vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

328 επισκέπτες, 0 χρήστες

The EGO-T

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Αγορα Ego-T
« Απάντηση #1530 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 00:22 »
Πηρα χτες (Σαββατο μεσημερι) 2 1000αρες απο εκει! Ειναι νωρις για να πω αν ειναι οκ αλλα το παλληκαρι που ηταν εκει (και που γραφει εδω στο φορουμ) με διαβεβαιωσε οτι εχουν εγγυηση. Προσωπικα, προτεινω αγορα μπαταριων απο το συγκεκριμενο καταστημα ανεπιφυλακτα θεωρωντας οτι δεν εχουν καμμια διαφορα απο τις αντιστοιχες που ειναι σε διπλη η κ τριπλη τιμη σε αλλα καταστηματα.

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορα Ego-T
« Απάντηση #1531 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 01:27 »
Εφ'οσον δινει γραπτη εγγυηση γιατι οχι? θα παιρνεις ατμο για ενα χρονο..

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορα Ego-T
« Απάντηση #1532 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 01:31 »
καλη περιπτωση, ενημερωσε σχετικα για την χρηση ποιοτητα αντοχη σε λιγο καιρο μην πεταει τα λεφτα του ο κοσμος.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Αγορα Ego-T
« Απάντηση #1533 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 01:44 »
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος paris307cc

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
  • IATTY+PROVARI ...
Απ: Αγορα Ego-T
« Απάντηση #1534 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 02:15 »
ατμο κ 360 μερες εγγυηση
 πιστευω οτι ειναι
ΚΑΘΑΡΑ....
παρτε...
κ αν με βρειτε σε 2-3 μηνες...
 γραφτε μου...
Κορυδαλο μερια... :yes: :yes:
μην κοροιδευομαστε παιδια!!!
ουτε επισκευασιμος να ειναι....

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αγορα Ego-T
« Απάντηση #1535 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 02:39 »
αν υπηρχε θα εκλειναν ολα τα μαγαζια...

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Αγορα Ego-T
« Απάντηση #1536 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 02:44 »
Φιλε μου, προφανως ο ανθρωπος ειναι ανενημερωτος....δε γνωριζει οτι ο ατμοποιητης συγκεκριμενα ειναι αναλωσιμος κ αντε το πολυ-πολυ να κρατησει 1 μηνα.

Απο την αλλη πλευρα, κ αν κρινω απο αλλα κινεζικα προιοντα τα οποια εισαγουν ελληνες εμποροι, συνηθως, τα ποσοστα κερδων ειναι τοσο μεγαλα που δεν ειναι λιγες οι φορες που ο εμπορος εχει τη λογικη "Δε βαριεσαι, και να χαλασει ενα, τοσα θα εχω πουλησει, τοσα θα εχω βγαλει, θα το βαλω απο τη τσεπη μου" κ οποτε παρεχει εγγυηση με τη δικη του τσεπη. Οταν αργοτερα το προιον βγει ελαττωματικο μαζικα (ολο το στοκ που εκανε εισαγωγη) ή δεν εχει την προσδοκιμη διαρκεια ζωης (προσδοκιμη με το μυαλουδακι του εμπορου δηλαδη) αρχιζουν τα παρατραγουδα.

Εδω ειμαστε κ θα δεις οτι μετα απο μερικους μηνες που θα "καταλαβει" ο κυριος τι "παιζει" θα σταματησει τετοιες εγγυησεις. Οσον αφορα δε τον ισχυρισμο οτι ειναι σχεδιασμενο το eGo-T απο ιταλους μηχανικους...... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Να σου πω με τι τιμη εισάγεται αυτο που το καταστημα πολάει με 64€ ? 

Το θεμα ομως δεν ειναι αυτο.

Το θεμα ειναι οτι αυτος εβαλε την εγγυηση για να τσιμπησουν ,οσοι τσιμπησουν.............. μετα απο 2 μηνες να μη ξαναβαλει το προϊον στο μαγαζί του,ή να το αντικαταστησει με καποιο αλλο,
και πηγαινοντας εσυ για την εγγυηση...............απλα να σου πει, αυτο δεν το εχουε πια στο μαγαζι και πηγαινε στην Κίνα για εγγυηση........... 
εχουμε το αλλο, αν θελεις ? ? ? ?


Εποχιακά ειδη  κι'ετσι.......

μακαρι να βγω ψευτης................
Αλλα η πινακιδα στο φυσικο καταστημα, μιλαει για κεραίες και ηλεκτρολιγικό ή ηλεκτρονικό εμπόριο..... υλικό..........?

site σαν αυτο............μπορεις να φτιαξεις και εσυ αν θες,σε μια ωρα......
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2012, 02:54 από reefdiver »

Αποσυνδεδεμένος paris307cc

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
  • IATTY+PROVARI ...
Απ: Αγορα Ego-T
« Απάντηση #1537 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 02:51 »
1000 φορες σωστος ο reef....
 :thumpup: :thumpup:
θα το βαλει κ ο κοτσομπολος
ατμο με 5 χρονια εγγυηση
κ μετα ....
ελα αλεκο...
μην ψαρωνεται παιδια...
εκτος αν σας αρεσει κατι πααααρρρρρρρρραα.....
πολυ!
Ο Αη Βασιλης δεν υπαρχει...
(πλακα κανω υπαρχει κ μενει στα σπατα...χιχιχιχι)

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1538 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 11:37 »
Γεια σας φίλοι  :bye:
Χρησιμοποιω τη συσκευη e-go t και είμαι νέος στο άθλημα του ατμίζειν  :)
Είμαι πολυ ικανοποιημένος, χωρίς βεβαίως να έχω μέτρο σύγκρισης δεδομένου ότι είναι η πρώτη μου συσκευη ετ , ελπίζω και η τελευταία.
Αυτό που ήθελα καταρχήν να εκφράσω, μετα απο αναγνωση 102 σελίδων του thread (ιδρωσα αλλα τα καταφερα!) είναι η εκπληξη και ο θαυμασμος μου για την ευγενεια και το επιπεδο συζητησης μεταξυ των μελων. Εχω μεινει αναυδος απο το υπεροχο κλίμα. Ευγε παιδιά, συνεχίστε ετσι  :D
Κατα δευτερον θα ήθελα να ρωτησω το εξης :
ως προς τα αναλωσιμα (ατμοποιητες, υγρα μπαταριες κλπ) , υπαρχει καποιο καταστημα ηλεκτρονικο το οποιο να είναι περα πάσης αμφιβολίας ΕΠΙΣΗΜΟΣ προμηθευτης των προιοντων ovale? Κυριως ενδιαφερομαι για αυθεντικους ατμοποιητες e-go T και υγρα Natura. Οχι τυπου e-go , κινεζικα και τα συναφη.
Επίσης θα ήθελα να μάθω , εαν γνωρίζει κανείς, αν επιτρεπεται να παρεις τη συσκευη και τα παρελκόμενα μαζί σου στο αεροπλάνο? Τα μπουκαλακια με το υγρό ας πουμε, περνανε απο τον έλεγχο? Προκειται να ταξιδεψω ΝΥ σε λίγο καιρό και θα ήταν ιδανικό κατα τη διάρκεια του πολυωρου ταξιδιου να μπορούσα να ατμίσω.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9643
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1539 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 12:00 »
στην ενότητα Δημόσια χρήση του Ηλεκτρονικού Τσιγάρου υπάρχουν σχετικά θέματα που αφορούν τη χρήση Η.Τ. σε αεροπλάνο
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,26.0.html
Τώρα σχετικά με το eGo-T χρήσιμο θα ήταν να γνωρίζεις ότι όλες αυτές οι συσκευές κατασκευάζονται στην Κίνα. Ωστόσο δεν παράγονται όλα τα eGo-T από την ίδια εταιρεία. Ως εκ τούτου υπάρχουν διαφορές στην ποιότητα. Η εταιρεία Joyetech είναι ουσιαστικά η εταιρεία που κατασκευάζει το genuine eGo-T. H Οvale είναι business partner της  Joyetech και διαθέτει το ίδιο προϊόν βάζοντας το brand name της πάνω στις συσκευές της παραπάνω εταιρείας. Business Partners της Joyetech υπάρχουν και στην Ελλάδα (Alter Smoking, Nobacco). Δες και εδώ :
http://www.joyetech.com/about/business.php
Η βασική διαφορά των εταιρειών αυτών (Alter Smoking, Nobacco) σε σχέση με την Οvale είναι ότι αυτές λειτουργούν ως αντιπρόσωποι της Joyetech στην Ελλάδα ενώ η Οvale είναι πολυεθνική εταιρεία με παρουσία σε περισσότερες χώρες της παγκόσμιας αγοράς. Αυτό της δίνει το πλεονέκτημα αποκλειστικότητας στην διάθεση ορισμένων  συσκευών με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα αυτό του Elips. Eνδεχομένως βέβαια και σχεδίασης-ανάπτυξης προϊόντων σε συνεργασία με την Joyetech. 
Παρακάτω μπορείς να δείς τα καταστήματα της Ovale στην Ελλάδα :
http://www.ovale.gr/shops.php
Αρκετά από τα παραπάνω καταστήματα δραστηριοποιούνται και με τη μορφή ηλεκτρονικού καταστήματος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2012, 12:24 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9643
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1540 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 12:18 »
Αυτό που παρατηρώ τώρα είναι ότι η Ovale δεν υπάρχει πλέον στην λίστα των ΟΕΜ Business Partners της Joyetech. Δεν γνωρίζω αν κάτι τέτοιο συμβαίνει από λάθος ή απλά σηματοδοτεί μια νέα εξέλιξη.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1541 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 12:22 »
αυτο που παρατηρησα σε μια μπαταρια ovale ειναι οτι εχει σειριακο αριθμο πανω στο πολο που βιδωνη ο ατμοποιητης  και ενο εχω 4 μπαταριες alter  δεν το εχει καμια αυτο τον σειριακο  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9643
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1542 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 12:34 »
Ισως είναι απαίτηση της Ovale η αναγραφή σειριακού αριθμού επάνω στον πόλο της μπαταρίας. Δεν το γνωρίζω. Και όπως βλέπω σειριακό αριθμό δεν έχουν ούτε οι ίδιες οι Joyetech.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1543 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 12:51 »
και εγω χτες το ειδα απο ενα φιλαρακι που ηρθε σπιτι καθως του καθαριζα την μπαταρια το ειδα και μου εκανε εντυπωση το πακετο ηταν ovle 650mha  και το ολο που ειδα οτι απο ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη με δια φορα στο ματι απο τα δικα μου ego-t απο alter  τυπου τανκ  :hmmm: δεν το εχω ξανα δει σε αλλο πακετο αυτο το πραγμα με τον  σειριακο αριθμο

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: The EGO-T
« Απάντηση #1544 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 13:21 »
Και εγω με αυτο ξεκινησα και ημουν ευχαριστημενος ,για τον αρχαριο ειναι οτι πρεπει!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540902 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30854 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49929 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591341 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios