dry burn πλυσιμο, μεσα εξω, γυαλισμα κερωμα και σκατα στα μουτρα μου. Της κοπελας μου βγαινανε οφφ για τον λογο οτι σε καμμια βδομαδα δεν ειχαν τιποτα απο χτυπημα. τιποτα ομως! με 18ρια υγρα! Κατα συνεπεια iMist.

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1561 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 08:14 »
Μου φαίνεται ότι οι ατμοποιητές ego-T της Ovale έχουν μεγαλύτερη μακροβιότητα από τους "no name" ego-T του εμπορίου. Προσωπικά σε 1,5 μήνα έχω βγάλει off 2 no name, ο άλλος πνέει τα λοίσθια, ενώ ο Ovale που είχα αγοράσει από την αρχή, με "πλύσιμο" με ατμό από την εσπρεσιέρα 1 φορά την εβδομάδα περίπου δουλεύει περίφημα! Μάλλον φταίει ότι το φιτίλι της Ovale έχει και πλέγμα να το συγκρατεί και δεν διαλύεται εύκολα....

εγω ειμαι 13η μερα με τον πρωτο ατομοποιητη της ovale και κανενα προβλημα.
Αυτο το κόλπο με την εσπρεσιέρα πως ακριβως το κάνεις? Πλησιάζεις απλα το στόμιο? 

Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1562 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 01:03 »
Το έχω κάνει με δύο τρόπους, ό ένας (πιο δύσκολος αλλά μάλλον αποδίδει καλύτερα) είναι να βγάλω το καρφάκι με το φιτίλι και μετά, να πάρω τον ατμο και με τη βοήθεια πένσας να τον βάλω στη ροή του ατμού της εσπρεσιέρας (αν το κάνεις σωστά θα αρχίσουν να μυρίζουν τα υγρά που έχουν μείνει μέσα του). Συνεχίζω τη διαδικασία γυρίζοντας τον ατμοποιητή από την κάτω μεριά (εκεί που βιδώνει στην μπαταρία) και προσπαθώ να περάσω τον ατμό μέσα από την τρύπα που έχει στη μέση. Επαναλαμβάνω τη διαδικασία από την άλλη μεριά... Όταν τον μυρίζω (προσοχή - καιει) και δεν μυρίζει καθόλου υγρά, τον αφήνω να κρυώσει λίγο (για να μπορώ να τον πιάσω) και αρχίζω dry burn (αν δεν ξέρεις πως να κάνεις dry burn κοίτα εδώ: ). Προσοχή, αν έχει μείνει νερό στη μεριά που βιδώνει, σκούπισέ το πριν το ενώσεις στην μπαταρία... Μόλις δω ότι η αντίσταση κοκκινίζει όλη, τον περνάω στον ατμό άλλη μία φορά, για να φύγει η μυρωδια καμμένου... Στεγνώνω, βάζω το καρφάκι (αφού δω ότι το φιτίλι είναι εντάξει και ρίξω και μία σταγόνα υγρό πάνω στο φιτίλι και στην αντίσταση), βάζω το τανκ, ρουφάω μία - δύο φορές χωρίς να πατήσω το κουμπάκι (για να είμαι σίγουρος ότι υπάρχει επαρκής παροχή υγρού στο φιτίλι) και .... καλά ατμίσματα! Σε περίπτωση που στην αρχή σου φέρει λίγο καμένο, είναι μάλλον γιατί δεν καθαρίστηκε καλά με τον ατμό... θα περάσει στην 3η - 4η τζούρα...

Ο άλλος τρόπος είναι να μην βγάλεις το καρφάκι και να τον βάλεις στον ατμό της εσπρεσιέρας όπως είναι... Με αυτό τον τρόπο καθαρίζεται και το φυτίλι, αλλά δεν το κάνω για 2 λόγους.... 1ο γιατί μετά δεν μπορώ να κάνω dry burn, οπότε κάνω μισή δουλειά, 2ο γιατί αν ο ατμο είναι no name και δεν έχει πλέγμα με το φιτιλι, κινδυνεύεις να μείνεις χωρις φιτίλι μόλις ρίξεις όλον αυτό τον ατμό με πίεση πάνω του....

Και αν κάποια στιγμή πάρεις i-mist αντί για ego-t ατμοποιητή, η όλη διαδικασία θα σου φανεί παιγνιδάκι!!!!

Υ.Γ.: Ελπίζω να σε κάλυψα...

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1563 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 01:35 »
και με το παραπανω!! αν και ακουγεται περιπλοκο θα το προσπαθήσω οταν ο ατμοποιητης μου αρχισει να γονατίζει.. σε ευχαριστώ για την ενημερωση

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1564 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 15:11 »
ειναι ο πιο γρηγορος τροπος να κα8αρισεις την αντισταση και το φυτυλι αλλα μετα απο πολλες δοκιμες στους ego-t  προτιμω να τους βραζω με νερακι και λιγη κοκα και να 3υνω την αντισταση με ενα κατσαβιδακι να κα8αρισει απο οτι εχει κολησει πανω μετα κανψ ενα dry burn kai meta τα βαζω στο στομιο της εσπρεσιερας και εχουν γινει ολοκαινουριοι αλλα 8ελει υπομ,ονη ενω με τους c mesa se 5 λεπτα εχεις τελιωσει

Αποσυνδεδεμένος NTOUMANIAS

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1565 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 18:03 »
Σ ευχαριστώ για την βοήθεια  ;)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 01, 2011, 19:49
Ψάχνοντας, βρήκα αυτό το βιντεάκι που περιγράφει ένα κόλπο που έκανε για να μην εχει διαρροές... Ελπίζω να μην εχει ξαναανέβει  ;D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=o7bwpkM3dr8&feature=related[/youtube]

Να σημειωσω και εγω οτι ενδεικνειται να κανουμε απο πριν εμεις την τρυπα στο σιλικονουχο καπακι οπως λεει και το σχετκο video.
Το αναφερω γιατι ειμαι παθων απο τετειο περιστατικο οταν δεν ειχα κανει τρυπα απο πριν θεωρωντας την πρωτη φορα που το χρησιμοποιησα οτι θα γινοταν απο την εισχωρηση στο καρφι του ατμοποιητη.
Επιδη ομως αυτο το υλικο τησ σιλικονης εχει μεγαλες ανοχες και ελαστικοτητα δεν εκανε τρυπα  με την τοποθετηση και ετσι δεν τροφοδοτουσε  με υγρο. Ευτυχως το καταλαβα εγκαιρα πριν ..... χρειαστω βοηθεια πυροσβεστηρα.
Μαλιστα επειδη ισως η βελονα που λεει στο video (12 gauge needle) ειναι λιγο δυσκολο να βρεθει (ειναι μεγαλου διαμετρηματος και σπανιας χρησης), μπορειτε να παρετε ενα punch βιοψιας των 2mm (2mm inner diameter - 2.5mm outer) που υπαρχει σε ολα τα φαρμακεια.
Οπτικα ειναι αυτο που εμφανιζεται εδω
http://www.ra1.gr/show_product.asp?pid=2029

Απ: Αγορα Ego-T
« Απάντηση #1566 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 17:19 »
Καλησπέρα κι απο μένα!
Εγω βρε παιδια βρήκα μια προσφορα για αυτό το EGO-T. Μπορείτε να μου πείτε αν είναι καλο?? http://www.allsales.gr/allshop/index.php?dispatch=products.view&product_id=29814 απο την αρχικη τιμή του που είναι 85 το βρήκα 42.
Είμαι καινούρια σε αυτο. Απλά θέλω πραγματικά έναν τρόπο να ελαττώσω το κάπνισμα (ισως και να το κόψω) γιατι μου εχει κάνει πολύ κακο και είμαι ακομα 23... φαντασου να μεγαλώσω κιολας...
Το πιο σημαντικό για μένα είναι να βγάζει πολύ ατμο!! έχω συνδέσει παρα πολύ το κάπνισμα με τον καπνό του... Οπότε και στο ηλεκτρονικο τσιγάρο μεγάλη σημασία για μένα έχει Ο πολύς ατμός. Το συγκεκριμενο είναι καλο οσον αφορα τον ατμο??

Αποσυνδεδεμένος foithths

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορα Ego-T
« Απάντηση #1567 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 20:17 »
ο ατμος εξαρτάται περισσότερο απο το υγρό να είναι απο vg ή φυτική γλυκερίνη ή γλυκερίνη τωρα για το ego-t και εγώ ego-t εχω και με αυτο ξεκίνησα οπότε δεν έχεις παρα να δοκιμάσεις, να ξέρεις οτι ολα τα τσιγάρα είναι κινέζικα φυσικά παίζουν διαφορες ποιότητες,σουδίνω και ένα λίνκ παρακάτω με καλή τιμή κατα την γνώμη μου
http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35250

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1568 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 12:34 »
εγω παντως παιρνω φιλτρακια απο altersmoking καφε σκουρα με τρυπημενη ταπα και εχω βρει την υγεια μου !!
εχω δοκιμασει παρα πολλες αυτες ειναι οι μονες που εφαρμοζουν απολυτα στο κωνο σφιχτα και σωστα και ποτε δεν ειχα διαρροες!!! :thumpup: :thumpup:

http://www.ivape.eu/accessories-1/ego-t-joyetech/cartridges/egot-tank.html (πρεπει να αλλα3ουν φωτο διοτι ειναι σκουρες καφε)

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορα Ego-T
« Απάντηση #1569 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 16:29 »
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! Είμαι σε φάση αγοράς ενός ego-T και θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με το ποιό από τα παρακάτω να επιλέξω:

- http://www.dealextreme.com/p/egot-quit-smoking-usb-rechargeable-electronic-cigarettes-w-5-refills-pair-mb-flavor-111509
- http://www.deals2day.gr/pages/deals/pro-onta/32-vog-hlektroniko-tsigaro-antikataboli-25-01/
- http://www.stardeals.gr/cities/athens/deals/electric-cigarette-278

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2012, 11:42 από Giwrgos7 »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αγορα Ego-T
« Απάντηση #1570 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 16:37 »
Ο τύπος στο site  του λέει : ."Τα δικα μας Ego-t δεν ειναι κινεζικα αλλα  Ιταλικα. Ελατε απο το καταστημα μας να σας δειξουμε τις διαφορες μεταξυ του EGO-T που εισαγει η εταιρια μας και των φτηνων κινεζικων που κυκλοφορουν!". Πλασάρει δηλαδή το προιόν του ως ιταλικής κατασκευής ενώ στην καλύτερη των περιπτώσεων θα είναι ιταλικής προέλευσης...
Αλήθεια, διαθέτει η Ιταλία εργοστάσιο παραγωγής eGo-Τ? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορα Ego-T
« Απάντηση #1571 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 11:44 »
Καμιά γνώμη κανείς;

Jacob13 ευχαριστώ για το pm, αλλά δε με αφήνει το σύστημα να απαντήσω από κει.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορα Ego-T
« Απάντηση #1572 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 23:28 »
μαγκες!
τιποτα νομιζω....http://www.dealextreme.com/p/egot-quit-smoking-usb-rechargeable-electronic-cigarettes-w-5-refills-pair-mb-flavor-111509
Πω εβγαλε και το dx ego-t προς πωληση! Εψαχνα παλιοτερα και δεν ειχε! 22,88 euro free shipping! Επειδη απο γνωστους που εχουν παρει πραγματα απο κει και δεν ειχαν ποτε προβλημα πιστευω και αυτο λογικα θα ναι εγγυηση. Σιγουρα δεν ειναι joytech ή ovale αλλα εχω την εντυπωση θαναι καλα. Και σκαρτα να βγουν με 23 euro εχεις φιλτρακια μπαταριες φορτιστη...
Αντε να βγαλουν και ego-c!

Τα προγεμισμενα φιλτρακια δεν ξερω αν υπαρχει θεμα τελωνειου?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2012, 23:34 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος aristidis540

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1573 στις: Μαρτίου 11, 2012, 20:46 »
εχει παραλαβει κανεις απο εκει να μας πει την γνωμη του?

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1574 στις: Μαρτίου 11, 2012, 21:17 »
πριν εναν μηνα σε ενα e shop ελληνικο ειχε και εχει ακομη προσφορα ego t με χιλιαρες μπαταριες τιμη 35 ευρω με το φπα κομπλε.το λεω στην ξαδελφη μου που ειναι και αυτη ατμιστρια και ξερει.με περνει τηλ και μου λεει να παραγγειλω 3 σετ και για αλες 2 ξαδελφες μου.πηρα 4 σετ ενα κρατησα εγω.λοιπον.μπαταριες μαπα 650αρες ψοφιες,κυκλωμα μαπα δεν σηκωνουν lr ατμο,κοβουν την ταση στα 6-7 δευτερα για μενα λιγο,φορτιστης μαπα,με αλα λογια οτι πληρωνεις παιρνεις.
ΠΡΟΣΟΧΗ σε τετοιες προσφορες,μπορει να κρυβουν πατατες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341900 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540868 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596700 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192759 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios